PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Od czego ta kontrolka ....



kugre
14th-July-2015, 09:59
Mam panowie takie pytanko ostatnio po tym jak zdjęli mi zderzak bo miałem jeden czujnik parkowania uszkodzony zaczęła palić mi się taka kontrolka jak na zdjęciu ... Instrukcje mam tylko w języku włoskim a w manualach z USA nie widzę takiej kontrolki ... Czy ta kontrolka sygnalizuje, że mam otwartą maskę czy bagażnik? Czy może jeszcze coś innego?

grabba
14th-July-2015, 10:13
Błąd komunikacji z modułem podnoszenia maski podczas wypadku - ochrona pieszych. Nie masz się czym przejmować, dla świętego spokoju możesz podjechać, do kogoś kto ma lepszy komputer diagnostyczny, żeby Ci ten błąd wylądowali. Zwykłym interfejsem odb nie skasujesz. Ja z tą kontrolą jeżdżę od 2 lat. Zapala mi się za każdym razem, jak zmienia mapy paliwa w ECU. Kilka razy już go kasowałem, ale już mi się nie chce jeździć.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

kugre
16th-July-2015, 10:14
Dzięki serdecznie za odpowiedź. Widzę, że kolega z moich okolic. Gdzie w naszym rejonie znają się w miarę na tych samochodach? Chodzi mi o kwestie silnikowe oraz porządną diagnostykę komputerową? Pozdrawiam

lonek_rwl
7th-January-2016, 22:00
Q50 i dokładnie ta sama kontrolka po zdjęciu zderzaka... Pewnie nie ma magicznego sposobu na reset?
Jakiego komputera szukać żeby to zresetować? Najbliżej mam do Szczecina. Może serwis Nissana pomoże? :)

grabba
7th-January-2016, 22:35
Mi skasowali w serwisie skrzyń automatycznych. W każdym ASO Nissana powinni to zrobić za kilkadziesiąt zł za pomocą Consult4.

lonek_rwl
11th-January-2016, 11:14
Czy po odłączeniu obu akumulatorów błędy sie zresetują?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

grabba
11th-January-2016, 17:06
Niestety nie ... też nie skasujesz najprostszym interfejsem ODB2.