PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Padnięty silnik fx35 :/



Matvp
21st-May-2015, 11:50
Witam wszystkich niestety dołączyłem to grona właścicieli fx-ów którzy muszą wymienić silnik
Proszę o jakieś wskazówki może ma ktoś jakiś silnik do sprzedania;/ bo remont raczej nie wchodzi w grę gdyż ma przejechane prawie 300 000 km.

Sprzedaż auta z uszkodzonym silnikiem?
Uwielbiam to auto wiec szkoda mi się z nim rozstawiam a jak wymienię silnik to autko będę miał na lata

Pytanie czy silnik od murano będzie pasował czy od nisana 350 , jakiego mam szukać? bo jestem zielony w te klocki
czy po re - upie czyli z nowszego modelu (mój jest z 2005r)
i gdzie szukać coś pewnego?

Pozdrawiam wszystkich i liczę na jakieś wskazówki

korzen
21st-May-2015, 12:29
Rob swapa i bedzie git :thumb: Silnik od Murano, Maxima, Vel Satis odpada... To tez VQ35DE, ale te auta maja naped na przod (przy AWD zalacza sie tyl, czyli odwrotnie). Roznia sie one blokiem (mocowania lap silnika), wiec odpada. Pozostaje Ci szukanie VQ35DE (non RevUp) z auta tylnonapedowego, AWD czyli:

350Z manual 2003-2005 (nie RevUp)
350Z automat kazdy rocznik
Infiniti FX35, M35
Infiniti G35 manual do roku modelowgo 2006 (manual ma Revup od modelu 2006 w gore, wiec produkcja 2005 tez juz moze byc RevUp)
Infiniti G35 Automat kazdy rocznik

To tyle. Jak znajdziesz motor wrzuc fotke, to powiemy czy jest ok. Jak kupisz z tylnonapedowca przekladasz swoja baze olejowa ze starego silnika. Wiec nie pozbywaj sie gratow za wczasu. Jak bedziesz mial pytania to pisz. W miare mozliwosci pomoge...

Powodzenia

http://allegro.pl/nissan-350z-350-z-murano-silnik-kompletny-i5342492914.html
http://allegro.pl/nissan-350z-286ps-05r-silnik-i5348532680.html
http://allegro.pl/nissan-350z-3-5-v6-silnik-goly-idealny-europa-i5058737904.html
http://allegro.pl/infiniti-fx35-03-08-silnik-3-5v6-gwarancja-i5316730357.html

Kazdy z tych bedzie pasowal...

Matvp
21st-May-2015, 12:47
no właśnie czaje teraz cały czas na allegro skłaniam się do tego z Krakowa za 6500 w miarę blisko dzwoniłem do chłopa to silnik wyciągnięty z 350 wiec powinno być okej tylko zadziwiająco niski przebieg i strach czy też coś tam nie jest uszkodzone.

Jeszcze raz muszę do niego zadzwonić i zapytać się o konkrety

masz może wskazówki na co konkretnie zwrócić uwagę?

korzen
21st-May-2015, 13:13
Zapytaj jaki rocznik i jaka skrzynia biegow. Jak wolalbym motor z automatu, bo szansa, ze mniej katowany. Przebieg patrzac na stan y pipe i tarcz hamulcowych ktore sprzedaje (mysle, ze z tego auta), moze byc realny... Przede wszystkim niech CI da gwarancje rozruchowa 14-30dni. Do tego niech wyrazi zgode na sciagniecie bazy olejowej (duza miska), bo i tak musisz ja przelozyc. Przy sciagnieciu bazy, wzrokowo mozesz ocenic stan gladzi cylindra i panewek... Zawsze cos... Opcja fajna, bo przerzucisz caly motor z kolektorami. Odpada koszt uszczelek i roboty. Do tego sprzedasz swoje graty i odzyskasz pewnie z 1000zl... Z ceny tez urwij przynajmniej 500zl ;) Patrzac jaki jest zardzewialy, troche juz u niego lezy :) Sprawdzcie tez wstepnie kompresje. Jak dlugo stal, moga byc podwieszone zawory (oksydacja). Wtedy niech wyrazi Ci zgode na zrzucenie pokryw zaworow. Zalejesz srodkiem specjalnym i powinno puscic. Przed jakimikolwiek probami krecenia walem popros, zeby zalali silnik nafta koniecznie! Ot takie moje rady ;) A no i powiedz kolesiowi, ze cala operacje swapa bedziesz dokumentowal nagraniem... I tak zrob... Zawsze to jakis dowod jak cos byloby nie tak...

PS. koniecznie wyczyscie smoka i sprawdzcie stan pompy olejowej...

Matvp
21st-May-2015, 14:25
dzieki za wskazówki megaaa przydatne ale jeszcze troche cie pomęczę ;) znalazłem drugą ciekawą opcje : http://allegro.pl/infiniti-g35-silnik-skrzynia-osprzet-silnika-i5358210358.html
w tej cenie biorę wsystko co jest na zdięciu ze skrzynią i osprzętem za goły słupek pewnie zejdzie z ceny ale pytanie czy bedzie pasował a po za tym to już bym sobie wymienił całoś ze skrzynią za jadym zamachem
jak myślicie?

sirtrojan
21st-May-2015, 15:10
Nie pasuje do twojego auta. To silnik + 2007 z dwoma dolotami. takie od razu możesz odrzucać.
Oznaczenie tego silnika to VQ35HR

korzen
21st-May-2015, 15:37
Swap na HR to juz straszna dlubanina. Gra nei warta swieczki. Generalnie jak napisal Ci SIR ten motor nie pasuje... W tych co wymienilem chodzilo mi o G35 Coupe...

jarek1111
21st-May-2015, 15:47
co sie stało z starym silnikiem , możliwe że będe potrzebował silnik na graty niemusi być sprawny więc może bym odkupł ten twój padniety

Matvp
21st-May-2015, 16:36
silnik nie jest jeszcze zdemontowany siedzi w fifi, jak już ogarnę furę to się do ciebie zgłoszę ze starym, szkoda że tamten nie pasuje troche się napaliłem, nic szperam dalej

korzen
21st-May-2015, 17:10
jarek1111 tylko nie mow ze kolejny motor Ci padl??

Matvp
21st-May-2015, 17:16
Rozmawiałem jeszcze raz odnośnie silnia z Krakowa silnik leży już rok przebieg oryginalny z cabrio z nissana skrzynia manualna z 2005 rok:
http://allegro.pl/nissan-350z-350-z-murano-silnik-kompletny-i5342492914.html
Rozmawiałem z mechanikiem mówił że wizualnie to za dużo się nie zobaczy więc nie wiem jak to wszystko zrobić chyba pojadę kupie i z chłopem jakąś umowę podpiszę żeby mieć jakąś gwarancje

sirtrojan
21st-May-2015, 18:01
jest tani silnik z z350 !

http://olx.pl/oferta/silnik-od-sieczkarni-z350-3-CID757-ID4DjJZ.html#6cfe118d49


kurde nie mogłem się powstrzymać :becky:

LOKTONG
21st-May-2015, 18:02
Komuś się tu dowcip wyostrzył :):)

sirtrojan
21st-May-2015, 18:03
i już poważniej:

http://olx.pl/oferta/silnik-3-5-v6-nissan-350z-CID5-ID4zRFD.html#6cfe118d49


Loktong to był całkiem lightowy żart.
Generalnie moje poczucie humoru nie mieści się w standardach i zahacza o chore. Kilka osób z forum może to potwierdzić

korzen
21st-May-2015, 21:10
Ja obstawiam ten z Krakowa, o ile byl dobrze skladowany. Moj lezal 2 lata. Wprawdzie polorej roku w aucie (spor ubezpieczeniowy) czyli "bezpiecznie" i zalany plynami, pol roku na palecie w hali. Hodzi jak zloto odpukac :) Szczegolnie teraz z nowymi katami i 3" wydeszkiem japspeeda :) Ale mam banana lol Wlasnie odebralem infi ;)

pawell31
21st-May-2015, 22:19
Silnik z sieczkarni to byłby właśnie swap. Bo wymiana na to co było to po prostu naprawa.

Matvp
22nd-May-2015, 09:15
Dzięki za wszystkie podpowiedzi a zwłaszcza tobie Korzen dużo mi pomogłeś:)
Pozdrowienia dla LOKTONG gratulacje nowej furki ;) ja bede naprawiał u Twojego mechaniora więc może się w końcu spotkamy

korzen
22nd-May-2015, 10:35
Matvp naprawiasz czy robisz swap?? Jak kupisz motor z Krakowa za 6000zl, odsprzedasz stary plus osprzet za lekko 1000zl. Do tego koszto swapa (to juz zalezy od mechanika) 1000-2000zl... Za tyle remontu nei zrobisz w zyciu... Wyjdzie 2 razy wiecej i jeszcze nerwow kupe... Tak czy inaczej powodzenia!! Bedzie dobrze :thumb: Naprawiaj fure i trza jakiegos lokalnego spota ogarnac ;)

Matvp
22nd-May-2015, 16:48
Remont nie wchodzi w gre, na 90% wezmę ten motor z Krakowa chłop już mi zszedł do 6 myślę że jeszcze z 500 zł jeszcze zejdzie :rockon: gwarancje mi podpisze i bedziemy działać. jak już stoi fifi u mecha to od razu wycinam katy odświerzam lakier kupiłem już lusterka z nakładką oczywiście na forum:) więc trochę sobie garnę samochodzik coś tam pewnie się znajdzie do roboty ale pomalutku

korzen
22nd-May-2015, 16:59
Matvp wyciecie katow to lipa... Wlasnie wczoraj zalozylem katy, ktore kupilem. Bez katow wytrzymalem pol roku... Robi sie nieprzyjemny rezonans i nie brzmi to fajnie... Jak juz to decat pipes :thumb: Jak chcesz to mam do sprzedania. Pisz na PW jak cos.

pawell31
22nd-May-2015, 19:45
Ta młynek wyjęty z trzystapięćdziesiątki... Bo ktoś po bułki ganiał. Wstawiane w pizdę miał przy każdym wyjeździe z garażu.
Każdy tak samo używa tego auta. Ten z olx z tego co kojarzę latał w manualu, chciałem kupić od niego wiązke silnika, było to w grudniu. Trochę długo wisi jak na tak chodliwy towar.


Niestety czasem eksploatacja auta tej klasy bywa droga i pójście na łatwizne może okazać się droższe...

korzen
22nd-May-2015, 20:05
pawell31 sam wiesz ile kosztuje remont... 10-12tys, zeby bylo dobrze... Po przygodach jakie mial Lukasz z motorem, swap jest dalej dobra opcja. Ja akurat myslalem podobnie jak ty o silnikach z 350z, dlatego szukalem silnika z G sedana albo Mki... Trafilem z Mki 2008r i jak narazie jestem zadowolony. Ale traf taki motor teraz... Jak ten silnik latal w kabrio, to jest szansa, ze byla to tez bulwarowka a nie auto na tor... Zawsze jak koles daje gwarancje, to po zrzuceniu bazy olejowej i zerknieciu do srodka plus pomiar kompresji daje spore szanse trafienia dobrego pieca... Kolega ma przelatane 300tys na starym silniku i z tego co wiem panewka klepala juz dawno. Podejrzewam, ze wal do osiwania musialby isc plus dotaczanie panewek. W tym silniku to lipa i koszta beda wysokie...

jarek1111
22nd-May-2015, 21:02
remont to , wał do szlifu ,blok do szlifu nowe tłoki nadwymiarowe panewki nadwymiarowe blok do osiowania głowice do remontu nowe pierścienie uszczelki śruby głowicy śruby podpór wału
robcizna
koszty są duże
ps korzen mój silnik ma sie dobrze generuje teraz 500km 688nm

pawell31
22nd-May-2015, 21:30
Tych wałów się nie szlifuje.

COUGAR
22nd-May-2015, 22:22
Powiem wam jak to jest za miesiąc będę po remoncie silnika :)

korzen
22nd-May-2015, 23:18
pawell31 da sie wszystko... Po szlifie dasz do azotowania i teoretycznie powinno byc ok... Ale jak bedzie w realu to nie wiem... Po rozmowie z firma Jorgal zajmujac sie wywazaniem i obrobka silnikow, moim mechanikiem i swoim zdaniem ja bym tego w swoim motorze nie zrobil... VQ jak wal do roboty to szukac innego i panewki nominal...
COUGAR podstawowa zasada to na NICZYM nie oszczedzac. Ja po fakcie dowiedzialem sie, ze jedyna nieoryginalna czescia uzyta przy swapie byl polksierzyc za uszczelniaczem walu... W ASO nie mieli (45zl), wiec mechanik wzial zamiennik (20zl)... Po pol roku wybulilem 1000zl za robocizne zeby to cieknace g**o wymienic... Bierz wszyskto oryginaly, jak wal chca szlifowac to szukaj kolejnego... No chyba, ze bedziesz jezdzil jak emeryt lol

Coobcio
23rd-May-2015, 11:43
Standardowo przy zakupie silnika uzywanego warto go rozebrać od dołu i zajrzeć do panewek korbowodowych i w razie potrzeby wymienić albo zareklamować silnik.
Ja czesto tak robię u samego sprzedawcy, jak porządny uczciwy jest to pozwala na miejscu rozkrecić motorownię.

Matvp
25th-May-2015, 10:06
Witam wszystkich

silnik został zakupiony! mechanior obejrzał i mówi że raczej wszystko w porządku ale trzeba wsadzić i odpalić w tedy się wszystko okaże mam nadzieje że bedzie okej:)
Znając moje szczęście pewnie coś wyjdzie bo za sprawnie poszło heh

korzen
25th-May-2015, 11:38
Spoko badz dobrej mysli. Plukanka sinika, zalej jakis olej 5w40/5w30. Pojezdzij powoli 300km i zlej ten olej. Zalej docelowy i bedzie git :) POWODZENIA

Matvp
29th-July-2016, 02:39
Witam
dawno nie było mnie forum niestety brak czasu:Cry::Cry: chciałbym przede wszystkim podziękować Korzen niema lepszego gościa

korzen
29th-July-2016, 10:10
Spoko, ciesze sie ze moglem pomoc. I jak tam w koncu?? Oddales gdzies indziej czy Ci w koncu ogarneli temat??

Matvp
29th-July-2016, 13:31
Ogarneli ale nie do końca pojechałem do innego mecha i popoprawiał wszystko bo troch źle poskręcali ale już to było dawno i zapomniałem o przejściach teraz motam się znowu z naprawą bo przywalił we mnie chłop i czekam na części teraz
jak nie urok to sraczka

sirtrojan
29th-July-2016, 13:35
Korzen niema lepszego gościa tak, w porządku typ :thumb:

Adam_77
12th-August-2016, 21:37
Matvp, a co było przyczyna , panewka ?
Brak oleju ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Matvp
10th-September-2016, 11:59
Właśnie nie wiem do końca bo jak go kupiłem to wszystko ładnie pięknie, po 2 tyg wymieniłem olej w silniku dla pewności i zaczeło stukać czyli chłop mi sprzedał z obróconą panewką, terez po wymianie silnika śmiga aż miło chociaż dałem do wyregulowania gaz chłop mi troche go przegoniło podczas regulacji i zauważyłem że jak trochę postoję na światłach i ruszę to mi puszcza dymek boję się że znowu coś jest nie tak. Podoba mi się to auto a zwłaszcza żonie ale powoli tracę do niego cierpliwość

ArtPol74
10th-September-2016, 15:29
To chyba jednak nie powinno świadczyć o Infi, tylko o tym co się trafia, w jakim stanie ��

220483
10th-September-2016, 16:50
Miałem taką sytuację dwa lata temu z Mercedesem ML 500 W164. Kupiłem od handlarza, pojeździlem miesiąc i po wymianie oleju zastukał mi motor. Zakończyło się to wymiana i ogólnym kosztem około 7 tys. Auto sprzedałem i stwierdziłem że od tego momentu kupuje tylko pewne auta z pewnym przebiegiem. Dlatego jestem tak bardzo za importem bądź kupnem auta z USA. Od tego momentu zero problemów. Pierwszy biały FX którego kupiłem z przebiegiem 86 tys mil, dzisiaj ma 115 tys, założony gaz i nie bierze nawet grama oleju(motul 5w 40). Pozdrawiam

krisp
18th-October-2016, 13:35
Panowie czy ktoś ma namiar na silnik w dobrym stanie ? Niestety w tej chwili co jest na Allegro to albo nie pasuje albo kosztuje 8tys. :(