PDA

Zobacz pe?n? wersj? : gdzie korek wlewu gazu?



Max
19th-July-2015, 13:09
Witam,

Zwracam się do posiadaczy Infiniti FX z instalacją gazową: gdzie macie umiejscowiony wlew gazu? Jakie są tu możliwości?
U mnie umieszczony jest od dołu na osłonie plastikowej poniżej tylnego błotnika. Dotychczas zdawało to egzamin, ale obecnie coraz częściej na stacjach trzeba samemu tankować gaz, a już obowiązkowo za zachodnią granicą. Jest to dosyć uciążliwe, dlatego zastanawiam się nad przeniesieniem miejsca tankowania obok korka wlewu paliwa. Ale czy jest to w ogóle możliwe i wygodne w użytkowaniu? I czy nie występuje problem stabilności tego modułu przy każdorazowym wkręcaniu przedłużki?
Proszę o ewent. rady, jestem ciekaw Waszych opinii.

Pozdrawiam serdecznie –
Max

Arti
19th-July-2015, 13:16
Ja mam w swoim koło wlewu i jest naprawde ok myśle że jesli w G da rade to tym bardziej w FX
Nic nie przeszkadza o wiele lepiej to wygląda niż w zderzaku
Teraz to chyba norma zakładanie koło wlewu
No chyba że zakłada pan Mietek ;)

maxs
19th-July-2015, 18:19
Też mam zamontowany w fx-ie koło wlewu na stałe, no i nie trzeba wkręcać przedłużki bo jakoś tak to zrobili, że końcówka przedłużki jest przymocowana do auta:) no i oczywiście nie zawadza o klapkę:)

Max
19th-July-2015, 21:55
Dzięki za informacje. Z której strony wlewu paliwa macie ten korek(prawa, lewa, góra, dół)?
Maxs, czy mógłbyś zrobić zdjęcie swego układu wlewu - wydaje mi się bardzo interesujący... Czy przedłużka tam stale sztywno stoi, czy wisi ;)) - ? Jakbym miał zdjęcie tej przedłużki, mógłbym poszukać podobnej.
Ja montowałem gaz 5 lat temu i wówczas monter twierdził, że przy korku w tym modelu jest niemożliwe. I dziś przy samodzielnym tankowaniu wkurzam się na niego..

maxs
20th-July-2015, 00:10
Dzięki za informacje. Z której strony wlewu paliwa macie ten korek(prawa, lewa, góra, dół)?
Maxs, czy mógłbyś zrobić zdjęcie swego układu wlewu - wydaje mi się bardzo interesujący... Czy przedłużka tam stale sztywno stoi, czy wisi ;)) - ? Jakbym miał zdjęcie tej przedłużki, mógłbym poszukać podobnej.
Ja montowałem gaz 5 lat temu i wówczas monter twierdził, że przy korku w tym modelu jest niemożliwe. I dziś przy samodzielnym tankowaniu wkurzam się na niego..

Z tego co mi świta to jest w prawym dolnym rogu upchany:) jutro Ci zrobię zdjęcie i wrzucę, no i właśnie tam jest tak, że tą okrągłą końcówkę do tankowania zamocowali chyba na króciutkim bolcu, dopóki nie zobaczyłem to nie wierzyłem że ją tam wcisną, w poprzednim aucie miałem wkręcaną całą przedłużkę i była trochę lipa bo przy tankowaniu ja dociążało.

maxs
20th-July-2015, 19:39
Error, wlew mam pod wlewem do benzyny 69036904

Max
20th-July-2015, 20:49
Dzięki za zdjęcia, fajnie to wygląda:) czyli jak rozumiem złączka jest na stałe umocowana do wlewu gazu i zamykana wkręcanym korkiem? - Jeśli tak, to jak przytwierdzona jest ta złączka do wlewu?

maxs
20th-July-2015, 21:07
Dzięki za zdjęcia, fajnie to wygląda:) czyli jak rozumiem złączka jest na stałe umocowana do wlewu gazu i zamykana wkręcanym korkiem? - Jeśli tak, to jak przytwierdzona jest ta złączka do wlewu?

