PDA

Zobacz pe?n? wersj? : polerowanie szyby przedniej...



sirtrojan
16th-July-2010, 00:08
FXach spryskiwacze działają w odrobinę dziwny sposób ( tj. leja płynem z ramion wycieraczek na szybą a nie z dysz znajdujacych się np na masce) na mojej przedniej szybie na samej górze - tuż za lusterkiem zauważyłem rysy od wycieraczek - jest ich dużo i mają szerokość ok 3 cm ciągną się wzdłuż ruchu wycieraczki. Niby nic i nie przeszkadzaja jakoś bardzo ale załamują światło i je po prostu widzę :/

Macie coś podobnego u siebie? Chyba sobie to spoleruje - zaczne od czegoś łagodniejszego - Sonax do szyb potem pasta polerska do szyb. Zobaczymy co wyjdzie :)

Jacob_USA
16th-July-2010, 06:29
Oczywiscie ze mam mam w cholere kropeczek od kamykow dziurek chyba ze 4 albo i lepiej u mnie to raczej bedzie sie zanosilo na wymiane szyby...

sirtrojan
16th-July-2010, 12:31
ja zacznę od polerowania - cholernie trudno dostać w PL szybę z okienkiem do LDW :/ sprawdzone przez innych forumowiczów

dewon7
16th-July-2010, 12:55
U mnie przednia szyba też nie wygląda ciekawie. Od cholery jest drobnych rys i i kropek od kamieni co w pełnym słońcu trochę przeszkadza.
Grzesiu.... daj znać czy polerowaniu przyniosło jakiś skutek :)

BAJZEL
31st-July-2013, 09:24
Wlasnie grzebie sobie na allegro w poszukiwaniu jakiegos konkretnego preparatu najlepiej od razu z dobranym filcem by spolerowac te wszystkie rysy od wycieraczek i odpryski i znalazlem cos takiego ...

macie jakies doswiadczenia , mozecie cos konkretnego polecic ??

http://allegro.pl/zestaw-do-polerowania-szyb-szkla-usuwa-rysy-50g-i3371249269.html

Tomek g35c
31st-July-2013, 09:42
Kamil z tym tematem bedzie naprawdę ciężko... słyszałem że w Łodzi ktoś to robił... ale nie sprawdzałem..
Moja szyba w G35 też prosi się o polerkę lub o wymianę... latem pod słońce jest masakra...

BAJZEL
31st-July-2013, 10:20
No ja juz nie odpuszcze ... za 2 tyg lece do domku ... ... polerka szyby musi byc i bedzie tylk okwestia jakim produktem ...

Znajomy polecil tlenek ceru jako najpewniejszy i znany srodek ... ale dodal tez , ze sporo z tym roboty ...

http://allegro.pl/zestaw-pol-do-szyb-pasta-polerska-tlenek-ceru-i3424109078.html

djoneway
21st-September-2016, 13:35
Witam, chciałem odkopać temat. Mam pełno drobnych rys od wycieraczek które tworzą smugi. Wygląda to jakby szyba była niedomyta. Jest to efekt włączania wycieraczek na sucho bez płynu, prawdopodobnie poprzedni właściciel tak urządził tą szybę. Dajcie rade jak to zlikwidować, zzy ktoś już polerował przednią szybę tlenkiem ceru bądź innymi środkami?? I kolejne pytanie: u was też te spryskiwacze tak leją ten płyn nieekonomicznie bez spieniania go? Pozdrawiam

Drzymek
21st-September-2016, 23:26
Ja polerowałem boczne szyby tlenkiem ceru. Panie Jezu Chryste, uchowaj od tej roboty! Tzn. efekt jest taki, że szyba wygląda jak by była dosłownie dopiero co kupiona w sklepie (nie ma nawet najmniejszej rysy) , ale czasowo zajęło mi to ok 8 godzin na 1 (słownie: jedną) szybę. Chyba wolał bym zlecić to jakiemuś zakładowi do zrobienia. A i dodam że bez polerki z regulacją obrotów nawet nie podchodź do tego.

djoneway
22nd-September-2016, 11:11
Osz kurde, to czasowo jedna duża przednia szyba to może być jakaś masakra:/ Polerkę mam tylko pytanie jakich nakładek do tego użyłeś, filcowych? Może faktycznie lepiej zlecić to jakiemuś specjaliście od naprawy szyb. Z tego co widziałem w postach to chyba sirtrojan próbował dokonać tego wyczynu....?

sirtrojan
22nd-September-2016, 15:20
próbował i poległ.
Teraz bogatszy o doświadczenie poświęcił by na tę pracę z 5h.
Tlenek ceru, filc, woda i jazda. Zabezpiecz całe auto bo to potwornie chlapie.

W Volvo też sobie zrobiłem polekrę i w sumie nawet po 10 minutach na jedną szybę jest bardziej świeżo - nie idealnie, po prostu czyściej.

Ologt
22nd-September-2016, 15:22
Z przednią szyba trzeba uważać żeby soczewek nie porobić .

sirtrojan
22nd-September-2016, 15:41
wg mnie to mit. Musiałbyś w jednym miejscu wiercić przez 1h.

slepy62
22nd-September-2016, 20:04
Z przednią szyba trzeba uważać żeby soczewek nie porobić .

Jeżeli szyba jest porysowana przez metalowe pręty wycieraczek (rysy wyczuwalne opuszkiem lub paznokciem) - to może być problem z samym tc
- wpierw należałoby przejechać odpowiednim papierem ściernym...
a wtedy - jak pisze OLO - soczewki są całkiem prawdopodobne
- ćwiczyłem u siebie - tyle że na bocznej i jak patrzę, to w 2 miejscach mam zaburzenia lol skrzywiony świat...

djoneway
24th-September-2016, 23:39
Szyba ma lekkie zarysowania, bardziej zamglenia od tarcia na sucho, nie ma głębszych rys. Podczas polerki moźe być być problem z sięganiem na środek szyby:/ Może lepiej oddać tę robotę fachowcom gdyż ręce mogą tego nie wytrzymać:noidea: