PDA

Zobacz pe?n? wersj? : FX 35 kupię



Darek85
17th-February-2015, 21:43
Jestem zainteresowany kupnem INFINITI FX 35 z ogłoszenia:

http://otomoto.pl/infiniti-fx-i-C35921870.html

Właściciel podał mi vin: JNRAS08W65X212973. Jestem już umówiony na oględziny. Czy ktoś może miał już do czynienia z tym egzemplarzem? Prosiłbym o jakieś sugestie i uwagi... Czy już na zdjęciach wzbudza coś Wasz niepokój? Zanim pojadę może uda mi sie zgromadzić jakieś cenne informacje.

kotlet2009
18th-February-2015, 12:03
Witam.
Ja też interesowałem się tym autem jak szukałem mojego w grudniu ale do Katowic mam strasznie daleko i go sobie odpuściłem.. ale furka bardzo ładna.
Pamiętaj aby sprawdzić czy CD czyta płyty bo często jest z tym lipa.. mój czyta tylko nagrane najmniejszą prędkością.
Przebieg w ogłoszeniu 150,000 km ale w FX jest w milach więc trzeba pomnożyć x 1,6 km więc wychodzi 240,000 km ale to nic strasznego..
POWODZENIA

Darek85
18th-February-2015, 12:16
dzięki za uwagi, pamietasz może za ile wtedy był wystawiony? od niedawna zacząłem sie interesować tymi autami i nie śledziłem dotychczasowych cen. Czy wg. Ciebie cena 50900 do negocjacji jest ok jak za tą sztukę?

korzen
18th-February-2015, 12:26
Cena jest ok, jezeli auto jest faktycznie w dobrym stanie od pierwszego wlasciciela. Mi sie podoba :thumb: Wreszcie ktos wrzuca do oceny czarne auto z SP :) Wyglada spoko...
Dla mnie minusy:
Plastikowa pomaranczowa "skura"
Bable na desce (jak kazdy nieobjety akcja serwisawa, a taka byla tylko w USA)
Brak TP (dostep bezkluczykowy, kamera cofania, navi i kolorowy wyswietlacz)
Dosc spory przebieg, ale auto ma swoje lata (tu jak w jednych rozsadnych rekach, to przebieg nie ma znaczenia)...
Jezeli jestes na powaznei zainteresowany kupnem FX, to bierz 50tys, wsiadaj w auto i jedz obejrzec... Jedno z fajniejszych aut po zdjeciach ostatnio wrzucanych do oceny w mojej opini :thumb:

kotlet2009
18th-February-2015, 12:46
Jak ja szukałem to był wystawiony za 55900 zł a później chyba za 53900 zł ale ręki nie dam sobie uciąć..
Auto wygląda na zadbane.. a co do ceny to jeżeli wszystko będzie ok ..to utarguj coś i kupuj bo auto jest super..
Sprawdź stan opon bo jak są do wymiany to dojdą jeszcze spore koszty nowych bo to nie 15 cali..
Zobacz czy ma tylne kierunki pomarańczowe bo większość ma czerwone a wtedy mogą być problemy przy badaniu technicznym..
Zawsze to powody do zbicia ceny.. a myślę, że sporo można zbić jak zależy mu na sprzedaży bo wystawia je od co najmniej listopada 2014..
Ja zanim kupiłem FX brałem pod uwagę jeszcze Chrysler Aspen 5,7 hemi i cena była 57,000 zł ..zaproponowałem gościowi pod koniec listopada 54,000zł a on oświadczył że nie obniży nawet 100 zł bo auto super i w ogóle.. a na początku stycznia wystawił za 50,000zł

Darek85
18th-February-2015, 21:35
dzięki chłopaki za rady. Analizując je zaczął martwić mnie jedynie ten przebieg :( i nasunęły mi sie nastepujące pytania:
1. czy zamiast prawdziwej skóry jest jakaś ekoskura?
2. czy można zamontować we własnym zakresie kamerę lub czujniki cofania?
3. czy ten sprzęt odtwarza mp3?
Auto bedzie sprawdzał mi serwis INFINITI w Katowicach. Mam nadzieję, ze powiedza mi prawdę na tamat przebiegu i wypadkowości tego autka. Na co jeszcze mam zwrócić uwagę przy oględzinach w serwisie? Liczę że wyjazd bedzie udany i że mozna liczyć na uczciwość serwisu.

