PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Polskie serwisy Infiniti - pytania o części



bobofruit
27th-May-2015, 12:17
Czy ktoś wie z czego wynika poniższa sytuacja?

Do serwisu Infiniti w Warszawie nie da się po prostu zadzwonić i zapytać o dostepność i cenę części zamiennych?

Do Nissana, VOLVO, TOYOTY, OPLA, BMW, Mercedesa dzwonimy, zadajemy pytanie i otrzymujemy odpowiedź (jest , nie ma , cena taka i taka)

Do Infiniti dzwonimy, ktoś przyjmuje pytanie i informuje że ktoś kiedyś oddzwoni albo i nie. Kiedy? Za dzień dwa, trzy a może i wcale.

Czy tak działają wszystkei serwisy Infiniti w EU? Czy to tylko warszawska organiazacja :infi:?

Ze wszystkim trzeba dzwonić do Nissana by się czegoś dowiedzieć od ręki.

Pewnie, że mozna za każdym razem jechać do serwisu i panowie są bardzo pomocni, ale nie o to chyba chodzi by z każdym pytaniem jeździć (w przypadku wielu z nas) do WaWy czy Katowic.

sirtrojan
27th-May-2015, 12:31
napisz maila - z reguły po 24 h miałem odpoweidź

badyl
27th-May-2015, 12:47
Tak, na maila odpowiedza. Mi przynajmniej odpowiadali:)

slepy62
27th-May-2015, 14:36
Czy ktoś wie z czego wynika poniższa sytuacja? Do serwisu Infiniti w Warszawie nie da się po prostu zadzwonić i zapytać o dostepność i cenę części zamiennych?
Do Nissana, VOLVO, TOYOTY, OPLA, BMW, Mercedesa dzwonimy, zadajemy pytanie i otrzymujemy odpowiedź (jest , nie ma , cena taka i taka)

Z tego co wiem to problem wynika z tego że w :infi: PL nie ma - jak w innych firmach - działu części zamiennych.

Więc nie ma dedykowanych pracowników "biurowych i magazynierów", nie ma magazynu części zamiennych (jest ale tzw. podręczny na potrzeby serwisu) itd., stąd - zakładam - w natłoku wszystkich innych obowiązków - ludzie pracujący w serwisie nie chcą być informacją telefoniczną... i wcale im się nie dziwię - bo są rozliczani z innej pracy.

Do pewnego stopnia głupota PGD - ale przy małych obrotach na sprzedaży części zamiennych w :infi:
- zrozumiałe z finansowego pkt. widzenia...

bobofruit
27th-May-2015, 21:53
Odpowiedź na e-mail ....... którą może w wolnej chwili firma nam wyśle - NIE no koledzy szanujmy się przecież to nie te czasy. Mówimy o marce PREMIUM. To nie powinna być łaska. Źle się czuję gdy muszę kogokolwiek o nią prosić w jakiejkolwiek sprawie. Nie taka była prawdopodobnie intencja twórców marki INFINITI

Argumenty wyżej przytoczone na usprawiedliwienie sytuacji byłyby do przyjęcia ........ w przypadku malej początkującej polskiej firemki prywatnej na dorobku w połowie ubiegłej dekady gdzie Pan HENIO buduje dopiero kapitał i musi oszczędzać na wizerunku. Ja już tego nie kupuję w 2015.

A tak wizerunkowo dla marki INFINITI to raczej organizacyjna "wtopa".

Zobaczcie jak to robią inne marki PREMIUM. Taki Mercedes już dawno się nauczył, że:
- musi dbać nie tylko o klienta który przynosi pieniądze do salonu przy zakupie nowego samochodu
- musi dbać nie tylko o klienta który w czasie gwarancji przyjeżdża na przeglądy i płaci za usługi serwisowe.
- w miarę jak pojawia się większa liczba samochodów używanych danej marki poważne firmy muszą dbać o dostępność do informacji na temat części zamiennych, bo to świadczy bardzo dobrze o marce.

Klienci:
1. Ktoś potrzebuje kupić nowy samochód w salonie i wygenerować sobie "koszty" - proszę bardzo - na tym zarobię
2. Ktoś potrzebuje usługi wymiany przysłowiowej "pompy" - proszę bardzo - na tym też dobrze zarobię
3. Ktoś inny potrzebuje po prostu kupić sobie tą pompę, bo wymieni ją sam - proszę bardzo - na tym też coś skubnę

Nasz klient....Nasz Pan...... Kto to rozumie buduje wizerunek MARKI.

Autoryzację otrzymuje się od właściciela marki na punkty 1, 2, 3 bez możliwości rezygnacji z któregokolwiek punktu.

Co ja będę się tu rozwijał. Zobaczcie czemu serwisowi w USA opłaca się handlować częściami zamiennymi? Jak opłaca się im utrzymywać tak rozbudowane serwisy internetowe gdzie można znaleźć każdą część i wysłać ją na drugi koniec globu.

Gdy pojawia się zapotrzebownie na usługę i jej odpowiedni poziom to taka usługa się z czasem pojawia.

Jeśli natomiast odpowiada nam brak możliwości zadzwonienia do serwisu i porozmawiania o częściach zamiennych to nie należy oczekiwać, że taka możliwość się pojawi.

Zanim zapytam Infiniti EU na czym polega problem....... może ktoś z Was jak to jest w innych krajach?
Może to europejska polityka Infiniti EU.

slepy62
27th-May-2015, 22:11
Argumenty wyżej przytoczone na usprawiedliwienie sytuacji byłyby do przyjęcia ........ w przypadku malej początkującej polskiej firemki prywatnej na dorobku w połowie ubiegłej dekady gdzie Pan HENIO buduje dopiero kapitał i musi oszczędzać na wizerunku. Ja już tego nie kupuję w 2015.

Pozostaje Ci więc zmienić markę lol lub zamawiać w USA

Napisałem - co napisałem - bo w ostatnich kilku miesiącach przebywałem w kwestii uleczenia InfiFunci w serwisie przeciętnie raz w tygodniu...

Jestem ZA - pisz do :infi: EU - ciekaw jestem co odpiszą...

bobofruit
27th-May-2015, 23:29
Nie, no marki zmieniać nie mam zamiaru.:) tylko dlatego że ktoś nie odpowiada na pytania telefoniczne.

Za dużo radości daje mi ten samochód.

I żebyśmy się dobrze rozumieli.
Z serwisu PGD jestem jak najbardziej zadowolony. Obsługa jest jak najbardziej OK!!!

Mam tylko problem z rozdźwiękiem pomiędzy kontaktem bezpośrednim w stosunku do kontaktu telefonicznego w zakresie części zamiennych.

No cóż... Na szybko po części będę dzwonił/jeździł do Nissana. Tam gdzie ze mną rozmawiają prze telefon :)

Widocznie czy płacimy Nissanowi za części czy Infiniti to i tak trafia do jednej kieszeni więc ze sobą nie konkurują w tym zakresie.

tim
28th-May-2015, 08:48
Ponoć Nissan został odcięty od części i napraw :infi:

bobofruit
28th-May-2015, 08:59
Bylem i kupowalem czesci w nissanie. Bez problemu. Pytalem czy maja zakaz obslugiwania infiniti. Nie maja. Przeglad prosze bardzo, zamowic telefonicznie sprowadzenie czesci prosze bardzo. Wiec z tym odcieciem to tak moze na pokaz. Ale co ciekawe czesto czesci w nissanie bywaja drozsze jak sie nie ma znizek.

tim
28th-May-2015, 16:04
Jeżeli tak jest to mam do serwisu 10 a nie 70km.

bobofruit
28th-May-2015, 17:54
Ups .... koledzy nieładnie.

Skończą się paczki z USA jak tak dalej będzie.

Cierpliwosć "GRILL MATER CHIEF-a" się kończy.

W naszym wspólnym interesie uprasza się o zachowanie dyscypliny :) w przedmiotowym temacie.

Ja jeszcze nie korzystałem z uprzejmości kolegi, ale jak tak dalej będzie to mogę nie mieć już nawet takiej możliwości.

A szkoda by bylo.

imnowak
29th-May-2015, 07:49
musze powiedziec, ze w Niemczech jest podobnie, jedynie w Centrum Infiniti w Hamburgu wszystko dziala poprawnie, ale w innych serwisach, np. we Frankfurcie, dokad mam najblizej poprostu katastrofa, ma miejscu nawet tarcz hamulcowych nie maja, na odpowiedz o dostepnosc czesci: "prosze podac Maila, zglosimy sie". Na odpowiedz "czekam" do dzisiaj juz jakies dwa miesiace, zdazylem w Katowicach wymienic, od reki.

LOKTONG
29th-May-2015, 10:49
Dodam swoje 5 groszy. Od tygodnia zbieram sie z dorobieniem drugiego pilota i kluczyka. Poprosilem Ślepego o sprawdzenie ceny w INFINITI WAWA za co " bardzo dziekuje" Dostalem odpowiedz 1300zl brutto. A teraz ciekawostka. Wyslalem maila z zapytaniem do Katowic gdyz tutaj mam blizej zeby podjechac. 2 Dni i zero odpowiedzi. Wiec dzisiaj zadzwonilem o 10 podalem vin i swoj numer telefonu. Po godzinie do mnie oddzwonili podajac kwoty brutto. Sam grot 169zl. Pilot 476zl. Programowanie 430.50. Razem 1075.50 no i nasuwa sie pytanie - Katowice tansze ??

korzen
29th-May-2015, 11:00
Krzychu wiem, ze w pierwszej generacji jest roznica w cenie dorobienia miedzy kluczykiem a grotem. Oba maja immo i trzeba je programowac, mimo to roznica jest (grot jest tanszy). Wiec moze w Wwa dala cene z kluczykiem, a Kce z grotem??

bobofruit
29th-May-2015, 11:11
A pytania dotyczace części zadajecie przez przygotowaną do tego celu stronę Infiniti?

Czy też wysyłacie bezpośrednio do pracowników?

http://www.serwis-infiniti.pl/czesci-zamienne/

Zadajac pytanie na stronie Infiniti jeszcze nigdy nie dostałem odpowiedzi.:pray:

Ciekawe czy te pytania na stronie trafiaja do Katowic czy do Warszawy i kto jest tym kto je ingnoruje. Moze trafiaja w próżnię?

LOKTONG
29th-May-2015, 11:58
Zapytanie wysylalem wlasnie na tej stronie.


Krzychu wiem, ze w pierwszej generacji jest roznica w cenie dorobienia miedzy kluczykiem a grotem. Oba maja immo i trzeba je programowac, mimo to roznica jest (grot jest tanszy)



Krzysku, skoro podałem Irkowi VIN to sprawdzil mi cene kompletu do II generacji, tak samo Katowice podały cene do II gen.
Obie cany "podobno" dotycza do programowania zestawu. Choc juz wiem ze II generacja z przyciskiem start-stop nie posiada w grocie immo. Mozna wsiasc do auta tylko z pilotem bez grotu i auto odpali.

Miko
29th-May-2015, 13:11
W sprawie kluczykow zadzwon po nr tel . 509 598 905

LOKTONG
29th-May-2015, 13:32
Ten numer jest do autoryzowanego seriwsu czy do "Mietka" z opisem "Kluczyki to wszystkich aut" bo jak do Miecia to ja jzu wiem ze nie zrobi. Tydzien dzwonie pokazuje auto i mowia (zrobie zrobie) po 2H no nie komunikuje sie lub inne kody, lub inna bajka.



Dobra - zadzwoniłem, to twz Mietek - mowi ze zrobi ale go nie ma bo wyjechal na tydzien. Mowi ze zaprogramuje jak kupie nowego w salonie OEMowego pilota. I zaoszczedze 200zl . Bo 200zl programowanie u niego a 400 w salonie. Panowie wiem ze to nie ten temat ale jak szukacie zeby dorobic pilota kluczyk czy jak mowia smartekeya to tylko salon. Przeplacicie 200-400zl ale macie pewnosc ze bedzie to dzialac.
Kupno pilota na ALL i innych portalach nie daje pewnosci ze sa wersjami OEM czyli mozna je zakodowac. Pozatym sa tacy ( nie ja ) co jezdzili 200-300 kilosow do fachmenow ktorzy robia ale sie okazało ze "tutaj " sie nie da. Ja sie umawiam na katowice za 1050zl.

slepy62
29th-May-2015, 14:11
Krzysku, skoro podałem Irkowi VIN to sprawdzil mi cene kompletu do II generacji, tak samo Katowice podały cene do II gen.
Obie cany "podobno" dotycza do programowania zestawu. Choc juz wiem ze II generacja z przyciskiem start-stop nie posiada w grocie immo. Mozna wsiasc do auta tylko z pilotem bez grotu i auto odpali.

HolaHola - nie sprawdzałem niczego po numerze VIN - zapytałem po prostu o koszt dorobienia kluczyka z pilotem do FX II generacji wersja EU - z tego co usłyszałem - vin w tym wypadku nie ma znaczenia

LOKTONG
29th-May-2015, 14:17
A powinien, bo sa piloty z dwoma,trzema i czterami przyciskami. I kazdy pilot ma inna CENE. Ja juz wiem ze mam oczywiscie NIETYPA. Bo mam dwa przyciski
http://www.keys-shop.ru/index.php?productID=328
http://www.lockpick.me/05-chanpin/p-001-1.asp?id=1429
Ale oczywiscie google widzi modele z klawiszem klaksonu plus z klawiszem otwierania klapy.
https://www.google.pl/search?newwindow=1&tbm=isch&q=smartkey+infiniti+fx50&spell=1&sa=X&ei=P1hoVdrmFoj5ywPHlID4BA&ved=0CBwQBSgA&dpr=1&biw=1366&bih=657
Doczytalem ze moj pilot pasuje do modelu 2003-2008 (moj jest rocznik 2008) ale juz II generacja !!.
I oczywiscie rzecz "unikatowa"
Nie bede ryzykowac 200zl dla Mietka - jade na serwis Katowice

slepy62
29th-May-2015, 14:35
Zobaczcie czemu serwisowi w USA opłaca się handlować częściami zamiennymi? Jak opłaca się im utrzymywać tak rozbudowane serwisy internetowe gdzie można znaleźć każdą część i wysłać ją na drugi koniec globu.
Gdy pojawia się zapotrzebownie na usługę i jej odpowiedni poziom to taka usługa się z czasem pojawia.
Jeśli natomiast odpowiada nam brak możliwości zadzwonienia do serwisu i porozmawiania o częściach zamiennych to nie należy oczekiwać, że taka możliwość się pojawi.


Jedna - z mojej strony już końcowa uwaga - do SirPanówPremumowiczów - dotyczy rynku amerykańskiego, gdzie często kupuję on-line, często bywałem i zdarzało mi się kupować (osobiście lub przez brata) w serwisach różne części i akcesoria , itp..

W większości serwisów z którymi miałem do czynienia:
- nikt na gwizdek TELEFONICZNY - SirPanomPremiumowiczom - nie odpowie (chyba że chodzi o części popularne, stosowane na co dzień przy normalnych przeglądach)
- najczęściej wpierw jest pytanie o kontakt, VIN i o numer telefonu na który mogą oddzwonić
- często rozmowa telefoniczna kończy się prośbą o maila (zwłaszcza jeżeli jest mowa o kilku częściach)
- kilka razy - mój brat chcąc zamówić coś nietypowego - musiał jechać do serwisu i uzgadniać to na miejscu...

Całkiem odrębna sprawa że obecnie w USA - nie ma po co dzwonić i pytać - bo zdecydowana większość rzeczy jest dostępna on-line -
problem bardziej polega na tym że niektórym (a z moich osobistych doświadczeń wynika że większości) SirPanomPremumowiczom albo szkoda czasu albo zwyczajnie SIĘ NIE CHCE samemu szukać ...

c'est la vie

slepy62
29th-May-2015, 14:48
A powinien, bo sa piloty z dwoma,trzema i czterami przyciskami. I kazdy pilot ma inna CENE. Ja juz wiem ze mam oczywiscie NIETYPA. Bo mam dwa przyciski
http://www.keys-shop.ru/index.php?productID=328
http://www.lockpick.me/05-chanpin/p-001-1.asp?id=1429
Ale oczywiscie google widzi modele z klawiszem klaksonu plus z klawiszem otwierania klapy.
https://www.google.pl/search?newwindow=1&tbm=isch&q=smartkey+infiniti+fx50&spell=1&sa=X&ei=P1hoVdrmFoj5ywPHlID4BA&ved=0CBwQBSgA&dpr=1&biw=1366&bih=657
Doczytalem ze moj pilot pasuje do modelu 2003-2008 (moj jest rocznik 2008) ale juz II generacja !!.
I oczywiscie rzecz "unikatowa"
Nie bede ryzykowac 200zl dla Mietka - jade na serwis Katowice

Tak się zaczynam zastanawiać PANOWIE uczestniczący w tej dyskusji:

po pierwsze - skąd tyle "jadu..."
po drugie - macie jakieś problemy czy kompleksy że sami nie możecie sobie sprawdzić / zapytać
po trzecie - jak już sami do czegoś tam dojdziecie - to dlaczego macie pretensje do innych że Wam coś źle podpowiedieli
po czwarte - :dupa: Wam do PREMIUM przyrosły że najpierw wysługujecuie się innymi a dopiero potem sami bierzecie się do roboty

Sorry - rzygać się chce jak tak czytam te wszystkie żale/pretensje/narzekania... typowe bo lol polskie...

Do widzenia Panom...

holdek
29th-May-2015, 14:48
moje 2 grosze: po pierwszej wizycie w ASO mam numer bezposredni do milego i zyczliwego Pana ktorego podpytuje o rozne rzeczy między innymi części :)
ale ogolnie podejście z dzwonieniem na recepcje i zostawianiu informacji w jakiej sprawie sie dzwoni i czekaniu na kontakt zwrotny monco dyskusyjne, zwlaszcza przy 2 serwisach w PL.
W innych krajach tez tak jest?

korzen
29th-May-2015, 14:59
Zapytanie wysylalem wlasnie na tej stronie.





Krzysku, skoro podałem Irkowi VIN to sprawdzil mi cene kompletu do II generacji, tak samo Katowice podały cene do II gen.
Obie cany "podobno" dotycza do programowania zestawu. Choc juz wiem ze II generacja z przyciskiem start-stop nie posiada w grocie immo. Mozna wsiasc do auta tylko z pilotem bez grotu i auto odpali.

U mnie tez wsiadam bez grotu z samym pilotem i jade... Dlatego bylem swiecie przekonany, ze w grocie nie ma immo... Bo po co, skoro jest w pilocie? Dalej uwazam ze grot (przynajmniej od roku modelowego 2005) nie ma immo...


po czwarte - Wam do PREMIUM przyrosły że najpierw wysługujecuie się innymi a dopiero potem sami bierzecie się do roboty

I tu jest pies pogrzebany... Daj palec, to wezma cala reke... Tak czy inaczej ja Ci bardzo jeszcze raz dziekuje za touch painta i wycene orientacyjna przesylki wydechu :thumb:
Panowie i Panie najpierw zawsze warto zadzwonic, zapytac lub poczytac samemu zanim sie kogos fatyguje...

Odnosnie powyzszego posta przepraszam za wprowadzenie w blad. Bylem sprawdzic i w pierwszej generacji grot ma w sobie immobilajzer...
Zacytowalem posty 2 razy i mi wyszly 2 odpowiedzi. Prosze administracje o scalenie...

slepy62
30th-May-2015, 10:25
LOKTONG - w nawiązaniu do Twojego wpisu na PRIV i posta z tekstem...

A powinien, bo sa piloty z dwoma,trzema i czterami przyciskami...

TAK - poczułem się osobiście "zrugany" / urażony bo to TWOJE "A powinien" odnosiło się do mnie nie do serwisu...

Wybacz ale nie TY jeden szukasz w chwili obecnej rozwiązania brakującego pilota/kluczyka
(czyt. http://www.ifans.pl/showthread.php?4597-Potrzebuj-pilot-infiniti-fx-45-keyless-FCC-ID-NHVWBU612)
więc w trakcie rozmowy z serwisem doszedłem do wniosku że zbyt dużo czasu zajmnie sprawdzanie szczegółów dotyczących kilku różnych modeli z postu j.w. , więc poprosiłem o szacunkową cenę pilot+kluczyk+programowanie - na podstawie FX50 (pilot z automatycznym otwieraniem bagażnika) i taką szacunkową cenę usłyszałem:

Informacja z :infi: serwis Warszawa
1. Smart Key (pilot) + kluczyk-grot (w tym docięcie grotu) + kodowanie i programowanie smart key i immobilizera ~ 1300 zł/brutto (Ceny w oparciu o FX II generacji - ale z tego co rozmawiałem ceny dla innych modeli są podobne - to te same groty i piloty)

Wyszedłem z założenia że szczegóły dotyczące konkretnego modelu/rocznika itd są zbędne bo i tak osoby szukające - wybiorą opcję szukania tańszego rozwiązania w postaci kupna na amerykańskim ebay'u (I generacja) a jeżeli ktoś będzie chciał zrobić to w serwisie osobiście - to tak jak napisałem Tobie na PRIV - jest upust a poza tym zawsze można negocjować...

Sorry ale nie będę się KAŻDEJ osoby na forum dopytywał czy 50-zł w "prawo lub w lewo" ma znaczenie z dwóch prostych przyczyn:
1. nie jestem ani osobistym spowiednikiem / ani osobistym "konsjerżem"
2. dla jednego 10-zł różnicy w cenie ma znaczenie / dla innego kilkaset zł to różnica do przyjęcia "bez mrugnięcia okiem"

slepy62
30th-May-2015, 10:56
Druga sprawa w nawiązaniu do posta bobofruit'a i stwierdzenia:

Gdy pojawia się zapotrzebownie na usługę i jej odpowiedni poziom to taka usługa się z czasem pojawia.

Przekalkulowałem sobie szacunkowe koszty (na podst. swojego wynagrodzenia w pracy + czas rozmów telefonicznych i/lub pisania e-maili ze szczegółami + ew. ryczałtowe koszty dojazdu do serwisu a W-wie - jeżeli taka jest potrzeba) związane z pytaniami do serwisu w różnych kwestiach i wyszło mi mniej więcej:

- konkretne zapytanie do serwisu o koszt 1~3 części(wymag.info: model/rocznika/kolorystyka/dod.wyp./nr VIN) bez osobistej wizyty w serwisie, po odbruttowieniu i z 50% upustem dla członków IFans = 30-zł

- konkretne zapytanie do serwisu o koszt 1~3 części(wymag.info: model/rocznika/kolorystyka/dod.wyp./nr VIN) z osobistą wizytą w serwisie, po odbruttowieniu i z 50% upustem dla członków IFans = 50-zł

Usługa dostępna poniedziałek~piątek - odpowiedź w terminie 24~48 godzin.

Pieniądze proszę przelewać na konto IFans (szczegóły do uzgodnienia na PRIV z SirGłównoDowodzącym),
uproszczą się kwestie skąd brać kasę na:
- utrzymanie domeny IFans
- naklejki i wizytówki klubowe IFans
- może nawet zostanie coś na jakieś klubowe IFans'T-shirt'y

sprawozdanie z wpływów i wydatków będzie publikowane na stronie IFans na koniec każdego miesiąca

lol lol lol lol lol lol lol lollol lol lol lol lol lol lol lollol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol

w oczekiwaniu na zapotrzebowanie idę do sąsiada pogrzebać przy InfiFunciaku i (zgodnie z sugestią Loktonga) przetestować jakąś nową rudą...

slepy62
30th-May-2015, 12:03
Na koniec (trochę za dużo sarkazmu w tym co napisałem) kwestia zapytań do serwisu :infi:

1. Zgadzam się z bobofruit'em że delikatnie mówiąc - nie najlepiej to świadczy o marce jeżeli serwis nie odpowiada na zapytania e-mailowe

2. Co do zapytań telefonicznych
- to moje zdanie jest jak w informacji jak to jest w serwisach USA
- sprzedawcą/dystrybutorem części na terenie PL jest hurtownia części PGD w Krakowie - więc serwis jest w sumie pośrednikiem (co ich nie usprawiedliwia jeżeli nie odpowiadają na zapytania)

3. Problem powstaje (co wiem z "autopsji") w wypadku aut z rynku USA, do których niektóre części różnią się od części do wersji EU (zwłaszcza w wypadku I generacji)
- jeżeli dana część (nr katalogowy) nie jest zarejestrowana w europejskim systemie :infi: to... NIE MA ŻADNEJ INFORMACJI na temat ceny
- procedura jest taka że serwis musi wysłać zapytanie o zarejestrowanie części w europejskim systemie :infi: (z podaniem danych samochodu czyli VIN) i otrzymuje odpowiedź z wyceną dopiero po jakimś czasie (nawet do kilku tygodni !)

