PDA

Zobacz pe?n? wersj? : pare problemow po zakupie



Szorstki
5th-December-2014, 14:05
Witam kolegow, od miesiaca jestem wlascicielem :infi: G37S w manualu i niestety jak to zawsze po zakupie jest pare niedociagniec i potrzebowal bym pomocy, stawiam dobry trunek (i nie mam na mysli wirtualnego :)) za rozwiazanie ktoregokolwiek z problemow.
Pali mi sie na stale check od silnika i dodatkowo mruga przy eko/sredniej jezdzie, po podlaczeniu do komputera wyskakuje:

1. P0445 Evap. Purge Control Valve Circuit Shorted
2. P0448 Evaporative Emission Control System Vent Valve/Solenoid Circuit Shorted
3. P0300 czyli klasyczne wypadanie zaplonu, jednak dodatkowy opis mam taki ze jest to usterka sporadyczna, po skasowaniu zapala sie dopiero po jakims czasie, jak depne mocniej to gasnie, znowu kiedys sie zapali az w koncu jest na stale, obejrzalem swiece i cewki ktore wygladaja wporzadku, poza tym wszystkie daja iskrę
4. Nie moge zatankowac bez ciaglego odbijania paliwa, i nie jest to tak jak w innym opisanym temacie ze odbija jak jest wiecej niz polowa zbiornika, u mnie dzieje sie to bez wzgledu czy pusty czy pelny, obracanie/wykrecanie/blokowanie pistoletu nie pomaga
5. Dodatkowo na biegu jalowym obroty sa na poziomie 1000-1200 na minute, rowniez w czasie jazdy na 1 biegu utrzymuja sie przez co ciezko jedzie sie w korku, po wykasowaniu bledow jest tak jak powinno czyli ~650 na jakis czas

Wszystkie bledy byly 3 krotnie kasowane i niestety wracaja
I jako ze to auto z usa jest problem z navi oraz stacjami radiowymi, oddalem auto do podobno ogarnietej firmy co sie zajmuje elektronika ale mowia ze nic sie z tym nie da zrobic, chociaz mam wrazenie ze nawet nie popatrzyli na to wiec kolejne pytania:
6. Jak zrobic by byly fale parzyste w radiu
7. Co zrobic by byla navi na EU? oczywiscie poza wizyta w ASO :)
8. Mam wyjscie na IPoda w tunelu wewnetrzym, tylko nie mam kabla by podlaczyc, czy jest to jakis specjany? Gdzie mozna go dostac? Nie spotkalem sie z takim wejsciem

Z gory dziekuje za pomoc

Coobcio
5th-December-2014, 14:39
Elo !
Zdejmij plastikową osłone co masz na silniku i popatrz na przewody podciśnionowe co są na tyle kolekotra ssącego - najprawdopodobniej, któryś z nich jest odpięty.

korzen
5th-December-2014, 15:24
1&2 To blady odprowadzania par paliwa... Sprawdz przewody do czujnikow, jezeli sa ok to problemem jest najprawdopodobniej the canister purge volume control solenoid valve. Zobacz zalacznik...
3. Cewki do sprawdzenia, pozamieniaj miejscami. Chociaz u Ciebie jest cykliczne wypadanie zaplonow, wiec moze byc zarowno rozciagniety lanuch rozrzadu (watpie) a nawet slaba kompresja... Wymien swiece, zamien cewki miejscami i zmierz kompresje (dla swietego spokoju). Wypadanie zaplonu moze tez powodowac zly sklad mieszanki... Zacznij od ukladu zaplonowego..
4. Patrz punkt 1&2
5. Czyszczenie przepustnicy plus adaptacja. Do sprawdzenia przeplywki (chociaz ich bledu nie wyrzuca). Weryfikacja ukladu dolotowego...
6. Skontaktuj sie z kolega LOKTONG z forum. W swoim FX ogarnal temat (aczkolwiek RDS nie dziala, moze w G37 bedzie latwiej).
7. Temat o nawigacji juz byl walkowany > szukaj
8. http://www.myg37.com/forums/audio-video-and-electronics/177207-everything-you-need-to-know-about-ipod-video-cables.html

Pochodze z Bielska :) Gdzie naprawiasz samochod?? Mam tam dobrego mechanika, ktory ogarnial mi swapa silnika i hamulcy... Jak cos pisz na priv...

Tak BTW zapraszamy TUTAJ http://www.ifans.pl/forumdisplay.php?4-Dopiero-doczye-Przywitaj-si-adnie-%21

Szorstki
5th-December-2014, 15:57
Elo !
Zdejmij plastikową osłone co masz na silniku i popatrz na przewody podciśnionowe co są na tyle kolekotra ssącego - najprawdopodobniej, któryś z nich jest odpięty.

Podpiety wszystko ok z nim

Szorstki
5th-December-2014, 16:01
1&2 To blady odprowadzania par paliwa... Sprawdz przewody do czujnikow, jezeli sa ok to problemem jest najprawdopodobniej the canister purge volume control solenoid valve. Zobacz zalacznik...
3. Cewki do sprawdzenia, pozamieniaj miejscami. Chociaz u Ciebie jest cykliczne wypadanie zaplonow, wiec moze byc zarowno rozciagniety lanuch rozrzadu (watpie) a nawet slaba kompresja... Wymien swiece, zamien cewki miejscami i zmierz kompresje (dla swietego spokoju). Wypadanie zaplonu moze tez powodowac zly sklad mieszanki... Zacznij od ukladu zaplonowego..
4. Patrz punkt 1&2
5. Czyszczenie przepustnicy plus adaptacja. Do sprawdzenia przeplywki (chociaz ich bledu nie wyrzuca). Weryfikacja ukladu dolotowego...
6. Skontaktuj sie z kolega LOKTONG z forum. W swoim FX ogarnal temat (aczkolwiek RDS nie dziala, moze w G37 bedzie latwiej).
7. Temat o nawigacji juz byl walkowany > szukaj
8. http://www.myg37.com/forums/audio-video-and-electronics/177207-everything-you-need-to-know-about-ipod-video-cables.html

Pochodze z Bielska :) Gdzie naprawiasz samochod?? Mam tam dobrego mechanika, ktory ogarnial mi swapa silnika i hamulcy... Jak cos pisz na priv...

Tak BTW zapraszamy TUTAJ http://www.ifans.pl/forumdisplay.php?4-Dopiero-doczye-Przywitaj-si-adnie-%21

Swiece zamowione, za zawor ten co jest w kolo baku 1200 plnow sobie krzycza w infiniti/nissanie, uzywka 100 juz zamowiona jako ze nie ma pewnosci czy on jest winowajca, przepustnica raczej odpada bo po wykasowaniu bledow wszystko wraca do normy na jakis czas, akurat Korzen mieszekam w Łodygowicach, wiec koło BB, ale to tam wiekszosc mlodosci spedzilem :) znajomy warsztat mam w zywcu :) a koło Będzina to potrojne dachowanie zaliczylem :D

korzen
5th-December-2014, 16:37
Hehe no ja jestem z Mikuszowic, wiec niedaleko... Tam tez mam mechanika, jak cos moge goscia polecic bo ogarnia dobre tematy :) Zacznij od tego zaworu...

Szorstki
17th-December-2014, 19:45
1+2+4 okazalo sie ze to jednak zaden z zaworow ktore opisal Korzen, po wymianie nie bylo poprawy, jednak z niewiadomych przyczyn przy probie dochodzenia w ktorym miejscu jest problem usterka sama ustala, moze gdzies byl brak przeplywu oparow
3+5 okazalo sie ze jest nieszczelnosc w wydechu, winowajca mogly byc tez zapchane katalizatory, co powodowalo problem nie wiem, bo obie rzeczy zrobilem za jednym razem
6. Jak zrobic by byly fale parzyste w radiu niestety radio w G37 jest inne niz u LOKTONG i nie udalo mi sie znalesc instrukcji na forach/internecie lub chociaz jakiegos pomyslu jak z tym zrobic, gdyby jednak ktos cos wiedzial wiecej to prosil bym o pomoc, dane radia: 25915 JK63E, model NAU-3051KUS

Z ponizszymi punktami poki co walcze :)
7. Co zrobic by byla navi na EU? oczywiscie poza wizyta w ASO
8. Mam wyjscie na IPoda w tunelu wewnetrzym, tylko nie mam kabla by podlaczyc, czy jest to jakis specjany? Gdzie mozna go dostac? Nie spotkalem sie z takim wejsciem

grabba
17th-December-2014, 20:44
Ad. 6. kilka dni temu kolega Yakuza pisał, że zajmuje się też przerabianiem "radiów" ... nawet jakieś linki do aukcji allegro wrzucał. Poszukaj i odezwij się do niego.