PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Q50 InTouch



Tomekk
27th-June-2015, 15:19
Czego się spodziewać po zarejstrowaniu do Infiniti InTouch.
Nie mogę się zarestrować bo mój dealer jeszcze nie wprowadził mojego VIN do systemu, ale powiedział że nie ma co się napalać, bo służy on tylko do obsługi Facebooka.

Czy to prawda. Jakie są naprawde możliwości InTouch i do czego służy?

misiektoja
27th-June-2015, 15:24
Tylko Facebook i Google Search. Facebook do niczego się nie nadaje, interfejs tak jak w starych Symbianach i strasznie laguje. Dlatego jest to bardziej ciekawostka, z której nikt o zdrowych zmysłach potem nie korzysta. Google Search jest już bardziej przydatny, bo jak wyszukujesz jakiś adres w Google Maps na komputerze to z jego poziomu możesz adres przesłać do samochodowej nawigacji. Potem wchodzisz do auta i pobierasz ten adres i możesz wyznaczyć trasę do tego punktu. Ale to i tak bardziej do przesyłania samego adresu, potem pewnie będziesz przepisywał go ręcznie do nawigacji w telefonie/dedykowanym urządzeniu, bo słaba aktualność map i brak informacji o korkach dyskwalifikuje użytkowanie wbudowanej nawigacji.

Tomekk
27th-June-2015, 15:39
Czyli to jednak prawda. Szkoda bo spodziewałem się czegoś więcej. Przy okazji jaka jest aktualna mapa w Q50?
Ja w zeszłym tygodniu odebrałem nowy samochód z mapą o oznaczeniu 1402..... (końcówki nie pamiętam).

misiektoja
27th-June-2015, 16:13
Masz tak jak wszyscy mapy teoretycznie aktualne na początek 2013 roku, ale nie ma wielu siatek dróg wprowadzonych nawet w 2012 roku. Niestety nie ma nowszej do dnia dzisiejszego, dowiadywałem się w zeszłym tygodniu przy okazji wizyty w serwisie. Plus taki, że aktualizacja ma kosztować coś w granicy 450 PLN.

lonek_rwl
15th-September-2015, 18:17
Dobra Panowie. Tydzień minął, inTouch ogarnięty a chciałbym wiedzieć więcej.
Maniak elektroniki jestem więc muszę, mam nadzieje że pomożecie :)
Przestudiowałem już infinitiq50.org - całkiem spora baza wiedzy ale Jankesy mogą mieć zupełnie inne zabawki niż my.

Pierwsza prośba - możecie podać jaki soft w inTouch macie oraz info jaka to wersja auta?
Próbuje ogarnąć kilka faktów i rozróżnić sprzęty więc przyda mi się wasza pomoc.

Aby sprawdzić wersję softu wystarczy wejść w App Garag -> Ustawienia App Garage -> Info o systemie

Proszę również o podanie roku auta + wersja silnika i wyposażenia + info czy macie kamerę 360 (ważne)

Więc zacznę zabawę:
2015r. Sport 2.0t
brak kamery 360 (element pakietu widoczność) tylko kamera cofania

Info o systemie:
Wersja Android: 2.3 (mało ważne)
Wersja systemu: 2.3.7.1097 (to mnie interesuje)
ID urządzenia: 101000136862 (to mnie interesuje)

z góry dzięki za pomoc!

P.S. Jeśli kogoś interesuje Menu Serwisowe w inTouch to mogę podesłać jak wejść, oczywiście ostrzegam przed zabawą w tym trybie ;)

slepy62
15th-September-2015, 19:41
Maniak elektroniki jestem więc muszę, mam nadzieje że pomożecie :)
Przestudiowałem już infinitiq50.org - całkiem spora baza wiedzy ale Jankesy mogą mieć zupełnie inne zabawki niż my.
Pierwsza prośba - możecie podać jaki soft w inTouch macie oraz info jaka to wersja auta?
Próbuje ogarnąć kilka faktów i rozróżnić sprzęty więc przyda mi się wasza pomoc.
Proszę również o podanie roku auta + wersja silnika i wyposażenia + info czy macie kamerę 360 (ważne)

to masz Jankesa:
rocznik modelowy 2014 r. ; wyprodukowane lipiec 2013
wersja Hybrid Premium (pełne wyposażenie czyli: - DELUXE TECHNOLOGY; - NAVIGATION PACKAGE)
kamera 360 - UWAGA w wersji nie ma asystenta parkowania

Info o systemie:
Wersja Android: 2.3
Wersja systemu: 2.3.7.0578
ID urządzenia: 100900023777

Jeżeli masz instrukcję serwisową to może mi podpowiesz jak odblokować książkę telefoniczną - w wersji USA jest zablokowana po przekroczeniu prędkości ok. 20 km/h, można korzystać tylko z LAST CALL i FAVORITES

lonek_rwl
16th-September-2015, 11:19
Jeżeli masz instrukcję serwisową to może mi podpowiesz jak odblokować książkę telefoniczną - w wersji USA jest zablokowana po przekroczeniu prędkości ok. 20 km/h, można korzystać tylko z LAST CALL i FAVORITES

Niestety aby to zrobić musisz kupić bypassa. Urządzenie odblokuje wszystkie funkcje zablokowane w trakcie jazdy (w tym oglądanie video) - koszt to 300$.
Link do urządzenia - http://www.prestigioussociety.com/?page_id=138
facet ogląda film w trakcie jazdy - https://www.youtube.com/watch?v=msSsNcXZugE
Temat na infinitiq50.org - http://www.infinitiq50.org/forum/electronics-audio-lighting/42042-disable-navi-locked-up-while-driving.html

misiektoja
16th-September-2015, 14:59
U mnie hybryda full opcja:

Info o systemie:
Wersja Android: 2.3
Wersja systemu: 2.3.7.1355
ID urządzenia: 101000034697

Sent using Tapatalk

Tomekk
18th-September-2015, 23:09
Q50 2.0t wersja bez tarczy i kamery 360.
Kupiony w czerwcu z salonu.
Android 2.3
Sys.ver. 2.3.7.1097
ID 101000136852

Pojawiła się nowa wersja softu do Q50. W poniedziałek jadę ją instalować do serwisu.
Z tego co się dowiedziałem to m.in. ma być przyspieszone ładowanie linii pomocniczych przy cofaniu po zapaleniu samochodu.


Próbuje ogarnąć kilka faktów i rozróżnić sprzęty więc przyda mi się wasza pomoc.
Daj znać o efektach twoich prac.

lonek_rwl
19th-September-2015, 09:27
Q50 2.0t wersja bez tarczy i kamery 360.
Kupiony w czerwcu z salonu.
Android 2.3
Sys.ver. 2.3.7.1097
ID 101000136852

Pojawiła się nowa wersja softu do Q50. W poniedziałek jadę ją instalować do serwisu.
Z tego co się dowiedziałem to m.in. ma być przyspieszone ładowanie linii pomocniczych przy cofaniu po zapaleniu samochodu.


Daj znać o efektach twoich prac.

Super! Wychodzi na to, że mamy dokładnie te samą wersję auta i oprogramowania, ten sam problem z liniami cofania (auta z kamerą 360 nie mają tego problemu).

Koniecznie daj znać czy faktycznie aktualizacja pomoże. Ciekawe, że swój samochód odebrałem 3 tygodnie temu - jeszcze nie było tej aktualizacji?

Znaki na niebie wskazują, Że po aktualizacji Twój system będzie się ładował tak - http://vid284.photobucket.com/albums/ll3/BrandonD518/IMG_0470_zpsu91xhbwz.mp4

P.S. Ile Ci pali?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tomekk
19th-September-2015, 11:55
Aktualizacja pojawiła się niedawno więc mogło jej jeszcze nie być gdy odbierałeś swój samochód.
PS. Odebrałeś go z salonu w Katowicach czy Warszawie?

Jeśli chodzi o spalanie to powiem tak, 9 do 9,5 L/100 po mieście z dość "ciężką" nogą.
Miałem krótki wyjazd do Austrii, gdzie praktycznie całą drogą jechało się 110-130km/godz. Spalanie w granicach 8L.



Znaki na niebie wskazują, Że po aktualizacji Twój system będzie się ładował tak


Jeśli tak będzie się system ładował to całkiem nieźle. Ciekawe kiedy dodadzą jakieś nowe aplikacje do InToucha.

Rozmawiałem z moim sprzedawcą w Katowicach i mówi, że o aktualizacji map na razie nic nie słychać. Sterowania głosowego po polsku również nie będzie w tej aktualizacji.
Z powodu sterowania głosowego aktualnie używam języka angielskiego. Głosowe wybieranie kontaktów ujdzie, ale odczytywanie SMS'ów - masakra:)

grisza
19th-September-2015, 13:43
Q50S Hybrid - wersja bez tarczy
Wersja Android 2.3
Wersja systemu 2.3.7.1553
ID:101000080405

Aktualizacja 26.08 w Katowicach. System ładuje się znacznie szybciej niż poprzednio. Jest również stabilny (żadnego wieszania nie uswiadczyłem) i szybciej pracuje. Nie wiem jednak czy to ostatnia wersja aktualizacji.

lonek_rwl
19th-September-2015, 14:33
Aktualizacja pojawiła się niedawno więc mogło jej jeszcze nie być gdy odbierałeś swój samochód. PS. Odebrałeś go z salonu w Katowicach czy Warszawie?


W Warszawie i dziś do nich dzwoniłem - "Nowa aktualizacja? Te aktualizacje pojawiają się co kilka tygodni i nic nie zmieniają, wątpię aby linie miały się szybciej pojawiać. Wie Pan - to jest Intel Atom i potrzebuje czasu do załadowania"

No jak ja słyszę coś takiego to mnie szlag trafia. Jakby się raz na pamięć nauczył, że to intel atom i nie ma zielonego pojęcia o możliwościach poprawy stabilności samym softwarem. O wiele bliżej mam do Berlina i chyba zacznę tam dzwonić - mam nadzieję, że ktoś mówi tam po angielsku.



Jeśli tak będzie się system ładował to całkiem nieźle. Ciekawe kiedy dodadzą jakieś nowe aplikacje do InToucha.


Dawaj szybko znać w poniedziałek, czy faktycznie coś się poprawiło. "ponoć" w 2015 rocznikach jest nowy sprzęt w intouch, który chodzi lepiej - dlatego pytam was o te dane bo próbuje wyczaić jak rozpoznać czy ma się stary czy nowy tablecik.
Niestety wychodzi na to, że wersja softu różni się po pierwsze od wersji samochodu, po drugie od rybku (USA vs. Euro)
ID sprzętu jest unikalne dla każdego samochodu - wydaje mi się, że 4 i 5 cyfra są oznaczeniem "modelu" tabletu - starszaki mają XX09, my mamy XX10 - ale głowy nie dam.

misiektoja
19th-September-2015, 18:24
Heheheh, jak aktualizacje nic nie zmieniają, to po co je wydają. Fajne tłumaczenie. U mnie ten soft co mam jest w miarę stabilny, czasami dostaję czkawki, ale już się przyzwyczaiłem.

Najgorzej jest właśnie z mapami, to woła o pomstę do nieba, że jeszcze nie ma aktualizacji. Po Polsce nie da się z tym jeździć. Wielu siatek dróg nie ma, a niektóre jak są to są gdzieś z boku (np. część A2 jest słabo skalibrowana) i jedziemy polem, a obok jest A2. Dziwna sprawa. Chociaż w Niemczech miło się zdziwiłem, bo wiernie wszystko odwzorowane, nawet takie fajne grafiki od asystenta ruchu pokazywał przy zjazdach (w Polsce tego nie doświadczyłem), no i działa TMC.

7112

Tomekk
19th-September-2015, 20:40
"Nowa aktualizacja? Te aktualizacje pojawiają się co kilka tygodni i nic nie zmieniają, wątpię aby linie miały się szybciej pojawiać. Wie Pan - to jest Intel Atom i potrzebuje czasu do załadowania"
No to faktycznie ten koleś pojechał po bandzie.
Dam znać co się zmieniło po aktualizacji.

grabba
19th-September-2015, 22:17
Dokładnie taką samą navi mam w M-ce. Po EU fajnie się z nią jeździ.

lonek_rwl
25th-September-2015, 15:49
Pojawiła się nowa wersja softu do Q50. W poniedziałek jadę ją instalować do serwisu. Z tego co się dowiedziałem to m.in. ma być przyspieszone ładowanie linii pomocniczych przy cofaniu po zapaleniu samochodu.


No i co i co i cooo?

Tomekk
29th-September-2015, 21:04
Przepraszam kolegów, że tak długo nie odpowiadałem, byłem za granicą bez dostępu do internetu.

Samochód po aktualizacji oprogramowania.
Dla nas - użytkowników - jedna zmiana. Mianowicie system uruchamia się szybciej. Można to głównie zaobserwować poprzez szybsze ładowanie się linii pomocniczych przy cofaniu. Obecnie wyśeiwtlają się one jakieś 8 sekund po odpaleniu.
Ponadto kilka zmian serwisowych.
Za krótko jeździłem samochodem po aktualizacji by coś więcej powiedzieć.

Obecnie moja wersja systemu to: 2.3.7.1553

lonek_rwl
14th-October-2015, 00:11
Zobacz ofertę: MAPA NAWIGACJA INFINITI Q50 2015 PL MAPA MENU
http://allegro.pl/showItem2.php?item=5707113789

Co sądzicie o tym? Wychodzi na to, że tablet już złamany - teraz tylko czekać na więcej aplikacji domowej roboty :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

misiektoja
14th-October-2015, 00:59
To Android, a więc jak AutoMapę odpalisz to większość softu odpalisz. Chociaż dziwne, że tylko przednią kamerę można podłączyć, co by świadczyło o jakiejś ingerencji sprzętowej. Poza tym słabo, że na dole i na górze mapa.

trocek
14th-October-2015, 16:29
Coś takiego znalazłem - może kogoś zainteresuje:

http://www.globaldenso.com/en/opensource/ivi/nissan/

Tomekk
5th-November-2015, 21:50
Czy ktoś z was ma najnowszą aktualizację wgraną do Q50?
Szybciej ładują się linie cofania, ale częściej się zawieszają tzn. czasem kręcę kierownicą podczas cofania, a linie stoją w miejscu, by po chwili zatrybiły. Też tak macie?

grabba
6th-November-2015, 15:52
Coś takiego znalazłem - może kogoś zainteresuje:

http://www.globaldenso.com/en/opensource/ivi/nissan/
Producent oprogramowania, jeżeli korzysta z oprogramowania open source ma obowiązek udostępnić źródła tego oprogramowania - ale nie własnego. Nie ściągałem całości, ale podejrzewam, że są tam źródła Androida, ale bez softu specyficznego dla Q50.

lonek_rwl
13th-March-2016, 20:50
Dziwna sprawa.

Mam przejechane 12 000km.

Zarówna "przegląd" w intouch jak i "potrzeba serwisowania" w mierniku ustawione na 20 000km.

Dziś na ekranie NAVI pojawił mi się alert wymiany oleju i filtra?!?
Prawie o 8000km za wcześnie? Chyba, że auto wie o czymś o czym ja nie wiem?
Ktoś się orientuje jak to działa i czy mam już lecieć na pierwszy przegląd?

77397740

slepy62
13th-March-2016, 21:37
Dziwna sprawa. Mam przejechane 12 000km. Zarówna "przegląd" w intouch jak i "potrzeba serwisowania" w mierniku ustawione na 20 000km.
Dziś na ekranie NAVI pojawił mi się alert wymiany oleju i filtra?!?
Prawie o 8000km za wcześnie? Chyba, że auto wie o czymś o czym ja nie wiem?
Ktoś się orientuje jak to działa i czy mam już lecieć na pierwszy przegląd?

77397740

Posprawdzaj jeszcze raz w ustawieniach komputera pokładowego MAINTENANCE oraz w IN TOUCH, nie padła Ci lub nie odpinałeś przypadkiem baterii.

Wymiana oleju i filtra co 12 070 km to fabryczne ustawienie serwisowe na rynek USA (7 500 mil) i być może w UK, po odpięciu baterii - ustawienia wracają do "fabrycznych"...
U mnie po każdym odpięciu baterii we wszystkich ustawieniach zmieniam mile i farenheit'y na km i celcjusze.
Podobnie będziesz miał po samoczynnym zrestartowaniu się IN TOUCH

lonek_rwl
13th-March-2016, 21:55
Sprawdź w ustawieniach komputera pokładowego MAINTENANCE nie w IN TOUCH (zresztą najlepiej tu i tu).

Wymiana oleju i filtra co 12 070 km to fabryczne ustawienie serwisowe na rynek USA (7 500 mil) i być może w UK
pewnie zapomnieli Ci to przestawić w serwisie :infi: przy wydaniu auta z saloon

MAINTENANCE to w naszym nazywa się odiotycznie "potrzeba Serwisowania" i tam również ustawione jest na 20000km i nigdy nic tam nie zmieniałem...

Aż poszedłem jeszcze raz sprawdzić i fotki na dowód. Widoczny przebieg, alert i ustawienie - W jednym ustawione na 20000 a w drugim na 19000.

7741 7742

slepy62
13th-March-2016, 22:15
MAINTENANCE to w naszym nazywa się odiotycznie "potrzeba Serwisowania" i tam również ustawione jest na 20000km i nigdy nic tam nie zmieniałem...

Aż poszedłem jeszcze raz sprawdzić i fotki na dowód. Widoczny przebieg, alert i ustawienie - W jednym ustawione na 20000 a w drugim na 19000.

7741 7742

Cóż kolego... gdyby głupota miała skrzydła to....

1. weź kur...aaaa poczytaj instrukcję
2. pooglądaj sobie SWOJE zdjęcia i wyciąg wnioski DLACZEGO zgłasza Ci się serwis
3. jak nie znajdziesz SAM przyczyny lol bez obrazy lol jutro napiszę Ci wyjaśnienie

a... jeszcze jedno - weź k... wklejaj zdjęcia normalnie - bo nie każdy potrafi czytać "do góry nogami"

7743

slepy62
13th-March-2016, 22:24
MAINTENANCE to w naszym nazywa się odiotycznie "potrzeba Serwisowania" i tam również ustawione jest na 20000km i nigdy nic tam nie zmieniałem...

Aż poszedłem jeszcze raz sprawdzić i fotki na dowód. Widoczny przebieg, alert i ustawienie - W jednym ustawione na 20000 a w drugim na 19000.

7741 7742

pytanie naprowadzające z książki serwisowej: wymiana oleju następuje co:
- 20 000 km
lub
- ...........
w zależności od tego co nastąpi pierwsze...

7744

lonek_rwl
13th-March-2016, 22:24
Cóż kolego... gdyby głupota miała skrzydła to....

1. weź kur...aaaa poczytaj instrukcję
2. pooglądaj sobie SWOJE zdjęcia i wyciąg wnioski DLACZEGO zgłasza Ci się serwis
3. jak nie znajdziesz SAM przyczyny lol bez obrazy lol jutro napiszę Ci wyjaśnienie

a... jeszcze jedno - weź k... wklejaj zdjęcia normalnie - bo nie każdy potrafi czytać "do góry nogami"

Irku, wiem że jak wół widnieje tam data 13 marca 2016, ale jak wejdę tam jutro to będzie widniała data 14 marca, tydzień temu była 6 marca.
W jaką opcje nie wejdziesz będziesz tam miał dzisiejszą datę, nie da się wybrać "bez daty", auto liczy albo kilometrami albo datą.

w opcji akumulator też widnieje data 13 marca i nie wyje mi alert.

Ty na pewno też tak masz.

Co do zdjęć, nie wiem czemu wrzuca mi do górny nogami!

slepy62
13th-March-2016, 22:29
Irku, wiem że jak wół widnieje tam data 13 marca 2016, ale jak wejdę tam jutro to będzie widniała data 14 marca, tydzień temu była 6 marca.
W jaką opcje nie wejdziesz będziesz tam miał dzisiejszą datę, nie da się wybrać "bez daty", auto liczy albo kilometrami albo datą.

w opcji akumulator też widnieje data 13 marca i nie wyje mi alert.

Ty na pewno też tak masz.

Co do zdjęć, nie wiem czemu wrzuca mi do górny nogami!

I tu się mylisz - są 2 interwały
- przebieg
lub
- czas

O ile pamiętam interwał daty można wykasować - wtedy liczy się tylko przebieg
- jeżeli u Ciebie jest inaczej - ustaw sobie TĄ datę na szacunkową (wylicz w głowie lub kalkulatorem) dla przebiegu 20 000 km
robiłem to kiedyś u B&B w wersji EU - tylko nie pamiętam czy kasowałem czy wprowadzałem jakąś przyszłą datę,
u mnie w wersji USA interwał czasowy można wykasować / dezatywować

Do czasu jak będziesz miał wprowadzony interwał czasowy <= dziś, będzie Ci się wyświetlał komunikat

JESZCZE RAZ POLECAM lol POCZYTAJ INSTRUKCJĘ

a tak z ciekawości - kiedy kupiłeś autu ? (w zasadzie pytanie chyba brzmi kiedy zostało wyprodukowane)

i sorry Konrad za "joby"

grabba
13th-March-2016, 22:35
Panowie, wg. mnie i tak warto wymienić olej i filtr oleju wcześniej niż po 20.000.

lonek_rwl
13th-March-2016, 22:46
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160313/727bc62c267f06c61c97e38202114518.jpg

Specjalnie dla Ciebie wrzucam z telefonu bo wtedy prosto.

Specjalnie tez ustawiłem datę na j****y 2028 rok żeby udowodnić że wiem kuzwa co robię i o co pytam.
(Żeby nie było, zamknąłem auto, spaliłem fajkę, odpaliłem i zrobiłem zdjęcie)

Data i tak nie ma nic do rzeczy bo jak byk w alercie wyraźnie jest napisane "PRZEJECHANA ODLEGŁOŚĆ" pomimo że przejechałem 12 000km.

Grabba też tak uważam że warto olej wymienić wcześniej. W BMKach jest chyba nawet taki system że auto samo ocenia styl jazdy i ustala kiedy wymienić olej.

Slepy zacytuje mojego ojca - ja się nie denerwuje, ja dyskutuje ;)

A co do instrukcji to flaszka dla tego co znajdzie w niej jakieś konkretne informacje o ustawieniach przeglądu, zaś kop w dupę dla tego co projektował instrukcje.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

slepy62
13th-March-2016, 22:54
Specjalnie dla Ciebie wrzucam z telefonu bo wtedy prosto.
Specjalnie tez ustawiłem datę na j****y 2028 rok żeby udowodnić że wiem kuzwa co robię i o co pytam.
(Żeby nie było, zamknąłem auto, spaliłem fajkę, odpaliłem i zrobiłem zdjęcie)
Data i tak nie ma nic do rzeczy bo jak byk w alercie wyraźnie jest napisane "PRZEJECHANA ODLEGŁOŚĆ" pomimo że przejechałem 12 000km.
Grabba też tak uważam że warto olej wymienić wcześniej. W BMKach jest chyba nawet taki system że auto samo ocenia styl jazdy i ustala kiedy wymienić olej.

Slepy zacytuje mojego ojca - ja się nie denerwuje, ja dyskutuje ;)


Zrób
- albo reset daty
- albo ustaw przypomnienie (czasowe) na NIEAKTYWNE
komputer wcześniej odczytał komunikat i wyświetla Ci alert, to tylko NIEMYŚLĄCA maszynka...
7745

i to samo dla filtra oleju...

W tłumaczeniu z instrukcji w wersji USA: Poprzednie rekordy konserwacyjne takie jak wymiana oleju, kontroli pojazdów, są przechowywane w nocie konserwacji. (Maintenance Note Previous maintenance records such as oil change, vehicle inspection, etc. can be stored in Maintenance note.)

Trochę cierpliwości i komunikat zniknie...
ale z autem nie dyskutuj lol bo to pewnie i tak nic nie da lol

lonek_rwl
14th-March-2016, 00:05
Dupa.
- Zresetował wszystko w obu opcjach (maintance i maintance note)
- Wyłączyłem przypomnienia w obu opcjach.

Nadal wyświetla.

Znalazłem coś takiego.

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160313/c670be18a13965d291c2414b8c125bfc.jpg

Mój alert musi więc być wynikiem ustawień w uwagi dot. Przeglądu (maintance note).




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

misiektoja
14th-March-2016, 03:52
Miałem identyczny problem, zmiana ustawień czy resety nic nie dawały, dopiero serwis to wywalił.

Sent using Tapatalk

slepy62
14th-March-2016, 08:14
Miałem identyczny problem, zmiana ustawień czy resety nic nie dawały, dopiero serwis to wywalił. Sent using Tapatalk

A u B&B - jak byliście u mnie - było to samo i się dało....


Dupa. - Zresetował wszystko w obu opcjach (maintance i maintance note)
- Wyłączyłem przypomnienia w obu opcjach.
Nadal wyświetla. Znalazłem coś takiego. Mój alert musi więc być wynikiem ustawień w uwagi dot. Przeglądu (maintance note).

Jak będę miała czas popołudniu - poszukam w książce serwisowej...

lonek_rwl
14th-March-2016, 09:05
Miałem identyczny problem, zmiana ustawień czy resety nic nie dawały, dopiero serwis to wywalił.

Sent using Tapatalk

Do poduszki właśnie zastanawiałem się jak ja mam to teraz zresetować skoro NIE IDZIE ZRESETOWAĆ.

Dzisiaj zadzwonię do serwisu i jeszcze przejrzę super tajne ukryte menu w InTouch (chociaż nie pamietam czy tam był jakiś reset).

Misiek u Ciebie też alert wyskoczył za wcześnie, pomimo innych ustawień?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

lonek_rwl
14th-March-2016, 11:08
A u B&B - jak byliście u mnie - było to samo i się dało....



Jak będę miała czas popołudniu - poszukam w książce serwisowej...

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160314/e2ab0967be7ed37584ed57332e5e908c.jpg

Ale jaja...
Ślepy stawiasz mi browar za joby ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

lonek_rwl
14th-March-2016, 11:18
Wymiana oleju i filtra co 12 070 km to fabryczne ustawienie serwisowe na rynek USA (7 500 mil) i być może w UK,

Wychodzi na to, że Irenka ma korzenie w USA i gdzieś głęboko w duszy pragnie serwisu po 7500 mil ;)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

misiektoja
14th-March-2016, 11:20
A u B&B - jak byliście u mnie - było to samo i się dało....

Tak, objawy były te same, ale to było co innego i się dało wyłączyć z ustawień. To co ja miałem (i pewnie lonek ma) nie dało się wyłączyć żadną opcją.

lonek - tak, też miałem powiadomienie za wcześnie, nie wiadomo czemu, nie miało związku z ustawieniami.

slepy62
14th-March-2016, 19:45
Ale jaja... Ślepy stawiasz mi browar za joby ;) Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak kiedyś przy ładniejszej pogodzie lol zaprosisz do siebie na saloony - NO PROBLEM

Jak nie zaprosisz lub będzie wieczny potop lol tyż NO PROBLEM

a może Grabba na wiosnę cóś pod "krzyżakowem" zorganizuje :car:

lonek_rwl
27th-March-2016, 01:17
Aż zazdroszczę wszystkim, którzy już są po gwarancji.

Śledzę temat od jakiegoś czasu.

Po pierwsze wesołych świąt wszystkim!
Po drugie bardzo polecam dopisać się do grupy na Facebooku Infiniti Q50 (link: https://www.facebook.com/groups/555727154545272/) trzeba poprosić o akceptacje ale mnie przyjęto po jednym dniu a o temacie dowiedziałem się właśnie z tej grupy.
Po trzecie do sedna.
Prezentuje w pełni obsługowy android do naszego InTouch.

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160327/4fcfe9adfe5539d9fa1c5d3bb3af00b4.jpg

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160327/519096db91d2b9e9f3becc2ba26d48b8.jpg

Wrzucam tylko dwa zajawkowe zdjęcia. Jest ich masa w grupie na Facebooku oraz na infinitiq50.org (chociażby temat: http://www.infinitiq50.org/forum/q50-touch/81265-q50-aftermarket-android-module-looking-resellers.html#/forumsite/20710/topics/84649?page=1)

Świetnie możliwości tego cudu prezentuje ten film - http://youtu.be/bp4waf-uPi4

Ogólnie o co chodzi.
Zaczęło się od pewnego Pana z dalekiego wschodu (jakżeby inaczej), który kilka miesięcy temu ogłosił, że szukają dystrybutorów na USA dla ich modułu Android do Q50.
Od tamtej pory wersji tych modułów pojawiła się masa. Dla przykładu fotka androida oddalonego na górnym ekranie.

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160327/eadb462a1c36d87d0d0a37e2f39b36f9.jpg

Ale ten z filmiku i powyższych zdjeć wyglada najbardziej PRO.
Autor twierdzi rownież, że w przeciągu 2 tygodni rozpocznie dystrybucje.







Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

slepy62
28th-March-2016, 09:34
Zgłaszam się na ochotnika lol do przetestowania ustrojstwa... tylko potrzebny byłby jakiś MisekToJa lub inny biegły w "numerologii cyfrowej" lol

lonek_rwl
28th-March-2016, 10:49
No i właśnie na Ciebie liczyłem ;)
Załączam FAQ dodane przez autora. Co ciekawe, pisze w nim że jest to instalacja stealth czyli dopóki nie uaktywnisz androida to masz oryginalne InTouch.



In Dash - Android Integration
FAQ



Q: Curious how this works when you start up. Meaning does it boot to stock or to Android? Can you choose which you want it to come up with first?

A: Once you start the car, there is zero indication there is any aftermarket equipment. This is 100% a stealth install. The flip to the Android interface, you will hold down the back button on the steering wheel for three seconds.



Q: Was definitely interesting if there were any weird side effects / bugs.

A: In fairness, it's Android... It has its nuances. As an avid Android supporter (Nexus user) I am comfortable with a few of the issues, however there is two that I'm being firm in getting fixed before importing for distribution.



Q: Anything major or concerned about to make it not usable?

A: None what so ever... We are attempting to validate which applications would be most popular to users via the Play Store that could cause conflict. I've identified a few and have submitted those in my recent bug report.



Q: Are there any conflicts with stock operations? Meaning, all standard operations are still there and nothing blocking them from working?

A: None that I have identified.



Q: Can you change the default launcher?

A: Unknown, will test this week and update this answer .



Q: Does it have bluetooth or support Bluetooth dongle?

A: No and I'm painfully upset here. I am going to push to see if a bluetooth dongle could be supported, as many users are begging for integration. I would love to see Torque Pro (https://play.google.com/store/apps/details?id=org.prowl.torque) running.



Q: Did you hook up 3G/4G service?

A: I did not. I was advised that we would need to leverage an overseas product for them to develop on. Personally I'm in the network industry and one of my companies products can use similar tech, and the industry is doing everything is can to shift from 3G/4G/LTE dongles. The equipment comes supplied with a WiFi dongle (Wireless N I believe), and I have enabled the hotspot on my phone. It is my recommendation that you purchase a mobile hotspot (example: https://www.att.com/devices/zte/velocity.html#sku=sku7420235) since this would tie into your data plan the same and permit mobility outside of the vehicle.



Q: In the quick video I hear you say Ok, Google. Did you push a button or is it always listening?

A: I have Google Search in an "always listening" mode



Q: What's the ballpark for this thing?

A: TBD as I'm awaiting bug fix updates



Q: Don't want to pay a small fortune.

A: The target price for the product is $750 +/-



Q: Also how is the support?

A: Once validating I'll be managing support and distribution. The elegance of an Android OS is that we expect support questions to come in the form of installation. For owners in the southeast region (within a few hours of Nashville, TN), I recommend letting them complete the installation.



Q: Do these guys have a legit business / website or are they selling it from their garage so-to-speak.

A: I am working personally with one of the developers, whom is a frequent member on the forums. Safe to safe, the level of motherboard development and software capability keeps it to be from their garage. Maybe a really large, clean-room equipped development garage. I was wickedly impressed with the "care" that was included in getting equipment into my hands.



Keep the questions coming!
http://infinitiq50.org/forum/showthread.php?p=980745



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

slepy62
28th-March-2016, 12:18
Jak narazie z tego co piszą to
1 - to jest wersja testowa
2 - pytanie czy to "będzie działało" w EUROLANDZIE - nie znam się na tym więc do wyjaśnienia są kwestie związane z różnicami pomiędzy telefonią komórkową w EU vs USA
3 - zakładam że aplkacje dostępne są przez internet więc nawet jeżeli to będą jakieś tam USA-aplikacje nie powinno być problemu
4 - gorzej z aplikacjami "regionalnymi" typu np. JANOSIK

Jeżeli piszę głupoty - poprawcie mnie...

A... coś takiego - działającego na dolnym ekranie - instalują już w Konstancinie
- gdzieś miałem link na tą firmę - ale cena jest mocno odstraszająca = 3500-zł,

JA czekam na urządzenie działające na górnym ekranie...

lonek_rwl
31st-March-2016, 18:58
Więc tak:

- urządzenie wymaga zdjęcia panelu i dostania się do przewodów,
- urządzenie wpina się pomiędzy przewody a dolny wyświetlacz,
- aby wejść w tryb android trzeba przytrzymać przycisk HOME przez 2 sekundy,
- dźwięk z urządzenia do głośników idzie przez AUX, (prawdopodobnie trzeba doprowadzić i wpiąć kabel do wejścia AUX w schowku)
- można sterować głośnością z kierownicy ale nie można obsługiwać androida, obsługa tylko panelem dotykowym

Krótka specyfikacja wygląda tak:

- android 4.2.2 Jelly Bean (fajnie bo dość stabilna wersja)
- posiada 4 wejścia USB wykorzystywane np. na modem 3G lub WiFi
- w zestawie USB WiFi
- wejście na kartę SDHC.
- urządzenie posiada własny mikrofon i antenę GPS, którą trzeba "gdzieś" ukryć, (nie ma możliwości korzystania z anteny i mikrofonu auta)

Na razie niewiadomą zostają takie sprawy jak to, czy w trakcie pracy modułu mogą działać normalnie wszystkie seryjne funkcje inTouch (telefon, bluetooth, radio) ale tak na chłopski rozum - urządzenie jest zupełnie osobnym modułem, który panelu dotykowego używa wyłącznie jako wyświetlacza nie przerywając pracy InTouch w tle. Moduł na 100% odpali każdą aplikację na androida (ewentualnie może powstać problem z dopasowaniem do ekranu) więc Yanosik i GoogleMaps mile widziane.

ALE

dźwięk w głośnikach ALBO InTouch (FM, CD, iPod, BT Audio) ALBO Android (AUX).
W związku z tym, że komunikaty seryjnej nawigacji i telefonu bluetooth są słyszalne w każdym trybie to zapewne będą słyszalne również w trybie AUX (Android)

ALE

jeżeli w trasie odpalimy na androidzie Yanosika lub GoogleMaps i będziemy chcieli słyszeć komunikaty z tych aplikacji to będziemy musieli zostać w trybie AUX - czyli nie będzie dźwięków z FM, CD, iPod lub BT Audio. Oczywiście zawsze można zastępczo odpalić mp3 z androida lub radio internetowe ale to wymaga modemu 3G i konkretnego pakietu neta ;) Druga opcja to odpalenie HotSpota na telefonie i połączenie modułu przez wifi.

Muszę przyznać, że bardzo podoba mi się ta zabawka. Możliwość przeglądania neta, normalna aplikacja do maili, facebook, spotify, youtube, radio internetowe, google maps i wiele innych aplikacji, które Infiniti obiecywało ;)


JA czekam na urządzenie działające na górnym ekranie...

Takie urządzenia też są i też na infinitiQ50.org się ogłaszają. Jednak wszystkie one pochodzą wiadomo skąd, ten o którym ja pisze też, z tą różnicą że tutaj jakiś łepek zadziałał, kupił, ocenił, robi instrukcje, zdjęcia, przygotowuje logistykę i będzie sprzedawał.
Zastanawiam się tylko czemu akurat na górnym ekranie Ci zależy? Rozumiem, że fabryczna Navka jest kiepska (chyba, że nie masz) ale akurat na górnym wyświetlaczu pojawiają się wszystkie komunikaty z telefonu itp. Jakby się nad tym zastanowić to pewnie w trakcie jazdy jak raz ustawisz radio to na dolny już nie spoglądasz ;)

No i na koniec cena. Niestety 800$ + wysyłka... boli. Poczekam.

Film 1 - https://www.youtube.com/watch?v=bp4waf-uPi4
Film 2 - https://www.youtube.com/watch?v=nDbOkyrHSeI

slepy62
31st-March-2016, 21:37
Zastanawiam się tylko czemu akurat na górnym ekranie Ci zależy? Rozumiem, że fabryczna Navka jest kiepska (chyba, że nie masz) ale akurat na górnym wyświetlaczu pojawiają się wszystkie komunikaty z telefonu itp. Jakby się nad tym zastanowić to pewnie w trakcie jazdy jak raz ustawisz radio to na dolny już nie spoglądasz ;)
No i na koniec cena. Niestety 800$ + wysyłka... boli. Poczekam.


Szczerze mówiąc górnego ekranu nie używam prawie w ogóle... jedynie do telefonu który i tak w trakcie jazdy jest :dupa: w 90% zablokowany...

W NAVI - w zależności od tego po której stronie Wisły jeżdżę - to
albo surfuję :fish2: po Atlantyku
albo jeżdżę :car: terenówką po wertepach w okolicach New Jersey

Natomiast dolny używam dość często, czyli przełączanie pomiędzy różnym źródłami audio, sterowanie klimą, odczytami z "garage" :opmon:
często także zmieniam sobie ustawienia trybów jazdy/kiery itp. oraz włączam/wyłączam wybrane systemy bezpieczeństwa (zależne gdzie i jak jadę)

Tak czy tak - nie upieram się na górny czy dolny - przede wszystkim - zaczekam jak cena spadnie przez pół czyli zakładam jakieś 0,5~1 roku
za dużo mam ostatnio innych wydatków ... ale jak zdecyduję się na zakup - niezwłocznie dam znać
- albo jeszcze lepiej przyjedziem z tym ustrojstwem do :fish2: gryfa - i razem go zamontujemy i przetestujemy
ps. oczywiście jak to będzie sI to liczę na ceny z sIV lol



dźwięk w głośnikach ALBO InTouch (FM, CD, iPod, BT Audio) ALBO Android (AUX).
W związku z tym, że komunikaty seryjnej nawigacji i telefonu bluetooth są słyszalne w każdym trybie to zapewne będą słyszalne również w trybie AUX (Android)


??? tego to nie łapię ... przecież:
- komunikaty fabrycznej NAVI można zupełnie WYŁĄCZYĆ w ustawieniach
- co do telefonu to - albo go masz podpiętego albo go nie masz podpiętego - same dźwięki komunikatów, dzwonków, powiadomień - też można w sposób dowolny modyfikować w ustawieniach (czyli włączać / wyłączać czy zmieniać głośność itp.)

lonek_rwl
31st-March-2016, 22:58
W NAVI - w zależności od tego po której stronie Wisły jeżdżę - to
albo surfuję po Atlantyku
albo jeżdżę terenówką po wertepach w okolicach New Jersey

Swoją drogą ciekawe czy jak podmienisz kartę z mapą na EU to zadziała?


- albo jeszcze lepiej przyjedziem z tym ustrojstwem do gryfa - i razem go zamontujemy i przetestujemy
ps. oczywiście jak to będzie sI to liczę na ceny z sIV

Dla Ciebie to ceny S1 + 100% lol
ps. oczywiście zapraszam ale po sezonie, sezon już full - terror na świecie skutecznie odstraszył ludzi od Turcji...


Napisał lonek_rwl
dźwięk w głośnikach ALBO InTouch (FM, CD, iPod, BT Audio) ALBO Android (AUX).
W związku z tym, że komunikaty seryjnej nawigacji i telefonu bluetooth są słyszalne w każdym trybie to zapewne będą słyszalne również w trybie AUX (Android)
??? tego to nie łapię ... przecież:
- komunikaty fabrycznej NAVI można zupełnie WYŁĄCZYĆ w ustawieniach
- co do telefonu to - albo go masz podpiętego albo go nie masz podpiętego - same dźwięki komunikatów, dzwonków, powiadomień - też można w sposób dowolny modyfikować w ustawieniach (czyli włączać / wyłączać czy zmieniać głośność itp.)

Tak tak dokładnie. Tylko ja to pisałem bardziej, że to na wielki + dla urządzenia. Czyli pomimo przełączenia się na AUX-Android jak zadzwoni telefon to nie trzeba nic przełączać, tylko normalnie dźwięk z telefonu jako dźwięk "najwyższego priorytetu" nałoży się na AUX.
Niestety nie da rady już tak namieszać w ustawieniach aby w głośnikach słyszeć radio FM z InTouch oraz komunikaty z Yanosika na Androidze. Albo jedno albo drugie. i to niestety na minus dla urządzenia.

slepy62
1st-April-2016, 11:01
Swoją drogą ciekawe czy jak podmienisz kartę z mapą na EU to zadziała?

Ostatnio byłem w serwisie i podmieniliśmy górny panel na EU + kartę na EU i.... :dupa:
wprawdzie pokazało się menu PL ale... mapa była czarną dziurą...
:Cry:
nie wiadomo, należałoby prawdopodobnie wymienić chyba jeszcze antenę lub ... bóg jeden wie co jeszcze...

lonek_rwl
1st-April-2016, 11:24
Ostatnio byłem w serwisie i podmieniliśmy górny panel na EU + kartę na EU i....
wprawdzie pokazało się menu PL ale... mapa była czarną dziurą...

nie wiadomo, należałoby prawdopodobnie wymienić chyba jeszcze antenę lub ... bóg jeden wie co jeszcze...

No to w sumie nie dziwie się, że wolałbyś zabawkę na górny wyświetlacz.

Tak czy siak kolejne informacje o urządzeniu:


Dowód na to, że oba systemy (InTouch i Android) działają równocześnie

https://www.youtube.com/watch?v=JFVfWz5VTSA

Gdzie schowano moduł

https://www.youtube.com/watch?v=-hgYoebYXgI

Wyprowadzenie kabla AUX , slotu na kartę SD i wejść USB

https://www.youtube.com/watch?v=GssazlbFvno

slepy62
1st-April-2016, 18:01
Dowód na to, że oba systemy (InTouch i Android) działają równocześnie
Gdzie schowano moduł
Wyprowadzenie kabla AUX , slotu na kartę SD i wejść USB

Nie KUŚ :frusty: nie mam kasy, a jeszcze czeka mnie w ciągu najbliższych 2 tygodni zakup opon 20" i ubezpieczenie
chyba że chcesz się dołożyć ??? lol

lonek_rwl
4th-April-2016, 10:27
chyba że chcesz się dołożyć ???

Pewnie kupując 2 (a może więcej?) da rade coś obniżyć cenę :D

Ale teraz słuchaj kolejnych NIUSÓW:

Moduł jest produkcji Koreańskiej (jakby co - Południowa), firma to Qdis - http://qdis.co.kr/NewQdis/
Tutaj konkretny link do urządzenia - http://qdis.co.kr/NewQdis/?p=11875
A tutaj pseudo instrukcja obsługi - https://www.dropbox.com/s/to2xv9fh6hs9x96/Qnavi_Android_Infinity%20Q50_EN_150210(User%20manu al).pdf?dl=0
i montażu - https://www.dropbox.com/s/9klxqbw9jl1hsuh/Qnavi_Android_Infinity%20Q50_EN_150210(Install%20m anual).pdf?dl=0

Oczywiście napisałem do nich z pytaniem o cenę ale dostałem info, że sprzedają tylko poprzez dystrybutorów.
Dystrybutor w Polsce:

BimmerTech
Patryk Matysiak
+48 792 111 152
ul.Serwituty 25, 02-233 Warsaw, Poland
www.bimmer-tech.net (http://www.bimmer-tech.net/)

Na ich stronie nie ma tego urządzenia (only BMW) ale napisałem do nich.
Może w wolnej chwili byś się wybrał do nich i podpytał co i jak? :)

slepy62
4th-April-2016, 11:18
BimmerTech Patryk Matysiak +48 792 111 152
Na ich stronie nie ma tego urządzenia (only BMW) ale napisałem do nich.
Może w wolnej chwili byś się wybrał do nich i podpytał co i jak? :)

Wybiorę się jak zaczną odbierać telefony - bo jest "głucha cisza"...
O ile się nie mylę mam jeszcze gdzieś kontakt na Konstancin i chyba to samo urządzenie ... muszę pogrzebać w poczcie

lonek_rwl
5th-April-2016, 12:51
odpowiedź z BimmerTech:

Witam Pana,

Zajmujemy sie tylko samochodami BMW, ale rzeczywiscie wspolrpacujemy z firma Qdis.
Mozemy sprowadzic dla Pana taki modul, ale nie bedziemy w stanie zaoferowac wsparcie czy pomocy technicznej.

Koszt to 545USD netto.

Kind regards,
Patryk Matysiak

Czyli troszkę taniej ;)

lonek_rwl
31st-May-2016, 12:14
https://www.youtube.com/watch?v=QYxFkthhOzM

Kuszę dalej.
Na bank zamawiam moduł po wakacjach.
Zgłosił się do mnie też jakiś Holender, który również chce zamówić moduł w BimmerTech.

slepy62
31st-May-2016, 19:37
Kuszę dalej.
Na bank zamawiam moduł po wakacjach.
Zgłosił się do mnie też jakiś Holender, który również chce zamówić moduł w BimmerTech.

Dzwoniłem dzisiaj do Ciebie w tej sprawie ale nie odbierasz...

Proponuję - poczytaj na infinitiQ50.org na ten temat -
http://www.infinitiq50.org/forum/q50-touch/84649-q50-android-module-bottom-screen.html
pisali że jest bardzo dużo modułów (są linki do aliexpress) ale przestrzegają że nie wszystkie są w pełni dopasowane do Q50 (sterowanie dotykowe, joystickiem, z kierownicy)...
Na infinitiQ50.org rozpoczęli sprzedaż w USA w cenie $750
ale znalazłem to samo urządzenie w sklepie CAR SOLUTIONS (sprawdzałem opis i specyfikację z tym opisanym na InfinitiQ50.org i wszystko się zgadza) w cenie $550 z możliwą wysyłką:
http://car-solutions.com/en/q-roi-navigation-system-on-android-for-infiniti-q50.php
- ze wschodniej europy (zdaje się że z Rosji) za ok. $50 bezpośrednio do PL (ale w tym wypadku na 99% dojdzie c/v)
lub
- z Hong Kongu za $30 do USA

Cały czas "czekam" na wersję na TOP SCREEN ale stwierdziłem że mógłbym zakupić ten już sprawdzony i zweryfikowany na dolny ekran, założyć, przetestować i albo sobie zostawię albo jak się pokaże na górny ekran odsprzedam Tobie lol

Co do samego zakupu - wolę dopłacić te $30 za transport do USA i kolejne $30 za transport do PL i mieć pewność że to jest wersja docelowa i zweryfikowana oraz na 99% n/c/v ...
chyba że jesteś na 100% pewny że to w BimmerTech to dokładnie to samo... to będę skłonny się "dołożyć" tylko pytanie brzmi skąd jest wysyłka...

Jak chcesz to zadzwoń - pogadamy...

lonek_rwl
1st-June-2016, 21:10
No i jest problem.
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160601/617c735607feb2ec4713f2b873f49229.jpg

Poprosiłem o sprawdzenie czy na module działa Yanosik i dostałem jedna odpowiedz że... NIE

Sklep nie pozwala na instalacje bo "sprzęt nie jest kompatybilny"

Ponoć istnieją sposoby na zainstalowanie aplikacji z obejściem tego ale czy bedzie w pełni funkcjonalna?
No i ciekawe ile aplikacji nie da rady zainstalować...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zmijek
12th-September-2016, 16:31
Czasami komunikat tego typu nie oznacza, że nie da się zainstalować. Można kombinować: pobrać plik i zmienić w nim zawartość, aby pozwalał na instalację na wszystkich urządzeniach.
Inną opcją w Androidzie (potrzebny root) jest zmiana identyfikatora sprzętu - jest plik (build.prop czy coś takiego - nie pamiętam) gdzie zapisane są informacje o producencie i modelu.
Po zmianie tych danych, może się urządzenie przedstawiać jako jakiś bardziej znany sprzęt i dopiero po instalacji będziesz oceniał czy działa czy nie.

Ja bym jeszcze nie porzucał zupełnie tej opcji. W najgorszym wypadku będzie można przesyłać obraz z telefonu na to urządzenie.

Mi osobiście bardziej by się podobał Android na górnym ekranie (wątek: Ekran-nawigacji-odtwarzanie-video (http://www.ifans.pl/showthread.php?5711-Ekran-nawigacji-odtwarzanie-video)).
Ekran górny i ekran dolny mają inny typ dotyku - na dolnym będzie to działało dużo lepiej.

lonek_rwl
24th-September-2016, 09:23
http://www.blog.infinitipolska.com.pl/2016/09/20/infiniti-q60-blizszym-kontakcie/

Intouch w Q60


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

bananoo
27th-October-2017, 20:25
witam,

czy temat umarł?
Udało się coś osiągnąć?
Pojawiły się jakieś nowe rozwiązania?

mariuszzar
28th-October-2017, 11:09
Nowy Q50 po fl ma podbno tez sam InTouch co przed liftingiem. Mogliby troche usprawnic go patrzac jakie systemy ma konkurencja.
Nie mowiac o nawigacji bo ta w Infiniti to porazka.

czejzee
29th-October-2017, 20:43
Na grupie FB Infiniti Q50/60 gość zrobił Car Play na górnym wyświetlaczu ;)