PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Już jest ... wyczekiwana nowa M-ka (Q70) przyjechała do Warszawy !!!



misiektoja
19th-January-2015, 23:14
Nadszedł ten długo wyczekiwany przez wszystkich moment. Do salonu w Warszawie zjechało Q70 z tak mocno chwalonym silnikiem 2.2D 170KM. Nareszcie grabba będzie mógł dokonać zmiany na nowszy model !!!

http://www.blog.infinitipolska.com.pl/2015/01/08/nowe-infiniti-q70-pojawilo-sie-w-warszawie/

Co ciekawe:

"W nowym Infiniti Q70 nie znajdziemy już wysokoprężnego silnika 3.0l V6. Jego miejsce zajmie zmodernizowany silnik 2.2l diesla, znany dotychczas z mniejszego modelu Q50".

http://www.blog.infinitipolska.com.pl/2015/01/08/nowosci-infiniti-w-2015-roku/

sengin
20th-January-2015, 00:42
Faktycznie, pojawiła się Q70-tka. Krótko, miałem okazję w czwartek po serwisie oglądnąć to auto w garażu, podobno dzisiaj miało już być na salonie. Sam się łapałem na tym, że mówiłem co chwile "po prostu piękny". Oczywiście największe wrażenie robi to co nowe, a więc przód i tył. Wreszcie światła do jazdy dziennej i ledowe kierunkowskazy (z przodu, nie pamiętam czy z tyłu też), zderzak nabrał ostrych krawędzi, charakterystycznych dla Q50. Tył jest według mnie przepiękny, zwłaszcza świecące lampy układają się w piękny wzór, nie do pomylenia z zadnym innym jaki widziałem, chociaż pewnie części z Was przyjdzie na myśl Passat to w rzeczywistości wyglądają zdecydowanie bardziej okazale. Pojawiło się coś ala dyfuzor ale nie wiem czy spełnia on tę rolę czy to tylko kosmetyka. Dodano elektryczne domykanie bagażnika. W środku praktycznie bez zmian, zniknął szyty napis Infiniti na przednich fotelach, w zamian pojawiła się kamera 360 view.

Znika silnik 3.0D ze wzgledu na EURO 6. Zastanawia mnie czym teraz Infiniti w tej klasie chce konkurować z wielbicielami 3.0TDI, no chyba nie 2,2, ostatecznie hybryda ale to już nie diesel. Samochód prezentuje się bardzo dobrze ale z tym dieslem zero radości z jazdy.

misiektoja
20th-January-2015, 00:51
Auto naprawdę ładne, ale ten silnik 2.2D to porażka. Już mogli zostawić też 3.0D V6. Widzę też brak konsekwencji w oznaczaniu sportowych modeli. Q50 2.0T czy 2.2D nawet w najwyższej wersji wyposażenia Sport nie ma literki S z tyłu, a tutaj widzę, że wersja 2.2D, ale znaczek S jest. Trochę będzie wprowadzał w błąd innych kierowców. Każdy będzie się spodziewał chociaż częściowo sportowych osiągów, a tu taki surprise :) Podejrzewam, że z wagą Q70 i tym silnikiem to autko setki w 8 sekund nie zrobi (pewnie będzie 9 sekund z hakiem).

sirtrojan
20th-January-2015, 01:03
ładny skurczybyk infiok

sengin
20th-January-2015, 02:53
podejrzewam, że z wagą Q70 i tym silnikiem to autko setki w 8 sekund nie zrobi

Nie ma szans, mój jakkolwiek mierzyłem w dobrych warunkach wiele razy, nie poszedł szybciej do 100 niż 7,7 :) W E-klasie ten silnik (o ile to dokładnie ta sama konstrukcja) ma 8,2 do 100 w automacie ale E-klasa będzie nieco lżejsza (1760 kg) i ma nieco szybszy automat.

misiektoja
20th-January-2015, 04:37
Nie ma szans, mój jakkolwiek mierzyłem w dobrych warunkach wiele razy, nie poszedł szybciej do 100 niż 7,7 :)
To ciekawe co piszesz, bo wg. katalogu Mka z 3,0D powinna uzyskiwać setkę po 6,9 sekundy. Czyżby buksowanie kół przy starcie?

Swoją drogą ciekawy jestem bardzo czy Infiniti pójdzie za ciosem i w nowym FX/QX70 też zrezygnują z 3,0 diesla na rzecz jednostki 2,2D. Do tego auta ten silnik już w ogóle mi jakoś nie pasuje.


Sent using Tapatalk

Jurcyś
20th-January-2015, 09:23
Moim skromnym zdanie marka znana z rynku amerykańskiego która miała większe pojemności nagle chce się stać "europejska" i wstawia mniejsze silniki to dla niej powinien być wstyd, ponieważ sądzę, że większość tutejszych kolegów wybiera tą markę za pojemność, moc i frajdę z jazdy.
Sam wybrałem, że kolejnym moim samochodem będzie Infiniti właśnie za to co wcześniej napisałem czyli pojemność i moc ;)

badyl
20th-January-2015, 10:21
Zgadzam sie z Jurcysiem! Jak dla mnie to Infiniti z dieslem w ogole nie idzie w parze... To co zawsze mi sie podobalo w Infiniti to porzadne benzynowe silniki V oraz wyglad, ktory odkad pojawily sie nowe oznaczenia modeli, jakos srednio do mnie przemawia.... Nawet przypomina Mazde

Jurcyś
20th-January-2015, 10:25
Nawet przypomina Mazde

hehe uśmiech pojawił się jak to przeczytałem, bo moja narzeczona zawsze mówi, że to wyglądem przypomina mazdę ;P

Tomek g35c
20th-January-2015, 20:23
Słaby ten motor 2,2D...

Ale na pewno znajdzie się też pewna ilość chętnych...
W końcu nie każdy chce wydawać 75 PLN na 100 km...
Ale każdy chce posiadać INFINITI... lol
Więc taka wersja dla finansistów i skner...

grabba
20th-January-2015, 20:52
Tomek, bo każde BWM kupione w pl to M3 lub M5 :) Żeby nie było, ja tez nie rozumiem tej polityki Infiniti. Albo premium i prestiż, albo tylko znaczek i plebejskie silniki. Przez takie zagrania stracą klientów, którzy byli gotowi zapłacić więcej za markę.

zajac01
20th-January-2015, 21:22
Księgowi są bezlitośni i niestety coś za coś. Jak Porsche wprowadzało na rynek Cayenne to każdy się dziwił, że tak przecież nie wygląda prawdziwe Porsche. Nie mówiąc juz o dieslu w ostatnich latach. Ale prawdopodobnie gdyby nie ten ruch, istnienie marki obecnie byłoby zagrożone. Jeśli wogóle by jeszcze była na rynku.

lukas81
20th-January-2015, 22:22
Nadszedł ten długo wyczekiwany przez wszystkich moment. Do salonu w Warszawie zjechało Q70 z tak mocno chwalonym silnikiem 2.2D 170KM. Nareszcie grabba będzie mógł dokonać zmiany na nowszy model !!!

http://www.blog.infinitipolska.com.pl/2015/01/08/nowe-infiniti-q70-pojawilo-sie-w-warszawie/

Co ciekawe:

"W nowym Infiniti Q70 nie znajdziemy już wysokoprężnego silnika 3.0l V6. Jego miejsce zajmie zmodernizowany silnik 2.2l diesla, znany dotychczas z mniejszego modelu Q50".

http://www.blog.infinitipolska.com.pl/2015/01/08/nowosci-infiniti-w-2015-roku/

Umówmy się , że nowa to duże nadużycie , to po prostu odnowiona Mka .

Następna generacja powinna pojawić się za najdalej 2 lata i mam nadzieję , że do tego czasu zadebiutują też nowe oryginalne japońskie silniki .
Wszak ten z Q80 i Q60 to zapowiedź rodziny motorów , a rodzina to więcej niż jeden, więc mam nadzieję , że pracują też nad czymś mocnym , ale poniżej 3l - dla tych którzy lubią szybko, ale nie potrzebują rakiety:)

lukas81
20th-January-2015, 22:34
Nie ma szans, mój jakkolwiek mierzyłem w dobrych warunkach wiele razy, nie poszedł szybciej do 100 niż 7,7 :) W E-klasie ten silnik (o ile to dokładnie ta sama konstrukcja) ma 8,2 do 100 w automacie ale E-klasa będzie nieco lżejsza (1760 kg) i ma nieco szybszy automat.

