PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Bezpieczniki od świateł pozycyjnych.



BORYS69
9th-January-2015, 10:18
Witam.
Mam problem z światłami pozycyjnymi , podświetleniem przycisków panela sterowania pod wyświetlaczem, oświetlenie tablicy rejestracyjnej i świateł cofania.
Ale od początku. Wymieniałem wczoraj gałkę zmiany biegów na poliftową. Gdy wyjmowałem żarówkę od podświetlenia P R N D żarówka wyleciała z oprawy gdyż miałem zamontowanego w tym miejscu leda. Podczas próby włożenia leda do oprawy zrobiłem zwarcie.
Od tej pory nie świecą światła pozycyjne przód i tył oraz...... jak wyżej.
Sprawdziłem miernikiem wszystkie bezpieczniki w kabinie i koło akumulatora.
Wszystkie są dobre.
GDZIE MOGĄ ZNAJDOWAĆ SIĘ BEZPIECZNIKI OD POZYCJI ?:frusty:
Proszę o pomoc.

pozdrawiam

sirtrojan
9th-January-2015, 12:25
za akumulatorem sprawdzałeś? taki duzy "termos"dostep po zdemontowaniu plastików podszybia .

BORYS69
9th-January-2015, 13:00
Cześć Grzegorz

Tam jeszcze nie byłem, ale sprawdzę jak wrócę z pracy.
Ciekawe dlaczego o tym umiejscowieniu bezpieczników w instrukcji ani słowem nie piszą ?

pozdrawiam

sirtrojan
9th-January-2015, 14:46
zobacz tu - kiedys zrobiłem foty i opisy

http://www.ifans.pl/showthread.php?542-Bezpieczniki-pod-mask%21&highlight=bezpiecznik%F3w

Ologt
9th-January-2015, 18:39
Dokładnie tak jak pisze sirtrojan ,bezpiecznik jest w skrzynce zwanej "termos" .Miałem to samo po wymianie tego panelu na poliftowy i nie wiem jakim cudem zrobiłem też tam zwarcie.W życiu bym nie przypuszczał że tam są bezpieczniki ,nigdzie tego nie ma opisanego.Ile się tego kur.... naszukałem ....Na zdjęciu które wykonał sirtrojan widać nawet rozpiskę z wartościami bezpieczników u mnie tego nie było i może dlatego się tak naszukałem.Chyba sobie wydrukuję tą rozpiskę .

BORYS69
9th-January-2015, 18:51
Dzięki Grzegorz za trafioną podpowiedź :hail:. Właśnie wróciłem z garażu, udało mi się dostać do tej skrzynki bez zdejmowania podszybia. Zdjąłem tylko ramkę wokół akumulatora i dwa klipsy od mocowania podszybia co pozwoliło całkiem sporo unieść podszybie i wysunąć pokrywkę. Tam jest bardzo pokaźne stadko bezpieczników o których w instrukcji ani słowa.
Pierwszy górny 10A był tym, którego szukałem przez cały dzień. Oczywiście był trafiony. Po wymianie wszystko zabłysło.:peace:
Jutro rano nie muszę jechać do pracy z lewą stopą na hamulcu :)

pozdrawiam

sirtrojan
9th-January-2015, 19:20
spoko :) infiok