PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Niepokojące odgłosy zawieszenia przy ruszaniu na skręconych kołach FX35



salo211
13th-May-2015, 21:49
Witam , od 2 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem FX35 z roku 2004 , od początku w aucie zrobiłem łączniki stab przód i końcówki drążków przód , poza tym wszystko w jak najlepszym stanie aż do teraz , od ponad tygodnia przednie zawieszenie z prawej strony gdzieś z okolicy koła wydaje dziwne dźwięki , takie jak by stukanie , ale nie pojedyncze tylko jak by coś tam przeskakiwało takie trach trach z reguły 2-3 razy i cisza , dzieję się to tylko i wyłącznie ruszając z miejsca głównie skręcając w lewo i ruszając ( wtedy na prawe kolo idzie nacisk ) czasami skręcając w prawo też to słychać ale rzadziej , i tylko i wyłącznie z prawej strony gdzieś w okolicy koła , dodam iż zawieszenie skrupulatnie przejrzane i nie ma żadnego lulu ani niepokojących odgłosów prócz tego , teraz moje pytanie , czy ktoś miał podobny przypadek ? z doświadczenia strzelam na - łożysko amortyzatora lub coś w jego okolicy tak jak by przy skręcaniu i ruszaniu sprężyna przeskakiwała , jednak to moje przypuszczenie , warto poradzić się też kogoś z większym doświadczeniem z tym modelem ;)

LOKTONG
13th-May-2015, 21:51
Przegub i zapraszamy do Powitalni

sirtrojan
13th-May-2015, 23:16
kto ci sprawdzał to zawieszenie że nie zdiagnozował tak prozaicznej usterki?

grabba
14th-May-2015, 00:22
Przy jakim przebiegu musiales robić aż tyle w zawieszeniu?

salo211
14th-May-2015, 06:19
napisałem rzekomo 50 tyś mil ile ma to nikt nie wie ;) jednak auto nie wygląda na więcej niż 100 tyś km w środku jak nowe , praca podzespołów silnika skrzyni napędów jak nowa nie ma sie do czego przyczepić :) a zawieszenie robił zaufany serwis jednak wtedy gdy było to robione te dźwięki były bardzo słabo odczuwalne a z czasem nasiliły sie , pojadę sprawdzić teraz bo może to być przegub nie pomyślałem o tym jednak stawiał bym na coś przy sprężynie

salo211
16th-May-2015, 12:23
ponowna diagnoza warsztatu - zużyta guma między sprężyna a mocowaniem , jednak auto odebrałem wieczorem i nie zdążyłem zobaczyć co i jak to wygląda , moje pytanie brzmi czy między sprężyna a mocowaniem amortyzatora do budy jest samo łożysko czy jeszcze jakaś guma która amortyzuje prace sprężyny ? ew gdzie to kupić bo jedyne co znalazłem to same łożyska amorków a za jednym zamachem chciałbym wymienić wszystkie te elementy od górnej części sprężyny wzwyż

sugerując się załączonym schematem pod łożyskiem amortyzatora są jeszcze jakieś dwa elementy , czy ktoś jest w stanie powiedzieć co to bądź gdzie to kupić
6640

slepy62
16th-May-2015, 21:09
ponowna diagnoza warsztatu - zużyta guma między sprężyna a mocowaniem , jednak auto odebrałem wieczorem i nie zdążyłem zobaczyć co i jak to wygląda , moje pytanie brzmi czy między sprężyna a mocowaniem amortyzatora do budy jest samo łożysko czy jeszcze jakaś guma która amortyzuje prace sprężyny ? ew gdzie to kupić bo jedyne co znalazłem to same łożyska amorków a za jednym zamachem chciałbym wymienić wszystkie te elementy od górnej części sprężyny wzwyż sugerując się załączonym schematem pod łożyskiem amortyzatora są jeszcze jakieś dwa elementy , czy ktoś jest w stanie powiedzieć co to bądź gdzie to kupić 6640

