PDA

Zobacz pe?n? wersj? : M30d Ustawienia klimatyzacji - stała temperatura



Jaak
10th-February-2015, 14:23
Od dłuższego czasu szukam rozwiązania problemu - chcę ustawić klimę tak, żeby po starcie miała powiedzmy 20 *C - da radę to w ogóle zrobić? Serwis nie był w stanie mie pomóc, w instrukcji nie mogę tego doczytać -.-

...pomocy? :)

bolo2024
10th-February-2015, 17:59
Dziwne ja startuje klime i mam to co miałem ustawione nim zgasiłem samochód.

slepy62
10th-February-2015, 19:47
Od dłuższego czasu szukam rozwiązania problemu - chcę ustawić klimę tak, żeby po starcie miała powiedzmy 20 *C - da radę to w ogóle zrobić? Serwis nie był w stanie mie pomóc, w instrukcji nie mogę tego doczytać -.-
...pomocy? :)

Zupełnie nie rozumiem o co chodzi, opisz problem bo w standardzie jak wyłączasz auta z klimą ustawioną na 20 - to po włączeniu ustawienie nie powinno się zmienić...

Jaak
19th-February-2015, 15:19
nie powinno się zmienić

A jednak się zmienia :) Za każdym razem startuje z 18 stopni, nie ważne, czy miałem wcześniej ustawione na 20 czy na 30.

grzesiek
19th-February-2015, 16:45
To chyba coś nie halo bo powinno być jak piszą koledzy wyżej

sengin
19th-February-2015, 16:54
A jednak się zmienia

Sprawdzę wieczorem i napiszę jak jest u mnie. Nigdy do tego uwagi nie przywiązywałem ale z tego co pamiętam to powinna się uruchamiać z ostatnią zadaną temperaturą.

korzen
19th-February-2015, 16:55
Nigdy nei spotkalem sie z samochodem, w ktorym temperatura przy wlaczeniu zaplonu byla inna niz przy zgaszeniu auta... Ewidentnie masz cos nie tak.... Jezeli auto jest na gwarancji, to zazadaj naprawy lub wymiany samochodu... To moze byc powazniejszy problem z komunikacja podzespolow samchodu na szynie CAN i moga z czasem wyjsc z tego jeszcze wieksze kwiatki... Ew sterownik klimatyzacji jest uszkodzony...

slepy62
19th-February-2015, 20:11
Jezeli auto jest na gwarancji, to zazadaj naprawy lub wymiany samochodu...

Obstawiam sterownik...
U mnie głupiała przy dużej wilgotności i mrozie, efekt był taki że w trakcie jazdy - sama zmieniała sobie dowolnie temperaturę i rodzaj nadmuchu lol smieszne tyko gorzej było jak szyby parowały lub zamarzały
- skończyło się GWARANCYJNĄ wymianą całego sterownika ...

Buziaczek81
19th-February-2015, 20:55
Dziwne u mnie jak ustawie 20°C to ponownym odpaleniu samochodu jest 20°C nic sie nie zmienia.Wydaje mi sie ze cos masz nie tak��

sengin
20th-February-2015, 00:06
Potwierdzam, sprawdzałem i zapamiętuje ostatnio ustawioną temperaturę.

Jaak
20th-February-2015, 09:34
I tyczy się to wszystkich ustawień klimatyzacji? Cyrkulacja wewnętrzna / zewnętrzna, forest air itd? Bo przy każdym odpaleniu jest reset.

korzen
20th-February-2015, 10:54
Tak tyczy sie kazdego ustawienia. Jedz do serwisu i niech zmienia Ci sterownik klimatyzacji... Jak zostawisz nawiew np na szybe z wlaczaona klima na 21 stopni to tak ma byc jak odpalisz auto. Jak ustawisz na auto na 19 stopni ma byc przy wlaczeniu zaplonu auto i 19 stopni... Mialem tak w kazdym aucie z automatyczna klima jakie mialem (saab 95, volvo s60, mercedes c, teraz w infi)...

Buziaczek81
20th-February-2015, 11:15
I tyczy się to wszystkich ustawień klimatyzacji? Cyrkulacja wewnętrzna / zewnętrzna, forest air itd? Bo przy każdym odpaleniu jest reset.

U mnie jest tak samo jak pisze Korzen Ustawiasz i po ponownym uruchomieniu samochodu sa te same ustawienia.Wiec musisz miec cos nie tak jesli nie pamieta ustawien