PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Układ wydechowy aftermarket



Drzymek
24th-March-2015, 11:48
Witam Was.

Zastanawiam się nad poprawą dźwięku w G35 coupe i zarazem przygotowaniem pod ewentualne przyszłe mody. Obecnie stockowy wydech jest zbyt cichy jak dla mnie, tzn brzmi fantastycznie ale tylko przy bucie i pow ok 4tys obrotów.
Chciałbym aby przy spokojnej crusingowej jeździe ok 30km/h i na niskich/wolnych obrotach też go było słychać (że jedzie coś groźnego)

Najtańsza opcja to wyrzucenie środkowego rezonatora. Ale to odpada, bo z tego co się naoglądałem na Youtube, to auto po tym zabiegu brzmi jak stara zajechana honda z dziurawym tłumikiem.

Znalazłem wydechy firmy Turboworks do 350z za ok 1200 zł, wygląda jak Japspeed k1. Ma wyjmowane silencery. Wydaje się być atrakcyjna opcją. Sprzedawca mówi że mogę go odesłać bez śladów użytkowania.
co myślicie o tej opcji, ewentualnie co innego byście doradzili.

Dodam że jakieś astronomiczne hks czy borla za kosmiczną kasę odpadają.

Myślałem jeszcze nad wyrzuceniem tylnego tłumika i zamiast niego zrobić przelot, ale Coobcio mówił że to będzie się strasznie drzeć, a ja tego nie chcę.

korzen
24th-March-2015, 12:01
Ten Turboworks ze wzgledu na cene tez myslalem zaadoptowac to FX... Ale boje sie, ze to badziew i do tego bedzie ekstremalnie ryczal (co jest meczace w trasie i w miesce tez)... Ja bym na twoim miejscu kupil dedykowany tylny tlumik ULTER. Mialem od nich taki tlumik w Accordzie i byl super. Na poczatku bedzie troche cichy, ale jak sie wypali/ulozy (ok 1000km??), powinien brzemiec juz fajnie. Jakosc wykonania ULTER ma bardzo dobra. Do tego masz dowolnosc wyboru koncowki jaki ci pasuje. Koszt niecale 800zl do 350z... Tyle, ze to nei wydech pod przyszle mody. Jak planujesz uturbienie auta to ich od razu w kwasowke/nierdzewke (jak masz $$) 3"...

Lukasz
24th-March-2015, 12:12
Najtańsza opcja to wyrzucenie środkowego rezonatora. Ale to odpada, bo z tego co się naoglądałem na Youtube, to auto po tym zabiegu brzmi jak stara zajechana honda z dziurawym tłumikiem.



Nie wierz w filmiki na youtube. Dużo zależy od użytej kamery i rzadko kiedy odzwierciedla rzeczywistość. Wytnij środkowy i zobacz czy Ci odpowiada. Najtańsza i najszybsza opcja.


Wysłane z Nexus 5

Black
24th-March-2015, 12:49
akosc wykonania ULTER ma bardzo dobra. Do tego masz dowolnosc wyboru koncowki jaki ci pasuje. Koszt niecale 800zl do 350z...

Również polecam tę firmę,mam ich tłumik 4 lata i naprawdę jakościowo żadnych uwag,dzwięk również bardzo ładny.

korzen
24th-March-2015, 13:09
O wycieciu srodkowego tez myslalem. Naczytalem sie, ze jednak daje on bardziej "gardlowy" dzwiek... Mi zalezy bardzien na basowym pomruku. Ale oczywiscie, co kto lubi...

Drzymek
24th-March-2015, 14:47
Pisząc mody miałem na myśli plenum spacer, może jakieś decaty z kolektorami albo coobciowe y-pipe i tyle. Stożek z dolotem już jest. Na 100% nie będę uturbiać auta.

Co do silencera, to czytałem na forach amerykańskich że dźwięk staje się bardzo jazgotliwy i ludzie często wracali do stockowego rozwiązania.

