PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Plasti Dip czyszczenie



kmn
28th-June-2015, 14:02
Chciałem zapytać czy macie jakieś doświadczenia, patenty na czyszczenie PlastiDipu?
Ja użytkuję powłokę już od 14 m-cy. Wszystko trzyma się bardzo dobrze. Są oczywiście drobne pęknięcia ale to od owadów i kamyczków na przodzie.
Czyszczę od czasu do czasu(jak jest mocno zabrudzony, błoto itp.) na myjce ciśnieniowej ale bez dotykania szczotką. Niestety nie jest to dokładne i usuwa tylko powierzchowne zabrudzenia. Później czyszczę szamponem i gąbką, spłukuję i jest ok.
Zacząłem się zastanawiać czy użyć jakiejś aktywnej piany? Może wniknęła by bardziej i PlastiDip odzyzskałby bardziej soczysty kolor? Teraz ma 90% koloru nowego - można tak to ująć:)
Czy testowaliście jakąś pianę na PlastiDipa?

Bartek.
29th-June-2015, 23:26
Ten gość co chyba to wymyślił i ma masę filmików na YouTube z plastidipem robił filmik o czyszczeniu. Generalnie myjka ciśnieniową, myjka z aktywna piana odczekać troche i znów myjka z woda aby to zmyć. Do sprawdzenia czy to jest byle jaka aktywna piana czy specjalna.

Dodatkowo raz na jakiś tam czas on poleca aplikowanie jakiegoś środka w spryskiwaczu jego autorstwa, ktory niby utrwala i wzmacnia powłokę.

Wgl szok ze tak długo Ci sie to trzyma myślałem ze rok-półtora to max co z plastidipu można wyciągnąć. A ze jak na dłuższy okres to -> folia do 5-7 lat.

Tutaj masz kanał tego gościa, musisz znaleść odpowiednie filmiki ;)

DipYourCar - YouTube
https://www.youtube.com/user/DipYourCarcom

grabba
30th-June-2015, 00:34
W sumie, to guma. Pewnie dobry szampon + rękawica powinny dać radę.

kmn
30th-June-2015, 00:44
Dzięki, tego gościa rzeczywiście widziałem w necie już jakiś czas temu. Myślałem, że ktoś z miejscowych też ma jakieś swoje doświadczenia:)