6905Ta końcówka jest wkręcana (gwint) do gniazda przytwierdzonego do karoserii auta tylko jest krótsza (coś tak jak ta załączonym zdjęciu).

zajac01
20th-July-2015, 21:39
Też mam wlew gazu pod wlewem paliwa. Dodatkowo majster zakitował jakąś masą utwardzoną kołnierz pod spodem, więc wszystko jest sztywne jak... A wygląda to tak

https://imageshack.com/i/ip80uRl1j




https://imageshack.com/i/idWmByQyj

Max
20th-July-2015, 21:51
Ta końcówka jest wkręcana (gwint) do gniazda
- czyli - podobnie jak u kol. zajaca01 (1-szy link nie działa!) - każdorazowo przy tankowaniu wkręcasz tę końcówkę? Wcześniej zrozumiałem, że jest ona przymocowana na stałe?

zajac01
20th-July-2015, 22:02
maxs na pewno miał na myśli to, że końcówka jest na stałe wkręcona i przytwierdzona do karoserii. Widać tam zresztą wkręt mocujący.
Śmiało możesz robić na stałe wlew pod klapką. Mieści się bez problemu. Przyjrzyj się uważnie zdjęciom. U mnie różni się o tyle, że kołnierz od wlewu benzyny jest trochę podcięty, żeby gazowa przejściówki była głębiej osadzona i dodatkowo okitowane dookoła wspomnianą masą dla usztywnienia wlewu LPG.

maxs
20th-July-2015, 22:12
- czyli - podobnie jak u kol. zajaca01 (1-szy link nie działa!) - każdorazowo przy tankowaniu wkręcasz tę końcówkę? Wcześniej zrozumiałem, że jest ona przymocowana na stałe?

tzn. jest o tyle przymocowana na stałe, że ją wkręcono podczas zakładania instalacji gazoowej i jej nie wykręcam za każdym tankowaniem bo chowa się pod klapką (w moim przypadku jest możliwość jej wykręcenia bo nie mam jej usztywnionej tak jak zajac01 (http://www.ifans.pl/member.php?1101-zajac01)).

Max
20th-July-2015, 22:20
OK, wszystko jasne. Jeszcze raz dziękuję za celne uwagi i propozycje :)
Pozdrawiam!

Max

Max
21st-July-2015, 17:49
Jeszcze chciałem zapytać: czy tak mała końcówka, schowana za dekielkiem, nie powoduje, że pistoletem można łatwo uszkodzić lakier wokół wlewu przy tankowaniu gazu? Przecież na stacjach nikt się szczególnie nie troszczy, by nie drasnąć lakieru. Tego problemu nie ma przy wystającej końcówce, nie sądzicie?

zajac01
21st-July-2015, 18:36
Instalacje mam od roku, tankuje co 3 dni i jeszcze nikt mi nie zarysował lakieru. Więc bez obaw.

maxs
21st-July-2015, 18:43
Ja to głównie sam tankuję i nie zdarzyło mi się drasnąć lakieru. od czasu założenia instalacji (luty 2015) nic się nie podziało...

sirtrojan
22nd-July-2015, 01:14
zrób w zderzaku to się nic nie porysuje ;)

bernyp
22nd-July-2015, 11:44
sirtrojan ale nie będzie to dobrze wyglądać :P

Max
22nd-July-2015, 21:12
dzięki za dobrą radę Sirku. Zrobię w rurze wydechowej! :lock1:

sirtrojan
22nd-July-2015, 22:55
no jak w rurze ? pomiędzy! centralnie .

Max
24th-July-2015, 22:19
witam ponownie,
wykorzystałem propozycję Naszego Admina, aby zastosować eksperymentalne rozwiązania konstrukcyjne (wiadomo - innowacyjność przepustką do przyszłości..), no i tak TO wygląda, jak na załączonym zdjęciu. Teraz tankuję jednocześnie z 2 dystrybutorów przez 2 grube rury do zbiornika - i oszczędzam połowę czasu przy tankowaniu! Nie ma to, jak mieć genialnego doradcę :D

pozdrawiam serdecznie -

Max

zajac01
24th-July-2015, 22:32
witam ponownie,
wykorzystałem propozycję Naszego Admina, aby zastosować eksperymentalne rozwiązania konstrukcyjne (wiadomo - innowacyjność przepustką do przyszłości..), no i tak TO wygląda, jak na załączonym zdjęciu. Teraz tankuję jednocześnie z 2 dystrybutorów przez 2 grube rury do zbiornika - i oszczędzam połowę czasu przy tankowaniu! Nie ma to, jak mieć genialnego doradcę :D

pozdrawiam serdecznie -

Max


Oj, coś mi się wydaje, że nie jesteś z ironią na Ty :)

maxs
25th-July-2015, 23:05
witam ponownie,
wykorzystałem propozycję Naszego Admina, aby zastosować eksperymentalne rozwiązania konstrukcyjne (wiadomo - innowacyjność przepustką do przyszłości..), no i tak TO wygląda, jak na załączonym zdjęciu. Teraz tankuję jednocześnie z 2 dystrybutorów przez 2 grube rury do zbiornika - i oszczędzam połowę czasu przy tankowaniu! Nie ma to, jak mieć genialnego doradcę :D

pozdrawiam serdecznie -

Max

Tylko pamiętaj żeby zgasić auto przed rozpoczęciem tankowania lol