Tu twierdzą, że da się szybciej , nie wiem na ile to jednak precyzyjny pomiar.
https://www.youtube.com/watch?v=-HWCFKoAgxg

lukas81
20th-January-2015, 22:54
To ciekawe co piszesz, bo wg. katalogu Mka z 3,0D powinna uzyskiwać setkę po 6,9 sekundy. Czyżby buksowanie kół przy starcie?

Swoją drogą ciekawy jestem bardzo czy Infiniti pójdzie za ciosem i w nowym FX/QX70 też zrezygnują z 3,0 diesla na rzecz jednostki 2,2D. Do tego auta ten silnik już w ogóle mi jakoś nie pasuje.


Sent using Tapatalk

Raczej nie chodzi o buksowanie tylko o zamulony start w Infi dieslach . Na przykładzie FXa mówił o tym Kornacki i Orzepiński w MOTO-ON . Jest zwłoka na starcie, która tłumaczyli dbałością o skrzynię ,że duży moment itp . Jestem ciekawy czy posiadacze FX30d i M30d to potwierdzą , a może wręcz przeciwnie .

Nie wyobrażam sobie żeby nowy FX/QX który mam nadzieję pojawi się najpóźniej w przyszłym roku { sprzedaż marki w USA niezadowalająca , a konkurencja nie śpi} miał dostać tego słabego pod każdym względem 2.2d. Setkę by robił w 11s, a po jej przekroczeniu można by było iść spać z nudów . Jak koledzy słusznie zauważyli - nie po to kupuje się INFINITI .

misiektoja
20th-January-2015, 23:07
Nie wyobrażam sobie żeby nowy FX/QX który mam nadzieję pojawi się najpóźniej w przyszłym roku { sprzedaż marki w USA niezadowalająca , a konkurencja nie śpi} miał dostać tego słabego pod każdym względem 2.2d. Setkę by robił w 11s, a po jej przekroczeniu można by było iść spać z nudów . Jak koledzy słusznie zauważyli - nie po to kupuje się INFINITI .
Z jednej strony też się zdziwię, z drugiej już się zdziwiłem, bo nie myślałem, że do limuzyny segmentu E dadzą tego parcha. Do Q50 jeszcze jestem w stanie to zrozumieć, bo to segment D (dla mas). Ale w E to jakieś nieporozumienie. A więc wszystko możliwie niestety. Co z tego, że 11 sekund do setki jak na pewno znajdą się osoby, które będą miały na to wywalone i kupią autko.

sengin
21st-January-2015, 04:05
Tu twierdzą, że da się szybciej , nie wiem na ile to jednak precyzyjny pomiar.
https://www.youtube.com/watch?v=-HWCFKoAgxg

Myślę, że tutaj jest bardziej miarodajny pomiar niż ten który podałeś
https://www.youtube.com/watch?v=-5nz8BEIZtU&index=13&list=PLHmTrneKR4OMLJ3VoDBD3PyCMUyK-mtNe

sengin
21st-January-2015, 04:14
To ciekawe co piszesz, bo wg. katalogu Mka z 3,0D powinna uzyskiwać setkę po 6,9 sekundy. Czyżby buksowanie kół przy starcie?

Rusza ok ale do ok pierwszej sekundy myśli czy aby na pewno to kick down :)

slepy62
21st-January-2015, 10:45
Raczej nie chodzi o buksowanie tylko o zamulony start w Infi dieslach . Na przykładzie FXa mówił o tym Kornacki i Orzepiński w MOTO-ON . Jest zwłoka na starcie, która tłumaczyli dbałością o skrzynię ,że duży moment itp . Jestem ciekawy czy posiadacze FX30d i M30d to potwierdzą , a może wręcz przeciwnie

W FX30d
- faktycznie było opóźnienie/przymulenie na "starcie" lub przy kickdown
z jednym wyjątkiem
- praca skrzyni/silnika w trybie DS - silnik podtrzymywał wyższe obroty / zupełnie inaczej pracuje skrzynia / i wszystko prawie bez opóźnień

Coobcio
21st-January-2015, 12:02
W sumie poza lampami to coś w tych autach się zmieniło ?
Nic do przodu nie idzie, silniki benzynowe V6 od 8 lat nie zmienne nic nie usprawniane aj słabo :P
No a diesel wiadomo porażka ale musi w gamie być coś oszczędnego ze względu na przepisy, tak jak np. Aston Martin ma jakiegoś ala fiata 500 w swojej gamie...

