PDA

Zobacz pe?n? wersj? : G35S/G37S gaśnie na D lub R



Ubiq
2nd-June-2015, 15:47
Auto już złożone ale mamy problem ze skrzynią. Na N i na P wóz chodzi normalnie. Niestety po wrzuceniu D lub R gaśnie. Co ciekawe wóz sam wjechał po kolizji na lawete i sam wjechał do warszatatu. Teraz nie chce ruszyć. Wiązka wydaje sie ok. W miedzyczasie rozładował się akumulator i pozniej juz auto bylo kilka razy przepychane. Czy ktoś ma jakiś pomysł ew. Dysponuje kompem do sczytania błedow ze skrzyni ? Dzięki za każdą pomoc :)

korzen
2nd-June-2015, 17:49
ECU wyrzuca jakies bledy??

sirtrojan
2nd-June-2015, 20:15
szybciej TCM

korzen
2nd-June-2015, 20:34
Moze ma nieszczelny dolot, albo przeplywka fiksuje i przy obciazeniu gasnie... Albo przepustnica... Tak strzelam od najprostszych na poczatku...

Ubiq
3rd-June-2015, 08:58
Moze ma nieszczelny dolot, albo przeplywka fiksuje i przy obciazeniu gasnie... Albo przepustnica... Tak strzelam od najprostszych na poczatku...

Dolot raczej nie ma nieszczelności. Przepływki wymienione na nowe jeszcze przed kolizją i raczej nie ucierpiały.
Natomiast auto nie zachowuje się jakby dostawało obciążenia, po prostu wyłącza zapłon przy wrzuceniu D lub R. Tak jakby jakiś tryb awaryjny czy zabezpieczenie (o ile coś takiego jest)
Błędy sczytamy w poniedziałek, pytanie czy crashdata nie skasowana może mieć wpływ na taką reakcję skrzyni?

Czym jest TCM ?

korzen
3rd-June-2015, 10:27
TCM czyli transmission control module, po naszemu komputer/sterownik skrzyni biegow. Odczytajcie najpierw bledy... Swieci sie SES?? To czy ma jakies zabezpieczenie po wypadku nie wiem... Reset tcm powinien zalatwic sprawe, jezeli powodem jest blad skrzyni.
Sprawdzcie jeszcze stan akumulatora bo ten jak slaby/rozladowany moze powodowac rozne "kosmiczne" wrecz zachowania...

sirtrojan
3rd-June-2015, 10:57
podjedz do serwisu lesiaka http://www.lesiak.com.pl/ - ma consulta i doświadczenie w nissanach/infi.


z II strony dobre warsztaty od automatów podłącza sie do twojej skrzyni swoim kompem i sprawdzą co jej jest jeśli to błąd elektroniczny.

Ubiq
4th-June-2015, 09:18
podjedz do serwisu lesiaka http://www.lesiak.com.pl/ - ma consulta i doświadczenie w nissanach/infi.


z II strony dobre warsztaty od automatów podłącza sie do twojej skrzyni swoim kompem i sprawdzą co jej jest jeśli to błąd elektroniczny.

Chyba na lawecie ;)
W poniedzialek auto targam do Coobcia Tez ma consulta i sprobujemy zrobic reset. Jak coobcio nie da rady bedziemy dalej szukali. Dzieki :)

slepy62
4th-June-2015, 09:20
To czy ma jakies zabezpieczenie po wypadku nie wiem...

Z tego co mi mówiono w serwisie :infi: (na przykładzie mojego), po wypadkach/uderzeniach czołowych lub czołowo-bocznych, standardowo;
1 - skrzynia zostaje zablokowana
2 - bardzo często dochodzi do "uszkodzenia"/przesuniecia na selektorze wyboru biegów które powoduje błędne odczytywanie położenia dźwigni - trzeba rozebrać dzwignię i ew. elementy łączące ją ze skrzynią, poprostować blaszki/sprężynki itd. i ponownie poskładać zwracając szczególną uwagę na jakieś tam czujniki położenia czy coś tam takiego...

Ubiq
5th-June-2015, 10:12
Z tego co mi mówiono w serwisie :infi: (na przykładzie mojego), po wypadkach/uderzeniach czołowych lub czołowo-bocznych, standardowo;
1 - skrzynia zostaje zablokowana
2 - bardzo często dochodzi do "uszkodzenia"/przesuniecia na selektorze wyboru biegów które powoduje błędne odczytywanie położenia dźwigni - trzeba rozebrać dzwignię i ew. elementy łączące ją ze skrzynią, poprostować blaszki/sprężynki itd. i ponownie poskładać zwracając szczególną uwagę na jakieś tam czujniki położenia czy coś tam takiego...

O i widzisz bardzo ciekawa informacja. Odnoszac sie do pkt 1 to zablokowanie mechaniczne czy jakis tryb zabezpieczajacy elektronicznie?
W jakim serwisie infi takie info Ci powiedzieli? :)

slepy62
5th-June-2015, 16:34
O i widzisz bardzo ciekawa informacja. Odnoszac sie do pkt 1 to zabl blokada elektroniczna - ale w standardzie jestnie wiem- okowanie mechaniczne czy jakis tryb zabezpieczajacy elektronicznie?
W jakim serwisie infi takie info Ci powiedzieli? :)

Jaka blokada w wypadku-wypadku nie wiem ale od kilkunastu lat we wszystkich automatach made in Japan i USA w standardzie jest blokada elektroniczno-mechaniczna (zabezpieczenie przed przełączeniem z D na R w trakcie jazdy)
Serwis :infi: Wa-wa

Ubiq
9th-June-2015, 13:55
Wiem, że to zabrzmi głupio... ale mechanik podłączył/odłączył/przeczyścił i działa o.O ... auto jeździ.

Także dzięki za rady :) Do zobaczenia na drodze !