PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Auto gaśnie..kontrolka ses + vdc=+slip



kotlet2009
28th-December-2014, 21:50
Witam.
Proszę o pomoc bo zaraz zejdę na zawał..
Odpaliłem auto jak zawsze na dotyk..(stało od wczorajszego wieczora) ustawiłem nawiew na szybę i czekałem aż się rozmrozi ale po ok 5 minutach auto zgasło i zapaliła się kontrolka sas..odpaliłem ponownie ale auto chodziło jakoś dziwnie..( nie telepie ale jakoś tak jakby na pół mocy)..przejechałem kawałek i zapaliły się kontrolki slip i vdc ..jak zahamowałem auto zgasło. Odpaliłem ponownie dojechałem na parking i nie wiem co robić..Auto odpala ale co dalej...HELP
Jest ok pół baku paliwa do wymiany oleju ok 5000 km.

BAJZEL
28th-December-2014, 22:07
zanim zaczniesz szukać mechanika rób to co możesz od podstaw... zerknij korek wlewu paliwa bo niedokrecony wywala SES odłącz aku na chwilke zerknij dolot powietrza przepustnice... dolot ... czyli wsio po kolei co mozesz sam pod domem zrobic... może coś mu sie przywiesiło

korzen
28th-December-2014, 23:10
Po pierwsze diagnostyka. Jak nie masz skanera obd to zrób metoda "pedalowa" :) wrzuć kody błędów i będziemy dumac. Narazie to wróżenie z fusów...


Sent from my iPad using Tapatalk

kotlet2009
28th-December-2014, 23:30
Właśnie wróciłem z parkingu.. auto za pierwszym razem nie odpaliło ale za 2 odpaliło normalnie zniknęły kontrolki slip i vdc i auto działa już jak wcześniej.. świeci tylko kontrolka SAS ale auto jeździ bez zastrzeżeń.. gasiłem kilka razy i odpalał za każdym razem normalnie..jeździ i nie gaśnie..zobaczymy jutro rano co będzie .. mam nadzieję ,że tylko coś się przymroziło.
podjadę rano na kompa i sprawdzę na wszelki wypadek..

BAJZEL
29th-December-2014, 10:04
jeżeli cie kontrolka razi w oczy to najnormalniej odłącz batryjke na chwilkę... najgorsze było to , że u nas najpierw popadało deszczem a pozniej wszystko przymrozilo i pozniej już tak na granicy roztopu i wieczorem znowu mróz i snieg ... wiec mogło coś przymrozić ...
oczywiście koledzy mają racje diagnostyka musi być ... ale skoro to było wczoraj z wieczora dlatego napisałem tam gdzie możesz pozaglądaj szybko sam :)
mi nawet wszystkie te silikony i inne dziadostwa nie pomogły na te roztopowe przymrozki pokleiło uszczelki ... wody naleciało i przymrozilo wszedzie ... bagażnik tylko do polowy sie otwierał... ale wtedy 3 godziny w podziemnym parkingu załatwiło wszystko :) odmarzło i sciekło :)

kotlet2009
29th-December-2014, 12:16
Dzisiaj rano odpaliłem normalnie.. ale po paru minutach znowu zgasł w trakcie jazdy.. doturlałem się na Orlen ..postałem i odpalił ale tracił obroty i gasł.. ale po 10 minutach na słońcu działał już normalnie ,podjechałem do mechanika i na kompie pokazało 3 błędy..2x błąd czujnika położenia wału i 1x coś o małej mocy auta.. ale zapomniałem zapisać numerów.
Mechanik stwierdził ,że takie błędy mogło pokazać przy opisanych objawach bo to błędy elektroniczne i nie są straszne.. Wykasował i powiedział aby sprawdzić filtr paliwa bo może zbierać się w nim woda i przymarzła.. bo jego szwagier miał w święta to samo w X5 ale dolał uszlachetniacza do benzyny i przeszło.
Kupiłem więc na Orlenie uszlachetniacz do benzyny a jutro sprawdzę filtr.. Może ma rację bo to wygląda na jakieś przymarzanie.
Napiszcie gdzie taki filtr paliwa jest w FX 35 bo ja miałem w KIA SORENTO 3,5 dojście pod kanapą ..za fotelem pasażera a w Infi brak wiedzy..

korzen
29th-December-2014, 13:21
Filtr paliwa jest przy pompie paliwa. Czesc nr 11 na zalaczonym zdjeciu. Zadzwon do warsztatu i zapytaj o kody bledow. Kluczowy bedzie trzeci blad, ktorego nie znasz. Opcje sa 2. Pierwsza to problemy z ukladem paliwowym (pompa paliwa, tu zaczolbym od wymianay/czyszczenia filtra, ew wtryski paliwa lub wyciek paliwa/uszkodzony przewod paliwowy). Druga to czujnik polozenia walu lub ktorys z czujnikow polozenia walkow rozrzadu (albo czujniki, albo rozciagniety lancuch rozrzadu). Zacznij od ukladu paliwowego. Blad czujnika walu/walkow mogl lapnac jak auto zgaslo, wiec narazie wykasuj bledy i jak sugerujesz szukaj usterki ukladu paliwowego. Jak to nie pomoze, to wymiana czujnikow (padaja dosc czesto z tego co wiem) i koniecznie kontrola rozrzadu...
Powodzenia

kotlet2009
29th-December-2014, 16:10
Mechanik wykasował błędy, dolałem jakieś cudo uszlachetniające do paliwa i autem jeździłem pól dnia i nic się nie dzieje.. pali na dotyk ,trzyma obroty, żadna kontrolka się nie świeci.. zobaczę jak postoi trochę czy też będzie ok..
Czy filtr paliwa wymienia się czy jest na stałe i tylko czyścimy..jest on w pompie paliwa czy obok- bo średnio się znam ?
Gdzie ta pompa jest dokładnie bo mechanik ze mnie żaden?- dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi.

BAJZEL
29th-December-2014, 16:54
czujnik położenia wału masz od spodu dostęp żadnej filozofii nie ma żeby go wyjąc i przeczyścic przedmuchać bo tam też syf sie zbiera wiem bo robiłem :)

korzen
29th-December-2014, 17:10
Do czujnikow ogilnie dostep ok. Walu najprosciej z kanalu jak pisze BAJZEL. Walkow od tylu wkrecone sa w glowice (czarne jeden z zagieta koncowka jeden z prosta). Filtr jest w pompie, zobacz na zalacznik wyzej. Pompa znajduje sie pod kanapa tylna. Pociagasz te 2 "cycki" :D i unosisz siedzisko. Reszte juz zobaczysz... Ja przeczysilbym pompe, dolal jeszcze dobrego srodka do czyszczenia ukladu paliwowego (LM, Archoil, Millers ETC) i zalal paliwka premium i polatal. Jak wywali SES znowu, to wymiana czujnika (i dalej namawiam na kontrole rozrzadu)...

BAJZEL
3rd-January-2015, 11:14
Ucichło ...

Jak tam kolego rozwiążałeś problem ??

kotlet2009
3rd-January-2015, 13:53
Witam. Nie pisałem wcześniej bo sylwester ,Nowy Rok itp.
Wszystko sprawdziłem o czym pisaliście i jest ok. Na 99% było to paliwo z Orlenu+ mróz.. ponieważ wykasowałem błędy dolałem środek do paliwa i auto od tego czasu chodzi jak dawniej, żadnych problemów, kontrolki się już nie pojawiły i nie pokazuje już błędów.. ale temperatury dodatnie.
Zastanawiam się jeszcze nad wymianą filtra paliwa..bo jak przyjdzie znowu mróz to może być różnie.

BAJZEL
3rd-January-2015, 14:23
No ja bym sie nie zastanawial ...

