PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Bagażnik nie otwiera się



Black
15th-June-2015, 22:55
dzisiaj przestało działać mi otwieranie bagażnika,zarówno od wewnątrz jak i z pilota,odłączałem aku,sprawdzałem bezpieczniki i doopa,nie otwiera się.

miał ktoś z was podobny problem?.

dewon7
15th-June-2015, 23:14
Black... sprawdź kable bo prawdopodobnie ci sie jeden przerwał. Jak otworzysz klapę bagażnika to przy lewym zawiasie masz wiązkę kabli w takiej karbowanej czarnej osłonie. Tam szukaj przyczyny

LOKTONG
15th-June-2015, 23:25
Ja miałem ale w fx, tez nic nie pomagało. Musisz sie tam dostac od srodka, w fx jest plastikowa zaslepka w plastiku klapy a pod nia reczne otwieranie. Wystarczylo ze raz otworzylem mechanicznie i zamknołem i potem wszystko działało jak dawniej.

Black
16th-June-2015, 00:12
Dzieki Dewon,jutro luknę na przewody

Loktong otworzyłem ręcznie ale na dłuższą metę nie jest to zbyt wygodny sposób:),nie mniej jednak jak nie działało tak nie działa

LOKTONG
16th-June-2015, 00:27
A wiec masz inne uszkodzenie niz u mnie ;)
U mnie sie raz "zawiesiło" i do dzisiaj działa elegancko.

Tomek g35c
16th-June-2015, 09:14
Ja już dwa razy lutowałem kabelki... to zdarza się często zimą... temat prosty do ogarnięcia... powodzenia Grzechu...

dewon7
16th-June-2015, 10:24
Dzieki Dewon,jutro luknę na przewody

Tak wyglądają te kabelki. Na 99 % to będzie powód nieotwierającego się bagażnika. Powodzenia

Black
16th-June-2015, 14:17
No i działa-Dewon miałes rację,jeden z przewodów był upierd...znaczy urwany:).

Dzięki serdeczne!.

dewon7
16th-June-2015, 14:48
Cieszę się, że mogłem pomóc :)

kotlet2009
19th-June-2015, 11:45
Ja miałem ale w fx, tez nic nie pomagało. Musisz sie tam dostac od srodka, w fx jest plastikowa zaslepka w plastiku klapy a pod nia reczne otwieranie. Wystarczylo ze raz otworzylem mechanicznie i zamknołem i potem wszystko działało jak dawniej.


Możesz mi napisać która to zaślepka i jak otworzyć bagażnik od środka..bo syn dzisiaj zamykał i klapa opadła za mocno i się zaciął..

LOKTONG
19th-June-2015, 11:49
To ta srodkowa zaslepka (tam gdzie zamek), dostajesz sie tam od srodka przez fotele. Po jej zdjeciu masz reczne otwieranie klapy
6864

kotlet2009
19th-June-2015, 11:56
LOKTONG dzięki za info..
Byłem i udało się go otworzyć ale problem jest taki , że :
- gdy go domykam to nie działa dociąganie klapy
- trzeba go docisnąć aby się zamknął
- a gdy jest zamknięty to nie da się go znów otworzyć z zewnątrz
- nie słychać nic po wciśnięciu guzika w klapie (zawsze był taki specyficzny dźwięk )


Co się mogło zepsuć i jak to sprawdzić bo może ktoś miał takie objawy..?

LOKTONG
19th-June-2015, 14:01
To juz chyba jakies kable od zasilania zamka. Po otwarciu recznie klapy stojac na zewnatrz w gornej czesci masz wiazke kabli. Wyjmij taka gume a zobaczysz kable, moze ktorys przetarty a jak nie to chyba pozostanie wizyta u jakiegos elektromechanika.

slepy62
19th-June-2015, 14:40
- nie słychać nic po wciśnięciu guzika w klapie (zawsze był taki specyficzny dźwięk )
Co się mogło zepsuć i jak to sprawdzić bo może ktoś miał takie objawy..?

może też być przełącznik (guzik w klapie) jest o tym dość sporo postów na forum, wystarczy poszukać...

kotlet2009
19th-June-2015, 16:13
Właśnie byłem sprawdzić te kable.. obie wiązki kabli wyglądają jak nowe, są ładnie zaizolowane i nie widać żadnych przetarć.
Szukałem w wyszukiwarce forum info o "przełączniku w klapie" ale nic nie znalazłem.. więc może ktoś wie jak się do niego dostać i czy jest w jakiś sposób połączony z funkcją dociągania klapy bo ona też nie działa ?
Z góry dziękuję za wszystkie informację..

slepy62
19th-June-2015, 20:35
Szukałem w wyszukiwarce forum info o "przełączniku w klapie" ale nic nie znalazłem..

Ślepy k.. jestem ale widzę... dwa kliknięcia i już jest 2 posty...
http://www.ifans.pl/showthread.php?2784-Przycisk-na-chromowanej-listwie-baganika-nie-dziaa&highlight=klapa+baga%BFnika
http://www.ifans.pl/showthread.php?2362-TYLNIA-KLAPA-BAGANIKA-prba-wamu-%28schemat-baganika%29&highlight=klapa+baga%BFnika

Kolego kotlet2009 wpisz kilka haseł typu: przycisk..., klapa..., zamki..., - słownictwo dowolne...
w wyszukiwaniu i poczytaj...

Ja nie wiem czy na podstawie tych postów znajdziesz przyczynę ale tylko TY możesz ocenić czy coś się z nich dowiesz czy nie, czy pasują do Twojej usterki czy nie... więc ... szukaj a znajdziesz...

kotlet2009
4th-July-2015, 03:26
Auto odebrane od mechanika. .winne były zaśniedziałe końcówki kabli przy mechanizmie klapy..oczyszczone i klapa działa jak dawniej.. Dzięki za pomoc.