PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Upierdliwe drzwi i szyba POMOCY



season29
21st-September-2015, 23:14
Cześć wszystkim

Niedługo przedstawię moją -dopiero co nabytą- Coupetę, ale na razie chcę uporać się z dwoma upierdliwymi mankamentami:)

1. Nie otwierają się drzwi pasażera z pilota (z zamykaniem nie ma problemu)
2. Szyba pasażera, z każdym zamknięciem drzwi, opada co raz niżej i niżej i niżej...

Czy ktoś wie co może być przyczyną i jak to zwalczyć?

Z góry dziękuję za podpowiedzi

crazyPro
22nd-September-2015, 01:30
Co do drzwi, to może jest jak w FX, masz ustawione tzw wybiórcze otwieranie drzwi, jedno kliknięcie pilotem wtedy otwiera tylko drzwi kierowcy, podwójne kliknięcie to otwarcie wszystkich drzwi. Tak jest u mnie. I tak samo działa wtedy otwieranie guzikiem na klamce.

Wysłane z mojego Z30 przy użyciu Tapatalka

season29
22nd-September-2015, 10:55
Dzięki CrazyPro, z drzwiami jest tak jak wspomniałeś.
Szyba niestety jak opadała tak opada:(

korzen
22nd-September-2015, 12:10
Ale opada jak uzyjesz automatu do 2/3 wysokosci? Czy po prostu jak jest zamknieta to sama sobie opada? Jak przy uzyciu opcji "auto" opada do 2/3 cich wysokosci to musisz ustawic punkty graniczne. Czesto po odlaczeniu baterii wymaga szyba programowania. Trzeba sciagnac boczek i tam jest guzik do okreslenia punktow granicznych polozenia szyby.

pozdro
korzen

season29
22nd-September-2015, 12:32
Dzięki korzen.

Powiedz mi co masz na myśli mówiąc "przy użyciu automatu"?
Opada kiedy zamykam drzwi. Otworzę je ponownie i zamknę, to opada jeszcze niżej... i tak z każdym zatrzaśnięciem drzwi.

season29
22nd-September-2015, 12:36
Dobra... jużwiem co masz na myśli:doh:

korzen
22nd-September-2015, 13:29
Opada na mechanizmie w takim razie. Moze masz nei dokrecone sruby, albo zle osadzona szybe na prowadnicy. Czy szyba porusza sie gora dol bez problemow?? Czy idzie rowno?? Sciagnij tapicerke i zerknij co sie tam dzieje...

season29
22nd-September-2015, 16:07
Porusz się równo, bez problemów. Nie opada ona bezwładnie.
To mechanizm opuszczania szyb ją obniża automatycznie z każdym zamknięciem drzwi:(

Bartek.
22nd-September-2015, 16:32
A to nie jest kwestia tego, że szyba automatycznie się obniża aby otworzyć drzwi a później się nie podnosi o te kilka milimetrów po zamknięciu? I że problem jest z elektryką?

season29
22nd-September-2015, 23:28
A to nie jest kwestia tego, że szyba automatycznie się obniża aby otworzyć drzwi a później się nie podnosi o te kilka milimetrów po zamknięciu? I że problem jest z elektryką?

Nie Bartek. Ona obniża się dobrych parę centymetrów z każdym zatrzaśnięciem drzwi:(

pgkoci
23rd-September-2015, 08:56
Ja miałem kiedyś podobnie z jedną szybą. Zrób jak radzi korzen, zdejmij boczek drzwi i zresetuj ustawienia (jest przycisk). U mnie to było przyczyną i warto spróbować.