PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Kupno infiniti fx37 polski salon. Vin: Jn1tcns51u0320503



hipciofx35
25th-June-2015, 19:10
Witam, jestem zainteresowany kupnem infiniti fx37. Wpadł mi w oko ten samochód: http://otomoto.pl/oferta/infiniti-fx-100-bezwypadkowy-salon-pl-serwisowany-ID4pcPzp.html#c4b8d83bb5 NR VIN: JN1TCNS51U0320503
Czy ktoś kojarzy to auto? Mam również pytanie po ilu kilometrach zmienia się rozrząd, na jakie ewentualne naprawy musiałbym nastawić się przy 100 000 KM przebiegu oraz jak bardzo kosztowne są one. Planuję również wstawić instalację gazową, ale kompletnie nie wiem jaką i gdzie ją zrobic (mieszam w Koszalinie, ale odległość nie jest ważna) Również proszę o podanie kosztu pełnej instalacji wraz z robocizną. :amen:

crazyPro
25th-June-2015, 20:54
Proponuje tę stronę, to samochody używane z salonu Infiniti Warszawa http://infinitiwarszawa.otomoto.pl/

Wysłane z mojego Z30 przy użyciu Tapatalka

sirtrojan
26th-June-2015, 13:07
ilu kilometrach zmienia się rozrząd, na jakie ewentualne naprawy musiałbym nastawić się przy 100 000 KM przebiegu oraz jak bardzo kosztowne są one


Rozrządu się nie wymienia.
Reszta zależy od ciebie tj gdzie i za ile.

slepy62
26th-June-2015, 14:19
na jakie ewentualne naprawy musiałbym nastawić się przy 100 000 KM przebiegu oraz jak bardzo kosztowne są one.

Poczytaj sobie temat:

http://www.ifans.pl/showthread.php?3110-PRZEGLDY-SERWISOWE-w-FX30dS-PREMIUM&highlight=przegl%B1dy

dotyczy diesel'a - więc odejmij sobie około 10~15% i masz gotowe ceny w polskim serwisie :infi: dla benzyny

Ceny za przeglądy w jakimś zakładzie prywatnym - ustal sobie z zakładem...

koszt części potrzebnych do standardowych przeglądów biorąc pod uwagę zakup "maitenance serwice kit" w USA (razem z kosztami transportu do PL; bez kosztu oleju silnikowego) wyniosą mniej więcej:

przegląd 1 i 3 około 60-zł (Factory oil filter, oil drain plug gasket) + koszty oleju silnikowego

przegląd 2 (średni) około 500-zł (Factory oil filter, Drian plug gasket, Engine air filter, Incabin air filter, Wiper blades) + koszty oleju silnikowego

przegląd 4 (duży) około 850-zł (Factory oil filter, Factory oil drian plug gasket, Engine air filter, Incabin air filter, Transmission fluid, Wiper blades, OEM Long life coolant, Radiator Cap, 32 oz bottle of Zmax) + koszty oleju silnikowego

przeglądy w benzynie co 15 tys. km, olej silnikowy zalecany przez producenta 5W30

Jeżeli nie chcesz kupować części w polskim serwisie :infi: ani w serwisach :infi: w USA
- części lub ich zamienniki możesz sobie ewentualnie poszukać na polskim alledrogo lub europejskim ebay... lol

Do powyższego trzeba doliczyć co jakiś czas:
- klocki ewentualnie tarcze hamulcowe - ale ten czas to już kwestia stylu jazdy
- raz na jakieś 100 tys. km piasty - ale to znów zależy od stylu jazdy i tego gdzie sie jeździ (jak mało dziur to rzadziej)

hipciofx35
26th-June-2015, 18:48
jeszcze mi tylko chłopaki powiedzcie jak ten silnik reaguje na LPG? Dziś spotkałem się z opinią mechaników MB, że nie jest z nimi dobrze po założeniu instalacji.

Black
27th-June-2015, 00:01
Dziś spotkałem się z opinią mechaników MB, że nie jest z nimi dobrze po założeniu instalacji.

Dobry gazownik plus dobrze dobrane komponenty i opinią mechaników możesz się podetrzeć:)

Te silniki potrafią na LPG pokonać ponad 100 tyś km bez żadnych problemów, więc warto zainteresować się tematem.