PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Drgania powyżej 80km/h



Szotrab
24th-July-2015, 21:13
Witam,

tak jak pisałem w powitaniu.
Pojawiły się drgania na kierownicy po wymianie opon.
Opony Nokian 265/55/20, wyważane już 4 razy dzisiaj w 3D Hunter w Poznaniu z opcją testu drogowego.
Geometria również dziś ustawiana (a właściwie poprawiana) w Hunterze.
Wymienione tarcze oraz hamulce zarówno z przodu jak i z tył.
Wymienione 3 łożyska (oba przednie jedno tylne).
Wymienione klocki hamulcowe wszystkie.
Wymieniony płyn wspomagania w całym układzie.
W zeszłym tygodniu wymieniłem drążki kierownicze, stabilizatory oraz końcówki drążków.
W zawieszeniu nie ma żadnych luzów, zarówno w ocenie mechaników jak i przy teście na szarpakach.
Test amortyzatorów może nie imponujący ok 40-50% jednak amplituda niemalże idealna.
Czytałem o dokręceniu śruby koło magla (odpowiedzialnej za przepływ płynu do wspomagania) jednak tam drgania były w określonym przedziale prędkości. U mnie drgania występują od 80km/h do 200km/h (szybciej już nie jechałem z tą przypadłością). Do tego płyn nie zdaje się wyciekać.

4x wyważanie (z opcją przekładania kół z tył do przodu, oraz samym obrotem opony na feldze, felgi w 3 miejscach ocenione jako proste, 2x geometria i niezliczona ilość mechaników, warsztatów stacji kontroli pojazdów.

Nie mam już za bardzo pomysłów co jeszcze.
Słyszałem o przegubach wewnętrznych powodujących drgania i poduszkach silnika, skrzyni ale to w tym przypadku wydaje się mało prawdopodobne.

Proszę o pomoc.

zajac01
24th-July-2015, 21:55
Skoro wszystko sprawdzone, powymieniane, poustawiane, to zmień opony na inne. A najlepiej ustaw się z kimś na podmianke kół dla upewnienia/wykluczenia, że to wina nowych opon.

A tak swoją drogą to felgi masz oryginalne, czy zamiennik? (np wymagające pierścieni centrujących)

Szotrab
25th-July-2015, 15:06
Witam,

felgi oryginalne od FX45.
Wcześniej nie było z nimi problemu.

quku
25th-July-2015, 15:35
w nokianach zdarza się że są niestabilne wymiana na inne ale sprawdz u kogoś na podmiankę dla pewności

Szotrab
26th-July-2015, 14:39
ciężko będzie wymienić ponieważ na teście drogowym wynik bicia mają w w normie. Zakupiłem je za prawie 3000 nie chciałbym kupować kolejnych....

zajac01
26th-July-2015, 16:25
Ale drgania skądś się biorą. Zamień się z kimś na inny zestaw felgi/opony dla pewości, że problemem napewno nie są nowe opony.

Mazder
27th-July-2015, 22:37
Opony najłatwiej wykluczyć. Ostatnio mieliśmy taki przypadek w Audi Q7. Człowiek kupił sobie nowe koła 20" (nowe felgi i nowe opony) i skarżył się właśnie na takie bicie powyżej 70 km/h. Zawieszenie sztywne, bicie boczne tarcz hamulcowych i piast w normie, koła wyważane kilka razy na różnych sprzętach. Ostatecznie założył stare koła i tarmoszenie ustąpiło. Zareklamował opony, a w międzyczasie kupił inne, też nowe. Jak ręką odjął.

Po drodze odwiedził jeszcze zakład zajmujący się diagnostyką i naprawą układów napędowych (głównie wałów), bo to też może powodować bicie.

Black
27th-July-2015, 23:39
Miałem podobnie,drgania powyżej 100km/h-tarcze do wyebania...

Szczepan
11th-October-2015, 23:13
Sprawdź ten post, może to to http://www.ifans.pl/showthread.php?3097-notoryczne-drgania-kierownicy
u mnie poskutkowało.