PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Bledy



MISWRO
9th-August-2015, 14:24
Witam wszystkich serdecznie mam pytanie odnośnie błędów czy można w fx wykazywać jakoś samemu błędy czy porostu tylko komp i serwis za podpowiedzi pieknie dziękuję

BAJZEL
9th-August-2015, 14:30
kolega kupił jakiś komputerek za 500 zł i wczoraj zerkalismy w prawdzie nie ma infiniti

albo nie zauwazylismy bo 2 litry bimberku poszły :)

ale jest murano i 350z więc wieczorem albo jutro podłączymy i zerkniemy czy cos można tym działać
oczywiscie doswiadczeniem podziele się na forum

sirtrojan
9th-August-2015, 15:05
każdym jednym po obd odczytasz błedy.

bernyp
9th-August-2015, 21:02
MISWRO, Jeżeli chcesz profesjonalną diagnostykę to zapraszam do mnie. Mam Consulta!!
Kontakt przez PW

Grzes
10th-August-2015, 00:26
Kupiłem iCar NANo Bluetooth. Akurat niedawno w wycieczce nad morze pojawił się mi błąd (pierwszy raz od nowości). Udało się zczytać i skasować za pomocą aplikacji na smartfona. Ponadto możliwość monitorowania wielu parametrów pracy. Oczywiście przyczyna też została usunięta. Zapchany filtr paliwa.

bernyp
10th-August-2015, 10:15
Ok. Pamiętaj Grzes, że nie wszystkie błędy sprawdzisz, skasujesz za pomocą OBD2 na BT czy WiFi. Często błędy są spowodowane brakiem adaptacji w komputerze. Takie rzeczy bez przeprowadzenia adaptacji (nawet jeśli błąd uda Ci się skasować) wracają.

Grzes
10th-August-2015, 10:49
Ok. Pamiętaj Grzes, że nie wszystkie błędy sprawdzisz, skasujesz za pomocą OBD2 na BT czy WiFi. Często błędy są spowodowane brakiem adaptacji w komputerze. Takie rzeczy bez przeprowadzenia adaptacji (nawet jeśli błąd uda Ci się skasować) wracają.

Zgadzam się. Jednak odpowiadając na swoim przykładzie mi błąd udało się skasować wymienionym wcześniej urządzeniem i za pomocą darmowej aplikacji na smartfona i to wszystko w trasie. Co więcej podjechałem w tym samym dniu do autoryzowanego serwisu nissana w celu wymiany filtra paliwa i oni nie znaleźli na swoim profesjonalnym komputerze żadnych innych wpisów i błędów niż te co odczytałem samodzielnie. Odpowiadając na pierwszy post podałem tylko sprawdzony przykład urządzenia.

sirtrojan
10th-August-2015, 12:20
Temat dotyczył odczytania a nie ustawienia parametrów.
Jasne że zwykłym czytnikiem po obd nie ustawimy np wolnych obrotów ale do szybkiej diagnozy to doskonałe urządzenie.

Innaczej wyglada sprawa np z Volvo gdzie zwykłe tanie skanery pokazują inne błędy niż dedykowany do Volvo komputer VIDA.

korzen
10th-August-2015, 12:23
Zacznijmy od tego, ze zwyklym testerem OBD (tez takowy na BT posiadam) odczytamy i skasujemy tylko bledy sterownika silnika. Do tego jak kolega bernyp slusznie zauwazyl zadnej adaptacji tym nie da sie przeprowadzic. Nie mamy tez dostepu do zadnych innych sterownikow jak ABS, ASR, SRS itp... Krotko mowiac do pelnej diagnostyki tylko Consult. Do odczytania bladu silnika (TYLKO silnika) i skasowania go (dorazne) kazdy czytnik OBD 2...

Ologt
10th-August-2015, 18:11
Tak jak pisze Korzeń ,też używam na stałe wpięty prosty czytnik obd na BT i aplikacja na Androida Torqe.