PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Wycieraczki



crazyPro
6th-February-2015, 23:05
Witam,
w związku z tym, że w moim FX wycieraczka pasażera zostawia brzydki pas na szybie (nie wyciera tego miejsca), to chciałbym je wymienić. Znalazłem wycieraczki Bosh Aerotwin, których kiedyś używałem w innych autach i byłem bardzo zadowolony, nie wiem tylko czy długość odpowiada oryginałom oraz czy nie będzie w Infi problemu z mocowaniem innych, nieoryginalnych wycieraczek. Tutaj znalazłem coś co wydaje się, że pasuje do mojego http://wycieraczkidoszyb.pl/product-zul-4382-Wycieraczki-Bosch-AeroTwin-Infiniti-FX-po-2008r.html

i takie mniejsze pytanie. Dzisiaj autko stało pod firmą cały dzień, wieczorem jak wsiadłem to ostro depnąłem, ale jakoś miało pewny opór żeby przyspieszyć jak zawsze i nagle pojawiła się ikonka hamulca ręcznego, ikonka ostrzeżenia wykrzyknik i jakiś komunikat, ale tak szybko się pojawił i zniknął, że nie zdążyłem zobaczyć o co chodzi nawet. Mieliście coś podobnego kiedyś? Może jak jest zimny to nie powinno się szaleć na dzień dobry :)

Pozdrawiam

slepy62
7th-February-2015, 18:00
Witam, w związku z tym, że w moim FX wycieraczka pasażera zostawia brzydki pas na szybie (nie wyciera tego miejsca), to chciałbym je wymienić. Znalazłem wycieraczki Bosh Aerotwin, których kiedyś używałem w innych autach i byłem bardzo zadowolony, nie wiem tylko czy długość odpowiada oryginałom oraz czy nie będzie w Infi problemu z mocowaniem innych, nieoryginalnych wycieraczek. Tutaj znalazłem coś co wydaje się, że pasuje do mojego http://wycieraczkidoszyb.pl/product-zul-4382-Wycieraczki-Bosch-AeroTwin-Infiniti-FX-po-2008r.html

Tak sobie poczytałem ten i kilka innych postów n.t. wycieraczek do szyb i zastanawiam się "po co robicie sobie pod górkę" zamiennikami...

Koszt oryginalnych wycieraczek (BLADE ASSY-WINDSHIELD WIPER) w serwisach USA to od $15~$19 za sztukę / tylnie $11~$15

Koszt oryginalnych piór/gumek do wycieraczek (REFILL-WIPER BLADE) w serwisach USA to od $5~$7 za sztukę

Powyższe ceny praktycznie dotyczą wszystkich modeli :infi:.

Ja od "zawsze" staram się kupić kilka kompletów oryginalnych piór i wymieniam po każdej ziemie z reguły w kwietniu (w zimie wystarczy kilka "kropelek" lodu na szybie i wycieraczki zaraz zaczynają "smużyć" - a jazda po zmroku z takimi wycieraczkami to tragedia).
Poza tym - od czasu jak kilkanaście lat temu wracając z nart - jadąc USA-carem - "upolowałem" kilkaset kilometrów od domu sarnę która uszkodziła wycieraczki i nie mogłem znaleźć na stacjach zamienników - staram się mieć w bagażniku 2-gi komplet wycieraczek gotowych na szybką wymianę.

slepy62
7th-February-2015, 18:11
Tak na szybko poniżej specyfikacja piór dla FX/QX70, możecie sobie zakupić praktycznie w każdym serwisie :infi: w USA:

WINDSHIELD WIPER - REFILL-WIPER BLADE,DRIVER - F/DRIVER - Online Price:
I generacja -$5.98 Year range
11/2002 - 11/2005 - 28895CG000
11/2005 - 08/2006 - 28895CG00B
08/2006 - 03/2008 - 28895CG00C
II generacja - $6.10 Year range
3/2008 to 9/2010 - 288951BA0A
9/2010 to 8/2011 - 288951LA0A
8/2011 to Present - 288953EV5A

WINDSHIELD WIPER - REFILL-WIPER BLADE ASSIST - F/ASSIST - Online Price:
I generacja -$5.98 Year range
11/2002 - 08/2006 - 28895CG010
08/2006 - 03/2008 - 28895CG01C
II generacja - $6.10 Year range
3/2008 to 9/2010 - 28895JF01A
9/2010 to Present - 288951MA1B

W sumie - gdyby się znalazło kilku chętnych - to koszty zakupu (wraz z transportem do PL) wyszłyby
- dla piór poniżej $10
- dla wycieraczek poniżej $20

Jako że co jakiś czas coś tam ściągam - jak ktoś jest chętny - mogę zamówić...

Buziaczek81
7th-February-2015, 18:45
Ja też kupiłem w USA i jestem bardzo zadowolony.Jednak orginał to to orginał:)

misiektoja
7th-February-2015, 20:18
Tak sobie poczytałem ten i kilka innych postów n.t. wycieraczek do szyb i zastanawiam się "po co robicie sobie pod górkę" zamiennikami...

Ja bym chętnie spróbował zamienniki piór do Q50, bo te oryginalne są do dupy. A więc nie zawsze oryginalne znaczy dobre :D

Grzes
7th-February-2015, 20:57
Jak tylko wyjechałem z salonu swoim FX-em to oryginalne wycieraczki zostawiały smugi na szybach. Zmieniłem na Boscha Aerotwin i problem zniknął. Dlatego też uważam, że oryginały nie zawsze są lepsze.

misiektoja
7th-February-2015, 21:01
Ze smugami u mnie jest tak samo na dwóch różnych oryginalnych kompletach. Myślałem, że może coś z szybą nie tak, ale po wymianie nadal to samo. Tak samo było też na wszystkich zastępczych Q50, którymi jeździłem. Nie wszyscy zwracają na to uwagę, ale te wycieraczki są naprawdę do dupy. Oprócz zostawiania smug jest jeszcze kwestia zostawiania mgiełki, ale to tylko widoczne jest jak jedziemy w w dużym deszczu w nocy po nieoświetlonej drodze i reflektory aut z naprzeciwka świecą nam na szybę. Straszne doświadczenie, prawie nic nie widać. Z Q50 problem taki, że na razie nie jest wymienione w katalogu zewnętrznych producentów, auto nadal za świeże.

slepy62
7th-February-2015, 21:39
Smugi/smużenie - to jedno - winne są "wytarte" wycieraczki
ale najczęściej to wina mikrodrobin przyklejonych do szyby - które jeżeli nie zostaną usunięte - dodatkowo przyśpieszają niszczenie wycieraczek - "dotyka" to szczególnie aut parkowanych pod chmurką ...

Co do mgiełki - nie mogę się z Wami zgodzić - zapominacie o tym co najważniejsze - "żyjemy w świecie nasyconym chemią" i wg. moich doświadczeń są 3 główne powody pozostawania mgiełki na szybie (nie biorę pod uwagę starych wycieraczek):

- deszcz i to co z nim spada na nasze glowy/szyby i na to nie ma rady...

- płyn w spryskiwaczu i to z czego jest zrobiony - trzeba wymienić płyn

- sama szyba - w moim FX-ie po 2 latach (ok. 50 tys.km) wymiana wycieraczek na nowe nic nie dawała - wciąż były zamglone, przemyłem nawet szybę jakimś lekkim rozpuszczalnikiem - dalej to samo...
...co pomogło ? spolerowałem szybę mocnym środkiem do polerowania szyb na mokro - i ... mgiełka znikła

aaaa, zapomniał bym o jednej z najczęstszych przyczyn mgiełki - to co leci na szybę spod kół lub z wydechu samochodów jadących przed nami, wystarczy trochę niedopalonego paliwa (zwłaszcza z diesli) czy drobiny oleju na drodze i... żadna wycieraczka czy normalny płyn w spryskiwaczu tego od razu nie usunie, bardzo często bez dokładnego umycia szyby - zamglenie będzie długotrwałe lol

i na koniec - zakladając nowe wycieraczki lub gumki do wycieraczek - dokładnie je przemyjcie - większość OEM-owskich ma powłokę zabezpieczajacą przed starzeniem w składowaniu/magazynowaniu (biały woskowy/silikonowy "nalot")

sengin
9th-February-2015, 22:55
W sumie - gdyby się znalazło kilku chętnych - to koszty zakupu (wraz z transportem do PL) wyszłyby
- dla piór poniżej $10
- dla wycieraczek poniżej $20

Jako że co jakiś czas coś tam ściągam - jak ktoś jest chętny - mogę zamówić...

Jeśli to aktualne i można się dopisać do listy chętnych to sam zamówiłbym pióra wycieraczek do M/Q70.

Buziaczek81
10th-February-2015, 09:20
Co do smug to sie zastanawiam czy nie jest to tez wina samych dysz spryskiwaczy.Na przyklad u mnie w EX dysze to porazka zamiast leciec z nich mgielka tak jak to mialem w poprzednim samochodzie leci stumien z 6 ciu dziurek co nie jest dobre.Jak byla by mgielka cala szyba pokrywa sie plynem i nie bylo by problemu tak mi sie wydaje.Zastanawiam sie czy nie dalo by rady zrobic modyfikacji tych dysz i zalozyc z innego samochodu?A jak jest w innych modelach Infiniti sa dysze z mgielka czy zwykle ze strumieniem?

kajtek
19th-February-2015, 19:13
Ja też kupiłem w USA i jestem bardzo zadowolony.Jednak orginał to to orginał:)

Przez jaką stronę konkretnie kupiłeś?

Buziaczek81
19th-February-2015, 20:51
Kupowalem przez ta strone http://bermansinfinitiparts.com/?siteid=216831 Mam nadzieje ze do Twojego modelu tez sie znajdą:)

misiektoja
19th-February-2015, 21:33
Przez jaką stronę konkretnie kupiłeś?
Możesz też skorzystać z usług sklepu internetowego slepy62 Inc. W cenie bezpłatny profesjonalny konsulting co, gdzie, jak i dlaczego. Jak w dobrym momencie się wstrzelisz to i za przesyłkę zapłacisz godziwe pieniądze. Irek kilka dni temu kompletował nowe duże zamówienie, może jeszcze nie wyszło to napisz do niego i jak ładnie się uśmiechniesz to zamówi dla Ciebie wycieraczki.

crazyPro
19th-February-2015, 23:44
Slepy62, ja w przyszłym miesiącu dorzucilbym się do paczuszki jeśli taka będzie i ściągnął kilka piór wycieraczek. Dodatkowo interesuje mnie taka mata wygłuszająca która jest pod maską silnika. Moja na środku ma jakieś przedarcie i słabo to wygląda. Koszt takiej w serwisie to 1200 zł. W USA wyjdzie na pewno taniej.

Wysłane z mojego Z30 przy użyciu Tapatalka

slepy62
20th-February-2015, 12:19
Slepy62, ja w przyszłym miesiącu dorzucilbym się do paczuszki jeśli taka będzie i ściągnął kilka piór wycieraczek. Dodatkowo interesuje mnie taka mata wygłuszająca która jest pod maską silnika. Moja na środku ma jakieś przedarcie i słabo to wygląda. Koszt takiej w serwisie to 1200 zł. W USA wyjdzie na pewno taniej. Wysłane z mojego Z30 przy użyciu Tapatalka
Podaj rocznik lub VIN to sprawdzę ile kosztuje na PRIV


Irek kilka dni temu kompletował nowe duże zamówienie, może jeszcze nie wyszło to napisz do niego i jak ładnie się uśmiechniesz to zamówi dla Ciebie wycieraczki.
Przez jaką stronę konkretnie kupiłeś? :)
Paczki jeszcze nie wyszły (czegoś tam brakuje) - podaj rocznik lub VIN (na priv) - odpiszę Ci na PRIV koszty
ale jeżeli chcesz już a nie za miesiąc - odpowiedź musi być najpóźniej jutro.
(zakładam że w Wa-wie paczka powinna być w następny wtorek / chyba że znowu się coś opóźni)

Zasadniczo i w większości lol do prawie wszystkich modeli, oryginały OEM-owskie:
- gumki do wycieraczek $6~$7 szt.
- wycieraczki przednie: $15~$23 szt. (zależy od modelu, rocznika i rozmiaru pasażera / kierowcy)
- wycieraczka tylna: $11~16 (zależy od modelu i rocznika)

Co do wycieraczek, dla siebie zawsze kupowałem 1 kpl. zapasowych wycieraczek (leżą sobie w bagażniku w razie "W") + 2 kpl. gumek (zakup gumek co dwa lata),
- wycieraczki do szybkiej wymiany np. w drodze
- później w garażu przy piwku- kawce-zadymionej muzyce - czasem przy grillu i flaszce lol jak IFANOWCY mnie nawiedzili, w zdjętych wycieraczkach zmieniałem sobie gumki
- gumki przednie zmieniam standardowo na każdą wiosnę (jak się skończą nocne przymrozki)

slepy62
20th-February-2015, 17:23
Slepy62, ja w przyszłym miesiącu dorzucilbym się do paczuszki jeśli taka będzie i ściągnął kilka piór wycieraczek. Dodatkowo interesuje mnie taka mata wygłuszająca która jest pod maską silnika. Moja na środku ma jakieś przedarcie i słabo to wygląda. Koszt takiej w serwisie to 1200 zł. W USA wyjdzie na pewno taniej.

Do tego trzeba doliczyć $30~40 za transport (jak będzie więcej "bebechów" - trochę mniej) morski czyli ok. 6 tygodni

http://i.imgur.com/X2KuJGY.jpg

crazyPro
20th-February-2015, 23:24
Szkoda ze tak drogo :(

Wysłane z mojego Z30 przy użyciu Tapatalka

Ologt
23rd-December-2015, 00:08
Jakby co to tylne pióro wycieraczki pasuje plug&play od Hondy CRV 06-12r (samo pióro ,pasuje do naszego ramiona) .Honda ma dł.350mm także 5cm szyby mamy więcej wytarte.Koszt 18zł Spawdzone u siebie FX 1Gen.