PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Xenon do FX37S



Tomek g35c
26th-January-2015, 08:43
Spalił mi się xenon w FX37S 2009 r.
Może ktoś wie jaki to typ ?

zajac01
26th-January-2015, 10:08
Tomek, jak nie masz auta od nowości, to lepiej wyjmij palnik i sprawdzisz przy okazji jaką ma temperature świecenia. Żeby nie było, że kto wcześniej inne powsadzał, a teraz Tobie będą w dwóch kolorach świeciły.

pgkoci
26th-January-2015, 14:54
Żarniki lepiej wymieniać parami, a tą żarówkę co zostanie trzymać na wymiankę. Prawdopodobnie jest żarnik d2s ale lepiej wyjąć i dokłsdnie sprawdzić.

quku
26th-January-2015, 15:08
palniki pewnie d2s wymienia się obydwa wtedy będą świecic tak samo nie ma możliwości dobrania barwy wymienia się dwa

zajac01
26th-January-2015, 15:14
Dlaczego nie ma możliwości dobrania barwy? Chyba wszystkie przykładowo 6000K świecą tak samo ? To samo z palnikami o innej temperaturze.

korzen
26th-January-2015, 15:25
Chodzi o to, ze jak sie wypala to z biegiem czasu nabiera innej barwy... Na koncowce zywota swieci na fioletowo... Dlatego, sugeruje sie wymiane parami... Jak padl teraz jeden, drugi padnie niebawem...

zajac01
26th-January-2015, 15:33
Jeśli tak to ok. Sam nigdy nie spotkałem się z żadną różnicą, a to nie pierwszy samochód z xenonami. Może kwestia tego jak stary palnik siadł na robocie...

Tomek g35c
26th-January-2015, 20:32
W G35 też mi się raz spalił i po wymianie nowy świecił dużo jaśniej... wszyscy mrugali mi światłami...
Ale w FX37 w sumie to wymienię na razie jeden - zależy mi na czasie...
Latem kupię dwie nowe sztuki i na spokojnie wymienimy...

Korzeń
wcale nie powiedziane że zaraz spali się drugi... w G35 spalił się tylko jeden a drugi świeci cały czas... ale teraz u kogoś innego który ma rocznik ten sam... ( bo dwa wymieniłem)
Wypalone równo i jeździ bez problemu dalej a ma pewnie z 10 lat... lol

Tomek g35c
27th-January-2015, 21:07
Myślicie że takie http://allegro.pl/zarnik-zarowka-d2s-xenon-ksenon-palnik-85122-66240-i5016048871.html będą pasować cena przystępna...
Tylko czy mocowanie będzie OK

sirtrojan
27th-January-2015, 21:17
tomi bierz tylko firmowe. po co kupować dwa razy.

luckyluk
27th-January-2015, 22:11
Dokładnie tylko firmowe i szczerze polecam philipsa ale nie kupowane poprzez allegro. na oryginalnych opakowaniach philips jest kod którym można sprawdzić oryginalność na stronie philipsa. Oryginał nie jest taki drogi ja wymieniałem około 2 miesiące temu i zapłaciłem około 230zł /szt. Wymienia się parami . na allegro jest bardzo dużo podróbek dlatego philips wprowadził kody. (Sam naciąłem się na podróby które poświeciły 2 miesiące).

Miko
28th-January-2015, 01:44
[HTML][/HTML
Przerabiam ten temat w drugim naszym samochodzie. Obdzwonilem kilku specow od xenonow . Wszędzie słyszę tylko oryginały i tylko wymiana po 2 sztuki .

Coobcio
28th-January-2015, 02:40
Nie wiem czy nadal są ale w Intercarsie są xenony firmy 4max taki no name, sprzedawcy je polecają i nie ma na nie zwrotów, w saabie klienta któremu je zmieniałem świecą od 3 lat bezbłednie. W porownaniu do tych tanich chińczyków dają idealnie białe światło a nie takie niebieskawe...

Wymienia się zawsze parawmi ale żeby było po taniości można jedną sztukę...
W swoim Turbo sprzęcie będę zmieniać przy okazji jak mi przyjdzie ze stanów tuningowany zderzak wówczas bym się z Tobą podzielił 11 letnimi sprawnymi D2S :P

luckyluk
29th-January-2015, 16:22
Nie polecam tych 4 max to również chińczyki, nie ma zwrotów ponieważ na żarówki i inne artykuły elektroniczne nie ma możliwości zwrotów .
Moj kolega miał te 4max i po 1 m-cu oba zaczęły migać i przygasać na dołkach.