zajac01
18th-February-2015, 22:07
1. Niestety to nie jest prawdziwa skóra, a tylko "skajka przecierajka", ale jak na przebieg, to siedzisko jest w bardzo dobrym stanie.
2. Kamere zamontujesz, tylko będziesz potrzebował dodatkowy wyświetlacz, bo na tym Ci nie pójdzie. Czujniki cofania, to myślę, że jak w każdym aucie.
3. Nie odtwarza MP3, co najwyżej JPII, ale tylko nagrane na CD ;)

BORYS69
19th-February-2015, 07:37
Jak kupowałem swojego w XII 2013 to on był wystawiony z tym samym opisem i z tymi samymi zdjęciami. Byłem nim zainteresowany ale szybko ogłoszenie znikło to myślałem że już poszedł. Okazuje się że nie.

Darek85
19th-February-2015, 08:48
to z tego wynika, że może być jakiś przekret skoro od 2013 próbuje go sprzedać i nie może. Kolega wcześniej pisał, że widział to auto wystawione w XI 2014. Czy przypadkiem nie pomyliłeś się z datą XII 2013? może chodziło o XII 2014? tak tylko pytam bo czasami jakięś błędy w pisowni sie pojawiają i różne cyrki później wychodzą.

BORYS69
19th-February-2015, 09:00
Nie pomyliłem się, swoje auto kupiłem w grudniu 2013 i na pewno w listopadzie lub na początku grudnia było wystawione na sprzedaż. Poznałem po charakterystycznych zdjęciach i informacji o firmie sprowadzającej samochody luksusowe z Gdyni. ale nie wiem czy gość wystawiał go później gdyż po zakupie swojego nie śledziłem ogłoszeń.

Darek85
19th-February-2015, 09:08
skoro byłeś zainteresowany to miałeś może kontakt ze sprzedający zanim oferta została usunięta? masz jakies info np: dlaczego sprzedaje? sprawdziłbym przynajmniej czy to samo każdemu mówi.. pamietasz może za ile wtedy był wystawiony?

BORYS69
19th-February-2015, 09:47
Byłem nim zainteresowany, ale żadnego kontaktu z sprzedającym nie zdążyłem nawiązać gdyż ogłoszenie znikło i do momentu zakupu mojego auta nie pojawiło się.
Dalej już ogłoszeń nie śledziłem.

Darek85
19th-February-2015, 10:40
w takim razie dzięki wielkie za wszystkie porady. jak bede juz po wizycie w serwisie INFINITI to podziele sie wszystkimi co i jak.

korzen
19th-February-2015, 10:47
Cos tu smierdzi, bo po opisie auto powinno juz dawno sie sprzedac... Poczekaj, az ktos wrzuci albo kup raport Carfax... To, ze auto sie nie sprzedalo moze miec wiele przyczyn... Panewka (zalany jakims gestym olejem, ale jak sie zagrzeje np puka), mogl byc ostro rozbity... Kupil go od pierwszego wlasciciela jak auto mialo 2 miesiace... Skoro ta firma z Gdyni byl jedyny importer Infiniti w Polsce, to dlaczego nie sprowadzili auta nowego?? Kto sprzedaje auto po 2 miesiacach??!! Tak to mozemy gdybac, ale 50tys to sporo pieniedzy, wiec trzeba auto przeswietlic i tyle... Moze ludzi odstrasza przebieg, moze pomaranczowe wnetrze... Nie wiem, ale czujnosc wskazana... Swoja droga, to chyba jeszcze nigdy sie z nim nie mijalem po drodze :)

Dokopalem sie do linku z 2013 gdzie ktos pytal o to auto... Faktycznie cafax czysty....
http://www.ifans.pl/showthread.php?3327-Proba-o-sprawdzenie-FX35-JNRAS08W65X212973

Ologt
19th-February-2015, 20:39
Jak ja szukałem to był wystawiony za 55900

Ja też jak zacząłem szukać swojego od stycznia 2014 r to ten Infi pojawiał się często ,kupiłem dopiero we wrześniu i jeszcze był w ogłoszeniach ,a ogłoszenia przeglądałem codziennie przez te 9 miesięcy.Cena była 55900 ,żeby był full wypas to może bym jechał go obejżeć ,ale wtedy szukałem polifta w tych pieniądzach ale niestety nie dało się ze względu na przeszłość powypadkową większą lub mniejszą .Kupiłem przedlifta w którym nie ma miejsca malowanego i na pełnym wyposażeniu jakie tylko było.Także nie napalaj się i cierpliwie czekaj i dobrze sprawdzaj auto.

