PDA

Zobacz pe?n? wersj? : 2015 Mazda 6 GJ FL black&black



mariuszzar
14th-July-2015, 15:26
Witam.
Chciałem pokazać nowy (2 miesięczny) nabytek: Mazda 6 GJ FL.
Chciałem wersję jet black z czarną skórą. Wszystkie zamówione przez dealera czarne M6 były z jasną skórą, więc moje zamówienie musiało pójść do fabryki. Jak złożyłem zamówienie pod koniec stycznia tak do odbioru była na początku maja.
Wersja 2.0MT 165KM wersja SkyPassion (pełna opcja).

Dodatki: podświetlenie powitalne, dywaniki materiałowe i gumowe, chlapacze przód+tył; mata gumowa do bagażnika, belki dachowe (widoczne na zdjęciach).

Na tą chwilę jestem bardzo zadowolony. Dynamika wystarczająca, wygląd z zewnątrz i wewnątrz świetny, spalanie niskie (śr. 6,5-7,5l/100km).

No to teraz trochę minusów:
- fotele mogłyby być trochę większe/szersze (brakuje mi miejsca na wysokości klp/barków) + trzymanie boczne mogłoby być lepsze, ale to chyba wynika z za małych foteli; na plus, że są wygodne podczas długiej trasy.
- szum przy prędkościach autostradowych – temat znany więc nie będę się rozpisywać, do 100km/h jest OK, ale później średnio a jeszcze dalej słabo;
- brakuje mi elektrycznej klapy bagażnika;
- BOSE jak na 11 głośników mogłoby grać trochę lepiej.

To tak na szybko. Generalnie autko na duży plus.
Rozważałem jeszcze: ->VW Passata (wysokie ceny dodatków + przy zamówieniu styczeń/luty do odbioru za min.6-7 miesięcy!), -> Infiniti Q50 (o tym dalej), ->Ford Mondeo (wnętrze nie pasuje mi).

Zawsze jak zobaczę Q50 na ulicy trochę żałuje, że jej nie kupiłem. Jednak magia :infi: działa. Niestety nowa Q50tka wyszłaby ok 190k zł (2.0T full opcja), dodatkowo brak serwisu w Lublinie oraz średnio pojemny bagażnik zdecydowały o zakupie M6. Brałem pod uwagę demo, ale uznałem, że wydając min. 165k zł na nowe auto to chcę aby było naprawdę nowe, a nie już jeżdżone przez kilkadziesiąt osób. Szukałem auta do ok 130k zl, ale :infi: to był jedyny wyjątek na jaki gotowy byłem wydać trochę więcej.
Teraz dokonałem wyboru rozumem. Kolejne auto mam nadzieję, że to będzie :infi: (liczę, że wejdzie już do q50tek jakiś silnik ok 250-300KM). Mam 28lat , także na :infi: mam jeszcze czas ;)

Pozdrawiam.

butrym81
14th-July-2015, 16:28
Kolega poszalał na zakupach..
Gratuluje nowego nabytku,
fajne autko wpadło mi w oko już dawno.

sirtrojan
14th-July-2015, 18:53
Ładne auto. Może nie daje takiej frajdy z jazdy jak Infi ale jeśli pasuje tobie to pasuje i nam :)
i tak ode mnie:
w tym bordowym kolorze byłby ładniejszy ;) albo chociaz białym :)

Tomek g35c
14th-July-2015, 21:53
Ładne auto... gratuluję zakupu...
Szkoda że nie ma mocniejszych motorów w Mazdach... bo to naprawdę ładne samochody... :)

mariuszzar
14th-July-2015, 23:16
Jest jeszcze 2,5l 192KM polaczony z 6-AT. Calkiem przyjemnie ten zestaw chodzi.

Tomek g35c
15th-July-2015, 15:49
Mało mocy... ale autko fajne...

misiektoja
23rd-July-2015, 05:19
Super autko, zawsze będę miał sentyment do Mazdy! Widać, że grill przedni już po liftingu, jednak różnica jest dość mocno widoczna. Kwestii szumu nie rozwiązali w FL?

Sent using Tapatalk

mariuszzar
27th-July-2015, 23:16
W FL jest troche lepiej. Ale dalej nie jest tak jak byc powinno (chodzi oczywiscie o predkosci autostradowe).