PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Obrysówki - wymiana żarówki



Piotr_FX
6th-January-2015, 23:13
Mam prośbę o pomoc w uzyskaniu informacji, jaka żarówka siedzi w przedniej obrysówce w reflektorze. Spaliła się z jednej strony.

Kupię ją na stacji benzynowej czy tylko ASO?

Dzięki,
Piotr

sirtrojan
6th-January-2015, 23:22
o ile dobrze pamiętam W5W - czyli ze stacji.
nie mylić ze światłem pozycyjnym bo tam jest duża żarówka o innym kodzie.

Piotr_FX
6th-January-2015, 23:24
O to dobra wiadomość. Dostęp względnie przyjazny?

Ologt
6th-January-2015, 23:36
nie mylić ze światłem pozycyjnym bo tam jest duża żarówka o innym kodzie.

sorry że nie na temat ale nie będę zakładał nowego tematu.Dlaczego w żarówce od pozycyjnych są dwa włókna ?

sirtrojan
6th-January-2015, 23:57
ogarniaja tez światła do jazdy dziennej :)
pomostkujesz odpowiednio i na prawdę ładnie dają :)

co do dostępu - nie pamiętam juz :(

Casian
7th-January-2015, 11:14
Dostęp jest ale polecam dobrze się przyjrzeć, o którą żarówkę chodzi. Z lewej strony jest dostęp lepszy jak dobrze pamiętam... Całość zrobisz wciskając rękę ale nic nie będziesz widzieć...

Casian
7th-January-2015, 11:20
Co do faktu, że żarówka jest dwuwłóknowa to może ona pełnić rolę postojowki i światła do jazdy dziennej (tak jest w modelach kanadyjskich)

Ologt
9th-January-2015, 18:30
Co do faktu, że żarówka jest dwuwłóknowa to może ona pełnić rolę postojowki i światła do jazdy dziennej (tak jest w modelach kanadyjskich)

no tak ale chyba będzie potrzebny jakiś moduł dodatkowy do tych świateł dziennych ?W Chryslerze też tak było ,dokupić wystarczyło moduł do świateł dziennych z wersji Kanadyjskiej i włożyć go w odpowiednie miejsce w skrzynce bezpieczników .Teraz pytanie gdzie taki moduł można zdobyć i gdzie on jest montowany w FX (jeżeli coś takiego w ogóle jest)

sirtrojan
9th-January-2015, 19:40
Trzeba wyjąc przekaźnik i pomostkować kabelki

voila :)

http://www.ifans.pl/showthread.php?225-Jak-zrobi-wiata-do-jazdy-dziennej-DTRL&highlight=dtrl

Ologt
10th-January-2015, 12:32
no tak,tylko jak to jest rozwiązane w wersji Kanadyjskiej ?Prawidłowo powinno chyba wyglądać to tak że w dzień zapalają się światła do jazdy dziennej ,a przy zmierzchu automatycznie zapalą się xenony i to w jednej pozycji na włączniku do świateł.