PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Regulacja kierownicy - problem



pgkoci
15th-September-2015, 18:58
W infi mojego taty (II generacja) pojawił się problem z regulacją kierownicy. W momencie poruszania joystickiem słychać pracę silniczka ale niestety nie ma żadnego ruchu kierownicy. Czy ktoś spotkał się z tym problemem, bo usłyszałem, że są tam elementy plastikowe i trzeba wymienić całą kolumnę:help:?

pgkoci
15th-September-2015, 19:12
Znalazłem coś o chyba podobnej usterce na tej stronce:

http://www.infinitiscene.com/forum/threads/16951-2009-2012-FX35-FX50-Steering-Column-Comfort-Adjustment-Failure-%28Again%29

Kurczę nie daję wiary, że infi wypuszcza taki plastikowy bubel...

LOKTONG
15th-September-2015, 19:38
Dobrze znalazles, tylko czemu nie na polskim forum :):):)

http://www.ifans.pl/showthread.php?4615-LOKTONG-FX50S/page6&highlight=kolumna+kierownicza

Ja mialem ten problem i go rozwiazalem

pgkoci
15th-September-2015, 19:46
Dzięki Loktong, widzę, że jesteś specem w tym temacie. Ja takiej roboty bym się raczej nie podjął. Poza tym to raczej rozwiązanie tymczasowe i raczej uniemożliwiające normalne korzystanie z regulacji kierownicy. Kurczę aż dziwi taki bubel. Może jednak udało się komuś gdzieś dorobić te zębatki?
W mondku miałem podobną sytuację z fotelem kierowcy ale nie sądziłem, że spotka mnie to z infi...

LOKTONG
15th-September-2015, 20:15
Przekroj taki ze nikt mi nie chcial dorobic, na stronie Rosyjskiej chyba ktos sie oglasza ze dorabia to koło. Rozbierania w ciul.... Pokazywalem kolo kilku fachmenom i kazdy mowil ze dorabial do fotela prche,ferrari i innych wynalazkow ale do tego nie maja narzedzia

slepy62
15th-September-2015, 20:55
Znalazłem coś o chyba podobnej usterce na tej stronce: http://www.infinitiscene.com/forum/threads/16951-2009-2012-FX35-FX50-Steering-Column-Comfort-Adjustment-Failure-%28Again%29
Kurczę nie daję wiary, że infi wypuszcza taki plastikowy bubel...

W Rosji 3000 rubli czyli ok. ~170-zł (pytanie tylko ile będą chcieli za przesyłkę)
http://www.i-gear.ru/magazin/details/1027/122/fx35/37/50/30d/qx70/zapchasti-i-to/shesternya-privoda-rulevoy-kolonki-infiniti-qx70fx35fx37fx50fx30-qx50ex25ex35ex37

W usa znalazłem ale do M37 - czy będzie pasować do FX50 ??? - koszt ~$38
http://www.partsgeek.com/ss/?ssq=Steering+Column+Adjustment+Gear&make=Infiniti

LOKTONG
15th-September-2015, 20:59
CHORERA wie czy podejdzie, ale nie wazne ile za przesylke tylko czy wogole odesla i czy bez wąglika ;)

grabba
15th-September-2015, 21:13
Mogę zamówić do Mki i zrobić Wam zdjęcia i pomiary - może będzie Wam pasować do FX. Mi pewnie niedługo się przyda, bo czasami słychać lekkie piszczenie podczas podnoszenia/opuszczania kierownicy.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

slepy62
15th-September-2015, 21:19
jeszcze trochę na ebay
http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=Infiniti+FX+50+Steering+Column+Adjust ment+Gear&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XInfiniti+ Steering+Column+Adjustment+Gear.TRS0&_nkw=Infiniti+Steering+Column+Adjustment+Gear&_sacat=0

slepy62
15th-September-2015, 21:23
CHORERA wie czy podejdzie, ale nie wazne ile za przesylke tylko czy wogole odesla i czy bez wąglika ;)

Przeglądałem właśnie tą rosyjską stronę - są części, akcesoria, dużooo rzeczy i niektóre tańsze niż w EU i niż w USA !!!
kupę rzeczy ze Stillen'a, Stop-tech'u itp

Napisałem przed chwilą - mają mi wysłać mailem warunki/koszty wysyłki do PL, płacić można kartą lub PayPal'em -
Rosja to dla INFINITI rynek o ile się nie mylę - większy od calej EU do kupy wzietej...

grabba
15th-September-2015, 21:29
Pytanie, jak z innymi opłatami - cło, VAT?

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

LOKTONG
15th-September-2015, 21:35
Jesli odpisza i koszty beda przyziemne to zamowiam ktotka i długa zebatke ( bo sa dwie rozne, gora - doł i przod - tył) Oczywiscie z uklonami dla Ślepego

grabba
15th-September-2015, 21:41
Jak będziesz miał, to zrób dokładne zdjęcia i pomiary. Może się okazać, że do innych modeli też będą pasować.

slepy62
15th-September-2015, 21:41
Jesli odpisza i koszty beda przyziemne to zamowiam ktotka i długa zebatke ( bo sa dwie rozne, gora - doł i przod - tył) Oczywiscie z uklonami dla Ślepego

Popatrz tu - bo wszędzie są dwa i cena $39 za dwa...
http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=Infiniti+FX+50+Steering+Column+Adjust ment+Gear&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XInfiniti+ Steering+Column+Adjustment+Gear.TRS0&_nkw=Infiniti+Steering+Column+Adjustment+Gear&_sacat=0

hmm - po wybraniu FX50, pokazuje:
"This part is not compatible with 2011 Infiniti FX50 Base Sport Utility 4-Door 5.0L 5026CC V8 GAS DOHC Naturally Aspirated."
"This part is not compatible with 2014 Infiniti QX70."

A tak swoją drogą LOKTONG - zdemontowałem ostatnio panel w Q50 do oklejenia, musiałem rozkręcić wszystko - włącznie z elektroniką-płytką.
Podaj maila na PRIV - wyślę Ci zdjęcie w większej rozdzielczości - może "na oko" coś doradzisz w kwestii "parzystości lol częstotliwości"


Pytanie, jak z innymi opłatami - cło, VAT?

To samo co z USA, nie wiem tylko czy sankcje nie nakładają jakichś ograniczeń na przedsiębiorstwa, prywatnego importu nie ograniczają...
my jako VIPERA COSMETICS - wysyłamy na Rosję cały czas - jedynym problemem jest kurs rubla...

pgkoci
16th-September-2015, 07:06
Ja do tych ze stronki rosyjskiej też napisałem, więc jak coś się dowiem to dam znać. Na ebayu sporo tego ale tylko jeden model nie wskazujący fx... Jakby ktoś zamawiał to faktycznie można by zweryfikować, czy nie podejdzie.

pgkoci
16th-September-2015, 07:22
W Rosji 3000 rubli czyli ok. ~170-zł (pytanie tylko ile będą chcieli za przesyłkę)
http://www.i-gear.ru/magazin/details/1027/122/fx35/37/50/30d/qx70/zapchasti-i-to/shesternya-privoda-rulevoy-kolonki-infiniti-qx70fx35fx37fx50fx30-qx50ex25ex35ex37

W usa znalazłem ale do M37 - czy będzie pasować do FX50 ??? - koszt ~$38
http://www.partsgeek.com/ss/?ssq=Steering+Column+Adjustment+Gear&make=Infiniti

Z tego co widzę na tej rosyjskiej stronce to komplet na regulację boczną i góra/dół kosztuje 16.000 rubli, więc cena przestaje być atrakcyjna. Napisałem też do jednego ze sprzedawców na ebayu o kwestie dopasowania do fx. Zobaczymy co odpisze.

LOKTONG
16th-September-2015, 07:43
Mysle ze to kwestia czasu jak pojawia sie na ebay w cenie jak do Mki, trzeba poczekac

pgkoci
16th-September-2015, 16:02
Właśni mi odpisali z tej rosyjskiej strony - koszt obu setów z wysyłką do Polski 115 usd. Chyba zaryzykuję i zakupię. Zdam relację co z tego wyjdzie.

LOKTONG
17th-September-2015, 19:14
No daj znac i fotki real jak to jest zrobione. Czy koło nabijaja czy robia od podstaw cala oske. No i poooowodzenia w rozbieraniu kolumny :)

pgkoci
17th-September-2015, 19:36
Jak dojdzie przesyłka (o ile dojdzie) ro dam znać co i jak ale raczej sam nie podejmę się rozbierania. Jakbyście polecili kogoś kto by to ogarnął w okolicy Warszawy to będę wdzięczny:-)

pgkoci
9th-October-2015, 17:42
Jak dojdzie przesyłka (o ile dojdzie) ro dam znać co i jak ale raczej sam nie podejmę się rozbierania. Jakbyście polecili kogoś kto by to ogarnął w okolicy Warszawy to będę wdzięczny:-)

Zgodnie z obietnicą, krótki update:
- przesyłka z Rosji doszła - niecały tydzień, koszt 120 usd,
- kółeczka wykonane chyba z aluminium,
- założone wszystko gra i buczy:-)
Poniżej zdjęcia przesyłki oraz oryginalnych pękniętych zębatek. Cały zabieg strasznie pracochłonny... przeprowadzony u naszych znajomych z forum chłopaków w Pruszkowie specjalizujących się w oświetleniach. Robota, jak zawsze w pełni profesjonalna. Dla zainteresowanych cena usługi ok. TPLN 1,5.

grabba
9th-October-2015, 21:25
Myślę, że bez problemu dałoby się dorobić w PL. W poniedziałek Zadzwonię do kumpla, który toczy w aluminium i podpytam.

Buziaczek81
10th-October-2015, 07:39
Zgodnie z obietnicą, krótki update:
- przesyłka z Rosji doszła - niecały tydzień, koszt 120 usd,
- kółeczka wykonane chyba z aluminium,
- założone wszystko gra i buczy:-)
Poniżej zdjęcia przesyłki oraz oryginalnych pękniętych zębatek. Cały zabieg strasznie pracochłonny... przeprowadzony u naszych znajomych z forum chłopaków w Pruszkowie specjalizujących się w oświetleniach. Robota, jak zawsze w pełni profesjonalna. Dla zainteresowanych cena usługi ok. TPLN 1,5.
Robilem u chlopakow oswietlenie i naprawde polecam:)Sympatyczna atmosfera:)

slepy62
10th-October-2015, 09:15
Zgodnie z obietnicą, krótki update...

Usuń zdjęcie kartonika z numerem katalogowym 26421-4P000 - bo sobie jeszcze ktoś kupi... lol pokrywkę lampki

pgkoci
10th-October-2015, 14:12
Usuń zdjęcie kartonika z numerem katalogowym 26421-4P000 - bo sobie jeszcze ktoś kupi... lol pokrywkę lampki

W tym pudełeczku przyszło ale wiadomo, że to tylko opakowanie. Mógłbym usunąć ale nie wiem jak:-) Może niech admin usunie by nie wprowadziło kogoś w błąd.

LOKTONG
11th-October-2015, 12:26
Teraz jak masz w reku te stare mozesz poszukac u siebie w miescie kogos co podejmie sie dorobienia. I oglaszac na forum ;) ja chetnie kupie zestaw.
Powiedz mi czy zaplaciles za robote 1500zl ?? Dobrze zrozumiałem ? Chyba bardzo duzo......

pgkoci
11th-October-2015, 20:32
Teraz jak masz w reku te stare mozesz poszukac u siebie w miescie kogos co podejmie sie dorobienia. I oglaszac na forum ;) ja chetnie kupie zestaw.
Powiedz mi czy zaplaciles za robote 1500zl ?? Dobrze zrozumiałem ? Chyba bardzo duzo......

Trochę utargowałem ale generalnie taką mają cenę. Sporo gotówki ale sam wiesz ile jest tam pracy...i nie każdy chce się tego podjąć.

LOKTONG
11th-October-2015, 20:34
Racja, ale moj szwagier elektromechanik pracujacy na dwa etaty w fordzie i daewoo mowi ze za robote by skasowal 300-400zl !! Ma tez swoj warsztat bo spac nie moze ;) Ludzie juz nie wiedza ile brac !!

grabba
12th-October-2015, 07:10
Ile godzin im zeszło? Na tej podstawie można wyliczyć stawkę za roboczogodzinę.

pgkoci
12th-October-2015, 16:10
Ile godzin im zeszło? Na tej podstawie można wyliczyć stawkę za roboczogodzinę.

Ciężko powiedzieć bo samochód mieli generalnie 2 dni, operacja trwała cały dzień i po złożeniu okazało się, że nie działa sterowanie w 1 płaszczyźnie i musiałem zostawić na drugi dzień.

grabba
12th-October-2015, 20:33
Zakładając 8h wychodzi prawie 200 zł za godzinę. Drogo. Jak w ASO.

LOKTONG
22nd-November-2015, 17:20
Kolego ruszyles sie moze za mozliwoscia dorobienia tych zebatek w swoim miescie ?

pgkoci
23rd-November-2015, 07:47
Kolego ruszyles sie moze za mozliwoscia dorobienia tych zebatek w swoim miescie ?

Nie, bo nawet nie mam pomysłu kto mógłby to zrobić. Jakby ktoś znał jakiegoś dobrego tokarza w okolicach Pruszkowa niech da znać to podjadę się dowiedzieć.

LOKTONG
23rd-November-2015, 10:03
Trzeba szukac tokarza. A mozesz mi wysłac te zebatki ?? Ja na slasku poszukam. Nie na wsi czestochowa tylko Kato,Sos,Byt,Bedz. Jak nic nie zoorganizuje to ci je odesle. List polecony 5zl

pgkoci
23rd-November-2015, 14:31
Trzeba szukac tokarza. A mozesz mi wysłac te zebatki ?? Ja na slasku poszukam. Nie na wsi czestochowa tylko Kato,Sos,Byt,Bedz. Jak nic nie zoorganizuje to ci je odesle. List polecony 5zl

Podeślij adres na priva to wyślę:-)

rapet1
12th-June-2018, 15:12
Witam odkopię następny temat zębatki zamówiłem z tej strony co podana w temacie z wysyłką 100Euro chciał kolega z Rosji ale udało mi się bo sąsiad jechał to przywiózł mi te zębatki wyszło 200zł , co do samej roboty to nie ściągałem całej kolumny bo dojście jest od dołu tylko trzeba wszystkie wtyczki odpiąć co do samych zębatek z Rosji to w środku nie mają ząbków trzeba na gorąco osadzać wałki zamrozić i potem wszystko ładnie poskładać , czas ?? rozbierania 2godz montaż zębatek plus złożenie 3godz na spokojnie bez nerwów z obiadem i sjestą poobiednią :)

placebo
19th-March-2019, 10:58
Witam, mam pytanie w temacie nieszczęsnych trybików regulacji kierownicy, czy ktoś w Polsce już to ogarnia czy nadal trzeba zamwaiać ze wschodu?

Mateusz ex37
19th-March-2019, 22:17
Przerabiałem temat w moim EX. Najłatwiej jest wymienić całą kolumnę kierownicy. ( dałem 200zł na allegro) Ponadto jest tam śruba do korygowania luzu na ślizgaczu. Ustawiłem ją tak by nie było luzu ale i nie było za mocno dokręcone. tym którzy jeszcze nie doświadczyli awarii kolumny polecił bym delikatne poluzowanie tej śruby by zapobiec uszkodzeniu trybów. Różnica pomiędzy za mocno dokręconym a luzem w moim przypadku było w okolicach ćwierci obrotu.

Rickavv29
9th-July-2019, 08:59
Niestety i mnie to dotknęło.
Kierownica reguluje się góra/dół, natomiast przód/tył nie, słychać tylko nieprzyjemnie pracujący silniczek i tyle.

Olka
16th-October-2021, 08:33
Cześć, w mojej q60S sytuacja wygląda tak, że kierownica porusza się góra-dół jednak w tak małym zakresie, że nadal leży na udach. Nie mogę jej podnieść wyżej chociaż słyszę, że silniczek pracuje i próbuje działać. W warsztacie nie chcą się tego podjąć :bolt:

Mateusz ex37
16th-October-2021, 09:37
Ze 4 razy już pisałem o kolumnach w Infiniti, że to się psuje i, że trzeba sobie poluzować śrubę. W 90% przypadków nie ma co bawić się w silniczki tylko wymienić kolumnę.