Radek
23rd-February-2015, 02:06
Hej :)
Teraz dopiero zobaczyłem ten temat...
Ja prosiłem o sprawdzenie vin, z właścicielem gadałem, mailowałem w XII 2013r.

Co do tego FX-a z Trzebini...
na oględzinach nie byłem, natomiast rozmawiałem mailowo i telefonicznie z obecnym właścicielem. Właściciel bardzo sympatyczny człowiek, bez najmniejszego problemu udzielił odpowiedzi na wszystkie zadane pytania. Z rozmów wynikało, że autko jak najbardziej warte zainteresowania - 2 właściciel, bezwypadkowe, oryginalny lakier, oryginalny przebieg, serwisowane w serwisie MARIL Sp. z o.o Katowice nieautoryzowany serwis NISSAN/ INFINITI, wszystko wymieniane na czas (książka przeglądów z pełną historią od nowości) komplet dokumentów, 3x klucze, wówczas miał przebieg ok 144tys.mil. i cena 58tys.pln. Niedomagania - standardowo - purchle na desce i fotel kierowcy trochę wysiedziany - ale to wynik użytych materiałów. Nie ukrywam, że chciałem go mieć - problem był jeden - najpierw chciałem sprzedać swoje autko, niestety zamiana z dopłatą nie była możliwa. Poza tym właścicielowi kończył się kredyt (został 1-2 raty), przy czym miał możliwość wcześniejszego rozliczenia z bankiem. Ponieważ ja rozmawiałem w grudniu 2013r., a w styczniu oferta przestała się ukazywać - uznałem, że autko zmieniło właściciela i najzwyczajniej w świecie odpuściłem. Poza tym zacząłem szukać FX35 polifta po 2006r.
Co do stanu - oczywiście należałoby wszystko sprawdzić, niemniej jednak właściciel nie miał żadnych obiekcji co do kompleksowego sprawdzenia przez kupującego, zarówno w serwisie Nissana, czy jakichkolwiek innych warsztatach.
Oczywiście nie chciałbym, żebyś moje wynurzenia przyjął jako pieśni pochwalne dla tego samochodu - właściciela nie znam osobiście, samochodu nie widziałem, organoleptycznie nie macałem, a cała moja wiedza to przekaz od właściciela i wnioski wysnute z rozmów. Widzę, że jesteś z Prudnika, do Trzebini masz ok.150km. - nie wiem czy dla Ciebie to daleko czy blisko. Myślę, że wycieczka może być ciekawa :)

Darek85 - pv. - j.w.

Darek85
23rd-February-2015, 08:56
witam ponownie wszystkich.

Niestety sprzedający znowu coś chyba kombinuje bo jak widzicie autko sprzedaje od grudnia 2013r i coś mu nie wychodzi. Dzisiaj miałem mieć oględziny i niestety znowu sprzedający coś wymyślił. Napisał mi sms, że narazie wstrzymuje sie od sprzedaży tego auta. Jak bedzie ponownie wystawiał to mnie poinformuje :)

korzen
23rd-February-2015, 10:33
Moze zapukal pan panewka i probuje motodoktorem go ratowac lol

Darek85
23rd-April-2015, 08:00
Po pewnym czasie znowu wracam. Przeglądając ogłoszenia ponownie pojawił sie INFINITI z Katowic. Sprzedający zmienił jedynie opis i cenę. Zdjęcia pozostawił te same. Zapomniał mnie poinformować o ponownej próbie wystawienia auta na sprzedaż jak obiecywał. Teraz już wiem dlaczego kombinował gdy chciałem obejrzeć autko w autoryzowanym serwisie. Uważajcie na ten egzemplarz bo może być tak, że nie tylko jest problem z silnikiem.