PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Wyświetlacz Fx- Co zrobić by mieć w kolorze?



dabros
26th-January-2015, 23:25
Witam!

Mam tzw. bez kolorowy wyświetlacz w swoim Fx (jak na zdjęciu), kolega w swoim ma juz kolorowy. Czy ktoś jest w stanie pomoc mi i zna odpowiedz- od czego to zależy bądź co mam kupić by wyświetlał mi jak na drugim zdjęciu?

Pozdrawiam
Dąbroś

sirtrojan
27th-January-2015, 00:56
Kilka modółów i sam monitor + przeprogramowanie komputera = bez sensu. W stanach już nawet nikt tego nie próbuje.
Są natomiast ludzie którzy przenosza pomarańczowy monitor w okolice lusterka a w puste miejsce w konsoli wrzucają navi.

korzen
27th-January-2015, 09:28
SIR "kilka modow" to malo powiedziane :) To jest grubsza zmiana calej jednostki, dolozenie kamery, programowanie kompa... Nie wiem, czy ktos tego dokonal bo jak napisal SIR jest to ekonomicznie calkowicie bez sensu. Zrob jak Ci mowi SIR... Zreszta ja to bede robil na wiosne :) Jakies fajne dotykowe 7" z navi a ten ekran (potrzebujesz go do danych komputera pokladowego i sterowania nawiewem/klima) przenosisz albo w miejsce zapalniczki albo na podszybie... Taniej i nieporownywalnie prosciej niz zabawa z przerabianiem calej instalacji...

BAJZEL
27th-January-2015, 11:55
Ja widzialem fajne rozwiazanie jak gosciu przeniosl ten pomaranczowy wyswietlacz rodem z toyoty w miejsce gdzie teraz wozisz kubeczki z kawa I red bulla :) a w miejsce oryginalnego tak jak pisal SIR NAVI ladne kolorowe :)

korzen
27th-January-2015, 15:11
Tez to widzialem... Ale po pierwsze przy wysunietym podlokietniku tego nie widac (nie mowiac, ze jak ktos ma kamere cofania to staje sie bezuzyteczna), do tego traci sie schowek na np telefon. Zdecydowanie lepiej w podsufitke lub w miejsce zegarka moim zdaniem...

BAJZEL
27th-January-2015, 17:44
no to moj blad - myslalem ze w tych pomaranczowych ( bez kolorkow nie ma widoku z kamery )

korzen
27th-January-2015, 18:18
No i miales racje :) Nie ma... Chodzilo mi o to, ze np jak bedzie zwiekszal temperature, czy inne informacje na wyswietlaczu to przy wysunietym podlokietniku (przedlift ma inny podlokietnik niz u Ciebie, dzielony i wysuwany do przodu) nic nie zobaczy. Jak ktos ma jak ja kolorowy wyswietlacz, to kamera tez srednio bedzie wygodna do obserwowania. Ja tam patrze na kamere i rzucam okiem w lusterka wsteczne (pole widzenia kamery nie daje poczucia odleglosci rogu naszego auta od przeszkody). Do tego patrzenie na tak umieszczony wyswietlacz w czasie jazdy jest niebezpieczne.... Ale to oczywiscie moja opinia i kazdy moze miec u siebei jak uwaza (np nie korzysta ze wskazan komputera pokladowego)...
Zdjecie o co mi chodzi w zalaczniku...

dabros
27th-January-2015, 22:08
Myślałem ze po prostu kupie komputer a on załatwi sprawę ;) Ok. Wiec sobie daruje, pod linkiem jest film w paru częściach o tym jak właśnie gościu przeniósł wyświetlacz na miejsce "spotu kawowego" hehe. W moim przypadku to odpada, widziałem tez i to najlepsza opcja dla mnie gdzie gościu umieścił ten monitor na podsufitce pomiędzy lusterkiem a szyber dachem. Żeby to wyglądało fajnie użył do tego uchwytu z oryginalnego DVD.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=zq5ThaVrLCA

dagoosia
5th-March-2015, 23:36
A ten kolorowy wyswietlacz to w jakim roczniku zaczal wystepowac?

butrym81
6th-March-2015, 00:19
Od 2006. To jest model po liftingu. Zmienił się też panel centralny na taki z dużym pokrętłem na środku, weszły nowe zegary.

sirtrojan
6th-March-2015, 01:21
burtym81 - nieprawdę rzekliście koleżance :)
Jeśli fx od 2003 miał pakiet technologiczny posiadał również kolorowy monitor + dostęp bezkluczykowy. I poście są właśnie przedlifty. Osobiście polecam właśnie tę wersje bo rozwiązanie keyless jest zajebiście wygodne.

Poliftowy nie występował z monitorem cz-b.

butrym81
6th-March-2015, 03:21
burtym81 - nieprawdę rzekliście koleżance

:sorry:, nie widziałem- więc i nie wiedziałem :o




Poliftowy nie występował z monitorem cz-b

To na pewno. A gdzie Sir widział cz-b ? :D

przemo-gosia
10th-November-2015, 11:40
a ma ktos moze foto tego jak wyswietlacz jest zamontowany po przerobce w podsufitce pomiedzy szyberdachem a lusterkiem? mysle tez o przerobce...jak to wtedy wyglada?

korzen
10th-November-2015, 13:55
Bylo na infinitiscene i jeden z kolegow z forum (chyba z Chorzowa?) ma tak przerobione. LEpiej ekran jednak upchnac w miejsce zegarka... Bardziej funkcjonalnie...

przemo-gosia
10th-November-2015, 15:01
poszukalem i znalazlem wszystkie 3 opcje na upchanie pomaranczowego wyswietlacza i tez mi sie wydaje ze najlepiej w miejscu zegara jak na zdjeciu 7313 malo bedzie widoczny na podsufitce tak jak tu 7314 i nie wygodny w miejscu na kubki jak na tym linku https://www.youtube.com/watch?v=TVU9n-5RoSA chociaz juz sam zglupialem....napewno gdzies bedemusial go upchac

korzen
10th-November-2015, 18:05
W miejscu na kubki mialem na poczatku. Dramat!! Wyglada kiepsko i jest niepraktyczne. Jak masz ten maly pomaranczowy to upchniecie go w miejsce zegarka bezproblemowo. Ja mialem ten wiekszy kolorowy i bez ciecia sie nie obylo ;)