Znalazłem filmik z 350z z zamontowanym ulterem:

https://youtu.be/stYrdH77d70


Ciekawa opcja...

korzen
24th-March-2015, 16:45
JEzeli bylbys zainteresowany, to moge sie wstepnie zapytac jaka bylaby cena jak wzielibysmy 2 ;) Moj brat byl tam inzynierem pare lat temu i moze miec jeszcze jakis rabacik.... Stad wiem, ze to pozadne wydechy. Z dobrych materialow i wszystko jest przeliczane i testowane na profesjonalnym sprzecie. http://new.ulter.com.pl/pl/offer/dedicated/97/honda_accord-vi/159 To nawet moj ex Accord :) Ojj dawne czasy. Jeszcze bez felg, gleby, lakierowanych dodatkow, spojlera i dolotu :) Jak go zrobilem to mi go pijany kierowca wana skasowal :(
Sorry i :focus:

Arti
24th-March-2015, 17:14
Siema
Co do środkowego wydechu
Ja latam bez ;) i na małych obrotach pieknie działa ;) tak jak chce
Na zimnym silniku jak dasz do 4 tys. To juz jak auta NASCAR troszke mi sie to nie podoba
Ale jak silnik skoczy na normalna temp. To juz cisniesz do 5tys. I jest piekny dźwięk basowy;)
Po wyżej zmienia sie ponownie ;(
Narazie tak latam bo raczej bede sie szykował na przelot
Znalazłem kolesia co ogarniał juz go G35 a przeważnie robi do audi RS
I oczywiscie powiedział ze jak chce nie bardzo głośnego da sie to ogarnac
Cena tez spoko 2400zl jak za cały przelot
Tylko ze jeszcze strojenie ;) znajomi ogarneli mi w Mastersach w Piasecznie za 1000
To juz wychodzi 3400 ;)
Wiec operacje odkładam narazie na boczny plan ;)

Jest jeszcze inna opcja zamontowanie przepustnicy za środkowym i odpalanie kiedy chcesz ;)
Tania i fajna opcja

Drzymek
24th-March-2015, 19:20
Generalnie, na placu boju pozostają turboworks i ulter. Wycinanie rezonatora odpada.

kmn
25th-March-2015, 07:45
Przepustnica fajna sprawa też mi chodzi od dłuższego czasu po głowie, tylko nie mogę się zabrać bo zawsze coś...

Drzymek
25th-March-2015, 10:16
Szperając po necie natknąłem się na takie cuda:

http://m.ebay.com/itm/191154865714?nav=SEARCH

kompletny układ wydechowy catback razem z kolektorami, wycinane cnc, spawane tigiem za 320 dolarów z kosztami przesyłki to jest cena jak na promocji w lidlu w poniedziałek rano, nawet doliczając do tego cło i vat (ok 1/4 wartości zamówienia)

Chciałbym aby fachowcy się wypowiedzieli czy warto się tym zainteresować.

EDIT: Doczytałem że wysyłka do EU 500 dolców.

Dziękuję, nie skorzystam

korzen
25th-March-2015, 12:58
Pewnie Chinol, ale jaka jakosc to sie nie wypowiem... Wydech bez kolektorow bym zaryzykowal, ale same kolektory to juz nie wiem... Dla mnie chore jest kupic cos za $320 a za przesylke zaplacic $500!! Co onie to przez NASA przez ksiezyc sla ze taka cena przesylki??!! lol Za ta cene lepeij dorzucic i zrobic custom u nas... Albo po taniosci kupic to turboworks bo jakosc pewnie ta sama...

Lukasz
25th-March-2015, 13:26
Kiedyś było pełno tego na ebayu tylko że pod marką XO2, można znaleźć informacje na forach w USA na temat jakości tego wyrobu. Podobno pierwszy deszcz i ruda wychodzi, do tego jeszcze pasowanie nie najlepsze...

Wysłane z Nexus 5

slepy62
25th-March-2015, 20:38
EDIT: Doczytałem że wysyłka do EU 500 dolców.
Dziękuję, nie skorzystam

Co do jakości się nie wypowiadam - polegam na zdaniu Lukasza

Co do kosztów transportu - bezpośrednia wysyłka do PL - zawsze tak będzie kosztować, ale...

koszt wysyłki w USA jest FREE - więc wysyłka do POLAMER lub DOMA i przesyłką morską do PL
sądzę że koszt wyjdzie jakieś $200 - trzeba by znać wagę i szacunkowe wymiary paczki...

Drzymek
16th-May-2015, 12:35
Dobra Panocki, co myślicie o tym aby zrobić eksperyment: zakupić używany tłumik od 350z za 100zł, następnie rozciąć go, wybebeszyć, zaspawać i z powrotem założyć na fifi?

Chcę tylko poprawy walorów akustycznych, a może tanim kosztem wyjdzie ciekawy efekt?

korzen
16th-May-2015, 16:25
Przelot sie nie sprawdzi w tym przypadku. Bedzie glosno i z dziwnym rezonansem. Do tego wcale nie jest powiedziane, ze flow spalin bedzie lepszy... Lepiej zamiast srodkowego wspawac cos "sportowego" a na tyl dydykowany np Ulter. Cenowo ten turboworks tez dobrze wychodzi, bo 1100zl nowka srodek plus 2 koncowe...

Drzymek
16th-May-2015, 19:37
Może mnie nie zrozumiałeś.

Nie będę ruszać środkowego tłumika, bo wiem że on odpowiada za metaliczny paskudny rezonujący dźwięk.
Przerobił bym tylko końcowy tłumik a środkowy pełna seria.

korzen
16th-May-2015, 22:21
Wiem o co Ci chodzi. Tez o tym myslalem. Rozbebeszyc tylny tlumik i zorobic przelot w srodku rurki... Rozmawialem z inzynierem odpowiedzialnym za projektowanie ukladu wydechowego i mowi, ze lipa. Moga pogorszyc sie osiagi i dzwiek bedzie koszmarny... Chcesz, probuj ale nie wiem czy warto. Wydech to nei takie sobie od tak tylko cos ko ktos liczy nie tylko wzgledem glosnosci, ale tez przeplywu spalin. Lepiej zamiast seri za mid pipe zrob 2 osobne tlumiki "ala mugen". Bedzie glosno i nie powinno wplynac negatywnei na osiagi...

Coobcio
17th-May-2015, 19:24
Kolega mój się jeszcze zastanawia czy mu turbić 350Z czy grzebemy wolnossaka, jak się zdecyduje na turbo to będę mieć do sprzedania końcowy tłumik Nismo o małym przebiegu, bez końcowek i tak by były za krótkie do G35, poza nimi jest Pnp no i ociepla barwę dźwięku :)
Ps. wsadzenie byle przelotu zamiast końcowego tłumika wiele mocy nie doda - obstawiam +2-3 konie czyli tyle samo co super drogie markowe produkty dedykowane :D
Robotę robią kolektory i y pipe.

Drzymek
25th-May-2015, 19:23
Panowie, mam okazję kupić używany tłumik końcowy wraz ze środkowym firmy toyosport dedykowany do 350z, zdj poniżej:
http://s14.postimg.org/emtcyb2st/SDC12845.jpg (http://postimg.org/image/emtcyb2st/)

Oglądałem filmiki na YT i dźwięk mi się podoba.
Czy za kwotę 700zł warto kupić taki zestaw?

Wiem że dokładając 400zł mam nowego turboworksa, ale czytałem na zagranicznych forach że jest on strasznie głośny i nie nadaje się do daily cara.

korzen
25th-May-2015, 19:39
Nawet sie nie zastanawiaj tylko bierz. Ja za uskodzony tylko ze z y-pipe dalem ponad 1000zl... Cena dobra. Przedluzasz mid pipe (ok 10cm) i koncowki. Reszta pasuje. Tego turboworksa od razu Ci mowie sobei daruj. Ja mam japspeed (ta liga co ten toyosport) i to juz jest na "gornej" granicy tolerancji do codzienengo auta. Da sie normalnie jezdzic. Ale jak przycisnalem ze swiatel i kumpel za mna mial otwarte okno, to mowi ze sie rozgladal gdzie scigacze leca lol Problem w tym, ze to jest chyba jak moj 3", wiec moze byc problem z y-pipe seryjnym. Ale to Ci dorobia flansze i bedzie ok... Za ta cene moim zdaniem warto. Mnie wyszedl 2tys liczac nowe plecionki, przerobienie y pipa itp... Ciebie wyjdzie pewnie 300-500zl robota i bedziesz mial fajny wydeszek :thumb:

Drzymek
25th-May-2015, 22:17
Y pipe mam od 350z HR i on ma większą średnicę wylotową bo 64mm w porównaniu do 61mm seryjnej. Flansza montażowa na tym toyo ma 76mm. Gość ma też japspeeda k2 ale tego nie chcę, bo dźwięk mi się nie podoba i poza tym k2 ma dużo mniejsze średnice montażowe. Flansze i montaż sam zrobię. Chyba go wezmę za te 700zł.

korzen
25th-May-2015, 23:12
No i spoko :) http://www.japspeed.co.uk/nissan-350z-y-pipe-back-k2-exhaust-system.html co masz na mysli "mniejsze srednice montarzowe"?? Ja mam wlasnie taki wydech jak w linku. Akurat tutaj bym nie liczyl na roznice w brzmieniu. Wlasnie mialem brac tlumik od kolesia, ktory przesiadl sie z toyosport na K2 i sobie chwali... K1 jest glosny i tez go odrzucilem od razu... Za ile ten K2??
P.S. Jezeli to co lezy obok koles Ci wciska jako caly K2 to sciemnia. Ew koncowy jest z K2 ale na pewno nie srodkowy... To tylko koncowy http://www.tunershop.fr/tunershop/product_info.php/products_id/4118 wiec ja bralbym tego toyosporta...

Tak teraz patrze, to te toyosport sa bardzo taniutkie http://www.ebay.co.uk/itm/Nissan-350Z-Z33-3-Dual-Exit-Stainless-Steel-Exhaust-System-02-05-Models-3-5L/201352920604?_trksid=p2047675.c100011.m1850&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%2 6asc%3D31102%26meid%3D49089b595080414487b63a4e7091 ab62%26pid%3D100011%26rk%3D6%26rkt%3D10%26sd%3D191 570901859
Mozesz rozwazyc nowke, chociaz jak masz na miejscu za 700zl to bym bral ten ;)

Drzymek
26th-May-2015, 05:40
Tak, japspeed ma nie oryginalny tłumik sekcji środkowej i gość mówił że wejście do midpipe ma 60mm średnicy.

Korzen, ten link co wkleiłeś do Toyo, tam nie ma żadnych oznaczeń toyosport, a na tym używanym są.

korzen
26th-May-2015, 09:08
Uwierz mi to to samo ;) Jak kupowalem swoj, to nawet nie wiedzialem, ze to japspeed. Dopiero jak przyszedl to ma napisane na koncowkach. Japspeed, toyosports no name... Wszystko robione w Chinach z tego co czytalem nawet w jednej fabryce... Ale opinie sa spoko (z wyjatkiem malych problemow montarzowych, szczegolnie w japspeed, ale nam to lata bo i tak przerabiamy) i ja sam mam japspeeda i Ci polecam. Na pewno to lepsze niz taki turboworks bo to bedzie ryczalo nie do zniesienia. Poczytaj, bo przerabialem temat :)
http://www.350z-uk.com/index.php?showtopic=36103 Krotko mowiac to samo co japspeed praktycznie ale £100 taniej... Z tego co tam chlopaki napisali na forum 350z brzmi tak samo jak K2... Drzymek kupuj i bedzie Pan zadowolony ;) No i wtedy moze jakis spocik??

Drzymek
31st-May-2015, 20:04
Cześć. Wydech do mnie przyszedł. Jest cały w jakimś czarnym, rdzawym nalocie, ale można to polerować papierem ściernym. Ważne że końcówki są w bardzo ładnym stanie. No ale zaczynają się schody. Środkowy tłumik, jak nim potrząsnę to coś w nim lata, zaświeciłem latarką do środka i rzeczywiście urwana jest jedna blaszka w komorze tłumiącej. Niby i tak będzie przerabiany, więc mogę wywalić wogóle ten środkowy tłumik i wstawić 3 calowa rurę przelotową, albo wyjąć tą blaszkę. Tłumik końcowy zaś na goły rzut oka ma jedną końcówkę wyżej a drugą niżej. To jest w miarę proste do przerobienia, bo wystarczy nadciąć końcówkę przy tłumiku, podgiąć i zaspawać. Czytałem o badziewnej jakości toyo i japspeeda ale nie myślałem że będzie tak źle. Generalnie jestem trochę zawiedziony i zastanawiam się czy nie próbować go oddać. Ale nie chcę też zostać przy serii bo obecnie mam wylot z y pipea 64mm a wlot do midpipe ma 61mm więc robi się zwężka. Toyosport ma wlot 74mm wiec jest to wydech 3calowy

korzen
31st-May-2015, 21:03
Drzymek srodkowy napraw bo bez niego bedzie strasznie glosno. Ew mozesz zamiast tego wstawic swoj seryjny tlumik, chociaz to bedzie lipa bo masz 2,5" a nowy wydech ma 3". Ja wczoraj bylem na poprawkach i teraz jest idealnie. Tez mialem jedna koncowke wyzej, druga nizej :) Koncowki i tak przedluzasz, wiec tym sie kompletnie nie przejmuj. Walsnei dziwne jest to, ze jesta czarny... Moj y pipe i srodkowy jest ciemniejszy (taki przypalony zoltawy), ale to normalne. Korozji nie mialem, tylko na hakach. Wydaje mi sie, ze ogolnie szukasz czegos glosniejszego i bardziej "meskiego" niz seria :) Ja tez tego szukalem i jestem bardzo zadowolony... Tylko cos mi brzeczy i juz mnie trafia... Albo oslony na kolektorach, albo na katach (opukane z kazdej strony przed zalozeniem), albo jakies mocowanie osprzetu mam poluzowane...

Drzymek
31st-May-2015, 21:20
No właśnie nie bardzo mam pomysł jak naprawić środkowy tłumik... jak zostawię tak jak jest to będzie mi ta blaszka brzęczeć...

korzen
31st-May-2015, 21:23
Drzymek i tak musisz przedluzac srodkowa sekcje. Rozetnij go przy tlumiku i przyspawaj ta latajaca blaszke... Problem z glowy.... Ew Rozciac go i naprawic. Gosciu od nierdzewki ktory naprawial moj wydech i go dopasowywal mowil, ze wszystko da sie zrobic ;)

Drzymek
31st-May-2015, 21:25
A powiedz mi jeszcze, czy do ypipe flansza pasuje bez żadnych przeróbek?
Czy muszę robić jakąś redukcję po drodze?

korzen
31st-May-2015, 21:28
Ja mam y-pipe z nierdzewki, ktory zostal przerabiany do mojego auta (nowe plecionki i przesuniecie rozgalezienia do tylu bo mam AWD).... Wiec tutaj nie pomoge... Ale to i tak nei problem, bo po prostu z y-pipe z HR odetniesz flansze i przyspawasz flansze na 3" na redukcji... Znajdz kogos kto ogarnia temat spawania nierdzewki i Ci to zrobi bez problemu...

Drzymek
31st-May-2015, 22:34
Pomyślałem i przecież flansza powinna pasować bez problemu, skoro te wydechy są robione jako plug and play na flanszę od 350z. Flansza od HR ma taki am rozstaw śrub (w końcu jest zamienna z tą od DE)

korzen
1st-June-2015, 11:23
Dokladnie tylko uszeczelka jakas. Ale przechodzisz z 2,5" na 3" wiec nie widze problemu... Czekam na relacje jakie wrazenia. Mi banan nie schodzi z geby i na paliwie oszczedzam lol Jezdze z otwartym oknem wiec klimy nei wlaczam lol

Buziaczek81
1st-June-2015, 12:43
KorzenA jak wrazenia glosowe tzn czy przy dluzszej trasie nie jest za głośno?Tez chce cos zalozyc do swojego ale boje sie ze w trasie bedzie za glosno.Jesli mozna spytac ile Cie wszystko wynioslo?Zycze milej jazdy i zeby Ci banan z geby nie schodzil:)

korzen
1st-June-2015, 13:19
Musze nagrac jakis filmik, ale mi tu zona marudzi zebym pod domem nei gazowal bo wiocha lol Na trasie jest ok przy normalnych predkosciach. Jedynie bardzo basowo jest w sordku przy powolnej jezdzie jak np roboty drogowe. Wleczesz sie w kolumnie 70-80km/h na najwyzszym biegu i majac niecale 2tys rpm to jest "buczaco"... Generalnie moim zdaniem na normalnym, akceptowalnym poziomie. Mi przy 120-130km/h wogole nie przeszkadza...
Mnie przy kupnie wydechu uzywki, przerobieniu i dopasowaniu wyszlo ok 2000zl. wydech 1100zl, robota 1000zl. Przerobienie y pipe, nowe plecionki, naprawa srodkowej sekcji (byla rozerwana), przedluzenie koncowek, zalozenie katow i dopasowanie calosci. Niestety te japspeedy, toyosporty i turboworksy (czyt chinol) wymagaja troche zabawy z dopasowaniem.Katy kupilem za 600zl, wiec calosc ok 2700zl... Dla mnie warto, bo mam wydech z glowy "na zawsze" :)

Buziaczek81
1st-June-2015, 13:24
Moja zona tez nie jest zachwycona jak gazuje i slucham wydechu:)Czekamy na filmik z Twoim nowym wydechem:)

Drzymek
26th-June-2015, 11:32
Panowie zadecydowałem że nie zakładam 3calowego układu. Jest to zbyt duża średnica i czytałem że może spaść moc silnika i moment obr bo spaliny nie będą miały odpowiedniego ciśnienia. Czy to prawda?

korzen
26th-June-2015, 12:00
Jak uklad jest poprawnie zaprojektowany to nie :) Jak pozakladasz jakies strumienice, porobisz przelotki to faktycznie moze to pogorszyc osiagi. W VQ35 wydech 3" jest sprawdzony juz od lat i spisuje sie swietnie :thumb:. Nie, zeby jakos podnosilo moc o obiecane xx KM, ale ja u siebie czuje roznice na plus. Szczegolnie powyzej 4500rpm. Ja polecam :thumb:

Drzymek
3rd-July-2015, 19:17
No i stało się... Założyłem do swojego G35 układ wydechowy. Zmiany zaszły już od Y pipea, bo zamiast fabrycznego został zainstalowany Y pipe od 350z HR, który przechodzi w 3calową (76mm) przelotową rurę ze stali nierdzewnej, a zakończony jest tłumikiem Toyosport (chińczyk, to samo co Japspeed K2). TERAZ TO DOPIERO BRZMI ! ! !
Żeby usłyszeć moc, nie trzeba już wciskać gaz w podłogę. Wystarczy delikatnie musnąć, a 3,5 V6 złowrogo warczy. Po wciśnięciu pedału gazu do oporu... ooooojjjjj... Dzieje się. W połączenie z Zimnym dolotem powietrza FUJITA oraz kolektorem ssącym MREV2 i Spacerem, infiniti wciska w fotel, a ryk jest przeokrutny, lecz o egzotycznej barwie (przypomina włoskie superauta).
Podczas jazdy do 2500obr wydech praktycznie nie odróżnia się od fabrycznego.
To auto tak powinno brzmieć po wyjściu z fabryki!

sirtrojan
3rd-July-2015, 22:25
Drzymek bez filmiku się nie liczy ;)

lukasz32
8th-July-2015, 23:11
Obsłuchiwałem 3,5 bez katalizatorów i brzmienie robi się takie a'la stare ferrari. Niemniej jednak w trasie może być męczące i pojawił się rezonans przy 3500obr..
U siebie puściłem seryjną średnicę od portek do końcowego (czyli bez tłumika środkowego) i zrobiło się ciekawiej ale w kabinie wciąż cicho.
pozdr.

Drzymek
14th-July-2015, 07:22
Decyzja zapadła. Wywalam katy.

Wsadzę downpipy Turboworks z puszkami rezonującymi.

Czy wie ktoś jaki kupić emulator sondy Lambda (tulejkę dystansującą), tak aby nie wyświetliło check engine?

grabba
14th-July-2015, 09:19
U mnie po wydaleniu katów miałem różne "emulatory" i zawsze po jakimś czasie wywalało błąd - predzej lub później. Łatwo taki błąd wykasować nawet podczas jazdy - najprostszym interface OBD2. Najskuteczniejszą metodą jest wyłączenie raportowania tych błędów w ECU, ale to tylko Osiris (UpRev).

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Coobcio
14th-July-2015, 09:32
na allegro są wpisz "emulator sondy"

Drzymek
14th-July-2015, 18:37
Przedstawiam Wam krótki, aczkolwiek treściwy filmik z brzmienia mojego wydechu.

https://www.youtube.com/watch?v=SfY8AWpjnyo

sirtrojan
14th-July-2015, 19:18
nia zimno fajnie. przy przydepnięciu cieżko powiedzieć - nagraj jakieś przelotówki obok kamerki :)

Drzymek
18th-September-2015, 19:29
Drodzy forumowicze, potrzebuję link, albo wymiary emulatora sondy lambda który nie będzie wyświetlać SESa po wywaleniu katalizatorów. Czy mógł by ktoś polecić coś konkretnego i sprawdzonego?

Coobcio
28th-February-2016, 23:37
Niestety średnio się sprawdzająte tuleje odsuwające fabryczne 2-ge sondy...
Wstrzymaj się i przy okazji storjenia auta na hamowni się w cholerę je wyłączy...

Drzymek
2nd-March-2016, 11:49
Coobcio - masz zadatki na górnika;)

Wydech i decaty z emulatorami dawno założone. SEAS nie wyskakuje. Ale w najbliższym czasie zmieniam kolektory na te z 370z i zakładam katalizatory z 370z. Decaty pójdą do sprzedaży.

p.s. czy jest sens pakować się w cat-back true dual z turboworksa jak mam zrobiony single 3calowy z Y-pipe z HR (na zdj poniżej)?

http://s30.postimg.org/h4dhzuz5t/20150623_171905.jpg

Bartek1987
2nd-March-2016, 14:32
mierzyłeś auto na hamowni? ciekawi mnie efekt kolektorów od 370z, czy cokolwiek dodadzą mocy lub momentu, ja w najbliższym czasie planuję x pipa.

Lukasz
2nd-March-2016, 18:41
p.s. czy jest sens pakować się w cat-back true dual z turboworksa jak mam zrobiony single 3calowy z Y-pipe z HR (na zdj poniżej)?


Moim zdaniem nie ma sensu. Nic nie zyskasz poza fajniejszym wyglądem tłumików z tyłu auta. True dual słabo brzmi na H-pipe, więc trzeba by wspawać X-pipe. Wiem z doświadczenia. Kolejna sprawa, że szkoda pieniędzy na Turboworks bo jakość mierna. Mam od nich tłumiki przelotowe i po dwóch latach w środku się rozsypały, dosłownie. Jeśli reszta ich produktów reprezentuje taki sam poziom, to odradzam.

Drzymek
2nd-March-2016, 21:34
Zastanawiam się nad zmianą kolektorów na te z 370z. Czytałem że roboty z ich założeniem od groma i jeszcze trochę a przyrosty żadne. Co myślicie?

sirtrojan
3rd-March-2016, 01:00
na twoje pytanie już sobie odpowiedziałeś :) :

że roboty z ich założeniem od groma i jeszcze trochę a przyrosty żadne

korzen
3rd-March-2016, 08:09
Drzymek gra nie warta swieczki. Ja bym zostawil decat i wystroil auto... Te kolektory z 370z z katami nie wniosa zauwazalnych przyrostow (moze byc wrecz przeciwnie). Dual tez moim zdaniem nie ma sensu... Efekt wizualny, nic poza tym. Tez myslalem o tym w FX. 2x 2.5" na wzor wydechu w HR, ale nie mialo to logicznego uzasadnienia.

Drzymek
3rd-March-2016, 13:02
No to mam kolektory z 370z do sprzedania...