PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Problem z silnikiem fx35 - dragania, SES, wielokrotnie wypadające zapłony



marysia
23rd-December-2014, 23:39
Ratunku! Mój piękny rudy zaczął się dziwnie zachowywac, a mianowicie od czasu do czasu zaczynał cały drżeć i tracic jakby na mocy.poczym wracal do normalnej pracy po kilkunastu sekundach. Wymieniłam olej,filtry. Nic to nie dało. Mechanik podpiął go do komputera i wyskoczył błąd nr 1,o ile dobrze pamiętam. Teraz mi powiedział o tych zapłonach. On nie ma oprogramowania do infiniti i powiedział, że nie jest w stanie go naprawić. Poradźcie gdzie się udać i czy słono za to zapłacę..?

Bte. Dzis szalał i dygotał na trasie gdzie jechałam miarowo, na miescie w korkach tez podrygiwał, ale nie aż tak często.

korzen
23rd-December-2014, 23:54
Cewka... Z tego co napisalas, na pierwszym cylindrze... Zerknij na allegro, moze ktos z Warszawy ma na sprzedaz... Wymiana cewki to 5 minut, koszt uzywki ok 150zl... Sam mam jeszcze 3 w zapasie ;) Powodzenia..

sirtrojan
24th-December-2014, 01:25
cewka pewnie zdycha - nie jest droga ale trzeba sprawdzić która nawala.

marysia
24th-December-2014, 11:40
Dzięki chłopaki! A gdzie mogę sprawdzić ktory to cylinder? Moj mechanik nie ma programu do rudego i nie jest w stanie zdiagnozowac, ktory to cylinder. Gdzie w Warszawie mogę to zrobić?

Tomek g35c
24th-December-2014, 14:02
No niedługo u Sirtrojana ale póki co Nasz prezent jeszcze nie odpalony... ;)
Nie wiem czy Coobcio jest w W-wie może on coś pomoże... napisz PW do niego...

korzen
24th-December-2014, 21:32
Zdiagnozujesz to kazdym najprostszym interfejscem OBD II. Ma to kazdy warsztat... Kody P0300 (multiple misfire, to raczej nie cewka), P0301-306 to cewka na odpowiednim cylindrze. Czyli jak masz blad 301, to cylinder 1, 302 to cylinder 2 itd...

marysia
25th-December-2014, 18:36
Słuchajcie, gdzie w Warszawie mogę to szybko naprawić? Mieliśmy wyjeżdżać na sylwestra, a teraz kicha.

korzen
25th-December-2014, 19:06
W Warszawie nie pomoge... Cala operacje wymiany mozecie przeprowadzic pod domem... Zalezy, ktory cylinder. Strona lewa (kierowcy) to moment. Sciaga sie dolot i dostep elegancki. Z prawej juz jest gozej z dostepem i zejdzie troche dluzej. Generalnie kwestia zdobycia cewki, bo sama robota to nic skomplikowanego i raczej nie ma co pojsc nie tak... Jak masz dostep to jedna sroba i jedna kostka do podlaczenia... Zadnej filozofi nie ma... Ja zmienialem sam wszystkie u siebie...

marysia
25th-December-2014, 19:19
Ech, ja się nie podejmę, bo ani sie na tym nie znam, ani nie mam warunków, żeby to zrobić. Za mało wiem o mechanice Fifi, zeby grzebac w silniku.
Czy ktos z Wawy i okolic moglby mi polecic miejsce gdzie definitywnie zdiagnozuje problem i naprawię Rudzielca?

