PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Infiniti Q60



Miko
5th-January-2015, 19:23
http://motoryzacja.interia.pl/samochody-nowe/prototypy/news-infiniti-q60-concept-w-salonach-jeszcze-w-tym-roku,nId,1584036#iwa_item=6&iwa_img=1&iwa_hash=14175&iwa_block=automotive

tomwojko
5th-January-2015, 19:44
Piękne, ciekawe jak wnętrze, ale i tak powala.... chyba znalazłem moje następne auto ;)

slepy62
5th-January-2015, 20:15
Sądzę że wersja produkcyjna będzie troszkę bardziej ugrzeczniona, może trochę jak niżej...
z tego co piszą wynika że z tyłu ma być dużo więcej miejsca niż w poprzedniku, pełne 2+2...

B&B
5th-January-2015, 20:19
Nooo ciekawe, ciekawe. Pytanie, jak z wielkością i pojemnością wnętrza, bo wygląda na trochę małe, dwuosobowe autko.

Roman
5th-January-2015, 20:34
Przód piękny ale z boku nowe bmw mi przypomina

slepy62
5th-January-2015, 20:41
Przód piękny ale z boku nowe bmw mi przypomina

bo to nie zdjęcie "z natury" tylko jakiś kolaż zdjęciowy... lol

grabba
5th-January-2015, 22:32
Irku, a czy to zdjecie to nie jest M coupe? Q60 jest bardziej agresywnie narysowana - widać po przetloczeniach na drzwiach.

misiektoja
6th-January-2015, 01:01
Super wygląda, spodziewałem się, że będzie więcej elementów wspólnych z Q50, a tutaj jest dość mocno inaczej. Tylko czemu produkcja w UK ??? Oby nie wpłynęło to na jakość, chociaż na pewno wpłynie na ceny.

slepy62
6th-January-2015, 09:01
Tylko czemu produkcja w UK ??? Oby nie wpłynęło to na jakość, chociaż na pewno wpłynie na ceny.

Sądzę że główne czynniki decydujące o produkcji w UK to:
- bezproblemowe/bezcłowe wejście na rynki EU + przy okazji na rynek bliskiego wschodu bo na ten rynek po spełnieniu kilku warunków najłatwiej wejść z EU
- jak wyżej w USA po wejściu w życie Umowy o wolnym handlu pomiędzy EU a USA

Duze silniki (V6) będą cały czas z fabryk z Japonii, małe z Renault/Nissana lub Mercedesa po przeróbkach/modyfikacjach.

Co do cen - nie byłbym takim hurraoptymistą - w tym wzgledzie INFINITI prowadzi w EU dość konsekwentną politykę "windowania" cen w górę i dalej będzie ją prowadzić co wynika z cen konkurencji,
I nie ma im się co dziwić bo tak czy tak INFINITI w EU jest sporo tańsze od głównej konkurencji (przy porównywalnym wyposażeniu).

Zresztą popatrz na to co robią obecnie Koreańczycy których ceny jeszcze kilka lat temu były niższe o prawie 30%, w chwili obecnej wszystkie nowe modele są pozycjonowane na porównywalnym poziomie jak samochody firm europejskich - pomimo że uruchomili produkcję w EU - czyli teoretycznie mogliby sprzedawać taniej.

zajac01
6th-January-2015, 09:25
Też myślę, że mniejsze cło nie spowoduje niższej ceny, a co najwyżej lepszą marże i zysk producenta.Swoją drogą przy okazji targów motoryzacyjnych w zeszłym roku, przedstawiciel Lexusa stwierdził, że nie będą produkować aut nigdzie poza Japonią, bo tylko tam są w stanie zachować najwyższy standard i jakość. Może i coś w tym jest...

A odnośnie Infiniti z Anglii, to coś z sieci:

Produkcję nowego modelu Infiniti zapowiedział niedawno koncern Nissana. Przy jego montażu w fabryce w Sunderland (północno-wschodnia Anglia) znajdzie zatrudnienie blisko 300 osób. Kolejne 700 może liczyć na pracę u podwykonawców, którzy będą mieli podpisane umowy z Nissanem. Według planów koncernu, nowa linia produkcyjna ma ruszyć w 2015 roku. W fabryce w Sunderland zatrudnionych jest obecnie 6 tys. osób, w tym spora grupa naszych rodaków. Władze koncernu liczą na to, że nowy Infiniti powtórzy ogromny sukces rynkowy modelu Qashqai, który sprawił, że zakład Nissana w krótkim czasie stał się jedną największych fabryk samochodowych na Wyspach.

Buziaczek81
6th-January-2015, 09:35
http://moto.onet.pl/aktualnosci/infiniti-q60-concept-ujawniony/0yy35
:)

mariuszzar
6th-January-2015, 17:44
Coś z tym concept car'em jest nie tak. Jakoś mi "nie podchodzi"... Niby światła, felgi, zderzak wyglądają OK, ale jakiś taki obły, zbyt zaokrąglony jest, grill za duży. Brakuje agresji z Q50 sport.
Na szczęście to tylko concept, czekamy na wersję produkcyjną.

misiektoja
6th-January-2015, 18:53
Jak tak teraz patrzę to rzeczywiście ten grill może jest kapinkę za duży, ale reszta wygląda bardzo ciekawie. To trzeba będzie zobaczyć na kilku różnych ujęciach, bo jedna grafika koncepcyjna o niczym jeszcze nie świadczy. No i pytanie jak mocno będzie różniła się wersja produkcyjna, którą na pewno ugrzecznią (i pewnie grill nie będzie taki duży, wlotów powietrza pewnie też się pozbędą).

Tomek g35c
6th-January-2015, 19:06
A dla mnie gril jest OK...
Prawdopodobnie chłodzenie lepsze będzie... dla ICka od kompresora... ;)

Mi się podoba - jest taki pazur w tym projekcie - czego brakuje G37 coupe...

lukas81
7th-January-2015, 00:06
Wjechalo więcej fotek http://www.autocar.co.uk/car-news/motor-shows-detroit-motor-show/new-infiniti-q60-concept-images-leaked-ahead-detroit-debut

lukas81
7th-January-2015, 00:50
Sądzę że główne czynniki decydujące o produkcji w UK to:
- bezproblemowe/bezcłowe wejście na rynki EU + przy okazji na rynek bliskiego wschodu bo na ten rynek po spełnieniu kilku warunków najłatwiej wejść z EU
- jak wyżej w USA po wejściu w życie Umowy o wolnym handlu pomiędzy EU a USA

Duze silniki (V6) będą cały czas z fabryk z Japonii, małe z Renault/Nissana lub Mercedesa po przeróbkach/modyfikacjach.

Co do cen - nie byłbym takim hurraoptymistą - w tym wzgledzie INFINITI prowadzi w EU dość konsekwentną politykę "windowania" cen w górę i dalej będzie ją prowadzić co wynika z cen konkurencji,
I nie ma im się co dziwić bo tak czy tak INFINITI w EU jest sporo tańsze od głównej konkurencji (przy porównywalnym wyposażeniu).

Zresztą popatrz na to co robią obecnie Koreańczycy których ceny jeszcze kilka lat temu były niższe o prawie 30%, w chwili obecnej wszystkie nowe modele są pozycjonowane na porównywalnym poziomie jak samochody firm europejskich - pomimo że uruchomili produkcję w EU - czyli teoretycznie mogliby sprzedawać taniej.

Z silnikami Renault i Merca niech sobie dadzą spokój , chyba ,że Merc podzieli się czymś godnym uwagi , a nie szmelcem który wcisnąl dotychczas, zwlaszcza slawetnym 2,2cdi.
Co do lokowania produkcji w różnych częściach świata trzeba sobie uświadomić jedną rzecz- nieobecni nie mają glosu, nie chodzi tu wcale o nieobecność sieci dilerskiej, ale wlaśnie o nieobecność zakladu produkcyjnego. Istnieją potężne konotacje między wynikami sprzedaży, a tym gdzie coś jest wytwarzane . Brytyjski rynek aut jest bardzo duży , 6-7 krotnie większy od polskiego , a sprzedaż Infi tam to totalna porażka, w najmniejszym nawet stopniu nie wykorzystane możliwości. Nie sprzyja prasa (poczytajcie autocar , autoexpress) , naród nie czuje gospodarczego patriotyzmu (m.in. miejsca pracy), który w krajach z bogatą tradycją i popartą odpowiednimi argumentami dumą na prawdę jest bardzo dobrze rozbudowany .
Decyzja o rozpoczęciu produkcji w UK to zatem uklon w stronę tego rynku, jak i calej UE. Poza tym sama Japonia stoi na jednej wielkiej bombie, dywersyfikacja to w tym wypadku konieczność , zdroworozsądkowe podejście (QX60 produkowany w USA ,ostatnio w Chinach zaczęlo się dziać).
Nie jeden z Was pewnie widzial plywające QX70 po tsunami w 2011, ja taki filmik lub zdjęcia pamiętam.
Ponad to nie zapominajmy, że tym wlaśnie w pelni japońskim koncernem od bodajże 1999r rządzą europejczycy, oni potrafia sobie zabezpieczyc interesy . I w tym momencie chcial bym powiedzieć , że wolal bym , żeby akurat Infiniti trzymalo kurs Lexa i Mazdy mimo największej niedogodności, jaką stanowi wspomniane polożenie geograficzne.

misiektoja
12th-January-2015, 14:46
Podobno koncept przypomina produkcyjne auto w 90%:


http://www.youtube.com/watch?v=lp_9w9MfmrU

grabba
12th-January-2015, 15:48
Wygląda super, oby tylko rzeczywistość nie okazała się brutalna. Obym się mylił, ale wydaje mi się, że wnętrze nie będzie takie i wezmą je z Q50. A poza tym jestem w szoku jak bardzo Q60 różni się od Q50 - wcześniej kupeta miała te sam przód co sedan.

B&B
12th-January-2015, 16:12
Śliczne jest. Zdecydowanie ma to coś. Wnętrze pewnie takie zostanie, czemu by nie. A nawet jeśli by przerzucili z Q50, to oprócz górnego ekranu trudno się do czegoś przyczepić w kwestii wnętrza. Byle nie przerzucali nic w kwestii wnętrza z Mki, czy QX`ów, bo tutaj już by nic nie pasowało, nie ten charakter autka :)

mariuszzar
12th-January-2015, 17:14
"Pod maskę trafił silnik z najnowszej rodziny jednostek Infiniti, czyli 3-litrowe V6 z podwójnym turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem benzyny. "
A to coś nowego...
Wiadomo kiedy możemy się spodziewać oficjalnej wersji Q60? Jeszcze w tym roku czy 2016?

źródło: autokult.pl

misiektoja
12th-January-2015, 18:05
Na razie nic nie wiadomo poza tym, że będzie podwójne turbodoładowanie, ale zapowiada się ciekawa jednostka.

slepy62
12th-January-2015, 18:35
no G-itowcy już chyba w blokach startowych lol

slepy62
12th-January-2015, 18:41
ciekaw jestem czy będą takie biaaleee poduchy lol

lukas81
12th-January-2015, 23:44
"Pod maskę trafił silnik z najnowszej rodziny jednostek Infiniti, czyli 3-litrowe V6 z podwójnym turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem benzyny. "
A to coś nowego...
Wiadomo kiedy możemy się spodziewać oficjalnej wersji Q60? Jeszcze w tym roku czy 2016?

źródło: autokult.pl

Już przy premierze Q80 concept pojawiła się zapowiedź własnej konstrukcji 3.0 biturbo oraz 9-biegowej skrzyni .
Taki właśnie zestaw miał zadebiutować w ciągu dwóch lat jeśli dobrze pamiętam . Mało tego , będzie on także udostępniony Merolowi .

Kilka może naście miesięcy temu natrafiłem na newsa , jakoby technologia jednego z najlepszych o ile nie najlepszego napędu na 4koła- czyli tego z GT-Ra również miała być udostępniona Mercowi , zobaczymy czy tak się stanie.
W związku właśnie z tymi zapowiedziami nachodzi mnie nieodparte wrażenie , że coś z tą ich współpracą jest nie tak . Niemcy mają dostać to co najlepsze , Japończycy dostają coś z przeciwnego końca tej skali czyli "super diesel w komplecie z super skrzynią" i "super benzynowe 2.0t , jakże by inaczej z fantastyczną skrzynią" , znaczy super ciężki zestaw . Za cholerę nie mogę zrozumieć co tak nabiło wagę Q50 z tym właśnie silnikiem , w USA wersja 3.7 jest o kilkadziesiąt kilo lżejsza . Brak słów.

misiektoja
9th-February-2015, 14:11
Wygląda na to, że w Q60 będą na początku dwie jednostki: 3,0 V6 biturbo 330 KM, 480 Nm oraz 4,7 V8 biturbo 410 KM. Wbrew przewidywaniom nie będą to nowe jednostki opracowane przez Infiniti, ale jednostki z Mercedes-Benz. Docelowo ma się też pojawić wolnossąca benzyna 3,0 V6 oraz hybryda 3,5 V6: http://www.autocentrum.pl/newsy/z-kraju-i-ze-swiata/infiniti-q60-z-silnikami-mercedesa-juz-za-rok/

Tomek g35c
9th-February-2015, 15:27
W końcu jest mocna V8...
A tak nawiasem mówiąc: "mają rozmach s...y " lol


Hamulec 6-ścio tłoczkowy... ciekawe ile za takie cacko trzeba będzie wybecelować... i czy to nie będzie samochód z serii - na całe życie... albo na 10 lat kredytu...

misiektoja
9th-February-2015, 16:37
Ja myślę, że wersja Q60 3.0L V6 biturbo będzie tańsza od Q50 3.5L V6 Hybrid. Przynajmniej patrząc na różnice, która była między G37 sedan, a G37 coupe to raczej pójdą tym tropem i pewnie za 200tys. będzie można wyhaczyć autko z tym silnikiem.