PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Test Infiniti QX70/FX 3.0D V6 238KM by Zachar



misiektoja
15th-March-2015, 18:09
Ciekawy test Zachara. Wniosek taki, że jak ktoś jechał wersją V8 to wersji diesel zdecydowanie nie polubi :)


http://www.youtube.com/watch?v=SSLTL_k_NIk

Możliwości terenowe FX:


http://www.youtube.com/watch?v=6Vlr72apgAU

I przyspieszenie do 100-tki na mokrym zmierzone Racelogic (8,6 sek):


http://www.youtube.com/watch?v=DJ4Xs_JsMWo

mariuszzar
15th-March-2015, 18:21
Hehe, ubiegłeś mnie o parę minut:)
A teraz zabieram się za oglądanie.

lukas81
17th-March-2015, 01:01
Jak się za dużo naoglądam tego auta to po nocach mi się śni. Dobrze nie jest ...

Prosił bym osoby które miały okazje jeździć dieslem jak i v8 o potwierdzenie/zaprzeczenie tezy na temat układu kierowniczego, czy rzeczywiście ten w dieslu jest inny (gorszy) ? Wiele materiałów o FX/QX70 przerobiłem i z taką opinią jeszcze się chyba nie spotkałem .

Druga kwestia to skrzynia . W odsłuchu ta w dieslu demonem szybkości rzeczywiście nie jest, ale na pewno nie powiedział bym tego samego o tej z V8. Moim zdaniem skrzynia w 5.0 jest dużo szybsza.
W tej sprawie także proszę o opinie doświadczonych forumowiczów . Kolega Slepy62 na pewno ma duże doświadczenie z tym modelem , może jeszcze kolega Stef ? Z góry dziękuję .

misiektoja
17th-March-2015, 01:11
Irek jechał zarówno dieslem jak i V8, a więc powinien potwierdzić/zaprzeczyć.

grabba
17th-March-2015, 20:38
U mnie skrzynia bez problemu zrzuca kilka biegów na raz. Np. gdy jadę w D i zmienię na M, to od razu mam 5tkę. Przy kick down bez problemu zrzuci od razu z 7ki na 3kę. Na filmie faktycznie skrzynia wolno działa.

slepy62
17th-March-2015, 21:41
Możliwości terenowe FX:
I przyspieszenie do 100-tki na mokrym zmierzone Racelogic (8,6 sek)


Możliwości terenowe FX: to mnie zawsze śmieszy...
- w żadnych materiałach :infi: nie znalazłem informacji że TO JEST AUTO TERENOWE, wszędzie natomiast :infi: pisze że TO JEST SPORTOWY SUV...

I przyspieszenie do 100-tki:
Sorry Panowie - ale zastanawiam się który Zachacapior robi test przyśpieszenia na "D" !!!
Na "DS" skrzynia/silnik pracują zupełnie inaczej i jest 8,3 s.

slepy62
17th-March-2015, 22:01
Druga kwestia to skrzynia . W odsłuchu ta w dieslu demonem szybkości rzeczywiście nie jest, ale na pewno nie powiedział bym tego samego o tej z V8. Moim zdaniem skrzynia w 5.0 jest dużo szybsza.

Skrzynie są w 30D/37/50 takie same, osoby które nie jeżdżą dłużej tym autem popełniają pewien postawowy błąd.
To są skrzynie inteligentne i:
- pracują w taki sposób - w jaki "ją nauczymy" czyli tak jak jeździmy na codzień
- w trybie "D" skrzynia pracuje z pewnym opóźnieniem czasem wręcz irytującym - zwłaszcza gdy chcemy bardzo dynamicznie ruszyć a auto wtedy potrafi dostć "jakby zadyszki zanim się wkręci", ale taka to już jest uroda diesla
- zupełnie inaczej jest w trybie "DS" lub "M" - tu reakcje skrzyni i silnika są bardzo szybkie i dynamiczne (zmieniona charakterystyka pracy tak skrzyni jak i silnika, podniesione obroty)
- nie należy zapominać o jeszcze jednym - w wypadku ruszania ze skręconymi kołami lub na mokrym/śliskim - jeżeli chce się mieć natychmiastową reakcję należy... wyłączyć ESP

ogólnie skrzynia pracuje w sposób w jaki opisuje to Grabba...