korzen
25th-December-2014, 19:46
marysia wydaje mi sie, ze z wymiana to pomoze Ci chocby ktos z forum, albo pierwszy lepszy mechanik... Oczywiscie z Warszawy. Gozej bedzie teraz zdobyc cewke, bo wszystko pozamykane. Z tego co widze to z uzywkami w Warszawie tez ciezko :( http://olx.pl/oferta/cewka-zaplonowa-infiniti-fx-35-g35-nissan-350z-CID5-ID7h1w3.html#8c7c5f92cb tu np faja cena, ale daleko (warto ziasc kilka, zeby miec na wszelki wypadek). Jedyne co znalazlem w okolicy Wwa, to zamiennik http://allegro.pl/cewka-zaplonowa-infiniti-fx-35-03-tipauto-pl-i4855300057.html. Jedynei zadzwonic i podjechac odebrac... Moze sie uda...

marysia
25th-December-2014, 20:29
marysia wydaje mi sie, ze z wymiana to pomoze Ci chocby ktos z forum, albo pierwszy lepszy mechanik... Oczywiscie z Warszawy. Gozej bedzie teraz zdobyc cewke, bo wszystko pozamykane. Z tego co widze to z uzywkami w Warszawie tez ciezko :( http://olx.pl/oferta/cewka-zaplonowa-infiniti-fx-35-g35-nissan-350z-CID5-ID7h1w3.html#8c7c5f92cb tu np faja cena, ale daleko (warto ziasc kilka, zeby miec na wszelki wypadek). Jedyne co znalazlem w okolicy Wwa, to zamiennik http://allegro.pl/cewka-zaplonowa-infiniti-fx-35-03-tipauto-pl-i4855300057.html. Jedynei zadzwonic i podjechac odebrac... Moze sie uda...

Wow! Korzen - bardzo Ci dziękuję za powyższe! Bardzo!
Wiesz jakie mam tylko obawy? Chce wiedziec na 100% że to cewka i to która. Myślisz, że jak podjadę do serwisu typu Feuvert to mi to powiedzą?

Coobcio
25th-December-2014, 20:47
Elo Elo Spokojnie pierwsze pytania czy masz gazik w aucie i czy na nim także wypadają zapłony czy tylko na bezynie ?
Świece zapłonowe pamiętasz kiedy wymieniałeś ??
Ps. Jak jutro kobita mnie wypuści do garażu to pomogę...

korzen
25th-December-2014, 21:03
No i super. Co do cewki, to Coobcio po opisie symptomow i tym, ze mechanik zczytal bledy (kod 1 nie istnieje, wiec mniemam 301) stawiam na cewke. Oczywiscie Marysia to tylko diagnoza na odleglosc nic nie widzac i nie slyszac ;) Wiec jak Coobcio pomoze, to sie dowiemy wszystkiego :thumb: Powodzenia

marysia
25th-December-2014, 22:14
Świece, filtry, olej wszystko wymienione w zeszlym tygodniu. Nic nie pomogło. Lpg nie mam.
Coobcio - podaj mi do siebie jakiś namiar, bo priv Ci wysłać nie mogłam, masz zapchaną skrzynkę.

Coobcio
25th-December-2014, 23:50
5o6 o98 oo2 - jutro atakuj najlepiej SMS-ami co do cewek to nie ma problemu znajdzie się :)
Ps. czy przypadkiem nie pogorszyło się może po zmianie świec ??

marysia
26th-December-2014, 00:30
5o6 o98 oo2 - jutro atakuj najlepiej SMS-ami co do cewek to nie ma problemu znajdzie się :)
Ps. czy przypadkiem nie pogorszyło się może po zmianie świec ??

Hej, dzięki, jutro będę Cię nękać. Pogorszyło się po zmianie świec. Bez przerwy swieci się SES i nie ma 5 km bez dygotania.

korzen
26th-December-2014, 13:23
Hmmm moze zalozyli zle swiece lol Ciezko uwierzyc, zeby mechanikl popelnil taki blad (choc ASO Mazda u kumpla w MPS to zrobilo), ale sie zdaza... Marysia daj prosze znac co bylo przyczyna jak rozwiazecie problem...

Pozdrawiam

marysia
26th-December-2014, 14:11
Hmmm moze zalozyli zle swiece lol Ciezko uwierzyc, zeby mechanikl popelnil taki blad (choc ASO Mazda u kumpla w MPS to zrobilo), ale sie zdaza... Marysia daj prosze znac co bylo przyczyna jak rozwiazecie problem...

Pozdrawiam

Oczywiście dam znać, właśnie umawiam się z Coobciem.

marysia
26th-December-2014, 22:31
Oto jestesmy z Rudym po wizycie u dr Coobcia i Renatki :) faktycznie wyskoczył błąd przy 4 cylindrze. Ciśnienie było ok, świece też nowe. Póki co cewki niezniszczone, więc zamieniliśmy 2 z 4. Pojeździłam nim 30 min, bez żadnych problemów, odzyskał moc, śmigał jak po masełku.
Dojechałam do domu i póki co nie dzieje się nic. Coobcio powiedział, że mam nim pojeździć jeszcze parę dni i poobserwować. Ewentualnie przy dalszych problemach może to być wtrysk paliwa. Miejmy nadzieję, że to jednak ktoś przy składaniu silnika po wymianie uszczelki pod głowicą na opak włożył cewki. Chciałabym. Będę dawać znak, co z Rudym.
Coobcio - jeśli coś przekręciłam, to sprostuj proszę.

Ps. Coobcio ma oko- od razu poznał, że Rudy należał kiedyś do Tomka :)

Tomek g35c
27th-December-2014, 12:23
Ja świece wymieniałem w tym samym czasie co w swoim G35c - na oryginalne hamerykanskie....
Marysia nie ma co jeździć po pseudo mechanikach... od razu do Coobcia się zgłaszać i po problemie...
Już nie jedna osoba się o tym przekonała....
Dzięki Coobcio że zadbałeś o Rudzielca... niech służy... bezawaryjnie...

Coobcio
27th-December-2014, 15:25
Ha Tomku nie znałem Marysi ale zaryzykowałem i strzeliłem stwierdzenie "że to twój rudzielec" :)

Ps. Błąd był wypadania zapłonów na 4rtym cylindrze, w sumie to tylko pomierzyliśmy ciśnienia i są równe w porzadku, i podmieniliśmy cewkę 2gą z 4-tą jak zapłon będzie wypadał na 2 garze to wiadomo że to cewka a jak nadal na 4-tym to albo nieszczelność w kolektorze ssącym albo wtrysk paliwa...

Dobrze będzie nie ma co się denerwować :)

marysia
28th-December-2014, 11:16
Niestety ma radość trwała krótko. Ses miga znów, a rudy się telepie..
Coobcio - help!

sirtrojan
28th-December-2014, 14:51
Sirtrojana ale póki co Nasz prezent jeszcze nie odpalony...


w kwestii wytłumaczenia - to że wtyk chiński/US to jeszcze spoko ale wariuje soft przy instalacji :(
Nie to żebym nie chciał pomóc Marysi - nie mam fizycznie ani cewki , ani zapasowej świecy czego u Coobcia jest mnóstwo.

Coobcio
28th-December-2014, 18:05
No i tak miało być, przecież nic nie wymienialiśmy tylko cewki podmienione zostały 2-ga z 4-tą :D

jarek1111
28th-December-2014, 18:38
jak wygląda świeca na tym wypadającym cylindrze jaka jest przerwa między elektrodami
kiedy te świece były zmieniane
ja też miałem problem silnik szarpał przerywał itp a świece wygladały ok a jednak powymianie na nowe platynowe wszystko wrucilo do normy
najważniejsze pytanie jakiego kolory jest izolator i elektroda świecy po jej wyglądzie można wiele powiedzieć o składzie mieszanki i spalaniu
Cobbcio zgadzasz sie ze mną ?

korzen
28th-December-2014, 21:00
Po prostu wymiencie cewke i tyle... Nie ma co dalej grzebac, puki sie tego nie wymieni....

Coobcio
29th-December-2014, 00:04
Świece zapłonowe jak nowe, zero śladów używania dosłownie, platynówki i przebieg zdaje się z 500km mają...
Ponoć CE znowu się zapaliło ale nie miałem czasu spotkać się i zczytać błędów.
Fajnie jakby wyskoczył błąd wypadania zapłonu na 2gim garze to na 100% wiadomo by było że to wina cewki

jarek1111
29th-December-2014, 09:55
a w infiniti nie da sie odczytać kodu błędu z migajacej lampki cheka tak jak to jest w 350z pytam bo niewiem
jeżeli dalej b,ędzie wypadanie na 4 cyl to zmieńcie świece

korzen
29th-December-2014, 12:08
Jarek da sie. Procedura jest dokladnie taka sama :thumb:

marysia
29th-December-2014, 23:42
Czekam aż mi dr Coobcio wyznaczy wizytę i będziemy czytać te błędy, bo sama jestem ciekawa. Tak czy siak - z powodu auta - sylwester będzie w domu :(

korzen
30th-December-2014, 00:38
marysia jezeli to cewka (ja na 99% mowie, ze tak) to spokojnie ogarniecie temat jutro :) Jezeli oczywiscie uda sie wcisnac Ciebie na jutro do Coobcia... Wiec nei przekreslajcie jeszcze wyjazdu...

marysia
30th-December-2014, 01:05
@korzen bardzo Ci dziękuję za dobre i pozytwne myśli �� . Coobcio zajęty jest,niestety.

Tomek g35c
31st-December-2014, 16:04
I jak tam wcisneliscie się do Coobcia... Tam poprostu trzeba jechać i czekać... Tak to bywa... Z wymiana cewki nie powinno być problemu...

marysia
31st-December-2014, 16:21
I jak tam wcisneliscie się do Coobcia... Tam poprostu trzeba jechać i czekać... Tak to bywa... Z wymiana cewki nie powinno być problemu...
No niestety :( nie dało radę się wcisnąć. Jeszcze wczoraj była szansa, jeszcze rano była szansa, ale właśnie dostałam smsa od Coobcia, że dziś nie wypali ;(

marysia
13th-January-2015, 10:11
Muszę się w końcu do Coobcia wcisnąć. Rudy znów szarpie i znow SES mruga..

sirtrojan
13th-January-2015, 13:51
marysia na dniach ogarne komputerek serwisowy nissana wtedy będę mógł cie zaprosić do siebie - podłączymy i zobaczymy co wywróży :)

marysia
13th-January-2015, 22:03
Ciekawa jestem tego twojego prezentu :) koniecznie Rudego trzeba postawić do pionu. Juz nawet myślałam o zamianie na nowszy model, ale doszlismy do wniosku, że Rudy to przeciez przyjaciel, a przyjaciol się tak nie traktuje. Jak ma byc nowszy model, to obok Rudego a nie zamiast.

Coobcio
15th-January-2015, 17:06
Towarzysz Korzeń miał rację że to wina cewki :)
No ale musieliśmy się upewnić i zamienić ta co siedziała na 4-tym garze na którym do tej pory wypadał zapłon z garem 2gim, no i po jakimś czasie błąd wypadania zapłonu na dwójce się pojawił.
Więc 10minut roboty i cewa wymieniona, oby już nic więcej nie niepokoiło rudzielca :)

korzen
15th-January-2015, 19:01
No i gitara :thumb:

marysia
18th-January-2015, 10:15
Chłopaki jest super :) bardzo wszystkim dziękuję :) korzen i Coobcio - big thx!!

egze81
24th-August-2017, 22:33
Nie będę zakładał nowego tematu i zapytam w tym. Mam ten sam problem tylko że błąd P0306 i kontrolka SES. Chciałbym spróbować wymienić cewkę na 6 cylindrze i mam pytanie. Czy w Fx35 był montowany jeden rodzaj cewek czy kilka (chodzi mi o nr) bez demontażu widzę tylko duże "F" na cewce.