Zerknij filtr...
zerknij czujnik położenia wału i usuń z niego syfek ...
zerknij też przepustnice ... i w ogóle dolocik oczyść - jak pierwszy raz tam zajrzałem to aż wrzuciłem fotki na forum bo syf był niesamowity ...
sprawdz żywotność aku i świece ...
a jeżeli problem z odpalaniem powróci - to może być wzmacniacz napięcia ... o tym też juz pisałem mi jego wymiana pomogla a też miałem problemy z odpalaniem zimą ...

nie jest to jakiś wielki wyczyn można samemu ... tylko czasu troszke a wszystkie wymienione rzeczy masz opissane tu na forum jak sie za to zabrać tylko pogrzebać troszkę i ogarniesz :)

Coobcio
3rd-January-2015, 19:20
Filterek paliwa jedynie jest wstępny montowany na pompę paliwa...

kotlet2009
21st-January-2015, 12:57
Witam.
Po prawie miesiącu znów zapalił się wczoraj SES.. Dzisiaj sprawdziłem kompem i pokazał 2 takie same błędy tj:
P0340-obwód czujnika "A" położenia wałka rozrządu (rząd 1 lub pojedynczy czujnik).
Proszę napiszcie czy te czujniki są 2 czy 1 , gdzie ich szukać i jak sprawdzić który to jak są 2 czujniki..oraz gdzie kupię taki czujnik bo nie mogę nigdzie znaleźć...DZIĘKUJĘ.


Jak napisał Korzeń cyt. "Walków od tylu wkręcone są w głowicę (czarne jeden z zagiętą końcówką jeden z prostą)" Czy to chodzi o te czujniki?

Coobcio
21st-January-2015, 13:05
Czujniki położenia wałka są dwa na tyłach głowicy, dojście do nich masz od strony grodzi, mają takie duże kostki, które żeby zdjąć trzeba najpierw taki języczek wcisnąć...
Mam czujniki używane sprawdzone jakby co i jeden nowy też by się znalazł :)

Rząd pierwszy to masz od strony pasażera.

kotlet2009
21st-January-2015, 13:30
Czujniki położenia wałka są dwa na tyłach głowicy, dojście do nich masz od strony grodzi, mają takie duże kostki, które żeby zdjąć trzeba najpierw taki języczek wcisnąć...
Mam czujniki używane sprawdzone jakby co i jeden nowy też by się znalazł :)

Rząd pierwszy to masz od strony pasażera.


dzięki za informację..
Jaki koszt tego czujnika używki i nowego (ten od strony pasażera-rząd 1) ?

korzen
21st-January-2015, 16:14
Tak to te o ktorych pisalem. Jak sprawdzone, biez uzywke oryginal. Koszt ok 150zl... Polecam tez kontrole rozrzadu. Jak masz rozciagniety lancuch, beda wariowaly fazatory rozrzadu... To tak przy okazji wymiany czujnika. Czyjniki na Bank 1 i Bank 2 maja podobne ceny.

Coobcio
22nd-January-2015, 13:27
Jak się komputer podłączy można jedynie sprawdzić ustawienie rozrządu na wolnych wałki ssące powinny być w pozycji od 0 do +0,5 stopnia oba
Info o czujnikach poszło na PW.

kotlet2009
28th-February-2015, 11:54
Problem rozwiązany.. został wymieniony czujnik położenia wałka rozrządu po stronie pasażera.. i jest OK.
Podziękowania dla "Coobcio" za pomoc..

B 52
17th-March-2018, 19:34
Po stronie pasażera jest czujnik bank 1, po stronie kierowcy jest czujnik bank 2.
Dziś jako pacjenta miałem na diagnostykę FX35. Błąd P0340 - czujnik wałka rozrządu. Kilka minut pracy. Podaje link jak to zrobić: https://m.youtube.com/watch?v=O0gvGhnrXK0