PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Odpowietrzenie układu chłodzenia.



korzen
11th-June-2015, 16:27
Witam.

Przymierzam się do regeneracji reduktora LPG. Co za tym idzie muszę go wypiąć z ukladu chlodzenia. Zaślepie przewody, ściągne reduktor, ale przy zakladaniu coś powietrza dostanie się do ukladu. I teraz moje pytanie. Czy VQ35DE odpowietrza się na zakręconym korku chlodnicy??
Czyli nagrzewam silnik, wlączam ogrzewanie na full (pełny obieg), wszystkie kurki pozamykane (bleeding valve (zawor odpowietrzajacy) i radioator cap (korek chlodnicy) i lekko odkręcam zawór na wężu chłodzenia?? Czy tak wygląda procedura odpowietrzania??

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
korzen

sirtrojan
11th-June-2015, 17:31
Jakoś niedawno była rozmowa o odpowietrzaniu.
Zbiornik sam sie odpowietrzy a jak nie to z tyłu na przewodzie masz dodatkowy zaworek.

korzen
11th-June-2015, 17:56
No tak, ale jak nagrzeje auto to odkręcam zaworek na zamkniętym korku od chłodnicy?? Sa 2 szkoły i własnie nie mogę znalezć jak jest u nas... Wogóle to myślałem, że układ się sam odpowietrza.... W wakacje będę chyba jechał autem gdzies dalej w ciepełko, więc nie chciałbym niespodzianek z chłodziwem :)

Gdanio
22nd-May-2021, 12:55
Dwa tygodnie temu wymieniłem płyn w chłodnicy odpowietrzanie silnika zajeło około tygodnia sam się odpowietrzał dolewanie płynu itd. Natomiast nagrzewnica jeszcze ma jakieś problemy żeby do końca w 100 % się odpowietrzyć.
W załączniku zdięcie odpowietrznika.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210522/4a488f99d1cfb1021743bf3d54f69e0e.jpg

Wysłane z mojego LM-G850 przy użyciu Tapatalka

lukasz32
22nd-May-2021, 13:02
Wielokrotnie wyjmowałem z moich aut reduktor do czyszczenia czy zmieniałem/spuszczałem płyn i nigdy nic nie odpowietrzałem. Chyba się samo robiło.

Gdanio
22nd-May-2021, 13:08
Tak raczej powinno być , jak 3 lata temu zmieniałem płyn to nawet odpowietrznika nie ruszałem i było ok .może ogrzewanie nie było jakieś super mocne że zeluwy paliło ale było dobrze ! Teraz zrobiłem jak książka muwi i żeby było na 100% to jeszcze trochę brakuje

Wysłane z mojego LM-G850 przy użyciu Tapatalka

tiger456
22nd-May-2021, 14:20
https://www.youtube.com/watch?v=f1H3nHPssJo&t=19s

Tutaj masz mój filmik z bardzo dokładnym odpowietrzaniem, wszystko wyjaśnione krok po kroku ;)

Gdanio
22nd-May-2021, 14:56
Widziałem ! Podstawy ! a skąd mam wiedzieć czy u niego grzeje? Powinien nagrać następny jak jeżdzi . U mnie też grzeje na wolnych obrotach tak że nie wysiedzisz ! A podczas jazdy jest trochę gorzej . Niby odpowietrza się sam ale trzeba mu pomuc.

Wysłane z mojego LM-G850 przy użyciu Tapatalka

tiger456
22nd-May-2021, 15:21
Kolego układ w VQ35DE nie odpowietrza się sam. Jeżeli masz założoną instalację LPG, to ułożenie kabli w niej jest w 99% odpowiedzialne za poważne problemy z odpowietrzaniem. Jeżeli na postoju auto grzeje, a podczas jazdy są problemy, to oznacza w 100 %, że układ jest zapowietrzony, padła uszczelka pod głowicą lub rozszczelnił się reduktor LPG. Stawiałbym jednak na nieodpowietrzony układ ;)

Gdanio
22nd-May-2021, 15:31
To twoja teoria ! Ja twierdzę coś innego . Ale spoko każdy ma prawo do opinii.

Szfagier
22nd-August-2021, 14:18
kolega ma racje, ja w swoim fx I tez dlugo walczylem z odpowietrzeniem po wymianie reduktora az trafilem na ten filmik i nawet zakupilem ten zestaw do odpowietrzania i teraz jest wszystko ok


Kolego układ w VQ35DE nie odpowietrza się sam. Jeżeli masz założoną instalację LPG, to ułożenie kabli w niej jest w 99% odpowiedzialne za poważne problemy z odpowietrzaniem. Jeżeli na postoju auto grzeje, a podczas jazdy są problemy, to oznacza w 100 %, że układ jest zapowietrzony, padła uszczelka pod głowicą lub rozszczelnił się reduktor LPG. Stawiałbym jednak na nieodpowietrzony układ ;)

Gdanio
10th-June-2022, 22:50
Jednak okazało się to co podejrzewałem od samego początku czyli nie było błędu z mojej strony odnośnie odpowietrzania układu chłodzenia a zabita na amen nagrzewnica .Po wymianie na nową ogrzewanie parzy w dłonie a układ odpowietrzony bez problemów . Koszt nowej nagrzewnicy to 700 zł i oczywiście z USA .A za ten cały syf odpowiedzialna jest poprzednia właścicielka która oszczędzając hulała na wodzie zamiast na płynie i efekt jak na obrazkuhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20220610/1834210aea7f34871c3b271912c7a641.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220610/5ae5312ee0d0cb697cd8c80b9e1746a4.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

robertoyoo
26th-April-2023, 15:12
A tu się podczepię, bo szukajka mi nie pomogła - czy w FX I gen. jest kontrolka temperatury? Rozerwało mi ostatnio chłodnicę, gdy jechaliśmy w korku.

Gdanio
26th-April-2023, 15:35
A tu się podczepię, bo szukajka mi nie pomogła - czy w FX I gen. jest kontrolka temperatury? Rozerwało mi ostatnio chłodnicę, gdy jechaliśmy w korku.

Nie raczej nie ma
Bynajmniej nie słyszałem nawet gdy temperatura idzie wysoko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk