PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Przeglądy serwisowe w Q50



misiektoja
8th-January-2015, 21:49
Na prośbę B&B wrzucam info na temat pierwszego przeglądu Q50 po 15tys. km/1 rok. Ja zrobiłem trochę wcześniej (14500km), ale to dlatego, że przed świętami musiałem zrobić dłuższą trasę i zależało mi na zainstalowaniu wszystkich aktualizacji i przejściu wszystkich akcji serwisowych.

Pierwszy przegląd jest dość mały, to tak naprawdę przejście listy kontrolnej oraz wymiana oleju z filtrem.

Na początku mówiono, że wszystko zajmie ok. 7h, w rzeczywistości auto oddałem o 10:30, a o 15:00 było już do odbioru (dodatkowo wymienili też szybkę od zegarów). A więc w rzeczywistości zajęło to ok. 4,5h.

Dużą część czasu poświęcono na aktualizacje systemu inTouch włącznie z jego całkowitym przeprogramowaniem i przejście akcji serwisowych. Poprosiłem pracownika serwisu o przesłanie dokładnej listy przeprowadzonych akcji na moim aucie i wrzucę to tutaj później, ale z tego co pamiętam to były jakieś akcje na wadliwe działanie DAS, przeprogramowanie reakcji przepustnicy, założenie izolacji na jakimś kablu, coś związanego z modułem sterowania silnika elektrycznego.

Koszt pierwszego przeglądu: 1144,83 PLN brutto, z czego:

- części: 357,63 PLN
- robocizna: 787,20 PLN

Dodatkowo koszt samochodu zastępczego na 1 dzień: 246 PLN

Zużycie klocków po 14500km stwierdzono na 30%, a więc niezły wynik zważywszy na mój sportowy styl jazdy (czyli teoretycznie powinienem przejechać na tych klockach ok. 45tys. km)

Dowiadywałem się też o koszt drugiego przeglądu przy 30tys. km/2 lata i wynosi ok. 3200 PLN.

Mała też uwaga dotycząca aktualizacji i przeprogramowania inTouch. Niestety przeprowadzany jest reset fabryczny i tracimy wszystkie ustawienia włącznie z zapisanymi punktami w nawigacji czy kontami użytkowników, a więc po odbiorze autko jest w stanie zerowym.

No i standard jak w innych serwisach - oddają auto ze światłami przełączonymi z trybu Auto na pozycyjne co zauważyłem dopiero po kilku kilometrach. Szczęśliwie nie wyłączają czujników parkowania, co było nagminne na przykład w Maździe :)

misiektoja
9th-January-2015, 13:52
I jeszcze wyciąg z systemu jakie kampanie były zrobione na aucie:

6067

Jeśli w kolumnie PDI jest wartość Y to znaczy, że kampania była zrobiona przed wydaniem auta, reszta już w trakcie użytkowania.

B&B
9th-January-2015, 19:11
Super, dzięki wielkie za konkretne i bardzo przydatne info. Z tą aktualizacją to mogliby się postarać i robić backup ustawień, a nie tak wszystko na zero robić i iść na łatwiznę :)

My się jednak nie będziemy spieszyć, podjedziemy pewnie jakoś w lutym, a może w marcu, zobaczymy. W sumie tak do 20 marca mamy realny czas, chociaż z FX`em żadnych konkretnych terminów nie trzymaliśmy się i nigdy nie było najmniejszego problemu z przeglądem.

Tak jeszcze zapytam, o co chodzi z tymi światłami przełączonymi w tryb Auto pozycyjne? Nie jest to normalne ustawienie? Troszkę nie zrozumiałem.

Auta zastępczego raczej nie będziemy wypożyczać w takiej sytuacji. Nie kalkuluje się zupełnie. Skoczymy na okoliczne sklepy i czas zleci szybko. Mam tylko nadzieję, że będą w stanie sprawnie zrobić te kabelkowe sprawy, które mam w planach, czyli wymontowanie CB Radia i doprowadzenie zasilania do rejestratorów. Jak myślisz, jak czasowo może to wyglądać?

misiektoja
9th-January-2015, 19:27
Z tymi światłami chodziło mi o to, że auto oddajesz na przegląd ze światłami ustawionymi w trybie Auto, czyli po zmroku włączają się automatycznie światła mijania. Niestety tak jak w innych serwisach pracownicy przełączają na światła pozycyjne i wydaja auto z takim ustawieniem. Człowiek przyzwyczajony do tego, że nie musi nic ze światłami robić jedzie dopóki nie zauważy, że przed autem jest dość ciemno, bo są włączone tylko światła pozycyjne. Jak jedziesz po oświetlonym mieście po zmroku to nie tak łatwo to zauważyć, a mandat można łatwo złapać, nie mówiac o tym, że auto jest słabiej widoczne. Identycznie było w Maździe. Tylko tam jeszcze wyłączali czujniki parkowania i już ich nie włączali. Potem człowiek parkował i podjeżdzał do przeszkody czekając na sygnał dźwiękowy, a tu nic.

Czyli CB będziesz zdejmował ? Ja chyba zostawię jak już zapłaciłem za jego montaż, mimo, że dosłownie kilka razy go tylko użyłem. Ja myślę, że wyjęcie CB i zrobienie zasiłki do rejestratorów to realnie 1h roboty, ale oni pewnie policzą jak za dwie. Jakie rejestratory wrzucasz ?

mariuszzar
9th-January-2015, 19:38
B&B- czego pozbywasz sie CB? Nie korzystasz z niego? Ja sobie nie wyobrazam trasy bez CB a robie ok 1,5-2tys kilometrów miesięcznie.

misiektoja
9th-January-2015, 19:42
B&B- czego pozbywasz sie CB? Nie korzystasz z niego? Ja sobie nie wyobrazam trasy bez CB a robie ok 1,5-2tys kilometrów miesięcznie.
Razem z B&B zrobiliśmy instalacje CB (moduł ukryty w tunelu), bo wcześniej dość często i gęsto to używaliśmy. Ale potem odkryliśmy Yanosika i ... przestaliśmy korzystać z CB :D

mariuszzar
9th-January-2015, 20:16
Yanosika znam, ale jakos ciezko mi sie na niego przestawic. Coz, jeden woli ogorki, drugi ogrodnika corki ;)

misiektoja
9th-January-2015, 20:18
Hahahah, dokładnie :)

lukas81
11th-January-2015, 15:54
Rozwiązali problem obrotów na zimnym silniku o którym wspominałeś ?

misiektoja
11th-January-2015, 18:35
Wygląda na to, że jest to cecha charakterystyczna silników VQ35 i VQ37. Podobno wszystkie tak mają, co zresztą potwierdza wiele osób na forum US. A więc jako takiego rozwiązania nie ma.