PDA

Zobacz pe?n? wersj? : 2006 G35 coupe



Drzymek
15th-February-2015, 14:34
Witam serdecznie.

W poszukiwaniu mojego wymarzonego infiniti, zainteresowałem się tym ogłoszeniem:

http://allegro.pl/infiniti-g35-coupe-nie-e92-335-350z-i4990603380.html

Czy ktoś kiedyś widział ten samochód?
Trochę daleko mam z Nowego Sącza na oględziny, ale może warto?

Polift + manual + rev up + LPG. Jestem nim mocno zainteresowany.

Sprawdzałem carfax - żadnych zdjęć. Zgłoszona 1 kolizja w usa i import do PL.
Pamiętam że był już wystawiany wcześniej w 2014 roku na allegro.

Co myślicie?

pozdrawiam

Coobcio
15th-February-2015, 17:00
Praktyczne kolory wnętrza :)
Ciekawe jak tam wyglada od spodu czy nie zerdzewiały i czy nic nie cieknie.
Ogólnie zachęca do siebie, cena także przyzwoita jak na REV UP-a

Przed jazdą dobrze osłuchać silnik czy nie słychać stukającej paneweczki, jak delikatnie słychać to się dobrze potargować i brać :)

badyl
15th-February-2015, 19:17
Z tego co pamietam co gniot. Co jakis czas wisi na ALL, tak od 2 lat. Ktos go opisywal gdzies na forum

sirtrojan
16th-February-2015, 01:52
Nie był mielony. Lekki strzał i zrobiony na oryginalnych gratach. Cena teraz jest lepsza więc warto się zastanowić.

Tomek g35c
16th-February-2015, 20:01
Tylko ten gaz... z bezczelnym korkiem w zderzaku... ;)

Poza tym małym mankamentem to całkiem fajna furka...

Drzymek
16th-February-2015, 20:59
No właśnie lpg jest dla mnie sporą zaletą...

pawell31
17th-February-2015, 08:43
Najważniejsze żeby silnik nie stukał bo tak to 10 w plecy

Drzymek
20th-February-2015, 21:59
We wtorek jadę oglądać to FIFI i być może już nim wrócę.

Planuję wizytę w serwisie Nissana na szczegółowe sprawdzenie auta.

Poradźcie proszę na co szczególnie zwrócić uwagę?

Coobcio
21st-February-2015, 01:36
Trzymamy kciuki.
No standardowo obadać zawieszenie czy nie zerwane są silentbloki przednich prostych wachaczy, czy nie cieknie olej z pokryw zaworów, czy silnikon od silnika jest ciemno szary.
Czy nic w silniku nie puka, jak gasisz silnik to czy nie grzechocze dwumasa no i czy nie jest zerdzewiały schrupany od spodu...

A reszta to standardzik...
A sprawdz czy ma szperę :)

marko
21st-February-2015, 08:02
W salonie nissana u Wasilewskiego nawet nie sprawdzaj tego auta bo tam nie mają w ogóle pojęcia o czym kolwiek ...

Drzymek
21st-February-2015, 08:34
To gdzie mam go sprawdzić w Białymstoku?
Interesuje mnie zawias, powloka lakiernicza, i czy silnik z napedem sa ok.

lukasz32
21st-February-2015, 09:37
Dzwoniłem kiedyś do gościa, jescze kiedy był w cenie ~45K, to mowił ze juz nieaktualne, bo na dniach zamienia się na ml-a czy jakieś x-5. Jak widać transakcja nie doszła do skutku. A było to latem 2014. Trochę długo sie sprzedaje.
Jeśli kolega Drzymek poczeka 2 lata, to moj będzie do sprzedania :)

marko
21st-February-2015, 22:39
Jak Ci się nie śpieszy to mogę Ci to auto sprawdzić ale to dopiero koło czwartku bo początek tygodnia mam mocno zalatany. Wiem, że kiedyś ten samochód był naprawdę zadbany i doinwestowany ale to było nie skłamać z 3-4 lata temu. Jak jest teraz to Ci nie powiem. Jak będziesz chciał napisz prib to postaram się koło czwartku Ci go sprawdzić.

Drzymek
23rd-February-2015, 01:11
Dziękuję za pomoc, poszło PW.
Łukasz, 2 lata raczej nie wytrzymam:faint:
Poza tym ten egzemplarz jest na prawdę bliski mojemu ideałowi:

Revup, polift, szpera, lpg, manual - lepiej się chyba nie da.

