PDA

Zobacz pe?n? wersj? : 21" felgi w fx50 - da się jeździć bez uszkodzeń rantu?



bobofruit
29th-March-2015, 22:22
Witam!

Przymierzam sie do zakupu FX50 na 21" standardowych felgach.
Zastanawiam sie i proszę o wasze doświadczenia w poniższym temacie.
Czy da się jeździć po polskich drogach (głównie Warszawa i okolice) bez regularnego uszkadzania rantów felg?
Widziałem kilka egzemplarzy takiego FX-a i felgi niektórych miały zmasakrowane ranty.
Mój styl jazdy nazwałbym raczej rozsądnym. Szalone popisy uliczne i zamiatanie tyłem pod publikę są mi obce.
Dzisiaj jeżdżę xc90 na 18" ale boje się co będzie się działo przy 21".

PZDR.

Zibi75
30th-March-2015, 00:33
Witam!

Czy da się jeździć po polskich drogach (głównie Warszawa i okolice) bez regularnego uszkadzania rantów felg?
Widziałem kilka egzemplarzy takiego FX-a i felgi niektórych miały zmasakrowane ranty.

PZDR.
Skąd takie obawy, same fele nie jeżdżą. Jestem przekonany, że te uszkodzenia to efekt nieumiejętnego parkowania wzdłuż ulic i wjazdach na wysokie krawężniki.

grabba
30th-March-2015, 02:38
Zawsze można kupić opony z ochronnym rantem.

Roman
30th-March-2015, 08:44
trzeba nauczyć się podjeżdżać pod krawężniki i będzie ok.

slepy62
30th-March-2015, 10:31
Mój styl jazdy nazwałbym raczej rozsądnym. Szalone popisy uliczne i zamiatanie tyłem pod publikę są mi obce.


Jeżeli jest jak piszesz - nie powinieneś mieć żadnych problemów, jedyna rzecz jaka Cię czeka to szkolenie małżonki lub partnera lol w korzystaniu z around view monitor / kamer - w trakcie parkowania wzdłuż ulic z wysokimi krawężnikami.

Ja też starałem się jeździć rozsądnie i po 4,5 roku moje fele wyglądały jak poniżej

http://i.imgur.com/rCeDav1.jpg

czyli jakieś tam bardzo drobne, mało widoczne obtarcia rantów... więc nie ma problemu

Nie wiem gdzie się naoglądałeś zniszczonych felg
- tak się dzieje jak się szaleje lub próbuje na siłę zrobić z FX auto "mocno terenowe" - którym FX nie jest
dodatkowo jezeli takie terenowe jazdy uprawia sie na felgach "21- to już ewidentna głupota.

bobofruit
25th-April-2015, 21:10
Dziękuję za Wasze uwagi.

Jeżdżę już swoim FX-em. Tak jak piszecie trzeba myśleć i uważać, ale najważniejsze że da się komfortowo jeździć na 21" :)

Temat do zamkniecia.