PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Odtwarzacz DVD + RW - RW



atomboy
24th-August-2015, 23:20
Jak pozbyć się zabezpieczenia regionalnego w DVD o ile to możliwe? żaden PAL nie chce hulać te zabezpieczenia regionalne to jakaś porażka.

Druga rzecz to płyty DVD rw - oraz +RW o ile -RW jakoś sobie poradził to z + wyskakuje Error czy u was również tak jest?
Generalnie odtwarzaczowi nie powinno robić to różnicy czy czyta dane od zewnątrz czy od środka wiązka lasera dostaje instrukcje poza tym może zmieniać modulacje odbicia wiązki lasera zarówno na - jak i + o ile to normalny laser a nie jakiś okrojony made by shitland.

Czy jest sens w ogóle bawić się w ten odtwarzacz...? na alledrogo widziałem idealnie pasujące odtwarzacze z większością cywilizowanych funkcji a nie tylko odtwarzanie płyt gipsowo-kartonowych.

Ologt
25th-August-2015, 00:00
Czy jest sens w ogóle bawić się w ten odtwarzacz...? na alledrogo widziałem idealnie pasujące odtwarzacze z większością cywilizowanych funkcji a nie tylko odtwarzanie płyt gipsowo-kartonowych.


Jeżeli piszesz o odtwarzaczu tym w podłokietniku to nie ma sensu się chyba z nim bawić .Sam na dniach bedę kupował coś takiego
http://allegro.pl/samochodowy-odtwarzacz-dvd-usb-audiomedia-amv342d-i5400179913.html
albo
http://allegro.pl/nvox-odtwarzacz-samochodowy-dvd-usb-bus-12v-gw-30m-i5610656477.html

Odtwarza region pal i ntsc ,format divix,czytniki SD i USB

W tej chwili mam dwa rozwiązania jednocześnie ,podłączona zmieniarkę DVD przez RCA i odtwarzacz multimedialny też poprzez RCA http://www.manta.com.pl/pl/mp001 .Manta o tyle fajna że filmy odtwarza z pendrive praktycznie każdy format i jest miniaturowa (mniejsza niż paczka fajek).

Docelowo chcę zmniejszyć ilość pilotów i kabli w aucie i dlatego chcę zmienić na coś tego typu jak pokazałem linki na początku

dewon7
25th-August-2015, 10:09
Ja mam u siebie zamontowane takie ustrojstwo (jeszcze przez poprzedniego właściciela bo oryginał raczej to nie jest ) i czyta wszystko jak leci DVD, DiVX, Mpeg, MP3
http://www.onlinecarstereo.com/CarAudio/p_14280_Boss_Audio_DVD2000B.aspx

atomboy
25th-August-2015, 13:59
o! Widzicie właśnie o coś takiego mi chodziło, byłem już w jednym punkcie audio do samochodów i facet mi pokazał cały koszyk wyjętych oryginalnych z infiniti badziew nikt tego nie chce za darmo :)). Miał kilka odtwarzaczy boss i te podobne do allegrowych również.
Montaż w cenie urządzenia na poczekaniu. Koniecznie muszę to wymienić bo to jedyna opcja aby dzieciak z tyłu nie fiksował i oglądał bajki...

dewon7
25th-August-2015, 15:07
Jak dają za darmo to nic tylko brać :) A tak na poważnie to ten Boss działa całkiem sprawnie. Szybko czyta i nie tnie podczas jazdy. To co zaproponował Ologt to już zupełnie inna bajka. Taki kombajn odtwarza praktycznie wszystko ze wszystkiego co masz pod ręką a to znaczne udogodnienie

korzen
25th-August-2015, 15:47
Wszystko fajnie, tylko jakosc/rozdzielczosc standardowego ekranu jest co najwyzej srednia... Rozmiar 6,3" jeszcze ok, ale rozdzielczosc do filmow to juz chociaz 640x480... Przy 7" mam 800x480 (szalu nei robi, ale jest ok) i w porownaniu do seryjnego ekranu jest niebo a ziemia...

dewon7
25th-August-2015, 16:17
To prawda - jakość obrazu na seryjnym ekranie jest bardzo średnia. Można oglądać ale HD to to nie jest :) Z czasem w miejsce serii wpakuję coś konkretniejszego.

Ologt
25th-August-2015, 16:29
Wszystko fajnie, tylko jakosc/rozdzielczosc standardowego ekranu jest co najwyzej srednia

Myślisz że dzieci to interesuje ? One pierwsze co po wejściu do auta zakładają słuchawki na uszy i cisza w aucie.Czasem dziwie im się bo nawet na 5min włączają jak po mieście jeżdżę.Ja jeszcze mam tak podłączone że mogę z przodu na centralnym ekranie oglądać to i małżonka sobie poogląda jak dzieci słuchawki zdejmą i na maxa vol ustawią.Już nie wspomnę o tym że i ja czasem zerknę bo chyba nie powinienem.

Jedyny minus to że na oryginalnych słuchawkach szybko niszczy się ten materiał co do uszu przylega ale za duży plus bo jak to dzieci zapomną je wyłączyć to po chwili same się wyłączają ,drugą parę słuchawek mam taką
http://www.nvox.pl/pl/sluchawki/nvox-ir-8512/produkt/446.html
no i już muszę pamiętać czy wyłączone są.

dewon7
25th-August-2015, 16:35
Ologt - sam to przerabiałeś żeby z przodu też móc oglądać czy ktoś Ci to robił?

Ologt
25th-August-2015, 16:39
Już tak było ,ale jest to wszystko za sprawą innej navigacji w której jest możliwość przełączania miedzy navi i dvd.

dewon7
25th-August-2015, 16:54
Aaa... w ten sposób. Muszę zobaczyć jak to jest u mnie zrobione bo też mam zmienioną navi więc może ktoś pomyślał przy montażu i jest opcja włączenia przedniego ekranu

korzen
25th-August-2015, 17:09
Moim dzieciom to wogole lata :) Nie maja ekranu z tylu. Mam gdzies 2 takie zakladane na zaglowek, ale mijalo sie to z celem :) Bo i tak zawsze slysze "tato a moge zagrac??" lol Wiec maja tablety po prostu :) Jak chca ogladac to uchwyt na tablet i ogladaja (gniazdek do ladowarek Ci u nas w fx dostatek, wiec nie problem). A tak to zawsze byly klutnie. Bo cora to koniki pony a syn transformersy lol
Jakosc ekranu ma za to dla mnie znaczenie ;) Juz tak mam... Jak zobaczylem jak wyglada navi na standardowym ekranie i rozdzielczosc z kamerki cofania, to odechcialo mi sie czegokolwiek dokladac do tego ekranu... Ale co kto lubi ;) Ja chcialem zmienic ekran sam, ale wtedy nei bylby dotykowy. Obslugiwanie nawki czy aplikacji bez dotyku to tez juz "niedzisiejsze" lol

Ologt
25th-August-2015, 22:08
Nie maja ekranu z tylu. Mam gdzies 2 takie zakladane na zaglowek, ale mijalo sie to z celem Bo i tak zawsze slysze "tato a moge zagrac??" Wiec maja tablety po prostu Jak chca ogladac to uchwyt na tablet i ogladaja

Też swego czasu tak miałem ,na dłuższą podróż to cały plecak gadżetów musiałem zabierać a to tablet ,laptop (bo przecież nie we wszystkie gry da się na tablecie zagrać),PS Vita i jeszcze jakieś pierdoły .Kabli ,przejściówek już miałem dość .Dotatkowo mam w Fordzie założone zagłówki zintegrowane z monitorami
7056
,każdy może działać osobno ,są do nich pady także i pograć można .Odkąd jeżdżę w infiniti i powiedziałem że owszem gadżety bedą zabierane ale do bagażnika i wyjmowane dopiero na miejscu docelowym to filmy im jakoś wystarczają tym bardziej że po pół godziny i tak już śpią ze słuchawkami na uszach.


Obslugiwanie nawki czy aplikacji bez dotyku to tez juz "niedzisiejsze"

No pewnie że tak ,ale pod warunkiem jak to jest założone fabrycznie bo taka własna rzeźba to najczęściej kiepsko to wygląda.



Aaa... w ten sposób. Muszę zobaczyć jak to jest u mnie zrobione bo też mam zmienioną navi

A jaką masz ?

nnschswa
19th-September-2015, 20:00
Jeżeli piszesz o odtwarzaczu tym w podłokietniku to nie ma sensu się chyba z nim bawić .Sam na dniach bedę kupował coś takiego
http://allegro.pl/samochodowy-odtwarzacz-dvd-usb-audiomedia-amv342d-i5400179913.html
albo
http://allegro.pl/nvox-odtwarzacz-samochodowy-dvd-usb-bus-12v-gw-30m-i5610656477.html

Odtwarza region pal i ntsc ,format divix,czytniki SD i USB

W tej chwili mam dwa rozwiązania jednocześnie ,podłączona zmieniarkę DVD przez RCA i odtwarzacz multimedialny też poprzez RCA http://www.manta.com.pl/pl/mp001 .Manta o tyle fajna że filmy odtwarza z pendrive praktycznie każdy format i jest miniaturowa (mniejsza niż paczka fajek).

Docelowo chcę zmniejszyć ilość pilotów i kabli w aucie i dlatego chcę zmienić na coś tego typu jak pokazałem linki na początku


Cześć,

Pytanie,

Czy udało Ci się zamontować jedno z tych urządzeń w miejsce oryginalnego DVD? Czy dużo jest przeróbek z okablowaniem czy są może jakieś przejściówki?
Noszę się z zamiarem zakupu urządzenie z pierwszego linka ale nie wiem ile czasu zarezerwować na przeróbki

Ologt
19th-September-2015, 23:19
jeszcze nie ,sprzęt na razie leży i się kurzy .Kupiłem właśnie z pierwszego linka (audiomedia) na allegro mają za 309 zł .Wziąłem się za polerkę auta i tak mi schodzi ,schodzi, scho........

nnschswa
21st-September-2015, 15:59
ok, ale rozumiem, że będzie rzeźba z kablami - bo raczej nie dostanie sie przejściówek. I znowu trzeba będzie zapedzic elektronika do roboty :)

Ologt
26th-February-2016, 23:09
Czy udało Ci się zamontować jedno z tych urządzeń w miejsce oryginalnego DVD?




Kupiłem właśnie z pierwszego linka (audiomedia) na allegro mają za 309 zł

Więc tak ,sprzęt zamontowany
http://audiomedia.pl/dvd/amv342d

Odtwarzacz zamontowałem pod przednim fotelem ,wcześniej tam miałem zmieniarkę dvd .Sam montaż prosty jak budowa cepa .Trzy przewody :memory (żółty) pod stały + ,+12 (czerwony) pod przewód w którym jest napięcie po załączeniu stacyjki , masa (czarny) wiadomo gdzie ,to jest całe podłączenie zasilania .Poprzez przewód RCA łączymy odtwarzacz z naszym OEM-owym odtwarzaczem z tyłu podłokietnika i włączamy pilotem w nim funkcję AUX .Odbiornik podczerwieni mamy wbudowane w odtwarzacz a także mamy dodatkowy odbiornik na długim przewodzie do zamontowania gdziekolwiek w aucie.Ot całe podłączenie .
Co do samego DVD to odtwarza :DVD-VIDEO / VIDEO CD
AVI (MPEG4, DivX) / MPG (MPEG1, MPEG2)
CD-DA / MP3 / WMA, JPEG z płyty ,sd i usb i faktycznie tak jest .Na stałe mam włożoną kartę SD 32gb , kilkanaście filmów i ponad 1gb teledysków.Jakość dźwięku taka sama jak z płyt CD z OEM-owego , czyli czyli dobra w porównaniu z jakością dźwieku ze stacji radiowych bo już jest dno. Jestem bardzo zadowolony z funkcji pamięć ostatniej pozycji tj. po wyłączeniu stacyjki i ponownym włączeniu sprzęt uruchamia się sam i odtwarza od tego samego momentu co zostało wyłączone ,więc możemy zapomnieć o pamiętaniu wyłączenia ,potem szukania co oglądaliśmy ostatnio i jeszcze miejscu w którym skończyliśmy.Działa to na DVD,USB,SD .Przełączanie pomiędzy dvd,usb,sd za pomocą jednego przycisku na pilocie i każde zapamiętuje ostatnie miejsce w którym oglądaliśmy.Oczywiście obraz idzie na monitor w podsufitce jak i na przedni ekran.Dźwięk poprzez słuchawki lub poprzez przyciśnięcie dwa razy przycisku CD na konsoli centralnej na głośniki (dobra opcja dla tych którym padła OEM-owa zmieniarka CD) ,więc wszyscy w aucie mogą oglądać i słuchać.

Ogólnie super wygodny sprzęt .

nero113
10th-March-2016, 14:31
Hej Ologt, a podpowiedziałbyś gdzie robiłeś wpinkę zasilania stałego i zapłonowego?
Przymierzam się do zakupu i chciałbym zaoszczędzić prucia kokpitu/tapicerki :fear:

Ologt
10th-March-2016, 22:12
Jako że mam zainstalowany odtwarzacz pod fotelem kierowcy to stały plus wziąłem z fotela ,przewód pod zapłon miałem już gotowy bo wcześniej miałem w tym miejscu zmieniarkę ,ale jakby jej nie było to podpiął bym się pod zapalniczkę w podłokietniku bo najbliżej.

nero113
11th-March-2016, 09:16
Czyli bez prucia. Dzięki.

nero113
17th-March-2016, 10:21
Hej.
Zamontowałem Audimedia i śmiga.. lecz nie do końca.
DVD odtwarza w czerni i bieli w dodatku obraz skacze jak dawno temu na Neptunie u mojej babci.
Mimo, iż na opakowaniu napisane jest że odtwarza MP4, to w rzeczywistości tak nie jest :(

Reszta formatów bez zarzutu, obraz i dźwięk elegancki. Slot USB i karty pamięci działa jak należy.Płyty CD/MP3 też ok.Tylko to DVD.
Podejrzewam,że pokładowy odtwarzacz DVD tak łatwo się nie da nabrać.
Spróbuję w domu do TV podpiąć i zobaczę co będzie. Jeżeli to samo to do reklamacji.

Ologt, a jak u Ciebie z odtwarzaniem płyt DVD?

Ologt
17th-March-2016, 15:34
dodatku obraz skacze jak dawno temu na Neptunie u mojej babci.
Wybrałeś z menu "pal" ??




Ologt, a jak u Ciebie z odtwarzaniem płyt DVD?
odtwarza divix ,xivid ,avi z płyty dvd jak i również sd i usb

nero113
17th-March-2016, 23:16
Nie grzebałem w menu. Zakładam, że sprzęt sprzedawany u nas ma w domyśle ustawiony PAL, zresztą inne formaty odtwarza poprawnie, więc chyba nie tu tkwi problem.
Pisząc DVD, miałem na myśli filmy w formacie DVD(oryginały). Divixy i całą resztę odtwarza bez zarzutu.

Ologt
18th-March-2016, 11:24
Zakładam, że sprzęt sprzedawany u nas ma w domyśle ustawiony PAL
domyślnie jest ustawiony na "auto" a na tym nie chce śmigać .



miałem na myśli filmy w formacie DVD(oryginały
a takich to nie włączałem bo po co :)

nero113
27th-March-2016, 08:03
a takich to nie włączałem bo po co :)


Kucyki dla córki ..:yield:

Ologt
27th-March-2016, 12:15
To ściągnąć kucyki z neta i wrzucić na kartę .

nero113
27th-March-2016, 13:21
Tak też od razu zrobiłem...ale to muszą być TE kucyki które leżą u niej na półce w pokoju (10 DVD).. Tutaj nie ma negocjacji :nono: ;)

Ologt
27th-March-2016, 22:59
No to przekichane
Czy to te kucyki ??

7847

nero113
28th-March-2016, 17:11
Nie, to te przeklęte My Little Pony. Friendship is Magic. Już znam ich wszystkie imiona...ale nie będę się chwalił :rolleyes:

Piotr_FX
5th-April-2016, 12:32
Cześć, powiedzcie mi, czy dokładaliście Audimedia mając już standardową instalację DVD w podsufitce, czy montowaliście wszystko od podstaw? Nie mam DVD i zastanawiam się, czy jest wykonalne dołożenie DVD w podsufitce.

nero113
5th-April-2016, 13:22
Ja dołożyłem odtwarzacz Audiomedia, ponieważ oryginalny nie czyta europejskich DVD. Więc nie musiałem instalować ekranu.
Kup sobie dokładki na zagłówki np: http://olx.pl/oferta/przenosne-dvd-na-zaglowki-odys-CID99-IDdTdHp.html#3e76d27dc7

Piotr_FX
5th-April-2016, 14:39
Nie lubię takich półśrodków, musiałbym pruć zagłówek i tam zabudowywać ekran. A i tak kąt zagłówka jest raczej średni na ekran. Pewnie sobie w ogóle to daruje, niech dziecko zerka za okno i na prędkościomierz ja tak się wychowywałem :)

Ologt
5th-April-2016, 21:22
Cześć, powiedzcie mi, czy dokładaliście Audimedia mając już standardową instalację DVD w podsufitce

Tak ,już cała instalacja była fabrycznie zamontowana



Nie lubię takich półśrodków, musiałbym pruć zagłówek i tam zabudowywać ekran

Możesz kupić monitory już zamontowane w zagłówek ,są to dwa zagłówki z monitorami niezależnymi lub zależnymi (zależy jak się dzieci dogadują ) odtwarzające z płyt ,sd,lub usb.

Mam coś takiego w drugim aucie

7901790279037904