Drzymek
14th-March-2015, 07:49
PANIE I PANOWIE, PISZĘ DO WAS WIELKIMI LITERAMI, BO PRAGNĘ OTO ZAKOMUNIKOWAĆ ŻE DNIA 13.03.2015 R SPEŁNIŁY SIĘ MOJE MARZENIA I JESTEM SZCZĘŚLIWYM POSIADACZEM G35 COUPE OPISYWANEGO W TYM WĄTKU.

Wstałem o 3.30, wróciłem do domu o 1.30 zrobiłem 1000km.
Ale już jest i dumnie stoi pod domkiem moje g35 coupe 2006 rok.
Samochód demon, wracając w deszczu parę razy "niechcący" zaświecił się slip na zakręcie;)
Wszystko w aucie działa, każda najmniejsza pierdółka. Lpg pracuje płynnie i równiutko aż do odcięcia. Nic nie stuka nie puka. Blacharsko jest dobrze poskładany, tylko prawy błotnik do malowania.
Cena była bardzo dobra jak na ten setup.

Na wstępie planuję mu zrobić zbieżności, wyważania, i wymiany olejów w skrzyni i dyfrze, zabezpieczenie podwozia przed rudzikiem, no i polakierować prawy błotnik.

Poniżej fotka z drogi powrotnej:
http://s30.postimg.org/6zwd19dm9/20150313_200357.jpg

LOKTONG
14th-March-2015, 08:04
Gratuluje, piekna sztuka. Teraz tylko dbac i sie cieszyc. Banan na ustach pewnie byl cala droge powrotna ;)

zajac01
14th-March-2015, 08:38
Hehe, nawet w piątek 13 można spełniać marzenia :)
Ładne auto. Niech moc będzie z Tobą ;)

g35bstok
15th-March-2015, 11:11
Za ile zabrałeś - tak z ciekawości jeśli można spytać? Miałem je oglądać ale mnie uprzedziłeś. Miłego użytkowania i zrób coś z tym wlewem. :D

sirtrojan
15th-March-2015, 11:37
ładnny mf-r:)

Arti
15th-March-2015, 13:59
Gratki piekne infi;)

Drzymek
15th-March-2015, 14:01
Moi drodzy, żeby nie było tak różowo, to mam następujący problem który odezwał się po kilkuset kilometrach:
Na biegu jałowym przy puszczonym sprzęgle w miarę głośno coś grzechocze. Jak wcisne sprzegło dzwięk ustaje. Jak dodam minimalnie gaz dźwięk ustaje. Podczas jazdy objaw nie występuje. Grzechotanie słyszalne jest tylko na postoju przy puszczonym sprzęgle.
Biegi nie haczą, skrzynia pracuje ładnie. Zacznę od sprawdzenia oleju w skrzyni...

zajac01
15th-March-2015, 14:25
Może być docisk, łożysko oporowe albo dwumas. Raczej nagle objawy się nie pojawiły. Byłeś napalony i nie zwróciłeś na to uwagi przy zakupie. Jak to zazwyczaj bywa :)

Mazder
15th-March-2015, 16:56
W skrócie: sprzęgło. A która dokładnie część, to się okaże dopiero po rozebraniu. Jak wciśniesz pedał sprzęgła do połowy, to pojawiają się wyczuwalne wibracje pod stopą?

sirtrojan
15th-March-2015, 18:39
Wymień komplet i będziesz miał z głowy.

Drzymek
15th-March-2015, 18:55
Dziękuję za odpowiedzi. A więc po kolei.

Na miejscu przy zakupie na 100% tego nie było bo sprawdzałem z kolegą samochód 3 godziny i na 10 stronę, nawet na podnośnik wjeżdżał i pod spodem chodziliśmy. Przy zakupie kilka razy wkręciłem auto na 7000obr, kilka mocnych przyspieszeń i wszystko było ok.
Problem pojawił się na trasie po kilkudziesięciu kilometrach jazdy z większą prędkością ok 150km/h. Zatrzymałem się na stacji dumnie tankując LPG (a jak) i usłyszałem grzechotanie. Rano na zimnym, albo po kilkugodzinnej przerwie odpalam auto i cisza. Auto się zagrzało (bez jazdy, na wolnych) i nadal cisza. Chrobotanie pojawia się jak auto trochę pojeździ i stanie w miejscu i obroty spadną na jałowy. Najmniejsze muśnięcie gazu ucisza chrobotanie. Wciśnięcie pedału sprzęgła ucisza chrobotanie. Dodam że jak wciskam dłonią sprzęgło to jest taki moment w połowie skoku pedału sprzęgła w którym chrobotanie płynnie się ucisza (dosłownie kilka mm dłonią więcej wcisnę pedał i przestaje chrobotać). Na pedale sprzęgła nie ma żadnych wibracji. Sprzęgło trzyma mocno, nie ślizga. Gałka zmiany biegów nie wibruje na jałowym (no może minimalnie ale nic nadzwyczajnego). Trochę mocniej wibrowała na autostradzie przy prędkości ok 160km/h. Synchronizatory nie haczą. Na zimnym silniku jedynie twardo wchodzi 2 i 3 ale to zupełnie normalne w tych autach. Poza tym jutro będę sprawdzać płyny w skrzyni, dyfrze itp i będę je wymieniać w najbliższym czasie.

Teraz ważna informacja:
Sprzęgło było regenerowane dnia 2014-03-12 w firmie DWUMAS SERWIS w Białymstoku, usługa obejmowała: Koło dwumasowe + tarcza + docisk sprzęgła cena 1100zł.
Dodatkowo miesiąc później mam fakturę na łożysko sprzęgła kod 1863600116-SAC na kwotę 150zł (to chyba sachs).

Może jeszcze tylko dodam że sam pedał pracuje płynnie na całej długości, nigdzie lżej lub ciężej, ale przy wciśnięciu uczucie nie jest jak w każdym innym aucie że gładko i nie wyczuwalnie pracuje, tylko raczej tak szorstko. Jak mam to do czegoś porównać, to najbliżej temu do uczucia jak w normalnym samochodzie wciska się sprzęgło przy jednocześnie wciśniętym pedale gazu (takie uczucie szorstkiego tarcia na pedale).

To wszystkie informacje jakie mam na temat mojego problemu.
Poza tym wszystko w 100% działa a auto jest niesamowite.
Dziękuję za zainteresowanie i pomoc.
Pozdrawiam

zajac01
15th-March-2015, 19:26
Starczyło tylko na rok. Więc słabo zregenerowane. Ale po taniości tak wychodzi. Na nowe wyszłoby minimum 3 razy tyle.

Siemek
15th-March-2015, 19:36
Przerabiałem temat ostatnio. Objawy identyczne, obserwowałem problem do pierwszego uslizgu sprzęgła. Diagnoza po demontażu: pęknięta sprężyna talerzowa.

Drzymek
15th-March-2015, 19:38
No ale samo w sobie trzyma bardzo dobrze, tylko to chrobotanie...

Czyli co, najlepiej rozebrać i posprawdzać?
A skrzynię można wykluczyć?

zajac01
15th-March-2015, 19:47
Rozebrać, posprawdzać, co trzeba wymienić i zapier....ć :)

Lukasz
15th-March-2015, 23:13
Te skrzynie mają to do siebie że potrafią hałasować na wolnych obrotach, szczególnie po rozgrzaniu bądź zawsze po przejściu na koło zamachowe jednomasowe. Niekiedy pomaga zmiana oleju w skrzyni na inny, np. Motul Gear 300 75w90.


Wysłane z Nexus 5

Drzymek
16th-March-2015, 10:10
Samochód osłuchany słuchawkami ze stetoskopem. Oleju jest FULL.
Chrobotanie pochodzi z tylnych okolic skrzyni biegów. Okolice sprzęgła i dwumasu są cicho. Nie ma wibracji w samochodzie.
Dodatkowo, co jest bardzo ważne, jeżeli ruszy się lewarkiem zmiany biegów w kierunku któregoś biegu bez wciskania sprzęgła, grzechotanie całkowicie zanika. Więc wydaje mi się że sprzęgło z dumasem można wykluczyć.

Plan na najbliższy czas:

Wlać ceramizer do skrzyni i zobaczyć czy ucichło.
Jeżeli nie - wlać gęstszy olej i więcej o ok 0,5 litra powyżej korka i zobaczyć czy ucichło.
Jeżeli nie wyciągamy skrzynię i oddajemy do regeneracji.

pozdrawiam

CzarnePaliwo
22nd-March-2015, 17:50
Możesz spróbować zastosować Archoil AR9100 jako dodatek do oleju przekładniowego.