Jeszcze jedna informacja - uzyskana z warszawskiego :infi: serwisu,
można składać bezpośrednie zapytania (z pominięciem serwisu) do działu Części Infiniti - PGD na adres e-mail:
kolizja@pgd.pl

W kwestii oceny usług SERWISOWYCH świadczonych przez :infi: Warszawa (nie mylić z lol biurem informacji telefonicznej)
- osobiście nie mam uwag i jestem bardzo zadowolony

w ocenie nie biorę zupełnie pod uwagę kwestii cen, bo:
1. mamy wolny rynek więc... kupujta gdzie chceta lol
2. jak dla kogoś usługi są za drogie - nikt mu nie broni korzystać z usług serwisów Nissana czy prywatnych warsztatów (sam robię część rzeczy sam lub w warsztacie u sąsiada)
3. na rynku PL jest sporo firm specjalizujących się w handlu lub ściąganiu na zamówienie każdej "zachcianki" szanownych Premiumowiczów lol

Robiłem już kilkanaście przeglądów + 3 naprawy gwarancyjne (FX) + niedawno naprawa InfiFunci (wszystko w serwisie :infi: w-wa) i:
- zawsze uzgadniano ze mną kwestie naprawy lub wymiany - jeżeli taka czynność nie była wpisana w zleceniu
- jeżeli poinformowałem o tym że chcę żeby oddali wymieniane/stare części - zawsze leżały sobie poukładane w jakimś kartoniku w bagażniku
(za wyjątkiem napraw gwarancyjnych - wtedy były jedynie dodatkowe wpisy w protokole naprawy/wymiany)

sirtrojan
30th-May-2015, 12:46
Iras i tak długo tłamsiłeś w sobie narastające wzburzenie :)

bezpośredni kontakt do Pana Adama od części z salonu z Wawy

nieaktualne

crazyPro
30th-May-2015, 18:46
Iras i tak długo tłamsiłeś w sobie narastające wzburzenie :)

bezpośredni kontakt do Pana Adama od części z salonu z Wawy

amermer(małpa)infiniti.pl
Z tego co mi wiadomo pan Adam Mermer już tam nie pracuje od dłuższego czasu. Osobiście kazali mi się kontaktować bezpośrednio z samym Krzysztofem Jarzyną, czyli Arturem Dobruckim. Kontakt: adobrucki@infiniti.pl
Poza tym jak mam potrzebę dowiedzieć się o jakieś części czy cenę danej usługi to dzwonię do pana Mariusza Osucha, który zawsze pomaga :) pozdrawiam

Wysłane z mojego Z30 przy użyciu Tapatalka

bobofruit
30th-May-2015, 19:44
Podpisuje się pod wszystkim co napisał Slepy62 w ostatnim poście.

Każdy korzysta z uslug gdzie chce.
Ja korzystam z PGD, bo jestem zadowolony z poziomu uslug i uprzejmości obsługi.

Gdybym tylko mial lepszy/latwiejszy dostęp do informacji na temat cen części zamiennych w PGD to może wcale niekoniecznie musiałbym/probowałbym je ściągać z USA lub kombinować z Nissanem.
Ja pytałem o zwykle części eksploatacyjne do wersji EU, które wymieniane są kilka razy w tygodniu w PGD podczas przeglądów.

Spróbuje z podanymi przez Was kontaktami w zakresie informacji cenowej części. Zobaczymy.

W każdym razie bardzo dziękuję za ożywioną dyskusję i przekazane doświadczenia kolegów z innych krajów. Wynika z tego, że w EU z dostępem do informacji jest pewien problem i jest w tym względzie sporo do poprawy przez INFINITI EU.

USA to jednak raj w zakresie informacji cenowej części zamiennych, bo ceny większości elementów można znaleźć w necie bez konieczności angażowania jakiegokolwiek pracownika serwisu.

Miko
31st-May-2015, 09:46
Muszę wtrącić tu swoje 3 grosze . Najpierw kupiliśmy Infiniti potem tu trafiliśmy - pierwsza była Kasia potem ja. Nasze forum jest naprawdę w porządku . Nikt tu nie gwiazdorzy nikomu nie trzeba proponować snikersa. Wszyscy chcą tu sobie na wzajem pomagać , czego przykładem jest np Slepy62. Podziwiam go , że zachowuje sie w naturalny sposób chcąc innym nie tylko znajomym pomoc . W sumie nie musi. Ale ostanio widać , ze cos zaczyna sie dziać z nowymi członkami forum, którzy zachowują sie trochę niestosownie . Slepy62 nie irytuj sie bo szkoda twoich nerwów . Jest taki typ osob wyobcowanch ze społeczeństwa , którzy maja przez całe życie aktywny gen roszczeniowy - im poporostu wszystko sie należy . Nie ma na to rady. Tacy sa . Wiec patrzmy na nich z pokora i omijający szerokim łukiem . Miłej niedzieli :)) Mirek

bobofruit
31st-May-2015, 10:39
Tak przejrzalem posty w tym wątku, który założylem i tylko ja jestem tu "nowy".
Wiec pewnie ta uwaga Miko skierowana była to do mnie.
Jeśli moje pytanie dotyczące sposobu odpowiadania INFINITI na pytania klientów było niestosowne i kogoś dotknąłem to przepraszam i już znikam.

crazyPro
31st-May-2015, 12:45
Panowie, nie ma się teraz co kajać, przepraszać a w druga stronę podziwiać i nagle dziękować za wszystko, bo zrobi nam się z tego amerykańska telenowela, gdzie albo jest tragedia albo radość. To tak nie działa zerojedynkowo. Jesteśmy wszyscy dorośli, każdy bierze na swoje barki to co tu wpisuje i jak to robi, kto pije jak pijawa (bo tak tylko potrafi) a kto pić pozwala (bo ma miękką d*pe i dobre serce). Nigdy wszystkim się i tak nie dogodzi. Mam swoje Infi ponad rok, nadal uważam ze jestem swieżakiem w temacie tych aut, ale ile razy potrzebowałem pomocy tyle razy mogłem liczyć na kolegów starszych stażem na tym forum. Wiec reasumując, nie ma się co wsciekac, tutaj jest i tak sielanka i kultura na wysokim poziomie :) przy najbliższej możliwej okazji należy się wspólnie napić i zakopać żale. Swoją drogą ładna dzisiaj pogoda, tylko wsiadać w infioki i pomykać. Pozdrawiam i dnia bez kropli deszczu życzę ;)

Wysłane z mojego Z30 przy użyciu Tapatalka

Miko
31st-May-2015, 12:46
Do ciebie nic nie mam, ale wyraziłem swoją opinie co do sposobu traktowania niektórych z osob , najbardziej pomocnych na tym forum. Co to sposobu obsługi w PGD to mam podobna do ciebie opinie . Poczytaj moje posty to sie przekonasz

Miko
1st-June-2015, 21:06
Ten numer jest do autoryzowanego seriwsu czy do "Mietka" z opisem "Kluczyki to wszystkich aut" bo jak do Miecia to ja jzu wiem ze nie zrobi. Tydzien dzwonie pokazuje auto i mowia (zrobie zrobie) po 2H no nie komunikuje sie lub inne kody, lub inna bajka.



Dobra - zadzwoniłem, to twz Mietek - mowi ze zrobi ale go nie ma bo wyjechal na tydzien. Mowi ze zaprogramuje jak kupie nowego w salonie OEMowego pilota. I zaoszczedze 200zl . Bo 200zl programowanie u niego a 400 w salonie. Panowie wiem ze to nie ten temat ale jak szukacie zeby dorobic pilota kluczyk czy jak mowia smartekeya to tylko salon. Przeplacicie 200-400zl ale macie pewnosc ze bedzie to dzialac.
Kupno pilota na ALL i innych portalach nie daje pewnosci ze sa wersjami OEM czyli mozna je zakodowac. Pozatym sa tacy ( nie ja ) co jezdzili 200-300 kilosow do fachmenow ktorzy robia ale sie okazało ze "tutaj " sie nie da. Ja sie umawiam na katowice za 1050zl.


Podałem telefon, który otrzymałem od kolegi, który tam dorabiał i jest zadowolony. Masz racje , na drugi raz nie szukaj tylko od razu jedź do serwisu....Tam nie ma Mietków i będziesz zadowolony....

LOKTONG
1st-June-2015, 21:18
Chodzi o to ze to nie vw,audi czy bmw. Malo jest tych aut wszyscy o tym wiemy. Wiec tez ludzi "Mietkow" nie zrobilo tych pilotow setki zeby wiedziec co gdzie w trawie piszczy. Obiecuja ze zrobia bo chca zarobic i chca zlapac klienta. A potem sie okazuje ze no mialo sie udac ale w tym przypadku sie nie udalo. Wiem to od ludzi co wystawiaja piloty nowe na allegro. Kazdy z nich - bo dzwonilem kupowali NOWE OEM piloty potem szukali, jezdzili po Polsce i zadnemu sie nie udalo.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk