PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Polecane myjnie ręczne w Warszawie



misiektoja
23rd-November-2014, 12:57
Hej,

Wielkimi krokami zbliżają się ujemne temperatury i myjnie bezdotykowe będą średnio przydatne. Macie jakieś sprawdzone myjnie ręczne w Warszawie ? Przy poprzednim autku przetestowałem kilka miejsc i w każdym miałem mniejsze lub większe uwagi. Gdzie właściciele Infów z Warszawy i okolic myją swoje cacka w okresie mrozów ? A może są jakieś zamknięte/ocieplane myjki bezdotykowe ?

BAJZEL
23rd-November-2014, 13:23
Szczerze powiem , ze jeszcze nigdy nie bylem zadowolony z myjni recznej.... zawsze po umciu I ogledzinach stwierdzalem, ze sam bym to lepiej zrobil ... no chyba , ze pojedziesz na jakis detailing no to wtedy tak ... tylko ze to kosztuje ...
ja rozwiazalem ten problem tak , ze kupilem sobie duza sciagaczke do wody z SONAXA plus kilka mikrofiberek zawsze w aucie I najnormalniej w swiecie nawet Zima jezdze na bezdotykowki ... tylko , ze po umyciu poswiecasz te 10 minut na dobre sciagniecie wody ... plus szmatka... I wiadomo nie bedzie super idealnie ale na wyrownanym poziomie co pierwsza lepsza myjnia reczna ... gdzie gosciu macha za 7 zl na godzine I w glowie ma tylko , zeby skonczyc a nie zeby bylo dobrze...

misiektoja
23rd-November-2014, 13:33
Dlatego jestem w szoku, że nikt do tej pory nie wpadł na pomysł zamkniętej i ocieplanej myjki bezdotykowej, gdzie bez kombinowania można wysuszyć auto podczas mrozów i zrobić to dobrze, po swojemu. Ja też próbowałem różnych metod na osuszanie w zimę, ale ciężko się to robi. Jak są duże mrozy (poniżej -5) to woda po chwili jest już zamarznięta i potem cały samochód trzeszczy, co chyba też na samo auto zbyt dobrze nie wpływa. Dlatego ja auto myje w zimę rzadko, bo nie ma gdzie, a tak naprawdę powinno się myć jak najczęściej przez sól i chlorek wapnia, którym posypują drogi.

BAJZEL
23rd-November-2014, 13:34
no I jest patent na wlasny interes :)


ale..
jezeli auto jest rozgrzane po jezdzie I do tego jeszcze dobrze je zmoczysz ciepla woda to masz na spokojnie te 10 minut zanim zacznie Ci mroz lapac ...aby je przetrzec..

crazyPro
23rd-November-2014, 13:41
Wiadomo, że dobrego detailingu nic nie zastąpi, żadna myjnia nie zadba też o nasze auto tak jak my sami. Ale jeśli już nie mam jak sam umyć (a w porze zimowej nie mam możliwości) to myje w Atrium Reduta ( http://www.asmyjnia.pl/ ), jest bardzo dobrze, myjnia na parkingu podziemnym, cena około 40 zł za samo mycie FXa wiec spoko. Od znajomych wiem również, że świetnie sobie radzi myjnia Auto Błysk ( http://www.autoblyskmyjnia.pl/ ), ja mam najbliżej w miasteczku Orange, ale jeszcze nie miałem okazji korzystać.

Wysłane z mojego Z30 przy użyciu Tapatalka

BAJZEL
2nd-December-2014, 11:50
Misiek - powiem Ci szczerze, że wczoraj zauważyłem ciekawą rzecz mianowicie myjnie bezdotykowe coraz czesciej sa wyposażane w suszarki ... czyli dmuchawy z cieplym powietrzem tak aby nadmiar wody zdmuchnąć z autka .. ciekawa opcja na zime :) myślę , że jak podjedziesz rozgrzanym autkiem i zostawisz odpalone na czas mycia to smialo zdązysz umyć i zdmuchnąć zanim przymarznie ...

misiektoja
2nd-December-2014, 13:02
Hmmm, to ciekawe, nigdy nie rzuciło mi się to w oczy. Następnym razem zwrócę na to uwagę, może byłoby to jakieś rozwiązanie.

Tomek g35c
2nd-December-2014, 16:29
Boloński & Sirtrojan... ;)

Nie wiem czy u nich byłeś... ale fajnie to wychodzi i w ciepłym...

Ologt
2nd-December-2014, 17:50
Nie dawajcie do mycia ręcznego swoich aut,zobaczycie co się dzieje z lakierem tym bardziej że myją gąbkami .Amatorsko zajmuję się autodetailing-iem na swoich autach,lecz dużo znajomych prosi mnie żeby coś zrobić z ich lakierem po myciach właśnie gąbkami,szczotkami i różnymi innymi wynalazkami .

misiektoja
2nd-December-2014, 18:28
Nie wiem czy u nich byłeś... ale fajnie to wychodzi i w ciepłym...
Nie byłem, ale na pewno się wybiorę. Średnio to rozwiązuje jednak mój problem, bo jednak kawałek do nich mam, poza tym chyba jeszcze nie było otwarcia, a więc szukamy czegoś na już.


Nie dawajcie do mycia ręcznego swoich aut,zobaczycie co się dzieje z lakierem tym bardziej że myją gąbkami.
No tak, ale w zimę ciężko inaczej umyć samochód... Jak Ty sobie radzisz podczas mrozów ?

Zibi75
2nd-December-2014, 19:44
Boloński & Sirtrojan...

Nie wiem czy u nich byłeś... ale fajnie to wychodzi i w ciepłym...

a tak dla mniej wtajemniczonych - poproszę o adres na priv.

Ologt
3rd-December-2014, 17:06
No tak, ale w zimę ciężko inaczej umyć samochód... Jak Ty sobie radzisz podczas mrozów ?

W zimę tylko myjki bezdotykowe ,dobry wosk i prawie woda się nie trzyma na aucie np. https://www.youtube.com/watch?v=hl3if0CkFec.Uszczelki smaruję dobrym preparatem ,albo nawet wazeliną techniczną i nic nie przymarza.W dni w które sam mogę umyć auto to rękawica z microfibry dobrej a najlepiej sprawdzonej firmy ,wiadro z separatorem brudu ,szampon z obojętnym ph lub również myjki bezdotykowe .To zależy ile mam czasu.