PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Szyba czołowa FX35 2006r



dexsterek
10th-March-2015, 23:42
Witam serdecznie. Gdzie kupię w przystępnej cenie zamiennik szyby czołowej bo o oryginale nie ma mowy 4800zl w serwisie. Czy ktoś już miał styczność. Nie będzie problemu z zamiennikiem jak wstawie. Proszę o pomoc . Pozdrawiam wszystkich

misiektoja
11th-March-2015, 01:04
Popytaj w Pilkingtonie czy Nordglassie, może są zamienniki do FX. Czasami szyby do różnych aut Infiniti pojawiają się na Allegro, ostatnio widziałem do Q50 niby-oryginał za 700 zeta. Na przyszłość radzę wykupywać klauzulę auto-szyby do AC, wtedy problem z głowy i nie tracisz zniżek.

korzen
11th-March-2015, 08:37
Przede wszystkim uwazaj, zeby kupic odpowiednia szybe. Jezeli masz czujniki zmierzchu/deszczu, to musi byc z miejscem na te czujniki. Do tego musza to pozadnie wkleic i skalibrowac (przy czujniku deszczu)...
http://allegro.pl/infiniti-fx35-szyba-czolowa-przednia-sensor-i5081048098.html uzywka
http://allegro.pl/infiniti-fx35-fx45-2003-2008-szyba-przednia-nowa-i4938140389.html nowa

sirtrojan
11th-March-2015, 13:49
problem widzę tylko w systemie LDW - oryginalna szyba tyle kosztuje bo ma własnie "wciecie" w górnym czarnym pasku na ten czujnik. Żaden zamiennik tego nie ma.
Twoja decyzja czy wydać 600 na zamiennik czy 4500 za oryginał z tym wcięciem. Kto bogatemu zabroni :becky:

korzen
11th-March-2015, 14:16
LDW (Lane Departure Warning), czyli asystent pasa ruchu... Nie widzialem jeszcze u nas tego w pierwszej generacji. Jak mniemam calkowicie bezuzyteczne. SIR czyli czujnik zmierzchu bedzie dzialal z kazda szyba w zamienniku?? Pamietam jak sie widzielismy, ze wlasnie mowiles mi o tych szybach. W mercu tez mialem czujnik zmierzchu&deszczu i szyba byla inna. Specjalnie z miejscem wlasnie na czujniki (uzywalo sie specjalnego zelu plus kalibracja). Ja mam szybe zmieniona i czujnik zmierzchu dziala normalnie. Nie wiem czy tez nei pokusze sie o wymiane bo mam male ryski przy boku od wycieraczek... Ale to juz chyba pedantyzm bo w jezdzie nie przeszkadza lol

sirtrojan
11th-March-2015, 17:36
dexterek ma polifta więc dlatego o tym napisałem.

co do porysowanej szyby - kup tlenek ceru + pad z mikrofibry. Zakładasz na maszynę i polerujesz. Będzie na pewno lepiej i taniej. Nie przejmuj się gadką o soczewkach itp. bo to zabobon ciemnych ludzi.

misiektoja
11th-March-2015, 17:46
A jak nie wiesz jak to zrobić to podjedź do jakiegoś warsztatu ogarniętego zajmującego się szybami i poproś o polerkę filcem. Ja mogę polecić Multiglass na Syreny w Wawie, możesz poprosić p. Bogdana. W poprzedniej szybie wypolerowali mi delikatne ryski, zero efektów ubocznych, robione bardzo delikatnym filcem, szyba była jak nowa. Koszt ok. 100 PLN.


Nie przejmuj się gadką o soczewkach itp. bo to zabobon ciemnych ludzi.
To jest bardziej kwestia tego kto to robi. Są "fachowcy", którzy są w stanie zrobić soczewkę, wierz mi :) Przećwiczyłem to w jednym z moich poprzednich aut.

korzen
11th-March-2015, 18:50
W sumie polerka u mnie to bedzie spoko opcja. Nie wiem skad to sie wzielo. Mam rysy po lewej stronie w miejscu gdzie wycieraczka pasazera dochodzi do pionu (pozycji koncowej). Tak bylo jak go kupilem juz. Ale jak juz rozmawiamy o szybie i wycieraczkach, mam nurtujaca mnie przypadlosc. Wycieraczki strasznie halasuja tak jakby byly za twarde na szybie. Gumka zbierajac wode naprawde glosno dudni/skrzypi... Mialem tak jak kupilem, wiec zmienilem wycieraczki na BOSCH i jest dalej to samo. Kupilem srodek AG Car Glass Polish bo ponoc jest bardzo dobry... Czy to moze byc wina brudnej albo lekko porysowanej szyby?? Tak jakby wycieraczka za mocno dociskala? Wode zbieraja dobrze, tylko wlasnie lewa wycieraczka dochodzac do skrajnego poloznie (pionu) wydaje ten irytujacy dzwiek (nie moge nazwac tego skrzypieniem, bardziej dudnienie, jakby twarda guma o szybe tarla/wpadala w wibracje/podskakiwala minimalnie?)...

slepy62
11th-March-2015, 18:54
Nie wiem czy tez nei pokusze sie o wymiane bo mam male ryski przy boku od wycieraczek... Ale to juz chyba pedantyzm bo w jezdzie nie przeszkadza lol


Zakładasz na maszynę i polerujesz.

Strasnie dużo tych dobrych rad... lol


...podjedź do jakiegoś warsztatu ogarniętego zajmującego się szybami i poproś o polerkę filcem.

pieprzyć to lol

wystarczy przyjechać do SirMasterGrillChief'a na wiosennego grila (ostatni weekend marca lub 2-gi weekend kwietnia) I SIĘ ZROBI lol

korzen
11th-March-2015, 18:57
Hehe juz ostatnio w natloku roboty pomyslalem, ze wsiadam w auto i jade :) Ale jak zobaczylem, ze to ponad 3h jazdy, wiec 6h w perspektywie jednego dnia to mi sie odechcialo lol Chyba, ze kimne sie w infi na parkingu InsaneGarage lol

dexsterek
13th-March-2015, 17:30
Czy mogę wstawić zwykłą szybę bez wcięcia na kamerkę. To się dokłądnie nazywa Line Departure Warning (LDW) tak. Czy będzie wtedy jakis problem ??? Bo jak rozumiem zamiennika z wcięciem nie ma ???