Gumy masz dwie - górną i dolną...
Masz nr katalogowe / nazwy / ceny w USA - popatrz gdzieś u nas - powinno być taniej
jak będziesz zainteresowany z USA - będę ciągnął paczkę w przyszłym tygodniu - napisz na priv

http://i.imgur.com/M1E5A3H.jpg

maxs
24th-August-2015, 23:54
ponowna diagnoza warsztatu - zużyta guma między sprężyna a mocowaniem , jednak auto odebrałem wieczorem i nie zdążyłem zobaczyć co i jak to wygląda , moje pytanie brzmi czy między sprężyna a mocowaniem amortyzatora do budy jest samo łożysko czy jeszcze jakaś guma która amortyzuje prace sprężyny ? ew gdzie to kupić bo jedyne co znalazłem to same łożyska amorków a za jednym zamachem chciałbym wymienić wszystkie te elementy od górnej części sprężyny wzwyż

sugerując się załączonym schematem pod łożyskiem amortyzatora są jeszcze jakieś dwa elementy , czy ktoś jest w stanie powiedzieć co to bądź gdzie to kupić
6640

salo211 i jak tam psztykanie diagnoza się potwierdziła? wymieniałeś coś w związku z tym, gumy itp? bo mi tez coś od czasu do czasu popsztykuje, oczywiście jak chcę się wsłuchać skąd psztykanie nadaje to wtedy nagle przestaje:)

maxs
10th-December-2015, 21:57
Orientuje się ktoś co to za firma CND - robią łożyska do amorów, czy to jakiś badziew czy nadaje się do założenia?
http://sklepjeep.redcart.pl/p/6633/2420827/lozysko-gornego-mocowania-amortyzatora-przedniego-infiniti-fx35-2003-2008-amortyzatory-fx35-infiniti.html

djoneway
11th-January-2018, 16:36
Witam i jak tam temat się zakończył, rozwiązaliście ten problem Panowie? U mnie też zaczyna coś cykać i prztykać. Obstawiam właśnie na łożysko amora jak i również te gumy które są pod i nad nim (trzeszczenie). Pozdroo

maxs
14th-January-2018, 12:13
Witam i jak tam temat się zakończył, rozwiązaliście ten problem Panowie? U mnie też zaczyna coś cykać i prztykać. Obstawiam właśnie na łożysko amora jak i również te gumy które są pod i nad nim (trzeszczenie). Pozdroo

Witam,
Wymieniłem to łożysko amora na oryg. i na parę miesięcy przeszło ale od czasu do czasu sobie strzeli to najczęściej jest na skręconych kołach przy przejeździe przez jakiś uskok, więc stwierdzam że to nie wina łożyska bo wcześniej jak mi tylko to oglądali i zdjęli i założyli ponownie tego samego amora to tez na jakiś czas przestało, może to być wina tych gum co piszesz, ich mi nie wymienili bo stwierdzili że są w dobrym stanie no i jak już psztyka to psztyka tylko w prawym.

djoneway
14th-January-2018, 12:59
Witam,
Wymieniłem to łożysko amora na oryg. i na parę miesięcy przeszło ale od czasu do czasu sobie strzeli to najczęściej jest na skręconych kołach przy przejeździe przez jakiś uskok, więc stwierdzam że to nie wina łożyska bo wcześniej jak mi tylko to oglądali i zdjęli i założyli ponownie tego samego amora to tez na jakiś czas przestało, może to być wina tych gum co piszesz, ich mi nie wymienili bo stwierdzili że są w dobrym stanie no i jak już psztyka to psztyka tylko w prawym.Dzięki Maxs za odpowiedź ja mam tak że nawet jak stoję na światłach to coś strzela tak jakby stygło a w trakcie wolnej jazdy najczęściej po wybojach słyszę bardziej takie tarcie gumy trzeszczenie niż cykanie i dochodzi to z góry nie z zawieszenia z dołu. Podejrzewam właśnie te gumy. Z tego co piszesz wychodzi na to że trzeba by było wymienić gumy razem z łożyskiem. Teraz z prawej strony będziesz już całość wymieniał?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

maxs
15th-January-2018, 19:06
Dzięki Maxs za odpowiedź ja mam tak że nawet jak stoję na światłach to coś strzela tak jakby stygło a w trakcie wolnej jazdy najczęściej po wybojach słyszę bardziej takie tarcie gumy trzeszczenie niż cykanie i dochodzi to z góry nie z zawieszenia z dołu. Podejrzewam właśnie te gumy. Z tego co piszesz wychodzi na to że trzeba by było wymienić gumy razem z łożyskiem. Teraz z prawej strony będziesz już całość wymieniał?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

U mnie jak mechanik pierwszy raz to oglądał to niby twierdził że łożysko jest ok, ewentualnie niech Ci to rozbierze i zobaczy co się dzieje jak wyjdzie że to łożysko to sobie dokupisz i zbiezność na koniec zrobisz. U mnie narazie jest cisza jak zacznie coś się dziać to te gumy powymieniam.