PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Podjazd



bolo2024
8th-February-2015, 23:45
https://www.youtube.com/watch?v=jDzlE8z-HMM
Chyba na letnich ?

sirtrojan
9th-February-2015, 01:17
albo rwd ;)

zajac01
9th-February-2015, 07:52
W 2:20 widać że AWD :)

pgkoci
9th-February-2015, 08:19
1,5 tygodnia temu miałem podobnie na Słowacji. Jak pod górkę stanął samochód jadący przede mną i musiałem się zatrzymać to później nie dało się już ruszyć mimo awd i zimówek... Trzeba było tradycyjnie z pychu:help:
Wydaje mi się, że napęd sh-awd w hańce jest lepiej dopracowany.

bolo2024
9th-February-2015, 09:02
z pewnością jedno auto ma lepszy rozkład masy inaczej rozłożoną moc no i inne dyferencjały, ale nie ma się co oszukiwać te zimówki to są jednak szerokie opony, rozumie jakieś opony wyczynowe typowo do jeepa, albo kolcowane , jakieś łańcuchy, ale na zwykłych komercyjnych zimówkach tak to chyba na mokrym śniegu będzie zawsze wyglądać.chyba :)

zajac01
9th-February-2015, 09:12
Napęd napędowi nie równy. Nawet quattro różni się od tego, czy silnik ułożony wzdłużnie czy poprzecznie. Dodatkowy mechanizm różnicowy robi swoje.

korzen
9th-February-2015, 12:21
Kurcze ja nawet na stromej gorce jak sie zatrzymam i jest baaardzo slisko to ruszam bez problemu (bez gazu powolutku)... Jak nie mozecie ruszyc, to wylaczcie VDC... Troche potanczy ale ruszy lol

misiektoja
9th-February-2015, 12:53
Prawie jak w Mission Impossible :) I to narastające napięcie z każdą sekundą filmu.

bolo2024
9th-February-2015, 12:57
Prawie jak w Mission Impossible I to narastające napięcie z każdą sekundą filmu.

Dokładnie :) ja się zastanawiałem gdzie on tak koniecznie musi wjechać, czy aż tak wygodny że samochodu nie zostawi na dole i pójdzie pieszo , no ale cóż nie wiadomo gdzie jechał .

pgkoci
9th-February-2015, 14:57
Kurcze ja nawet na stromej gorce jak sie zatrzymam i jest baaardzo slisko to ruszam bez problemu (bez gazu powolutku)... Jak nie mozecie ruszyc, to wylaczcie VDC... Troche potanczy ale ruszy lol

Korzen chyba wszystko zależy jak bardzo jest ślisko. Ja jak wychodziłem z samochodu to od razu zaliczyłem glębę, więc było naprawdę ślisko:-)

korzen
9th-February-2015, 17:49
A no to juz tylko lyzwy lol Generalnie AWD po przesiadce z mojego bylego RWD (i to na lepszych oponach mialem poprzednie auto) w zimie radzi sobie genialnie... Zreszta teraz nawet zonie przeparkowalem fiacika do tylu i kazalem jezdzic infi bo odsniezac nie musze ;) A podjazd mam stromy (az za stomy, bo sporo aut obciera)...

zajac01
9th-February-2015, 20:15
Ja przesiadłem się w drugą stronę, z quattro na RWD :) ale i tak nie żałuje, bo banan na gębie wynagradza wszystko :D i co z tego, że czasem chce się szybko przemieścić z punktu A do punktu B, a na śliskim mam rodeo... I:love:myFX

bolo2024
9th-February-2015, 20:26
Ja znów z RWD na AWD ale do tej pory jakoś nie odczułem aż tak kolosalnej różnicy jakiej się spodziewałem, tzn nie mówię tu o śniegu ale na mokrym czy cuś , w każdym razie najpewniej siedziało mi się za kierownicą FWD , chyba najbardziej przewidywalny napęd .

zajac01
9th-February-2015, 20:33
Jeśli chodzi o komfort psychiczny, to dla mnie zdecydowanie stały na cztery łapy bije wszystkie inne na głowę. Sucho, śnieg, po deszczu, zakręt, czy prosta, to gryzie nawierzchnie. Po prostu czuć to.

ArtPol74
10th-February-2015, 10:49
Ja u siebie raczej mam większy problem żeby w takich warunkach się zatrzymać, bo z jazdą to nie ma problemu :-)

pawell31
10th-February-2015, 13:22
hehehe

https://www.youtube.com/watch?v=f8-NNEK1kGo

ArtPol74
11th-February-2015, 10:10
U mnie z wjeżdżaniem jest lepiej, bo na zimę mam nalewki:-)

bolo2024
11th-February-2015, 11:49
Nalewki że alkochol i jedziesz szlaczkiem dlatego łatwiej ? czy nadlewki i wysoki miękki profil ? :) ja wam powiem że jazda na okolcowanych gumach jest bez porównania fakt trochę głośniej na asfalcie ale na śniegu na lodzie można robić to co na asfalcie, chyba z rok temu jechałem do warszawy i była taka pogoda że deszcz od razu zamarzał,to jak wszyscy jechali góra 20km/h to ja ze spokojną głową i czystym sumieniem 100 sobie popinkalałem mając pełną kontrolę. same opony przygotowane pod kolcowanie mają bardzo miękki i wysoki bieżnik, a ceny to około 1zł za kolec wraz z montażem. :)

ArtPol74
11th-February-2015, 15:44
A u nas można stosować kolce??? Chyba używa się częściej wyrazu nalewki +... nadlewki= bieżnikowane :-) i bieżnik wyższy i miększa guma. Producenci po wprowadzeniu tych naklejek z oznaczeniem głośności,oporów toczenia i hamowania na mokrej nawierzchni, żeby zmieścić się w parametrach zaczęli zmniejszać wysokość bieżnika. Tak gdzieś czytałem, także to potwierdził oponiarz.