PDA

Zobacz pe?n? wersj? : wsuwanie i wysuwanie kierownicy przy wysiadaniu



Piotr_FX
23rd-December-2014, 00:19
Cześć,

opcja chowania się kierownicy i odsuwania fotela działa, jednak po wymianie aku kierownica chowa się tylko o jeden "ząbek" przy wysiadaniu. Bez znaczenia czy jest ona najdalej wysunięta czy też nie, zawsze minimalnie się chowa, i tak samo minimalnie się podsuwa. Za to fotel ogólnie ma bardzo duży odsuw.

Jak jest u Was? U mnie kierownica z pewnością chowała się bardziej i nie wiem jak to ponownie ustawić bez odpinania aku.

Dzięki za pomoc.

kmn
23rd-December-2014, 00:38
Tu koledzy zamieścili co i jak:

http://www.ifans.pl/showthread.php?1642-Ustawianie-pamici-foteli

Piotr_FX
23rd-December-2014, 00:40
Pamięć działa OK - dla dwóch kierowców. Tu chodzi mi o chowanie się kierownicy w momencie otwarcia drzwi.

edit: i jeszcze jedno - aby ustawić pamięć*fotela nie trzeba otwierać drzwi. Konieczne jest jednak wykonanie czynności na P w skrzyni i przekręconym zapłonie. Jeśli auto jest uruchomione to nie może być na D/R. Wtedy przyciski fotela nie działają.

Ale jak pisałem z pamięcią jest OK, pytanie czego innego dotyczy. Dzięki.

korzen
23rd-December-2014, 00:41
Jezeli programowanie jak wyzej wrzucil kmn nie dziala, a oczywiscie masz wlaczona w menu komputeraz opcje "komfortowego wysiadania", to napisz priv do LOKTONG. Mial z tym problemy i rozkminialismy sprawe. W koncu metoda programowania z 350z zadzialala z tego co pamietam. Tutaj wiecej http://www.ifans.pl/showthread.php?3433-Regulacja-fotela&p=33589#post33589
U mnie po odpinaiu bateri nie ma tych problemow. Ciekawe, od czego to zalezy??

Piotr_FX
23rd-December-2014, 00:45
Dobra niech będzie - spóbuję przy otwartych drzwiach. Aczkolwiek przy zamkniętych programowałem ustawiając najpierw fotel, następnie SET, a gdy zapalą się*dwie lampki 1 i 2 to wybierałem dany numer, który chcę zaprogramować. No i skutkowało.

korzen
23rd-December-2014, 12:44
Opcje w komputerze masz zaznaczona oczywiscie??

Piotr_FX
24th-December-2014, 00:33
Tak, inaczej fotel by się nie odsuwał. Kierownica też dgnie, przesuwa się o jeden ząbek - chowa i wysuwa, ale praktycznie niezauważalnie. Może odłączę aku, by ponownie się zaprogramowało, aczkolwiek specjalnie mi to nie przeszkadza :)

korzen
24th-December-2014, 21:34
Kurcze nei wiem o co chodzi. Odebralem auto z warsztatu, oczywiscie bateria byla odpieta i to chyab z tydzien... Wszystko dziala jak nalezy... Wykasowala sie pamiec foteli, stacje radiowe i tyle...

LOKTONG
24th-December-2014, 23:28
Juz 5 raz podsylam info - okazuje sie ze ja to rozewalilem i nikt inny nie potrafi :):) ale to zaszczyt dla Mnie

1. Open the drivers side door Otworz drzwi kierowcy
2. Turn the key to the run position Wlacz zaplon
3. Turn it all the way back, but don't remove it Przekrec kluczyk spowrotem na zero, ale go nie wyciagaj
4. Close the door Zamknij drzwi
6. Wait about 1 minute Poczekaj minute
7. Open the door again, the seat should move Otworz ponownie drzwi, siedzienie powinno sie odsuwac

MUSI DZIALAC - pamietaj musisz wsadzic kluczyk nawet jesli masz inteligentkey

Piotr_FX
9th-October-2015, 23:38
Podbijam, bo może ktoś z Was miał podobny problem.

Dawno dawno temu z nieznanych przyczyn, a może przy okazji wymiany aku rozprogramowała się pamięć foteli i kierownicy. Równocześnie przestało działać pikanie przy zamykaniu i odblokowywaniu drzwi (guzik w klamce). Pamięć została zaprogramowana, fotel odsuwa się przy wysiadaniu. Kierownica wykonuje jedynie bardzo mały skok, praktycznie niezauważalny (pomimo włączonej opcji). Ostatnio zdzwiiłem się jak zamykając samochód usłyszałem piknięcie. Nawet zapomniałem co to jest i myślałem, że drzwi mam niedomknięte. Pikanie działa przy otwieraniu i zamykaniu już kilka dni. Kierownica niestety nadal wykonuje tylko bardzo płytki skok.

Ktoś miał podobnie?

korzen
10th-October-2015, 01:23
Sygnal dzwiekowy przy zamykaniu/otwieraiu auta wlacza sie/wyacza przytrzymujac 2 guziki pilota na raz (otwieranie/zamykanie) przez kilka sekund. Cp do kierownicy sprobuj zaprogramowac cale ustawienie fotel-kierownica do konkretnego pilota.

P.S. Uzupelnij profil bo nawet nie wiemy dokladnie z jakim autem mamy do czynienia :)

Piotr_FX
5th-November-2015, 23:46
korzen - serdeczne dzięki! faktycznie pikanie włącza się przytrzymując guzik na pilocie. Muszę wymienić baterię w drugim pilocie, to wówczas sprawdzę programowanie drugiego.

Przepraszam za późną odpowiedź :) profil uzupełniłem :)

tas23
22nd-February-2016, 12:34
Każdy szukający ustawiania pamięci foteli trafia do tego wątku, więc pokusiłem się o małe podsumowanie tego co zrobiłem natchniony Waszymi postami:)

Oto moja procedura (a właściwie połączenie Waszych procedur w całość), która już ze dwa razy się sprawdziła:
1. Sprawdzamy, czy funkcja odsuwania foteli i kierownicy są zaznaczone w menu komputera pokładowego - centralny ekran i "Settings" - dzięki korzen - gdy oba punkty są odhaczone, ale nadal nie działa idziemy dalej
2. Przechodzimy procedurę opisaną przez LOKTONGa - teraz wsuwanie i wysuwanie kierownicy i fotela "MUSI DZIAŁAĆ":)
3. Następnie pamięć foteli. W tym momencie naciskając na klawisz M lub SET (nie pamiętam jak jest u mnie, ale ten od pamięci foteli, kierownicy i lusterek zewnętrznych) zapalały mi się na krótką chwilę oba klawisze pamięci ("1" i "2"), ale nie można było programować. Rozwiązanie znalazłem również dzięki temu forum, ale teraz już nie mogę zlokalizować postu, więc opiszę: wsiadamy do samochodu i zamykamy drzwi -> przekręcamy kluczyk na pozycję 2 (zaświecą się wszystkie kontrolki; mam u siebie Inteli Key i nie korzystam z grota kluczyka i też działa) -> cztery (4) razy otwieramy i zamykamy drzwi kierowcy (u mnie przy pierwszych 3. słychać piknięcie, a przy 4. już go nie ma) -> przekręcamy kluczyk na pozycję 0 -> funkcja programowania foteli powinna być aktywna. Za pierwszym razem działała mi od razu, wczoraj musiałem kilka razy chaotycznie poprzekręcać kluczyk i pozamykać drzwi, ale po ~10 sek zaczęła działać.
4. Ustawiamy fotele, lusterka zewnętrzne i kierownicę w żądanym położeniu -> przytrzymujemy klawisz M (lampki na klawiszach 1 i 2 powinny się zaświecić albo mignąć, u mnie zaobserwowałem oba objawy) -> wciskamy klawisz numeru pamięci (1 lub 2). U mnie działa zarówno na zamkniętych jak i otwartych drzwiach, ale zawsze robiłem to przy wyłączonym silniku i kluczyku przekręconym na 2 (szerzej opisał to Piotr_FX na poprzedniej stronie).
5. Zadowoleni wysiadamy z auta -> włączamy alarm -> odchodzimy parę kroków -> oglądamy się, czy nasz FX jest nadal tak śliczny jak ostatnio:)

Piotr_FX
1st-March-2016, 16:48
tas23 - brawo :)

można też dać sobie na wstrzymanie, mi po paru jazdach fotel sam się programował. Ale nadal mam problem z kierownicą - od czasu wymiany akumulatora nie mogę przywrócić wsuwania i wysuwania kiery ;(

tiger456
1st-March-2016, 17:03
Ja tam bym się tym nie przejmował, silniczki nie będą się psuć :D

tas23
8th-November-2017, 15:07
Oto moja procedura (a właściwie połączenie Waszych procedur w całość), która już ze dwa razy się sprawdziła:
1. Sprawdzamy, czy funkcja odsuwania foteli i kierownicy są zaznaczone w menu komputera pokładowego - centralny ekran i "Settings" - dzięki korzen - gdy oba punkty są odhaczone, ale nadal nie działa idziemy dalej
2. Przechodzimy procedurę opisaną przez LOKTONGa - teraz wsuwanie i wysuwanie kierownicy i fotela "MUSI DZIAŁAĆ":)
3. Następnie pamięć foteli. W tym momencie naciskając na klawisz M lub SET (nie pamiętam jak jest u mnie, ale ten od pamięci foteli, kierownicy i lusterek zewnętrznych) zapalały mi się na krótką chwilę oba klawisze pamięci ("1" i "2"), ale nie można było programować. Rozwiązanie znalazłem również dzięki temu forum, ale teraz już nie mogę zlokalizować postu, więc opiszę: wsiadamy do samochodu i zamykamy drzwi -> przekręcamy kluczyk na pozycję 2 (zaświecą się wszystkie kontrolki; mam u siebie Inteli Key i nie korzystam z grota kluczyka i też działa) -> cztery (4) razy otwieramy i zamykamy drzwi kierowcy (u mnie przy pierwszych 3. słychać piknięcie, a przy 4. już go nie ma) -> przekręcamy kluczyk na pozycję 0 -> funkcja programowania foteli powinna być aktywna. Za pierwszym razem działała mi od razu, wczoraj musiałem kilka razy chaotycznie poprzekręcać kluczyk i pozamykać drzwi, ale po ~10 sek zaczęła działać.
4. Ustawiamy fotele, lusterka zewnętrzne i kierownicę w żądanym położeniu -> przytrzymujemy klawisz M (lampki na klawiszach 1 i 2 powinny się zaświecić albo mignąć, u mnie zaobserwowałem oba objawy) -> wciskamy klawisz numeru pamięci (1 lub 2). U mnie działa zarówno na zamkniętych jak i otwartych drzwiach, ale zawsze robiłem to przy wyłączonym silniku i kluczyku przekręconym na 2 (szerzej opisał to Piotr_FX na poprzedniej stronie).


Właśnie próbowałem mojej procedury i do punktu 3ciego muszę wprowadzić erratę:) - wytłuszczona.

Zatem wsiadamy do samochodu i zamykamy drzwi -> przekręcamy kluczyk na pozycję 3 (zaświecą się wszystkie kontrolki a kierownica i fotel ustawią się we wcześniejszej pozycji; mam u siebie Inteli Key i nie korzystam z grota kluczyka i też działa) -> cztery (4) razy otwieramy i zamykamy drzwi kierowcy (u mnie przy pierwszych 3. słychać piknięcie, a przy 4. już go nie ma - pika niezależnie od otwierania drzwi, na to nie zwracamy uwagi) -> przekręcamy kluczyk na pozycję 0 (fotel i kierownica odsuwają się i unoszą) -> funkcja programowania foteli powinna być aktywna.

Jak wsiadłem, posiedziałem i przekręcałem kluczyk, ale bez automatycznego unoszenia kierownicy i odsuwania fotela, procedura nie działała.