PDA

Zobacz pe?n? wersj? : G37 Cabrio - dziwny podwojny sygnal audio,po tym jak padł akumulator.



jaroLPU
20th-February-2015, 10:03
Witam wszystkich forumowiczow,

Moze ktos mi pomoże ale po tym jak padł mi całkowicie akumulator mam teraz oto taki maly problem:

Akumulator zdecydowalem sie podladowac prostownikiem. Codziennie sprawdzam napiecie i jest ok,pokazuje 12,5V na zgaszonym a po jezdzie jak sprawdzam miernikiem pokazuje 14,3V - czyli laduje. Problem pojawia sie w chwili kiedy zgaszę silnik wtedy auto wydaje podwojne bip (dzwiek audio). Na wyśwetlaczu nic mi sie nie wyswietla, zadna ikonka alarmująca. Ten podwójny krótki sygnał trwa tak około 4-5 min i potem gasnie kompletnie.
Nie mam pojecia co to moze byc i jak go skasować. Juz mnie troszke irytuje. Dodam jeszcze ze jak mi padł akumulator to do odpalenia swojego G37 uzyłem auta kolegi i zaraz po odpaleniu pierwszy raz ten sygnal sie pojawił.

Wszelkie sugestie mile widziane. Z góry dziekuje za pomoc.
Jarek Puławy

korzen
20th-February-2015, 11:59
Jedz do warsztatu zajmujacego sie akumulatorami i niech sprawdza baterie pod obciazeniem. Moj tez mial 12V, jak wlaczone auto to wiadomo ponad 14V bo dziala alternator. Po jezdzie moze chwile byc wyzsze... Przy obciazeniu okazalo sie, ze moja bateria nadaje sie na zlom... Po wymianie dziwne symptomy zaraz poodpaleniu zniknely...

jaroLPU
20th-February-2015, 17:44
Jedz do warsztatu zajmujacego sie akumulatorami i niech sprawdza baterie pod obciazeniem. Moj tez mial 12V, jak wlaczone auto to wiadomo ponad 14V bo dziala alternator. Po jezdzie moze chwile byc wyzsze... Przy obciazeniu okazalo sie, ze moja bateria nadaje sie na zlom... Po wymianie dziwne symptomy zaraz poodpaleniu zniknely...

Witam,

Dzieki korzen za podpowiedz.
Wlasnie wrocilem od elektryka samochodowego (nieautoryzowanego ale konkretnego z polecenia) i podlaczyl do aku jakies dziwne urzadzenie wygladajace jak jakis "pistolet z zeberkami od kaloryfera" i powiedzial mi ze moj aku jest ok, mial pod obciazeniem ponad 10V. A ten dziwny podwojny sygnal dalej mnie wku...Zadzwonilem do Infiniti Wa-wa i czekam teraz na telefon od serwisanta, watpie zeby zadzwonil jeszcze dzis w piatek popoludniu,pewnie mysli o weekendzie!
Nie wiem jak ten sygnal wykasowac, pewnie poprzez jakas kombinacje przyciskow w kabinie auta, moze ktos podpowie.

czytalem instrukcje (mam tylko po Ang) i nic nie zalazlem. Moze ktos cos podpowie w tym temacie.

Pozdrawiam
Jarek

korzen
20th-February-2015, 17:52
Aaaa teraz patrze, ze masz kabrio :) Prawdopodobnie BCM w zwiazku z dachem musi byc zresetowany po padnietej baterii... Otworz calkowicie dach i ponownie go zamknij... Wtedy ustali sobie na nowo polozenia graniczne dachu... Teraz wyglada mi to na sygnal ostrzegawczy niedomknietego dachu... Daj znac czy sie udalo...
Powodzenia...

jaroLPU
20th-February-2015, 19:28
Aaaa teraz patrze, ze masz kabrio :) Prawdopodobnie BCM w zwiazku z dachem musi byc zresetowany po padnietej baterii... Otworz calkowicie dach i ponownie go zamknij... Wtedy ustali sobie na nowo polozenia graniczne dachu... Teraz wyglada mi to na sygnal ostrzegawczy niedomknietego dachu... Daj znac czy sie udalo...
Powodzenia...

hej Korzen,

Zastosowalem sie do twoich wskazowek i miales racje-to byl banal, otworzylem dach i zamknalem i sygnal ustał,nic juz nie brzeczy!,Dzieki wielkie!!!

korzen
20th-February-2015, 19:28
Spoko :) Ciesze sie, ze moglem pomoc :thumb: