PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Wspomaganie kierownicy



kmn
1st-April-2015, 20:14
Coś mi kierownica dziś zaczęła ciężko chodzić, jakby wspomaganie nie działało. Od jakiegoś czasu mam niewiele poniżej minimum płynu i mówię sobie, że wezmę się za to i doleję ale zawsze coś... Zastanawiam się czy po prostu się "przelało" i to poniżej spowodowało, że już nie mogę prowadzić jedną ręką :becky:
Jadę rano do mechanika żeby sprawdził czy to tylko płyn czy coś innego. Macie jakieś pomysły może na coś zwrócić uwagę.

korzen
1st-April-2015, 20:24
Mozesz miec wyciek. Przede wszystkim dolej plynu bo zatrzesz pompe wspomagania... Jutro dowiemy sie wiecej...

kmn
1st-April-2015, 21:36
Nie mam płynu u siebie, a muszę jeszcze dziś pojeździć. Będę starał się nie skręcać, poszukam jakąś optymalną trasę:lol:

korzen
1st-April-2015, 21:59
Zawsze mozna sie zatrzymac na stacji benzynowej ;) Kupujesz Dexron III i dolewasz :thumb:

sirtrojan
1st-April-2015, 22:04
Auto nie jest już nowe to poproś mechanika o wymianę całego płynu.

korzen
1st-April-2015, 22:19
Nie no raczej :) JA tylko mowie, ze skoro ma jeszcze jezdzic dzis, a jutro do mechanika dopiero jedize to lepiej dolac... Jak pompe zatrze to juz bedzie lipa...

kmn
2nd-April-2015, 00:46
Byłem na stacji mieli tylko płyn mieszalny ze wszystkimi, kupiłem dolałem i nic to nie dało :( jutro mechanik ok 10.00

Arti
2nd-April-2015, 10:13
Ciekawe czy pompa się już nie skończyła
Jeśli nie możesz skręcać jedną ręka to tak może być;)
Bo to raczej nie wina niskiego stanu płynu
Jesli by tak było słyszał byś wycie pompy ja miałem juz tak w infi
Jak spinka ze starości przestała trzymać ;) i płyn wywaliło
Ja bym pierwsze co to kazał sprawdzić pompę ;)

korzen
2nd-April-2015, 10:37
Tez obstawiam zatarta pompe.. Ale poczekajmy na diagnoze...

kmn
2nd-April-2015, 11:17
Byłem u mechanika i też powiedział, że najprawdopodobniej to pompa. Chciałem na święta pojechać z Gdańska do Koszalina, ale mechanik powiedział, że może być ryzyko zblokowania kierownicy... co myślicie?

korzen
2nd-April-2015, 11:52
Koniecznie wymien pompe przed wyjazdem...

kmn
2nd-April-2015, 12:13
Już nie ma terminu u mechanika, dopiero na wtorek... do Koszalina jest prosta droga;)

Arti
2nd-April-2015, 15:05
No nie wiem ja bym nie ryzykował bo kolejne koszty moga sie przez to zrobic
Szkoda jak by sie cos zwaliło podczas drogi
Jeszcze jakies nieszczęście tfuuuu nie zapeszać ;)
Leć innym autem
To ze droga prosta to nie oznacza ze nie bedziesz skręcał ;)

grabba
2nd-April-2015, 20:48
Nie ryzykuj, coś wiem o wracaniu lawetą ze Świąt.

kmn
2nd-April-2015, 21:55
Po mieście się kręcę bo muszę sprawy bieżące załatwiać, ale powoli do 60km/h. Do Koszalina wycieczkę sobie z żoną zrobimy PKP, jak za studenckich czasów :)

kmn
8th-April-2015, 22:40
Auto zrobione. Powiedzieli, że coś tam się poluzowało i jak zaczęli tłumaczyć jakimś dziwnym technicznym językiem to sorry Panowie ale nie dałem rady zapamiętać:confused: ale szczerze się starałem :Cry:. Ważne, że wszystko działa jak powinnoinfiok

Beckett
18th-June-2017, 09:17
Odświeżę temat - co znaczy ciężko ? Mam wrażenie, iż u mnie chodzi kierownica ciężkawo, ciężej niż w innych autach. Palcem nie obrócę z lekkością, a w porównaniu np z A6 C6 to tak jakbym nie miał wspomagania w FX. Coś nie ok czy jest faktycznie ciężej w tym aucie z wachlowaniem fajerą?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

djoneway
18th-June-2017, 21:43
U mnie też wspomaganie lekko nie chodzi, czy to znów taki urok tego auta? Może po prostu tak ma pracować hydrauliczne wspomaganie?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

maxs
18th-June-2017, 22:56
Jak pierwszy raz kręciłem kierownicą w fx to czułem że ciężej chodzi, bo ciężej chodzi - oczywiście nie tak jak w fso 1500 zakwasy się nie robią:) w porównaniu np. do osobówek którymi czasem jeżdżę tj. galant, astra, octavia, polo, itp. Teraz mam na odwrót, jak jadę fx to jest ok ale jak wsiadam do jednego z w/w aut to czuje się jakby kierownica nie miała kontaktu z kołami, jakby były drążki pourywane - bo tak lekko chodzi:) sądzę że wspomaganie w fx jest jakie jest no i dochodzi masa auta i 20 calowe koła które swoje ważą.

tiger456
18th-June-2017, 23:13
Pompy wspomagania w FXie mają tendencję do rozszczelniania. Nie mówię że jest tak w waszym przypadku, ale sprawdźcie czy przypadkiem nie ubywa płynu ze zbiorniczka. U mnie też ciężko chodziło więc zmieniłem płyn na taki z odpowiednią specyfikacją i było dużo lżej. Osoby, którym zaleciłem wymianę płynu na świeży i to zrobiły, nie miały problemu z nieszczelnością, więc warto to zrobić. Zestawy naprawcze są do :dupa:, nie pomagają albo są rozwiązaniem na bardzo krótko i kończy się niestety wymianą sprzętu na inny. Koszt za same części to około 500 zł + ewentualnie pasek osprzętu jak komuś piszczy.

Beckett
6th-July-2017, 10:28
Pompy wspomagania w FXie mają tendencję do rozszczelniania. Nie mówię że jest tak w waszym przypadku, ale sprawdźcie czy przypadkiem nie ubywa płynu ze zbiorniczka. U mnie też ciężko chodziło więc zmieniłem płyn na taki z odpowiednią specyfikacją i było dużo lżej. Osoby, którym zaleciłem wymianę płynu na świeży i to zrobiły, nie miały problemu z nieszczelnością, więc warto to zrobić. Zestawy naprawcze są do :dupa:, nie pomagają albo są rozwiązaniem na bardzo krótko i kończy się niestety wymianą sprzętu na inny. Koszt za same części to około 500 zł + ewentualnie pasek osprzętu jak komuś piszczy.

Dzięki - się sprawdzi!

maruss84
22nd-February-2018, 22:55
panowie, czy Fx-y tak maja czy to jest oznaka, że coś sie dzieje.

Jak sotję sobie na postoju mocno słychać chyba pompę od wspomagania. Coś głośno szumi tsk dosłownie SZZZZZ, ale jak tylko delikatnie ruszę kierownicą nastaje cisza i słychać jak mruczy silnik.

Zacząć od wymiany płynu wspomagania?

w ASO 135 za litr + wymiana około 250 pln. (dzis zrobiiłem dolewkę 100ml za całe 13,50pln) spoko opcja, że nie trzeba kupować całego literka.