PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Grzechotanie w skrzyni biegów



Drzymek
23rd-June-2015, 19:54
Temat wraca jak bumerang, bo mnie to co raz bardziej denerwuje.
Nagrałem filmik przedstawiający problem.

Dla przypomnienia:
Na zimnym silniku kompletna cisza.
Jak się zagrzeje skrzynia i auto pracuje na luzie bez obciążenia to dobiega z niej głośny odgłos grzechotania. Gdy przechyli się drążek w stronę któregoś biegu, lub wciśnie sprzęgło - grzechotanie ustaje.
Gdy doda się gazu grzechotanie ustaje. Podczas jazdy zjawisko nie występuje.

Filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=AhPvqdWnSnE

Coobcio
29th-February-2016, 00:42
Efekt jakbyś nie miał tulei podpierającej w wale korbowym.
Tak czasami się dzieje jak wymieniają chłoptasie silniki i do karoserii która fabrycznie miała manualną skrzynie biegów przekładają silnik z wersji od automatycznej skrzyni...

Drzymek
2nd-March-2016, 12:43
Auto nigdy nie miało żadnej przekładki ani nic nie było kombinowane. Ten dźwięk dochodzi z okolic skrzynii biegów. Dodam że poprzedni właściciel regenerował dwumasę w jakimś serwisie. Nie pogarsza się, jest tak samo cały czas.
Przeczytałem że taki dźwięk wydają zetki po zmianie na lekkie koło zamachowe i oglądając filmiki na YT tak rzeczywiście jest.

Lukasz
2nd-March-2016, 19:46
Dodam że poprzedni właściciel regenerował dwumasę w jakimś serwisie.

Rachunek jakiś na to masz, czy tylko Ci tak powiedział? Bo ludzie przy sprzedaży to różne rzeczy opowiadają ;) Jak dla mnie to coś nie tak z dwumasem albo dociskiem.

Drzymek
2nd-March-2016, 22:28
Tak jest rachunek. Odgłosy mają związek z temperaturą oleju, bo jak się delikatnie użytkuje auto to nic się nie odzywa, ale ostrzejsze używanie przez chwilę powoduje rozrzedzenie oleju (Motul Gear 300 75W90) i chrobotanie na wolnych obrotach na postoju. Oczywiście po wciśnięciu sprzęgła dźwięk ustaje, tak samo jak po ruszeniu lewarkiem w stronę któregoś biegu.