PDA

Zobacz pe?n? wersj? : oświetlenie bagażnika nie działa



lukasz32
3rd-May-2015, 10:05
Witam, przestało mi działać oświetlenie bagażnika. Żarówka wymieniona, styki czyste (miernik wskazuje 0), kostka podłaczona, bezpiecznika, który by odpowiadał tylko za oświetlenie bagażnika nie potrafię odnaleźć ale wszystkie inne urządzenia elektryczne działają, włącznik w schowku na ON, podłaczony.
Ktoś może przerabiał ten problem?
pozdrawiam

Lukasz
3rd-May-2015, 11:17
W zamku jest włącznik/styk, sprawdź tam czy dochodzi zasilanie.

dewon7
5th-May-2015, 10:02
Tak jak Łukasz napisał - sprawdź styki a jeśli to nie pomoże to sprawdź jeszcze kable. Przy prawym teleskopie masz wiązkę kabli w takiej gumowej rurce karbowanej jeśli dobrze pamiętam.
W moim Gi wpierw siadło oświetlenie bagażnika a później otwieranie zamka-- nie można było otworzyć bagażnika. Gdzieś w necie wyszperałem informację, że kable fabrycznie dosyć mocno są naciągnięta i lubią się przecierać. Sprawdziłem u siebie i faktycznie - dwa kable były zupełnie przerwane. Polutowałem, zaizolowałem i zaczęło działać :)

lukasz32
1st-June-2015, 19:50
Witam, wstępnie zamek rozebrany, wyczyszczony, nie pomogło. Będę jeszcze szukał wiązki w prawym nadkolu, ale to w czasie wakacji na wsi. Tam mam miejsce i czas ;)

lukasz32
6th-June-2015, 08:35
Tak jak Łukasz napisał - sprawdź styki a jeśli to nie pomoże to sprawdź jeszcze kable. Przy prawym teleskopie masz wiązkę kabli w takiej gumowej rurce karbowanej jeśli dobrze pamiętam.


Niestety nic takiego nie widzę wewnątrz bagażnika, rozumiem ze to tam szukać tej rurki? Na gnieździe tej żarówki jest 1,5V i nie świeci. Chyba się poddam z tym oświetleniem.

Lukasz
7th-June-2015, 08:27
Prawa strona, przy zawiasie klapy
http://ww2.justanswer.com/uploads/fixurnissan/2011-12-29_004141_g35_trunk_harness_issue_1.jpg

lukasz32
16th-June-2015, 19:32
Prawa strona, przy zawiasie klapy

Dzięki, faktycznie tam miałem rozerwane dwa kable: czerwony i czarny, natomiast po ich naprawieniu i tak podświetlenie nie hula :noidea: