PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Pęknięcia na tarczach.



Black
3rd-July-2010, 16:02
Oglądałem dzisiaj tarcze,bo dalej przeżywam fakt wymiany klocków,i na tarczach zauważyłem małe pęknięcia.

co to może oznaczać?,czy tarcze były/są do kitu?,czy to normalne zjawisko?

Lukasz
3rd-July-2010, 16:19
Jeśli ostatnio ostro hamowałeś to mogły pojawić się takie małe pęknięcia. Po kilkuset kilometrach spokojnej jazdy powinny wrócić do normalnego wyglądu.

sirtrojan
3rd-July-2010, 23:07
ostro hamowałeś ostatnio? :becky:

POZIOMA
4th-July-2010, 09:22
Grzesiu przestań palić gumę na hamulcu:becky:

Black
4th-July-2010, 14:04
czy ostatnio ostro hamowałem?,nie wiem bo wciąż hamuje ostro:).Co dziwne peknięcia pojawiły się tylko na tylyich tarczach,przód ok.

niebawem wrzucę fotki.

Lukasz
4th-July-2010, 21:57
Grzesiu przestań palić gumę na hamulcu:becky:


Co dziwne peknięcia pojawiły się tylko na tylyich tarczach,przód ok.


I wszystko jasne :D

Black
14th-July-2010, 17:13
ewidentnie tarcze są do wyj...nia,rozmawialem z doświadczonym koleżką.Nie są to małe pęknięcia jak wcześniej uważałem,tylko takie po ktorych tarcza może rozpierdzielć sie podczas hamowania.

po roku czasu 2 tarcze do wyrzucenia-niezle co?

Lukasz
14th-July-2010, 18:15
Wrzuć jakieś foto. Jakiej firmy masz te tarcze?

sirtrojan
14th-July-2010, 20:16
Przychylam sie do prośby Lukasza
daj jakąś fotę poglądową ! swoją drogą niezła kicha - tarcze popękane po roku czasu - trzeba bylo brać Brembo od Poziomy.

Black
14th-July-2010, 22:36
Łukaszu to Hawki,za takie bynajmniej zapłaciłem.

Grzechu nie moglem kupic od Piotrka bo on dal ogłoszenie kiedy ja miałem juz swoje:)

jutro jak zdejme to wrzucę foty.

Jacob_USA
15th-July-2010, 06:47
a co teraz bedziesz wtakim razie kupowal ?? proponuje Stoptech :D

Black
15th-July-2010, 18:25
Tak wyglądaja te peknięcia na jednej i drugiej tarczy.Są jeszcze mniejsze których nie cykałem,widac że tarcze są peknięte 'na wylot'.

Jacob_USA
15th-July-2010, 20:00
Faktycznie niewesoło... a mówiłem Ci zawsze przed jazda smaruj smarem tarcze :D:D

sirtrojan
15th-July-2010, 20:08
lipa jak siemasz - moze prześlę te fotke do jakiegos dystrybutora i zapytam co mogło spowodować taki stan rzeczy ?

Black
15th-July-2010, 20:09
Faktycznie nie wesolo... a mowilem Ci zawsze przed jazda smaruj smarem tarcze :D:D

smarowalem olejem i dlatego tak wyszło,co smar to smar:),dobra bo ludzie rzeczywiście pomyslą że smarowanie tarcz (LOOOL) to cos dobrego.:)

nie wiem co mogło byc przyczyną że tarcze dedykowane do 300 konnego auta poszły sie grzmocić!

może peknięcia są wynikiem szoku termicznego jeżeli tak to Hawk jest do niczego bo standardowe Nissanowskie nie pekają!.Ale gdyby tak było to popękały by również przednie,albo i tylko przednie.

może towar był wadliwy ( w sensie wadliwa seria,albo model)

może to Chawki nie Hawki:)

teraz juz po sprawie,połowa wartości zestawu pooooszłaaaa w dupu.

sirtrojan
15th-July-2010, 20:14
to pewnie Hałki a nie Hawki ;) Zakłądaj poprzednie tylko je przeczysc papierem wczesniej bo pewnie rude jak tapicerka w Krzyśka FXie :becky:

Black
15th-July-2010, 20:29
poprzednie wyczyszczone,założone i przetestowane.W zasadzie nie widzę różnicy w hamowaniu,pewnie gdyby i przód był seryjny byłoby gorzej,a tak jest ok.

nawet nie chcę myslec co mogłoby sie stać gdyby tarcza rozleciala sie przy wysokiej prędkości...

Jacob_USA
15th-July-2010, 20:52
Bys mial lepsze wrazenia niz na rollercoaster :)

sirtrojan
15th-July-2010, 21:21
większość idzie na przód wiec pewnie tyko by sie dymiło - sprawdził bym też na twoim miejscu czy zaciski z tylu odpuszczają - może tu leży przyczyna przgrzania/pękania tarcz. Może hamulec awaryjny nie odbijał ?
Krzyśkowi (z którym miałem przyjemność spotkać sie w dniu dzisiejszym i skonsumować 3 kulki lodów o smaku truskawkowym, śmietankowo-czekoladowym i tiramisu ) zacisnął się zacisk na tylnej ośce przy powiedzmy - niemałych prędkościach - efekt - zjechana tarcza i klocki, czyli podobnie jak u ciebie.

Jacob_USA
16th-July-2010, 06:31
Oj to ladnie musialo mu smierdziec hehehehe :)

Black
16th-July-2010, 12:07
Oj to ladnie musialo mu smierdziec hehehehe :)

co smierdzieć?,te lody Grzegorzowi?:)

odnośnie docisków to wszytko ok,hamulce sie nie grzeją,ręczny też nie trzyma bo koła obracają sie swobodnie.

U Krzyska tarcza się zjechała ale nie popękała!,ja nigdy nie miałem takiego przypadku jak on.

Zeby na sportowej tarczy pojawiały się pęknięcia to chyba trzeba by rozgrzać ja do czerwoności a potem wrzucić do wody.

btw

Grzegorzu ten tekst o lodach jest bardzo pasjonujący hehehe:),normalnie poczułem ich smak,sam Sienkiewicz lepiej by tego nie opisał:)

sirtrojan
16th-July-2010, 12:37
wiem :) taka mała dygresja dla rozluźnienia atmosfery hehe

co do tarcz - ja mam rotorprosy tylko na przodzie i daja rade :) może kiedyś śmignę Shirr-owym FXem i zobaczę jak jego auto hamuje - on ma na 2 oski te same tarcze.

dewon7
16th-July-2010, 12:52
Trochę lypa z tymi tarczam :)i. Ja mam EBC i jak na razie nic się z nimi nie dzieje. Z klocków, które założyłem kilka miesięcy temu też jestem zadowolony. W porównaniu z tym co się działo ze standardowymi można powiedzieć, że są rewelacyjne....

sirtrojan
16th-July-2010, 12:57
hawk to hawk :)

Lukasz
18th-July-2010, 23:16
Jeśli naprawdę użytkowałeś je normalnie to niezła lipa, tarcze do wyrzucenia. Osobiście bym je reklamował. Jak pisałeś o mikro pęknięciach myślałem ze masz na myśli coś takiego:
http://img232.imageshack.us/img232/9600/tarczaebcie7.jpg



hawk to hawk :)
Co masz na myśli? Jeśli u siebie będę wymieniał tarcze i klocki to pewnie na EBC TG i klocki RedStuff. Miałem je w poprzednim aucie i sprawowały się świetnie.

sirtrojan
19th-July-2010, 01:16
Jak ci się sprawdzają to nie zmieniaj zestawu. Ja przesiadłem sie z Nissanowskich na Rotorprosy i jestem zadowolony. Żadnego bicia i skuteczne hamowanie nawet po nagrzaniu tarcz i klocków

Lukasz
19th-July-2010, 17:41
Zazwyczaj bicie tarczy nie jest jej wadą. To błąd podczas montażu. Nie wystarczy tylko wyczyścić piastę, trzeba też zmierzyć bicie podczas zakładania tarczy i starać się tak ustawić by było jak najmniejsze. Service Manual do G35 podaje wartość poniżej 0.035 mm.

sirtrojan
19th-July-2010, 17:45
Łukaszu to jak zmierzysz bicie TYLKO przy nagrzanych hamulcach?
Miałem tak w FXie i z resztą nie tylko ja. Jest to jedna z podstawowych wad materiałowych.

Lukasz
19th-July-2010, 18:01
Bicie tarczy mierzysz miernikiem zegarowym podczas montażu. Wiele "fachowców" w warsztatach tego nie robi bo uznają że wystarczy tylko oczyścić piastę. Takie praktyki to były dobre kilka lat temu jak po drogach krajowych poruszały się tylko Polonezy i 126p.

Tak to mniej więcej wygląda:
http://img83.imageshack.us/img83/7738/miernikzegarowy1xw8.jpg

To teraz pytanie: Ilu z Was sprawdzało bicie wymieniając tarcze na nowe?
:)

sirtrojan
19th-July-2010, 19:58
Łukasz - pewnie nikt ale mówiąc bicie mam na myśli bicie przez które cieżo jest utrzymać kierownicę zdrowemu facetowi! tak się zrobiło o umnie i nikt mi nie powie że to kwestia do zmierzenia i skorygowania.
Kolega Pocisk na spocie powiedział ze po przetoczeniu tarcz w jego G ma spokój - ja nawet nie toczylem swoich tylko od razu je wymienilem bo nie widziałem większego sensu.

ps. kto powiesił nzacisk a przewodzie hamulcowym ? toż to zbrodnia ( na ostatniej fotce ) !

Lukasz
20th-July-2010, 00:01
Niestety nie sprawdzenie bicia przednich tarczy podczas montażu może objawiać się później takim mocnym biciem na kierownicy. Bicie tylnych tarcz odczuwamy na pedale hamulca. Ale to nie wszystko. Może się okazać że bicie ma piasta, mogą być też niewłaściwie dobrane klocki. Nawet śruby trzymające koło powinny być dokręcane kluczem dynamometrycznym.

Ps. Nic mu nie będzie :) Dobrze że nie widziałeś jaki sposób mają w warsztatach na blokowanie węży paliwowych albo hamulcowych :D

sirtrojan
20th-July-2010, 00:11
hehe nie chce chyba wiedziec ;)

Jacob_USA
20th-July-2010, 06:27
Nawet śruby trzymające koło powinny być dokręcane kluczem dynamometrycznym.


Widzisz Serek !! a kłóciłeś się kiedyś ze mną ze kola muszą być doj*** kluczem pneumatycznym ja zawsze używam dynamometrycznego klucza zakręcając kola ;) i jeszcze się mi nie odkręciły:peace:

Ja z moich tarcz jestem bardzo zadowolony wiele już przeszedł góry w Colorado o dziwo hamowały !! :D

sirtrojan
20th-July-2010, 11:27
hehe ja się kłóciłem? he he przecież to normalka że w dobrych zakładach dokręcają momentem! btw. Kuba jaki to dokładnie jest moment?

Black
29th-July-2010, 14:27
Jeśli naprawdę użytkowałeś je normalnie to niezła lipa, tarcze do wyrzucenia. Osobiście bym je reklamował.

oczywiście że użytkuje je jak najbardziej normalnie,skoro stare nissanowskie nie popękały to znaczy że te były jeszcze gorsze od nich!.

Wiadomo człowiek czasem mocno zahamuje bo musi,ale żeby coś takiego stało sie z tarczami po tak krótkim czasie to nie do pomyślenia.

Nawet gdybym jakoś mocno je zagrzał to chyba są do tego przystosowane?,przecież nie są dedykowane do 30 konnego cinquecento tylko do 300 konnego Infi (prawie 300:)).

niestety o reklamacji mogę tylko pomarzyć bo nie mam na nie żadnego papierka (sprowadzał mi je Q servis-zapomniałem wziąć cokolwiek) zresztą minął juz rok od czasu zakupu czyli klapa na całego.

POZIOMA
29th-July-2010, 21:37
Grzesiu bo jak byś BREMBO zapakował to nie miał byś najmniejszego problemu.

Jacob_USA
30th-July-2010, 06:12
Dokladnie teraz to wez juz kup cos porzadnego a nie jak to kiedys KTOŚ pisal szkłem dupe ucierać :D hahahaha

sirtrojan
30th-July-2010, 13:33
brembo z częstochowy to znana firma ;)
i tak przy okazji była taka bajka o murzynku Brembo albo Rambo

Black
30th-July-2010, 14:38
Grzesiu bo jak byś BREMBO zapakował to nie miał byś najmniejszego problemu.

to trza było swój zestaw wystawić rok temu to bym kupił:)


Dokladnie teraz to wez juz kup cos porzadnego a nie jak to kiedys KTOŚ pisal szkłem dupe ucierać hahahaha

no przecież Hawk to porządna firma!

sirtrojan
30th-July-2010, 15:57
Tak dla potomnych - koła dokręca się momentem ok 110 Nm .

Jacob_USA
31st-July-2010, 05:31
A jestes pewien ze byly HAWK ??

Black
31st-July-2010, 11:47
A jestes pewien ze byly HAWK ??

wiesz co tego nie jestem pewien,zamówili,założyli,powiedzieli że Hawk i po sprawie,chyba nawet w pudełku je widziałem.Powiedz mi Kuba czy istnieją podróbki takich hamulców?,cos na wzór Hawków tylko że gównianej firmy.I czy na tarczach powinno być logo firmy?

Jacob_USA
31st-July-2010, 17:29
Raczej nie ma loga na tarczach ;) przewaznie HAWKI nie idzie rozpoznac od podrobek chyba...