PDA

Zobacz pe?n? wersj? : spalanie LPG w FX35



kawszyn
3rd-December-2014, 13:43
gazownicy w FX35, napiszcie prosze, ile Wasze cudenka pala :) :

1A. MAX w miescie, przy ostrym bucie
1B. MIN w miescie, spokojna jazda, eco-driving

2A. MAX w trasie, przy jakich predkosciach
2B. MIN w trasie, np kolo 100km/h

wiem, ze np w miescie srednio Wam pala po ok 19litrow...ale to jest usrednione, chodzi mi o ciagly but i ciaglego dziada heh
prosilbym o rzeczywiste spalanie, moze ktos z Was sam sobie liczy (przeklamania komputera pokladowego)
dzieki z gory:hail:

korzen
3rd-December-2014, 14:34
1A. Ile wlejesz :) 22l + (wiecej niz 22 nie spalilem)
1B. Nie praktykuje ;) Normalna jazda na krotkich dystansach z trasa raz w tygodniu srednia 17,2... Wg mnie na mniej niz 16 nie masz co liczyc w miescie... Normalna jazda 17-18 (bez bycia zawalidroga)

2A. Max z bagazami i rowerami na dach do 140km/h 15l/100... To przez rowery... Na trasie do 160km/h wliczone w tym spalaniau 17,2...
2B. Najmniej na lpg udalo mi sie spalic bodajrze 11.7l. Wydaje mi sie, ze jadac 120-130 pali mniej na 100km niz jadac 100-110km/h

Tylko to wszystko malo miarodajne... Kazdy inaczej jezdzi i pojmuje trasa/miasto. Inaczej stac w korku w Warszawie, a jezdzic po miescie ktore ma 50tys mieszkancow poza godzinami szczytu. Licz srednie spalanie LPG 16-18l przy normalnej jezdzie...

kawszyn
3rd-December-2014, 14:47
dlatego chcialbym zeby jak najwiecej osob wpisalo swoje osiagniecia w spalaniu, wtedy mozna usrednic :)))
dzieki wielkie korzen!

Ologt
3rd-December-2014, 16:49
Ciężko na na Twoje pytanie odpowiedzieć bo kto jeździ na ciągłym bucie non stop .Mój FX w mieście niespełna 80.00 tyś mieszkańców spala 18-19l gazu .Jazda różna raz spokojnie ,a raz but w zależności od sytuacji na drodze .Spalanie sprawdzone wg tankowań ,komputer wskazuje 17l.

pichoj
3rd-December-2014, 18:35
Podobnie jak Ologt - ciężko jednoznacznie stwierdzić - zależy od dnia (jakie korki, jaka trasa itp.) W moim przypadku jazda po Gdańsku 17-20 litrów, trasa 13-16.

BAJZEL
3rd-December-2014, 18:37
Ciągły but

;) ;) ;)

zajac01
3rd-December-2014, 18:59
Instalka stag 300, reszty gratów nie pamiętam. Spalanie w Warszawskich korkach oscyluje w granicach 17-19 litrów. Najmniej mi wyszło 16, najwięcej 21. Spalanie realne, nie z komputera. A w trasie to ciężko powiedzieć, bo czy trasą będzie droga na Mazury na jednej nitce i co chwila pedał w podłodze aby wyprzedzić, czy autostrada z powiedzmy stała prędkością :) Generalnie mi spalanie na trasie mieści się w przedziale miejskim. :D

Bajzel, jak przeciągnąłem ojca mazde, to chwilowe spalanie benzyny było 111 l/100 :)

kawszyn
6th-December-2014, 19:33
thx:)
a takie pytanie z innej beczki. czy ktos z Was parkuje auto w garazu podziemnym? mam 2 miejsca garazowe, uzywane regularnie i uwazam to za blogoslawienstwo, zwlaszcza teraz w zimie.
powszechnie wiadomo, ze nie wolno parkowac autem z LPG w takich miejscach....poza 'wzgledami moralnymi' , czy jesli sie zalozy porzadna instalacje w takim FX, to czy osoba postronna moze jakos na to wpasc?
oczywiscie wlew LPG kolo wlewu Pb, wiec nikt nie ma podejrzen, ale czy np sa jakies inspekcje? sprawdzaja to jakos?:P przeraza mnie wizja parkowania fury przed garazem na zatloczonym osiedlu...

BAJZEL
6th-December-2014, 21:53
wjezdzając i wyjezdżając z garażu przełączasz na Pb i po problemie przecież dopoki nie pokażesz co masz pod maską to nikt nie wie, że masz lpg taki zakaz jest w centrach handlowych tak samo a ja tam zlewam to cieplym ....

kawszyn
6th-December-2014, 21:59
ulatniajacy sie gaz powodowany jest przez nieszczelnosc w ukladzie i jest to rzeczywiste niebezpieczenstwo? przelaczenie na Pb cos serio zmienia w tym temacie?:)
dobra instalacja i regularne przeglady techniczne wystarcza zeby miec pewnosc ze wszystko jest ok?

