PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Tryb awaryjny



MISWRO
22nd-August-2015, 00:43
Witam wszystkich hmmm jak w temacie ten właśnie tryb awaryjny kosztował mnie sporo nerwów kasy może nie bo 1550 zł ale nerwy miałem a mianowicie jadąc do polski zawalił się filtr cząstek stałych i auto przestało jechać hmmmwizyta w serwisie nissana i jeden dzień czekania plus naciągane na inne Western które niby diagnosta stwierdził hehhe masakra i żenada ale juz po wszystkim auto wróciło do normy i jest ok ale nazwa tego zabiegu porostu mnie urzekła STATYCZNE WYWOLANIE REGENERACJI FILTRA CZASTEK STALYCH co o takiej nazwie powiecie hihihi a dodatkowo wymiana oleju filtra bo takie niby są procedury nie wiem nie wnikam grunt ze auto znów daje mi radość z jazdy
A dla innych posiadaczy ON w fx jeśli zapali się wam taka kontrolka to nie polecam dalszej jazdy zbyt długo to koszt i niepotrzebny stres pozdrawiam wszystkich fanów
:nod:
infiokinfiokinfiokinfiokinfiokinfiokinfiokinfiok

bernyp
22nd-August-2015, 09:42
aaa, to już wiem kto do mnie dzwonił :P
co do wyłowywania regeneracji filtra to już wiem jak to zrobić i w razie czego liczę za to 200 a nie 1000 tak jak aso.
Co do wymiany oleju i filtra to taka procedura jest naprawdę.

slepy62
22nd-August-2015, 13:20
Witam wszystkich hmmm jak w temacie ten właśnie tryb awaryjny kosztował mnie sporo nerwów kasy może nie bo 1550 zł ale nerwy miałem a mianowicie jadąc do polski zawalił się filtr cząstek stałych i auto przestało jechać hmmmwizyta w serwisie nissana i jeden dzień czekania plus naciągane na inne Western które niby diagnosta stwierdził hehhe masakra i żenada ale juz po wszystkim auto wróciło do normy i jest ok ale nazwa tego zabiegu porostu mnie urzekła STATYCZNE WYWOLANIE REGENERACJI FILTRA CZASTEK STALYCH co o takiej nazwie powiecie hihihi a dodatkowo wymiana oleju filtra bo takie niby są procedury nie wiem nie wnikam grunt ze auto znów daje mi radość z jazdy A dla innych posiadaczy ON w fx jeśli zapali się wam taka kontrolka to nie polecam dalszej jazdy zbyt długo to koszt i niepotrzebny stres pozdrawiam wszystkich fanów

Miałem to w FX30 i zostało zrobione przez serwis :infi: na Krasnobrodzkiej w ramach gwarancji z autem zastępczym podstawionym pod dom.
W materiałach marketingowych :infi: EU pisze że regeneracja filtra cząstek stałych następuje nawet na biegu jałowym poprzez dodatkowy wtrysk paliwa do układu (7-my wtrysk)
więc w rozumieniu prawa taka usterka jest objęta naprawą gwarancyjną...
choć różnie z tym bywa w serwisach :infi:
...jakoś tak się zdarzyło kiedyś że byłem przy kłotni na ten temat, Kierownika serwisu który nie chciał... z opiekunem/sprzedawcą...

tim
23rd-August-2015, 12:37
Mi zapaliła się kontrolka silnika i będąc na serwisie dowiedziałem się że chodzi o paliwo.
Błąd wykasowali kontrolka zgasła.
Po miesiącu znowu raz świeci raz nie świeci:noidea:
I co mam tankować paliwo lotnicze,czy zapier.... co miesiąc na serwis.

bernyp
23rd-August-2015, 16:33
a jakiej firmy masz filtr paliwa??
ASO nie zawsze wstawia porządne filtry - mi kiedyś wstawili filtrona (myślałem że się zabiję jak na autostradzie przy 140 km/h auto mi zgasło bo filtr nie miał odpowiedniej przepustowości po 1000 km)
Dodatkowo muszę poszperać czy w FX30d nie ma przypadkiem czujnika wody w filtrze.