PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Temperatura silnika



Midway
15th-December-2014, 21:00
Czy tez tak macie ze silnik bardzo długo się nagrzewa ?
Do tego wskaźnik temperatury w moim:infi: nigdy nie przekracza polowy skali.
Co o tym sadzicie ?
Słyszałem ze wśród producentów teraz panuje trend na nie dogrzewanie silnika , nie wiem co o tym myśleć.

BAJZEL
15th-December-2014, 21:05
Nie wiem jakie trandy panują ale w moim też za połowę się nie wyhyla a co do nagrzewania .. to sprecyzuj słowo długo ...

korzen
15th-December-2014, 21:13
Nie wychyla sie za polowe, czyli jest tak jak powinno. Temperatura robocza silnika to na wskazniku wlasnie okolice polowy... W zadnym aucie nie wychodzilo powyzej z tych, ktore mialem. Przy normalnej jezdzie oczywiscie ;) Wskaznik pokazuje temperature plynu chlodniczego, ktora sprawdzalem na torqpro za pomocą ELM327 i wszystko bylo ok... Krotko mowiac, wszystk ojest ok, wiec sie nei przejmuj :)

Midway
15th-December-2014, 21:19
Ciężko to precyzować (czas) ale w poprzednim aucie po dojechaniu do pracy miałem w miarę "gorący silnik" . Tu taki sam dystans a nawet letnie powietrze nie leci z nawiewów.
Mam wrażenie ze potrzeba mu :infi: trzy razy więcej czasu na to żeby wskazówka drgnęła.
Może ten typ tak ma a ja po prostu muszę się przyzwyczaić.

Krzysztof
15th-December-2014, 21:46
Przy zewnętrznej temperaturze ok +2 stopnie mój FX po przejechaniu ok 2-2,5 km ma właściwą temperaturę płynu chłodzącego (ale jeszcze nie, oleju). Jeżeli Twój silnik potrzebuje na nagrzanie większego dystansu, to masz problem z termostatem.

sirtrojan
15th-December-2014, 21:52
+1
wymień sobie profilaktycznie termostat. Będziesz miał z głowy.

slepy62
15th-December-2014, 22:05
Czy tez tak macie ze silnik bardzo długo się nagrzewa ?
Do tego wskaźnik temperatury w moim:infi: nigdy nie przekracza polowy skali.
Co o tym sadzicie ?
Słyszałem ze wśród producentów teraz panuje trend na nie dogrzewanie silnika , nie wiem co o tym myśleć.

Temeratura w 30d - jest zawsze w połowie skali, tak na mrozie jak i w upale...

Co do nagrzewnicy - określ czas
- w zimie (załózmy że na zewn. jest w okolicach 0 C) ciepłe powietrze leci po jakichś 5 minutach - przy garażowanym aucie (14~16 C)
- jak stoi na zewnątrz/na mrozie od 7 nawet do 10 minut...

Midway
15th-December-2014, 22:08
Sprawdzę jeszcze na dystansie 2-2,5 km jak Krzysiek napisał może to tylko moje fanaberie.
Termostat wymienię oczywiście nawet profilaktycznie , zastanawiam się tylko gdzie.
Kupując auto miałem troszkę dziwne przejście z dilerem (serwisem) . W książce serwisowej termin przeglądu upłynął miesiąc wcześniej .
Gdy poprosiłem o serwis wymianę oleju i filtrów odparli "po co przecież przejechał tylko 2000mil od ostatniego .
Niestety panowie ale UK serwisowo na głąbach stoi . Wiec nie mam gwarancji ze i termostat wymienia............... a nie powiedzą ze wymienili i nic nie zrobią bo działa.

korzen
15th-December-2014, 23:27
Na gwarancji nie wymienia Ci na pewno... Jezeli dochodzi prawie do polowy skali, powiedza, ze jest ok... Jezeli masz watpliwosci (chociaz to 3litry i to klekot, wiec swoje na zagrzanie miec musi) to wymien sam. Odnosnie tego co slepy na pisal, to na dieslach infi sie nie znam i nie wiem czy maja dogrzewacz. Mercedes cdi natomiast mial dogrzewacz i mimo uszkodzonego termostatu (nie dogrzewal sie w zimie, bylo na 1/4 skali) cieple powietrze lecialo z nawiewow...

Krzysztof
16th-December-2014, 13:12
Midway, nie zwróciłem uwagi, że masz diesla. Te silniki ze względu na wyższą sprawność nagrzewają się znacznie wolniej. W Twoim przypadku, przypuszczam, że aby silnik osiągnął temperaturę pracy potrzeba przynajmniej 6-8km. W niektórych samochodach z silnikami wysokoprężnymi fabrycznie montowane jest webasto, aby szybko zapewnić dogrzanie wnętrza i nagrzanie silnika.

BAJZEL
16th-December-2014, 13:23
ciekawa rzecz, że dzisiaj rano jadąc na siłownie jakieś max 1 km na moje oko 700 m jak już parkowałem to temp silnika nie była jeszcze w tej naszej połowie skali a powietrze z nawiewów już było cieplutkie ...
p.s. jechałem jak ciota 40km /h zawsze tak z rana go traktuje :) dopoki nie stwierdze, że chce usłyszeć wydech :)

korzen
16th-December-2014, 14:37
BAJZEL przeciez teraz nawet jak mu przycisniesz to juz tego nei uslyszysz ;) Trza bylo nie spawac...

Midway
16th-December-2014, 16:44
Dzięki panowie , wychodzi na to ze ten typ tak ma .:) No ale musiałem zapytać bo troszkę dziwnie mi to wyglądało.