PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Sprawdzone i polecane kosmetyki dla naszych Aut.



Roman
12th-May-2015, 15:40
Jak Sir nakazał zakładam temat. Proszę wpisujcie sprawdzone kosmetyki do naszych funiek.

sirtrojan
12th-May-2015, 16:50
Oj temat rzeka.
Ile sklepów internetowych tyle opinii.
Jak masz coś w koszyczku z kosmetykami to napis.Pomogę dobrać ew odrzucić produkty.

Na pewno trzeba podzielić produkty na kilka grup - w zależności od zastosowania.

crazyPro
13th-May-2015, 01:40
Na pewno powinien się tutaj znaleźć Quik Detailer z Meguiars'a. Szybkie i efektowne odświeżenie lakieru/polysku między większymi kąpielami. No i ręcznik do osuszania lakieru Fluffy Dryer :)

Wysłane z mojego Z30 przy użyciu Tapatalka

pgkoci
13th-May-2015, 08:21
Myślę, że z trwałych wosków można by tu uwzględnić collinite 476. Nasz głównodowodzący kiedyś go polecał i jak go spróbowałem to od tamtej pory tylko takiego używam:amen:

Ologt
16th-May-2015, 15:41
To mój skromny zestawik do pielęgnacji aut

6646

A w skrócie moi faworyci.
Więc jeżeli chodzi o korektę lakieru to oczywiście zaczynam od porządnego mycia auta rękawicy Meguiar's
6647
lub jakiś z miękkiej mikrofibry,do tego szampon Duragloss 901 o przepięknym zapachu (chyba wiśni lub czereśni),co ważne szmpon ma obojętne Ph więc nie ściąga za szybko wosków.
6648
następnie wysuszam ręcznikiem fluffy dryer
6649
i dokańczam szmatką ACT,szmatka rewelacyjna do szyb , lakieru i głatkich elementów plastikowych w połysku.Zero jakich kolwiek zacieków,smug czy plam.Ten kto ma problem z domyciem szyb w domu,mebli lakierowanych ,lakieru w aucie lub szyb to polecam .Rewelacja jak dla mnie.Żona Was za to ponownie będzie kochać :biggrin:
6650
Następnie idzie glinka
6651
Rewelacyjna rzecz żeby usunąć cały syf z lakieru ,tj.smołę ,żywicę stary wosk i co tam jeszcze się poprzyklejało do naszego pięknego lakieru.
Dalej jest polerka mechaniczna i zestaw past i gąbek.Zaczynałem kiedyś od past 3M ,jest to zestaw 3-etapowy
6652

ale teraz poleruję pastami
Menzerna
6653
jest to zestaw 2-etapowy i wydaje mi się że łatwiej i szybciej osiąga się pożądany efekt i co jest pewne to mniej pyli przy pracy niż 3M.Co do gąbek to różne testuję .Najlepiej sprawdzają się dla mnie przy średniej i wykańczającej korekcie to żółta i niebieska gąbka 3M ,przy mocnej korekcji to gąbki firmy ABW 130mm jak i 80mm i oczywiście futra polerskie FLEXIPADS 130mm i 80mm.(futra mają tą fajną zaletę że bardzo nie nagrzewają lakieru także bardziej bezpieczne jak pracuje się na plastiku np.zderzaku)

Następnie wszystko myte ,suszone i wycieranie zaschniętych past po korekcji i przygotowanie podłoża pod wosk AUTOGLYM superresin polish
6654

do tego pady meguiars i różne ściereczki z miękkiej mikrofibry

Wosk na lakier ZYMOL
6655
a na felgi syntetyczny wosk Collinite nr 915

66566657


do tego pady meguiars i różne ściereczki z miękkiej mikrofibry.
No to chyba co do lakieru to wszystko,oczywiście jest jeszcze parę rzeczy ale chyba nie warto o nich pisać.

Felgi:
6658
do bardzo zabrudzonych felg używam ROYAL alu mobil truck.Robi cuda z mocny brudem i jakby trochę wybiela felgę,rewelacja do felg w "zagnojonym stanie".
Do bieżącego mycia felg używam ALU TEUFEL SPEZIAL GEL.Tworzy tzw.efekt krwawiącej felgi,co ważne ma obojętne Ph wiec stosuję do felg alu chrom i polerowanych jako że posiadam takowe i innym aucie.Bardzo dobrze sobie radzi w bieżącym użytku.Jest w formie żelu więc długo się trzyma na feldze.
6659

deska rozdzielcza ,boczki i wszelkiego rodzaju plastik ,guma zew i wew .Zapach obłędny , jak by można było to bym to chyba wypił.
6660
POORBOYS WORLD NATURAL LOOK .Daje efekt matu i satyny ,nie zawiera silikonów więc deska jest "sucha" brud się do tego nie klei.Bardzo wydajny ,taka buteleczka mi wystarczyła na 4lata przy 3 autach i motocyklu.
Fotele skórzane myję ciepłą wodą i szarym mydłem ,wspomagam się też przy większych zabrudzeniach magiczną gąbeczką od Temachem .Nazwa może śmieszna ale uwierzcie mi jak ta gąbka działa i to tylko z czystą wodą.
6661
Zabezpieczam AUTOGLYM LEATHER CARE BALM
6662
Jest to krem do skór .Skóra po nim jest jakby miększa ,daje matowy kolor i nie jest po nim śliska.

Szyby aplikuję niewidzialna wycieraczką z Autolandu
6663
i powiem Wam że jak niewierze w takie rzeczy to o dziwo spełnia swoją rolę i przez jakiś miesiąc czy półtora wytrzymuje na szybach.Ktoś jak jeździ często trasy to naprawdę niezastąpiona rzecz.



są jeszcze jakieś QUIK DETAILERY ,APC ,jakiś środki do opon i kupa szmatek ,ręczników ,padów ,pędzelków,patyczków do uszu i takie tam.http://www.ifans.pl/images/misc/pencil.png