Jeździłem wszystkimi 3 modelami (w tym kilka dni FX50S) i różnica tkwi w silniku/mocy - nie w skrzyni...

slepy62
17th-March-2015, 22:32
Prosił bym osoby które miały okazje jeździć dieslem jak i v8 o potwierdzenie/zaprzeczenie tezy na temat układu kierowniczego, czy rzeczywiście ten w dieslu jest inny (gorszy) ? Wiele materiałów o FX/QX70 przerobiłem i z taką opinią jeszcze się chyba nie spotkałem .

Tego kompletnie nie rozumiem - układ kierowniczy działa we wszytkich wersjach identycznie
- sądzę że Zachar popełnił zasadniczy błąd polegający na tym że wpierw jeździł FX50S - którego moc (w porównaniu do 30D) "powala" i przy dynamicznej jeździe wręcz "wyszarpuje kierownicę z rąk" więc reakcje kierowcy muszą być tak samo szybkie, dynamika diesla jest dużo gorsza więc reakcje kierowcy "mogą być ospałe" (w porównaniu do FX50S)...
jak dla mnie prosta zasada autosugestii...

Coobcio
18th-March-2015, 02:45
Kucze dzwny program do skrzyni biegów...
Wiadomo że taki beznadziejnie słaby diesel górą w ogóle nie przyspiesza a skrzynia wymaga na nim przekraczanie 4500obr.min - fuj :P
Także pod kątem rozwoju silniki słabe, przykładowo z BMW o podobnej bazowo mocy wyciąga się 300KM i 700Nm robi a tu ok. 285KM i marne z 640Nm, podejrzewam że nie starczy to by w sprincie dorównać chociażby FX37...

Kiedy do diesli Infiniti bi turbo zaczną pakować i w serii wypuszczać je z mocami 350-400KM i pod 800Nm - to by była fajna alternetywa do topowej benki :D

stef
21st-March-2015, 12:17
Druga kwestia to skrzynia . W odsłuchu ta w dieslu demonem szybkości rzeczywiście nie jest, ale na pewno nie powiedział bym tego samego o tej z V8. Moim zdaniem skrzynia w 5.0 jest dużo szybsza.
W tej sprawie także proszę o opinie doświadczonych forumowiczów . Kolega Slepy62 na pewno ma duże doświadczenie z tym modelem , może jeszcze kolega Stef ? Z góry dziękuję .


Ja potwierdzam to co mówi Irek. Podczas wolnej jazdy skrzynia zmienia biegi leniwie i dość późno i zmiana jest odczuwalna. Natomiast jak dasz pedał do deski to strzela bardzo szybko nawet w trybie D. Przy częściowych uchyleniach przepustnicy czasami reaguje ospale i trzeba wcisnąć zdecydowanie żeby zrzuciła 1 czy 2 biegi. Natomiast w DS utrzymuje obroty wyżej, wcześniej i szybciej redukuje i tu reakcja jest natychmiastowa. Jedziesz równo z innym samochodem i łup jesteś 2 długości przed dosłownie w moment. I to jest fajne. Podobnie ma się sprawa ze zmiana łopatkmi, w D raczej wolno i leniwie, W DS dość szybko ale do najlepszych skrzyń jeszcze daleko. Natomiast jeśli w dieslu jest ta sama skrzynia o tych samych przełożeniach to faktycznie może nie działać to do końca dobrze, inny jest zakres obrotów użytecznych.

Coobcio
22nd-March-2015, 12:58
Musieli takiego kasztana wprowazić do tych zacnych sportowych i niepraktycznych autek żeby mieścić się w ilości generowanego CO2 przez wszystkie modele...
Choć jak chce się mieć fajne dizajnerskie auto nie baczając na osiągi i parszywą kulturę pracy wstrętnego klekota to czemu nie...

Choć ostatnimi czasy się to zmienia nawet w tuningu, pomijając już tragiczną pracę tych silników to osiągi bywają zaskakujące, w ciągu niespełna miesiąca na naszej hamowni pojawił się jakiś tuned diesli który z Seatow ibiz 1,9 wyciąga ciut ponad 300KM i do 560Nm - takie sprzęty już objerzdzają wszystko, diesel co ma maks moc przy 5000 a na trasie oblatuje Porshe 996 Turbo dla mnie szok :D

slepy62
22nd-March-2015, 15:54
Musieli takiego kasztana wprowazić do tych zacnych sportowych i niepraktycznych autek żeby mieścić się w ilości generowanego CO2 przez wszystkie modele...

to samo dotyczy niestety 2.2d w Q50 i w kolejnych modelach na EU - makabra - nie wiem jak to zrobili w Q50 że to jest zupełne delirium - bo w Q70d chodzi już całkiem znośnie (drgawki i dźwięk)