BAJZEL
6th-December-2014, 23:32
prawda jest taka , że żeby bule z gazem wywaliło te samochodowe to trzeba by na ognisko najechać ... ale regulacje to regulacje ... w jednym kraju mozna jarać ziele w innym nie ... moim zdaniem to bzdury i sie temu nie podporządkowuje jedynie żeby sąsiedzi i strażnicy w centrachnie pluli to przełączam na Pb , żeby nie byo czuć zgniłej kapusty :)

quku
7th-December-2014, 10:46
to ma inne podłoże i nie o wybuch butli w aucie chodzi tylko o realne zagrożenie przy jakiejkolwiek nieszczelności trochę fizyki LPG jest cięższe od powietrza to znaczy że "snuje się nad podłożem" (gromadzi) a więc wentylacja tego nie wyciągnie z garażu następnie ktoś przychodzi do jakiegokolwiek auta w pobliżu nic nie czuje bo LPG jest nisko przekręca kluczyk iskra i żegnamy się z tym światem i wielu niewinnych fakt prawdopodobnie butla w aucie nie wybuchnie ale trochę gruzu może spaść na auto pozdrawiam

sirtrojan
7th-December-2014, 13:16
snuje się nad podłożem" (gromadzi) a więc wentylacja tego nie wyciągnie z garażu


dokładnie - jak garaze nei mają odpowiedniej wentylacji po prostu nie pozwalają na wjazd autom z LPG.

swoją drogą trzeba też uważać przy dlubaniu z kanału w aucie z instalacją gazową .

amigo
4th-January-2015, 19:07
Po paru miesiącach użytkowania instalacji LPG spalanie średnie w okolicy 16L gazu, więc jest ok. Trochę niepokoi mnie zużycie benzyny. Mniej więcej pół baku schodzi mi co 2-2,5 tys. km. Co prawda pokonuję głównie krótki trasy i auto jest często odpalane ale spalanie Pb wydaje mi się troszkę wysokie. Jak u was to wygląda?

zajac01
4th-January-2015, 19:37
U mnie tak samo schodzi. I jest jak piszesz, im więcej uruchomień, tym więcej paliwa sobie pociągnie z baku :) zwłaszcza teraz, jak jest zimno i trochę dłużej się grzeje. Więc raczej nie masz się czym przejmować.

lukasz32
8th-January-2015, 20:06
Po paru miesiącach użytkowania instalacji LPG spalanie średnie w okolicy 16L gazu, więc jest ok. Trochę niepokoi mnie zużycie benzyny. Mniej więcej pół baku schodzi mi co 2-2,5 tys. km. Co prawda pokonuję głównie krótki trasy i auto jest często odpalane ale spalanie Pb wydaje mi się troszkę wysokie. Jak u was to wygląda?

Spróbuj obniżyć temperaturę przełączania i/lub zaizolować termicznie parownik. O przewodach (izolacji np kauczuk) z razem/cieczą nie wspominam, bo nie każdemu się to może wizualnie podobać.
Ja mam obecnie 20'C i parownik będę izolował bo sprawdzałem w innym pojeździe i warto. W sumie to niezaizolowany reduktor, jako urządzenie, które zimą powinno być nagrzane, stanowi jakieś nieporozumienie. Owe 20'C ustawił mi monter gazu, nie ma szarpania, sprawdzane w okolicach -12 jak do tej pory.
A moze Twój parownik jest na nawiewie zimnego powietrza? Np pod zderzakiem?
pozdrawiam

korzen
8th-January-2015, 20:44
Ja w zyciu bym nie obnizal!! Niech silnik tez pochodzi sobie na Pb dla dobra i ukladu paliwowego i map paliwa... Ja mialem 40stopni i sobie zwiekszylem do 45 stopni... Gdzies czytalem, ze najbezpieczniej dla silnika jest 50!! Gdyby producent chcial izolowac parownik, to by to zrobil... amigo nie rob druciarstwa prosze... Sprawdz temperature przelacznania na lpg i zostaw 40stopni... Mi sie przelacza przy 45 po jakichs 2-3km jazdy w zimie. Ja to chyba sporo latam na Pb, bo co tankowanie 65L LPG zalewam 20-30L Pb... I spalam to rownoczesnie... Tyle, ze czesto latam tylko na PB (LPG w trasy i na spokojne kulanie sie)... Spalanie Pb wychodzi CI teraz ok 1/100km i to wg Ciebie duzo?????!!!!!

amigo
12th-January-2015, 07:44
Dzięki wszystkim za odpowiedź. Jeśli chodzi o gaz to moje drugie auto dopiero. Wcześniej miałem oszczędną służbówkę, która latem benzyny pobierała dużo mniej niż FX. Ale patrząc na różnicę w pojemności silników to nie ma się czemu dziwić :)

lukasz32
22nd-February-2015, 02:42
Gdyby producent chcial izolowac parownik, to by to zrobil... amigo nie rob druciarstwa prosze...

Wg Ciebie izolacja termiczna urządzeń, których praca zależna jest niejako od temperatury, to druciarstwo? Wybacz ale w ogrzewnictwie od lat pracuję ;)