PDA

Zobacz pe?n? wersj? : M35 M37 - zachowanie skrzyni biegów



grabba
29th-November-2014, 18:37
Cześć, jechałem dzisiaj sobie przez miasto w trybie M na 5-tce, obroty ok. 1.500, prędkość ok. 70 km/h. Po gwałtownym dociśnięciu pedału gazu do podłogi (ale bez kickdown) obroty gwałtownie wskoczyły do 3.000, na wyświetlaczu nadal paliła się 5-tka i samochód bardzo żwawo zaczął przyspieszać. Myślę, że konwerter nie był w tym momencie zablokowany i się ślizgał jednocześnie pozwalając silnikowi na pracę na wyższych obrotach. Zrobiłem tak kilka razy i za każdym razem było tak samo - super sprawa.

Po ok. godzinie wracałem do domu i przy dokładnie takich samych warunkach już to tak nie działało. Jadę w M na 5-tce, obroty ok. 1.500, gaz do dechy (ale nadal bez kickdown) i wskazówka obrotomierza powoli pnie się do góry, przyspieszenie nie zachwyca. Zrobiłem tak kilka razy i za każdym razem było tak samo. Docisnąłem pedał do końca i zadziałał kickdown, skrzynia zrzuciła do 2-ki.

Później jechałem na 3-ce i mając 1.500 rpm wciskałem gazu i ładnie szedł ... ale tu ciężko powiedzieć, czy szedł ładnie tak od dołu, czy podniósł obroty do 3.000, jak na początku.

Jak jest u Was?

grabba
30th-November-2014, 17:08
Dziś znowu trochę pojeździłem i przez pierwsze kilka km jest tak, jak pisałem wcześniej - nawet na 6. i 7. ładnie wchodzi na obroty od 1.500. Po jakimś czasie to znika. Pytanie, czy zależy to od temperatury, czy jest jakaś adaptacja. Na 3. zawsze wchodzi na obroty po mocniejszym wciśnięciu gazu. Ciekawe jest to, że jeżeli już na 4ce i wyższych biegach muli, to po zrzuceniu na 3kę i przygazowaniu, później na wyższych biegach zachowanie z podbijaniem obrotów wraca. Myślę, że to jakaś adaptacja, która zupełnie mi nie pasuje. Skoro jestem na M, to skrzynia powinna zawsze zachowywać się tak samo.

misiektoja
1st-December-2014, 04:26
Sprawdzałem dzisiaj i u mnie jest normalnie, jak jestem na 5-tce i wciskam pedał gazu mocno, ale bez kickdown to na początku muli i dopiero jak złapie trochę większe obroty zaczyna iść do przodu.

grabba
1st-December-2014, 08:09
Misiek, dzięki. U Ciebie może być trochę inaczej, bo jest jeszcze elektryk. Przy okazji zrobię filmik, jak to u mnie działa.

piore_w_rzece
31st-October-2016, 12:33
Dziś znowu trochę pojeździłem i przez pierwsze kilka km jest tak, jak pisałem wcześniej - nawet na 6. i 7. ładnie wchodzi na obroty od 1.500. Po jakimś czasie to znika. Pytanie, czy zależy to od temperatury, czy jest jakaś adaptacja. Na 3. zawsze wchodzi na obroty po mocniejszym wciśnięciu gazu. Ciekawe jest to, że jeżeli już na 4ce i wyższych biegach muli, to po zrzuceniu na 3kę i przygazowaniu, później na wyższych biegach zachowanie z podbijaniem obrotów wraca. Myślę, że to jakaś adaptacja, która zupełnie mi nie pasuje. Skoro jestem na M, to skrzynia powinna zawsze zachowywać się tak samo.

Wiem, że wątek nieco archeologiczny ale dopiszę coś ;)
Sytuacja którą opisujesz jest kompletnie normalna.
Blokada sprzęgła hydrokinetycznego nie działa dopóki olej w skrzyni nie osiągnie właściwej temperatury i stąd możliwy jest poślizg. W niektórych skrzyniach nawet po osiągnięciu właściwej temperatury blokada nie działa na niskich biegach by poprawić "kulturę pracy".
Dodam jeszcze, że dopóki blokada nie zaczyna działać (czyli olej jest zimny) dobrze jest nie cisnąć mocno samochodu, bo chłodny olej ma inne właściwości niż rozgrzany i gorzej zabezpiecza skrzynię.

grabba
31st-October-2016, 12:55
Szkoda, że nie można wyłączyć blokady konwertera :( Gdy miałem jeszcze kompresor i ponad 500 Nm, to bez zablokowanego konwertera na 7ce samochód bardzo fajnie wyrywał do przodu bez konieczności redukcji.

imnowak
31st-October-2016, 18:02
... Gdy miałem jeszcze kompresor i ponad 500 Nm...

jakos wczesniej nie zauwazylem, czemu w czasie przeszlym?

piore_w_rzece
2nd-December-2016, 13:24
Szkoda, że nie można wyłączyć blokady konwertera Gdy miałem jeszcze kompresor i ponad 500 Nm, to bez zablokowanego konwertera na 7ce samochód bardzo fajnie wyrywał do przodu bez konieczności redukcji.

Wyrywał na pewno bardziej gładko i prawie bez zwłoki, ale niestety też i mniej efektywnie niż gdyby blokada działała. Dla skrzyni żaden problem przeredukować a przy poślizgu na wysokim biegu i dużym obciążeniu olej w skrzyni przejmuje na siebie powstające ciepło. Na dłuższą metę skraca to żywotność oleju i nie jest zdrowe dla skrzyni... Wyłączyć programowo na pewno się da ale potrzeba do tego jakiegoś magika od elektroniki/softu w samochodzie, jednak mocno bym odradzał takie działania. Skośnoocy inżynierowie dobrze wiedzieli co robili przy programowaniu tej blokady ;)

Coobcio
22nd-January-2017, 15:54
Wszystko wskazuje na to że jest uślizg na konwerterze...
Ps. Tylko piątka ci się tak "ślizga" czy inne biegi też ??

Od 3 dni śmigam już swoją M37 i jak depnę w trybie manualnym to jest jakby była skrzynia manualna przechodzą obroty łągodnie, z czego od 1500 do 3000 bardzo ospale, dopiero coś zaczyna się dziać od 3500obr.min a tak to ospały osiołek, te duże ciężkie koła 20 wydaje mi się że strasznie zamulają ten wóz...