PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Inteligentny system napędu AWD



misiektoja
21st-November-2014, 13:53
Czy użytkownicy innych aut Infiniti z systemem napędu na cztery koła (AWD) mają możliwość podejrzeć kiedy ten system jest aktywny ?

Zacząłem bliżej przyglądać się temu i wynika z tego, że ten system działa troszkę inaczej niż reklamowany przez Infiniti. Teoretycznie przez większość czasu powinien być wykorzystywany napęd na tył (RWD) , a w momencie gdy wykryty zostanie uślizg kół wtedy dołączany jest przód i mamy AWD:


http://www.youtube.com/watch?v=jTpM9UbJb0c

Z animacji prezentujących, który napęd jest wykorzystywany w Q50 wynika jednak coś innego. Przez 98% czasu wykorzystywany jest napęd na cztery koła. Bez względu na to czy jedziemy na silniku spalinowym, elektrycznym czy na obu. Na RWD autko jedzie jedynie jak zwalniam/hamuję albo jak jadę jednostajnie i jest pochylona droga.

Ciekawy jestem jak to wygląda u Was. Wg. mnie ten system nie jest tak inteligentny jak reklamowany przez Infiniti. Albo mamy tak dziurawe drogi, że uślizg jest wykrywany cały czas. Inna sprawa, że dystrybucja mocy między przodem i tyłem jest płynna i tego niestety nie jestem w stanie zaobserwować, ale może być tak, że 10% jest FWD i 90% jest RWD i wtedy też nadal pokazuje AWD.

Tutaj macie animacje pokazujące działanie napędu na sam tył albo AWD:


59915993599259955994