Coobcio
21st-January-2015, 12:08
He To mazda jest niemal identyczna, jakby na wzór robiona :D

grabba
21st-January-2015, 13:27
Nic do przodu nie idzie, silniki benzynowe V6 od 8 lat nie zmienne
Japończycy ogólnie niewiele zmieniają w silnikach. Honda wkłada do wszystkiego te swoje benzynowe 2.0 od kilkunastu lat. Po co zmieniać coś, co działa i jest dobre? Niemcy kilka razy się przejechali na zmianach w silnikach.

Coobcio
21st-January-2015, 13:48
W turbo powinni pójść tak jak BMW moim zdaniem... Takie 3,7 czy 3,5 Turbo to by coś przyjemnego było :)

misiektoja
21st-January-2015, 14:13
Myślę, że tutaj jest bardziej miarodajny pomiar niż ten który podałeś

AutoMotoMagazine widać, że mierzy na jakimś sprzęcie pomiarowym, a więc chyba rzeczywiście bardziej wiarygodny (tam we wcześniejszym linku to pewnie ze stopera). Hybrydę M35h zmierzyli na 5,8 sekundy, a M30ds na 7,9 sekundy.


W sumie poza lampami to coś w tych autach się zmieniło ?
Nic do przodu nie idzie, silniki benzynowe V6 od 8 lat nie zmienne nic nie usprawniane aj słabo :P

No bo to lifting jest bardziej, a nie nowy model. W kabinie prawie nic nie zmienili, a chcą jakoś jeszcze utrzymać sprzedaż przez najbliższe 2 lata do wydania nowego modelu. W tym roku ma wejść Q60 i Q30 do sprzedaży i tutaj już mają być zmiany. W Q60 zapowiedziano podwójnie doładowany silnik 3.0 V6. Do Q30 pewnie też coś nowego zaprezentują, bo nie wiem czy ta V6-stka się tam zmieści. Docelowo pewnie nowe jednostki zaoferują w nowych modelach Q50 i Q70, może przy okazji liftingu. A w przyszłym roku na pewno wejdzie nowy FX/QX70, bo siada im mocno sprzedaż, zwłaszcza w USA.

lukas81
24th-January-2015, 22:00
AutoMotoMagazine widać, że mierzy na jakimś sprzęcie pomiarowym, a więc chyba rzeczywiście bardziej wiarygodny (tam we wcześniejszym linku to pewnie ze stopera). Hybrydę M35h zmierzyli na 5,8 sekundy, a M30ds na 7,9 sekundy.


No bo to lifting jest bardziej, a nie nowy model. W kabinie prawie nic nie zmienili, a chcą jakoś jeszcze utrzymać sprzedaż przez najbliższe 2 lata do wydania nowego modelu. W tym roku ma wejść Q60 i Q30 do sprzedaży i tutaj już mają być zmiany. W Q60 zapowiedziano podwójnie doładowany silnik 3.0 V6. Do Q30 pewnie też coś nowego zaprezentują, bo nie wiem czy ta V6-stka się tam zmieści. Docelowo pewnie nowe jednostki zaoferują w nowych modelach Q50 i Q70, może przy okazji liftingu. A w przyszłym roku na pewno wejdzie nowy FX/QX70, bo siada im mocno sprzedaż, zwłaszcza w USA.

Dzięki , że podpisałeś się pod tym co mówiłem na temat sprzedaży i konieczności odnawiania palety ...

Kiedyś na łamach Motortrend przedstawiciel Infiniti wspomniał coś o zestawie 2.5 supercharged + elektryk do Q30 . Kombinowana moc jakieś 240km , miał to być chyba zestaw z QX60 , narazie ta strona zamula , może później uda mi się do tego dobić . Na V6 raczej nie ma szans .

Jak dla mnie , byle tylko merolki tam pod maskę nie trafiły . zresztą wielu potencjalnych klientów chyba podziela mój pogląd , bo sprzedaż Q50 w Europie pokazuje , że chwyt z przeszczepem serduszek nie zadziałał .